7 مرحله برای این که نگرش مثبت داشته باشید

نظرات 11
9 دقیقه مطالعه

7 مرحله برای این که نگرش مثبت داشته باشید

چگونه نگرش مثبت داشته باشیم ؟ (قانون جذب)

نگرش انسان بیشتر از استعداد عامل رشد و شکوفایی است. هرچه مثبت تر و سازنده تر باشید، بیشتر مورد علاقه و احترام اطرافیان خود قرار خواهید گرفت. در کار خود دستمزد بیشتری دریافت می کنید و با سرعت بیشتری ارتقا پیدا می کنید. افراد بیشتری شما را دوست خواهند داشت و از بودن با شما لذت می برند، آن ها از شما حمایت می کنند، می خواهند کنارتان حضور داشته باشند و با شما همکاری کنند.

شکسپیر در این مورد می گوید: «هیچ چیزی به ذات خوب یا بد نیست، تفکر با آن چنین می کند». بنابراین هرچه در زندگی تان فردی مثبت تر باشید بر اساس قانون جذب تسلط و اثرگذاری بیشتری هم روی دیگران خواهید داشت، درست مثل گل هایی که در آفتاب می شکفند، مردم هم پذیرای افراد خوش برخورد و گرم هستند. 

مایا آنجلو هم در این باره جمله بسیار مشهوری دارد که می گوید: «مردم گفتار و رفتارتان را فراموش می کنند، اما احساسی که در آن ها به وجود آورده اید را هرگز فراموش نخواهند کرد». دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای برخوردار شدن از یک نگرش مثبت کافی است که این 7 مرحله را به درستی انجام دهید تا بر اساس قانون جذب پذیرای بهترین و مثبت ترین اتفاقات در تمام زمینه های زندگی خود باشید. لطفا در ادامه ما را همراهی کنید.

خوش بینی را بیاموزید

1 – خوش بینی را بیاموزید

85 درصد موفقیت و پیشرفت هر انسانی به چگونگی نگرش او بستگی دارد. بر اساس نظر مارتین سلیگمن از دانشگاه پنسیلوانیا، مهم ترین ویژگی موثر در موفقیت و شادی، خوش بینی افراد می باشد. خوش بینی از جمله آن ویژگی هایی است که نه تنها قابل اندازه گیری، بلکه آموختنی می باشد.

حالا سوال اینجاست که چگونه می توانید تبدیل به فردی خوش بین شوید؟ شما همان چیزی می شوید که اغلب به آن فکر می کنید. برای این که در زندگی فردی خوش بین باشید باید دقیقا مانند افراد خوش بین فکر کرده و رفتار کنید، تا این که این رفتارها در وجودتان نهادینه شود. به همین خاطر به دنبال این باشید تا بفهمید افراد خوش بین چگونه فکر می کنند.

2 – به خواسته های خود فکر کنید

افرادی که خوش بین هستند همواره به خواسته های خود و روش های دست یافتن به آن ها فکر می کنند. آن ها به اهداف خود و گام هایی که باید هر روز و هر ساعت برای رسیدن به آن بردارند، فکر می کنند. هر گامی که به سوی هدف مهم خود بر می دارید، بر اساس قانون جذب باعث می شود خود را مثبت تر، قدرتمندتر و خوش بین تر احساس کنید.

ذهن خودآگاه می تواند صدها فکر را به ترتیب ذخیره کند، اما هر لحظه فقط می تواند یک فکر داشته باشد: مثبت یا منفی. اگر به عمد ذهن خود را با افکار مثبت درباره هدف و اقدامات خاص برای دستیابی به آن پر کنید، به طور خودکار سد راه افکار منفی خواهید شد.

یکی از بزرگ ترین اصول دستیابی به موفقیت در تمام ابعاد زندگی این است که هر لحظه از صبح، ظهر و شب به اهداف و خواسته هایی که دارید فکر کنید. هرگاه تجربه ای منفی داشتید، به هدف خود فکر کنید. هرگاه عقب نشینی کردید یا دچار احساس ناامیدی شدید، به هدفتان فکر کنید. برای متوقف کردن افکار منفی به هدفتان فکر کنید تا وقتی این عادت خودکار و آسان شود.

3 – در جستجوی درس های ارزشمند باشید

در هر عقب نشینی یا مشکل به دنبال یک درس ارزشمند باشید. هر مشکل یا مانع یک یا چند درس همراه با خود دارد. وقتی که شما به دنبال آن درس و یاد گرفتن از آن شرایط هستید، ذهن شما به طور شگفت انگیزی مثبت باقی می ماند و کنترل کامل احساسات تان را در دست دارید.

4 – مدام ذهن تان را تغذیه کنید

برای داشتن یک نگرش ذهنی مثبت لازم است که دائما ذهن خود را با ایده ها و اطلاعات مثبت تغذیه کنید. کتاب ها و مقالات مثبت بخوانید؛ اطلاعاتی که به شما کمک کنند تا زندگی و کارتان را بهبود ببخشید. با تلفن همراه، در اتومبیل و هر جای دیگر به برنامه های صوتی آموزشی و مثبت گوش بدهید.

سعی کنید زمانی را برای رفتن و شرکت در سمینارها، گفتگوها و کارگاه های مثبتی که روی شما تاثیرات مثبت می گذارند اختصاص دهید. سعی کنید در آن ها با ایده های ارزشمند و سازنده آشنا شوید و می توانید برای بهبود کیفیت زندگی از آن ها استفاده کنید.

5 – نگرش ذهنی خود را کنترل کنید

نگرش شما از دو بخش تشکیل شده است: نگرش نسبت به خود و دیگران. هر چه خود را فردی ارزشمند، خوب و شایسته بدانید، خوش بین تر، مثبت تر و موفق تر خواهید بود. هرچه نگرش مثبت تری نسبت به خود داشته باشید، اطمینان داشته باشید که نگرش مثبت تری هم به دیگران دارید. این دو با هم رابطه دارند. به نظر می رسد ارتباط تنگاتنگی بین این دو نگرش وجود دارد.

به دیگران نیاز دارید

6 – به دیگران نیاز دارید

هر شرایط و موقعیت کاری به کمک و همکاری دیگران و اغلب تعداد زیادی از آن ها نیاز دارد. در جهان امروز، مردم فقط زمانی به شما کمک می کنند که خودشان با میل و رغبت بخواهند آن کار را انجام دهند، نه این که مجبور به انجام آن کار باشند. هنگامی که شما با دیگران رفتار مثبتی دارید، به دنبال خوبی ها هستید، با دیگران به همدردی می پردازید و سوالات زیادی از آن ها می پرسید. آن ها هم متقابلا با شما احساس نزدیکی و صمیمیت می کنند و مشتاقانه از شما تاثیر می پذیرند. آن ها دوست دارند به شما کمک کنند، با شما همکاری داشته باشند و در رسیدن به اهداف شما یاری گر و کمک کننده باشند.

چندین سال قبل انستیتو تکنولوژی کارنگی تحقق و مطالعه ای انجام داد و متوجه شد دلیل اخراج 95 درصد از افراد شرکت های بزرگ در یک بازه ی 10 ساله، عدم توانایی در کنار آمدن با دیگران بوده است. به عبارت روشن تر تمام این اخراج ها به علت نگرش منفی آن افراد صورت می گرفت و ارتباطی به عدم صلاحیت شان نداشت. همواره این نکته مهم را به خاطر داشته باشید، افرادی که نگرش مثبت دارند بر اساس قانون جذب همیشه به مراتب بالاتری از نظر مالی و جایگاهی ارتقا پیدا می کنند و به جایگاه ها و مسئولیت های بالاتر می رسند، چون روسا ترجیح می دهند افراد مهربان تر و بهتری در کنار خود داشته باشند.

7 – دو تمرین عملی خوب برای نگرش مثبت به زندگی داشتن

ابتدا به اهداف و گام هایی که هر روز و هر ساعت باید برای دستیابی به آن ها بردارید، فکر کنید و مدام ذهن خود را از افکار مثبت درباره آن اهداف پر کنید تا به شخصی کاملا مثبت تبدیل شوید.

از شرایط سخت فعلی چه درس هایی می توانید یاد بگیرید؟ در آن درس به دنبال چیزی با ارزش باشید تا در موقعیت بیشتر آینده به شما کمک کند. این دو تمرین را دائم انجام دهید تا بتوانید نگرش مثبت داشتن را به یک عادت در زندگی تان تبدیل کنید.

3.2/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

11 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
11
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx