چگونه میتوانیم دوستان بیشتری داشته باشیم

نظرات 7
6 دقیقه مطالعه

friends-bw

چگونه دوستان بیشتری پیدا کنیم    

داشتن دوستان بیشتر : بعضی آدم‌ ها‌ هستند که همیشه جمع بزرگی از دوستان را اطراف خود دارند، عده‌ ای هم هستند که همیشه بیرون از جمع دوستانه‌ اند و با حسرت به آن نگاه می‌ کنند. اگر ما یکی از این آدم‌ های تنها و بیگانه هستیم، وقتش رسیده که از لاکمان بیرون بیاییم و دوستان بیشتر و جدیدی پیدا کنیم.

چگونه میتوان دوستان زیادی داشت: این ۱۰ نکته به ما برای دوست‌ یابی کمک می‌ کند.

liar-wearing-mask

۱- خودمان باشیم

هیچکس یک آدم حقه‌ باز را دوست ندارد. اگر خودمان نباشیم، در واقع این ما نیستیم که داریم با کسی دوست می‌ شویم، بلکه کسی که داریم نقشش را بازی می‌ کنیم دارد با دیگران دوست می‌ شود. وقتی ما آنقدر با طرف مقابل صمیمی شویم که خود واقعی‌ مان را نشان دهیم، ممکن است مورد استقبال واقع نشویم، چون آدمی کاملاً متفاوت با چیزی که وانمود می‌ کردیم هستیم. بگذاریم کسی که می‌ خواهیم با او دوست شویم خود واقعی‌ مان را بشناسد.

۲- از کسانی که می‌ شناسیم شروع کنیم

حتی اگر دوستان زیادی نداشته باشیم احتمالاً افراد بسیاری هستند که آنها را می‌ شناسیم. با آشناها ارتباط برقرار کنیم و با دوستان قدیمی که مدت زیادی است آنها را ندیده‌ ایم تماس بگیریم. اهمیت دوستان دوستان‌ مان را فراموش نکنیم. ممکن است فقط از طریق ارتباط با دوستان‌ مان و دوستان آنها، با افراد بسیار جالبی آشنا شویم. اگر از ما دعوت کردند با آنها بیرون برویم قبول کنیم، اگر در خانه بمانیم شانس آشنا شدن با افراد جدید را از دست می‌ دهیم.

۳- از فناوری کمک بگیریم

هر نوع گروه آنلاین بخواهیم در آن شرکت کنیم را می‌ توانیم در اینترنت پیدا کنیم. خیلی از آنها گروه‌ های محلی هستند که برای فعالیت‌ هایی هم برنامه‌ ریزی می‌ کنند. فضای بسیار خوبی برای آشنا شدن با افراد جدید است.

۴- فکرمان را باز کنیم

اگر هر جا می‌ رویم با دیدگاه انتقادی و قضاوت‌ سپاری مردم را نگاه کنیم، احتمالاً نمی‌ توانیم دوستان زیادی پیدا کنیم. پذیرای افراد، عقاید، دیدگاه‌ ها، موقعیت‌ ها و در کل چیزهای جدید باشیم. با این روش می‌ توانیم دوستان جدید زیادی پیدا کنیم.

۵- سؤال بپرسیم

وقتی افراد جدیدی را ملاقات می‌ کنیم درباره‌ ی خودشان از آنها سؤال کنیم. نه فقط برای این که آنها را بهتر بشناسیم، بلکه علاوه بر آن با این کار به آنها نشان می‌ دهیم که زندگی آنها برایمان جالب است و آنها هم بیشتر به ما اعتماد می‌ کنند.

۶- اجتماعی باشیم

تنها راه آشنا شدن با آدم‌ های جدید این است که اجتماعی باشیم و با آنها برخورد داشته باشیم. اگر نمی‌ دانید از کجا باید شروع کنید، عضو یک گروه اجتماعی یا یک انجمن شوید. کارهای داوطلبانه انجام دهیم و دوره‌ های مختلف را بگذرانیم. حتماً در انجمن‌ ها عضو شویم و اگر به مهمانی‌ ها دعوت شدید حتماً برویم.

۷- تکیه‌ گاه باشیم

اگر می‌ خواهیم دوستی داشته باشی، باید خودمان هم برای او یک دوست باشیم. این یعنی وقتی دوستمان به ما نیاز دارد باید به او کمک کنیم. اگر دوستمان نصف شب زنگ زد و گریه‌ کنان به ما گفت که نامزدی‌ اش به هم خورده، تلفن را قطع نکنیم. شاید ما هم خسته باشیم، ولی مطمئن باشیم او حالش از ما بدتر است. اینکه او به ما زنگ زده نشان می‌ دهد که ما را دوست خودش می‌ داند، پس آن دوستی باشیم که او انتظارش را دارد.

stay-in-touch

۸- در تماس باشیم

خیلی‌‌ ها بعد از مدت کوتاهی ارتباطشان را با کسانی که با آنها آشنا می‌ شوند از دست می‌ دهند. این روزها با اینترنت و ابزارهای اجتماعی دیگر این نگرانی وجود ندارد. حتی می‌ توانیم دوستان قدیمی‌ مان را پیدا کنیم و دوباره با آنها ارتباط برقرار کنیم.

۹- عضو گروه‌ های کاری شویم

شاید در محل کارمان گروه‌ هایی باشند که در زمینه‌ های خاصی فعالیت دارند. مثلاً ممکن است گروهی در ساعات ناهار پیاده‌ روی یا ورزش کنند. در فعالیت‌ هایی که در محل کارمان جریان دارد شرکت کنیم تا با دوستان جدید زیادی آشنا شویم.

۱۰- زود اطلاعات ندهیم

هر چند باید با دوستان نزدیک‌ مان کاملاً روراست باشیم، نباید زودتر از موقع مناسب اطلاعات زیادی راجع به خودمان لو بدهیم. این کار معمولاً برای طرف مقابل ناخوشایند است. وقتی او هنوز ما را خوب نمی‌ شناسد، احتمالاً دلش نمی‌ خواهد جزئیات شخصی خاصی را درباره‌ ی ما بداند. این اطلاعات را تا رسیدن زمان مناسب با کسی در میان نگذاریم.

4.6/5 - (9 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx