چطور با ناامیدی مقابله کنیم

نظرات 17
6 دقیقه مطالعه

چطور با ناامیدی مقابله کنیم

راه های مقابله با ناامیدی توسط قانون جذب

زندگی کامل نیست. همیشه طوفان‌ ها می‌ آیند و می‌ روند.

اگر احساس ناامیدی می‌ کنیم؟ به بالا نگاه کنیم! خدا بزرگ است.

خداوند از روزهای سختی که برایمان بوجود می آید برای بیرون کشیدن ما از افسردگی و ناامیدی و قوی کردن ما استفاده میکند.

نباید دلسرد شویم. همیشه امید وجود دارد.

سختی‌ ها معمولاً باعث می‌ شوند احساس تنهایی کنیم.

آدمها هر روز با مشکلات زیادی روبه‌ رو می‌ شوند. در این زمانی که مشکلات اقتصادی زیادی وجود دارد به ایمانمان تکیه کنیم و بدانیم که خداوند بزرگتر از آن سختی‌ هایی است که برایمان پیش آمده است.

امید اعتمادی است که همه ما دوست داریم داشته باشیم.

اولین کاری که بعد از احساس ناامیدی انجام می‌ دهیم چیست؟ به زانو می‌ افتیم و دعا می‌ کنیم و حکمت خدا را طلب می‌ کنیم. یا به رختخواب می‌ افتیم و آرزوی مرگ می‌ کنیم؟

وقتی ناامیدیم، داشتن امید کار سختی است.

چطور با ناامیدی مقابله کنیم

باید به نقطه‌ ای در زندگیمان برسیم که دیگر نتوانیم ادامه دهیم. گناهمان، گذشته‌ مان، سختی‌ ها و مشکلاتی که هر روز با آنها دست و پنجه نرم می‌ کنیم، ظاهرمان یا وضعیت زندگیمان. وقتی هیچوقت به آن نقطه نرسیم که تغییرات مثبت در زندگیمان به یک انتخاب تبدیل شود، زندگیمان پوچ و بیهوده خواهد بود.

به یک بطری کوکاکولا نگاه کنیم. نیمی از آن را بنوشیم و بعد بگذاریم زمین. نگاه کنیم مایع درون آن چه میکند. تلاشی بیهوده دارد و به ناکجا میرود، مگراینکه محتوی بطری را بیرون بریزیم. امّا سر و صدا کرده و داخل محدوده ظرف می‌ جوشد. هیچ هدفی جز مصرف شدن ندارد.

اگر به قدم زدن در جاده پهناور ناامیدی ادامه دهیم، درست مثل محتوی آن بطری خواهیم شد. مثل امید یک دیوانه برای فرار از تیمارستان و نداشتن قدرت لازم برای آن. باید اولین گام به سمت آزادی را برداریم. باید از محیط ناامید کننده اطرافمان پا را بیرون گذاشته و بقیه را به خدا بسپاریم.

آدمها همیشه دور انتخاب‌ ها، افسوس‌ های گذشته و سختی‌ هایی که برایشان پیش آمده می‌ چرخند. روز به روز، محیط به دیوی برای آنها تبدیل میشود که ذهنشان را به اسارت میکشد. توانایی فرار ندارند. ناامیدند. احساس گم‌ گشتگی کرده و تصور می‌ کنند هیچکس دوستشان ندارد.

بعد در اوج سختی‌ ها و مشکلات به سمت خدا فریاد می‌ کشند که آنها را از این ناامیدی نجات دهد. امید اعتمادی در اعماق وجود ماست که قدرت لازم برای وارد عمل شدن و رسیدن به هدفمان را به ما میدهد.

ایمان یعنی اعتقاد به چیزی که قادر به دیدن آن نیستیم. امید یعنی دوست داشته باشیم چیزی که ایمانمان می‌ خواهد به ما نشان دهد را ببینیم. این دو در کنار هم هستند و نمی‌ توان آنها را از هم جدا کرد.

من در شرایط سختی در زندگی خود قرار داشتم و دیگر قادر نبودم قدمی به جلو بردارم. قادر به تأمین خود و خانواده‌ ام نبودم. نه ماشینی داشتم، نه شغلی و نه پولی. از خجالت نمی‌ توانستم سرم را بلند کنم. تابحال چنین شرایطی داشته‌ ایم؟ این یعنی فقر، این یعنی حتی برای کوچکترین نیازهای روزانه‌ مان هم سختی بکشیم.

مسئله ناراحت‌ کننده این است که خیلی‌ ها حتی شرایطی بدتر از من داشتند. در زندگی به نقطه‌ ای می‌ رسیم که می‌ توانیم تصمیم بگیریم جاده‌ ای که پیش روی داریم را ادامه دهیم یا ایستاده و صبر کنیم. مطمئناً وقتی ناامیدانه نیاز به کمک داریم، صبر کردن برای خدا بسیار سخت است.

خداوند راهی دارد که به ما نشان میدهد تا چه اندازه مهم هستیم. همه ما برای دلیلی به این دنیا آمده‌ ایم و سختی‌ ها و ناامیدی‌ هایی که برایمان پیش می‌ آید اهمیتی ندارند.

ما بیهوده و بی‌ دلیل برای گذراندن این زندگی کوتاه به دنیا نیامده‌ ایم.

چطور با ناامیدی مقابله کنیم

منتظر ماندن برای خدا به معنی منفعل بودن نیست. به این معنی نیست که بیکار بایستیم، به آسمان خیره شویم و منتظر یک میلیون دلاری باشیم که خداوند از آن بالا برایمان می‌ فرستد.

امید یک عمل است. اگر فقط یک جرقه از آن در روحتان وجود داشته باشد، خیلی زود ایمان صدایمان میکند که پایمان را بیرون گذاشته و کاری برای نا امیدی‌ مان بکنیم. خداوند در هر کدام از ما قوه درک و بصیرت قرار داده است. قدرتی درون ما قرار داده که باعث میشود بتوانیم دربرابر سختی‌ ها بایستیم.

امیدمان را از دست ندهیم. احساس ناامیدی کردن درد بزرگتری است تا قدم بیرون گذاشتن و با کمک ایمان به خدا کاری برای تغییر شرایط انجام دادن. خدا بزرگ است و ما را برای هدفی مهم خلق کرده است. اینطور به آن نگاه کنیم، احساس ناامیدی کردن فقط ما را عقب می‌ اندازد و در هم می‌ شکند.

پس بایستیم، به بالا نگاه کنیم و در دریای ناامیدی غرق نشویم. خدا بزرگ است و بیشتر اوقات او تنها کسی می باشد که می‌ توانیم در زمان سختی‌ ها برای کمک به سراغش برویم.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

17 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
17
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx