برای داشتن تصویر ذهنی مثبت و خوب چه کنیم

نظرات 9
7 دقیقه مطالعه

برای داشتن تصویر ذهنی مثبت و خوب چه کنیم

برای داشتن تصویر ذهنی مثبت از خودمان چه باید کرد

هر چقدر پس‌ انداز خود را انباشته کنیم، به همان میزان از حساب ذهنمان برداشت خواهیم نمود. همه ما قبل از به اجرا درآوردن برنامه‌‌ های زندگیمان مدت‌‌ ها آن را در ذهنمان پرورش می‌ دهیم و حتی چه بسا سال‌‌ ها تصویر کاری را در ذهنمان نگه می‌ داریم تا شرایط موافق پیش آید و آن را عملی سازیم.

اغلب افراد می‌ پرسند: ” بعد از آنکه درباره آرزو و هدف مورد نظرم فکر کردم، دیگر چه کار باید بکنم” پاسخ بسیار ساده است. ما باید تمام کارهایی را که برای تحقق آرمان خود لازم می‌ دانید انجام دهیم. این را بدانیم اعمال ما پاسخ و واکنش اتوماتیک تحرکات عمیق روح و احساس و اعتقادات باطنی ما می‌ باشد.

توجه: برای دور کردن ترس و هراس از خودمان، حواسمان را با استفاده از “قانون جذب” خوب جمع کنیم و فکر خود را بر روی مشکلمان خوب متمرکز نماییم و سعی کنیم با شعور روشن خود مشکلمان را حل نماییم و چنین تصور کنیم که مشکلمان حل شده و از این بابت احساس شادی و شعف می‌ کنیم.

اما برای داشتن یک تصویر ذهنی خوب چندین شرط لازم است که در زیر به آنها اشاره مختصری خواهیم داشت.(قانون جذب)

1- تلقین

تمام اعمال و رفتار ما نتیجه افکار ما نیست، به عبارتی “فکر” قبل از “رفتار” به حرکت درمی‌ آید. البته اگر هدف مشخص باشد، راههای رسیدن به آن نیز مشخص خواهد بود. ایمان به هدف و سپردن آن به ذهن باعث خواهد شد که ضمیر ناخودآگاه به راه ها و وسائل نیل به آن هدف توجه بیشتری نشان بدهد. با شناسایی عملکرد روح و ذهن خودمان به این نتیجه می‌ رسیم که خود تنها منجی خویش می باشیم و سرنوشتمان بستگی به طرز فکر و احساسمان دارد و سلامتی، تندرستی را برایمان به ارمغان خواهد آورد. فکر بی‌ نیازی، غنا و ثروت، تلقینات و افکار بد، شادابی و تحرک را از ما می‌ گیرد و با افسردگی و خمودگی مبادله می کند. یک تلقین منفی (مثلاً فقر) به خودی خود قدرت ندارد، اما قدرت واقعی در فکر و احساس شخص قرار دارد. باید ذهن را از باورهای نادرست، ترس و اضطراب، شک و وسواس پاک نمود و شادمانی و موفقیت و امید و آرامش را به سر راه داد.

2- گذشته را به دست فراموشی بسپاریم

همه ما در زندگی شکست‌‌ هایی داشته‌ ایم و چه بسا سختی‌‌ ها و ناکامی‌‌ های زندگی چنان به ما فشار آورده‌ اند که ما را به طور کلی از زندگی ناامید کرده‌ اند. گاهی اوقات صبر بهترین درمان است. به خاطر داشته باشیم که بیشتر کارها به زمان احتیاج دارد. گذشت زمان تلخ ترین شکست‌‌ ها را به یک پیروزی شیرین تبدیل کرده است. اگر به وجود یک عقل کل که تمام کائنات را می‌ گرداند، باور داشته باشیم، این حقیقت بزرگ را از یاد نخواهیم برد که قانون هستی تمام افراد بشر را به نحوی مورد حمایت و پشتیبانی قرارمی‌ دهد و بنابراین نباید هیچ هراسی از بابت شکست، ورشکستگی، بیماری و غیره داشته باشیم. ما برای حل مشکلات و مسائل زندگی خود باید کار خود را به قدرت روحی و عقل خویش بسپاریم. بنابراین هر روزی که به مشکلی برخوردیم، این جمله را قبل از خواب با خود تکرار کنیم و آن را به ضمیر باطن خویش بسپاریم: “من در نهایت آرامش به خواب می‌ روم. من این کار را به عقل و خردم می‌ سپارم و خود او جواب را پیدا خواهد کرد.” پس از آن راحت بخوابیم. هیچ‌ گاه با پیدا شدن کوچک‌ ترین مشکلی در زندگی ناامید نشویم. فراموش نکنیم که خورشید از پس ابرهای تیره سر از افق بر خواهد آورد و همه جا را تابناک خواهد کرد.‌

برای داشتن تصویر ذهنی مثبت و خوب چه کنیم

3- در ضمیر خود شادی و امید را جای دهیم

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشیم که بانک ضمیر باطن ما سود کلانی بابت سرمایه‌ گذاری به ما خواهد داد. اما شادی، عشق، آرامش، مهربانی، راستگویی و صفات پسندیده سرمایه‌‌ های ما دراین بانک هستند. هرگاه خواستیم برای مشکلمان راه حلی بیابیم، درباره آن خوب فکر کنیم و البته سعی کنیم افکارمان مثبت باشد نه منفی. بیشتر ترس و هراس ما در زندگی ناشی از برداشت غیر اصولی و ناصحیح ما از مسائل زندگی است.

توجه: گاهی اوقات صبر بهترین درمان است. باید مدنظر داشته باشیم که بیشتر کارها به زمان احتیاج دارد.

بنابراین برای دور کردن ترس و هراس از خود، حواسمان را خوب جمع نماییم و فکر خودمان را بر روی مشکلمان خوب متمرکز کرده و سعی نماییم با شعور روشن خود مشکلمان را حل کنیم و چنین تصور کنیم که مشکلمان حل شده و از این بابت احساس شادی و شعف می‌ کنیم.

برای داشتن تصویر ذهنی مثبت و خوب چه کنیم

4- ایده‌‌ های نو و مثبتی در زندگی داشته باشیدم

ضمیر باطن انسان پر از طرح‌‌ ها و نقشه‌‌ هایی است که آماده است تا به درخواست شخص آن را از اعماق ذهن او به سطح شعور بیاورد. در این فرآیند با وجود هرگونه دگرگونی و تغییرات خارجی، ضمیر باطن به فعالیت خود ادامه می‌ دهد. بنابراین اگر در ضمیر باطن خود ایده ثروت را جای دهیم، یقین داشته باشیم هرگز محتاج پول نخواهیم شد. اگر فکر می‌ کنیم که پول نداریم و یا گرفتاری مالی پیدا کرده‌ ایم، زمین و زمان را محکوم نکنیم و این را بدانیم که تنها خودمان مانع عبور آزادانه افکار و ایده‌‌ های مثبت در ذهن و ضمیر خود شده‌ ایم. باید بدانیم که می‌ توانیم این موانع ذهنی را از سر راه برداریم و به جنگ مشکلات زندگی برویم.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

9 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
9
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx