چگونه با قانون جذب همیشه در حال پیشرفت باشیم

6 comments
6 Min Read

چگونه با قانون جذب همیشه در حال پیشرفت باشیم

چگونه پیشرفت داشته باشیم؟

اکثر افراد برای انجام کارهای بزرگ و خارق‌ العاده نیازمند یک روحیه بسیار قوی و قدرتمند هستند، خیلی‌ ها در کوتاه‌ مدت می‌ توانند به موفقیت‌ های خوبی دست یابند اما موفقیت‌ های بزرگ و خارق‌ العاده با داشتن روحیه قوی امکان‌ پذیر می باشد و یکی از مهمترین دلایلی که باعث تقویت روحیه ما میشود پیشرفت کردن است، اینکه بدانیم حتی اگر در شرایط سختی به سر می بریم ولی در حال پیشرفت کردن هستیم.

برگ برنده انسان‌ های موفق

احساس پیشرفت کردن و احساس برنده بودن، برگ برنده انسان‌ های موفق می باشد، پس ما هم باید این احساسات را در خودمان تقویت نماییم، اما برای داشتن این احساسات لزوماً قرار نیست که یک‌ دفعه زندگی‌ مان را متحول کنیم و یک پیشرفت عظیمی داشته باشیم تا احساس کنیم که در حال پیشرفت هستیم، بلکه با انجام کارهای کوچک که باعث پیشرفت ‌های کوچک اما مستمر میشود هم می‌ توانیم این حس را در خودمان تقویت نماییم.

نکته مهمی که باید بدانیم این است که پیشرفت کردن باعث تقویت روحیه میشود و همچنین داشتن روحیه قوی هم باعث پیشرفت کردن، یعنی پیشرفت کردن و داشتن روحیه قوی یک رابطه مستقیم با هم دارند، هر چقدر پیشرفت ما بیشتر و بزرگتر باشد به همان میزان روحیه مان تقویت خواهد شد و هر چقدر که روحیه ما قوی باشد به همان میزان کارهای بزرگتر می‌ توانیم انجام دهیم که در نهایت خود آن یک پیشرفت بزرگ در کار محسوب میشود.

چگونه با قانون جذب همیشه در حال پیشرفت باشیم

روش انجام کارهای بزرگ

طبیعی است که از همان ابتدا پیگیر انجام کارهای بزرگ باشیم تا زندگیمان را متحول کنیم و در کل به دنبال پیشرفت ‌های بزرگ، اکثراً افراد ریسک می کنند و دست به کارهای بزرگ میزنند، این خیلی عالی است اما این کارها نیاز به جرئت و استقامت زیادی دارد، اگر در ابتدا چنین جرئت و استقامتی نداریم بهتر است از همان پیشرفت‌ های کوچک ولی مستمر شروع نماییم.

همانطور که گفتیم پیشرفت کردن با داشتن یک روحیه قوی، رابطه مستقیم دارند، وقتی حتی کم کم پیشرفت می‌ کنیم، روحیه‌ مان قوی میشود و هر چقدر که روحیه‌ مان قوی میشود، کارهای بزرگتری انجام می‌ دهیم که در نهایت پیشرفت بیشتری به دنبال خواهد داشت، درست مانند گوله برفی که از نوک کوه سرازیر میشود و در مسیر خود برف‌ های دیگر را جذب میکند و بزرگ و بزرگتر میشود، از همین روش می‌ توانیم برای پیشرفت کردن استفاده نماییم.

اصل تمرکز نیرو

یک روش که تقریباً میتواند موفقیت ما را در هر زمینه‌ ای تضمین کند، اصل تمرکز نیرو نام دارد، به موجب این اصل، مهارت و برتری هر شخصی در هر کاری به این دلیل است که وی هر روز و دائما آگاهی‌ های خود را در رابطه با اینکه چطور آن کار را بهتر انجام دهد افزایش داده است و به تشخیص تازه‌ ای دست یافته است.

زمانی که ما هر روز به این فکر می کنیم که چطور در زمینه مورد نظر بهتر شویم و بهتر عمل نماییم، کم کم به آگاهی‌ های درست و بهتری دست پیدا میکنیم که در حالت عادی غیر ممکن است متوجه آنها شویم. افراد موفق و همینطور شرکت‌ های بزرگ هم دقیقاً از همین اصل استفاده می کنند، آنها هر روز به دنبال روش‌ هایی هستند که بتوانند عملکردشان را بهتر کنند و با همین پیشرفت‌ های کوچک کم‌ کم به جایی رسیدند که نقطه عطفی برای آنها شده و در نهایت یک پیشرفت بزرگ به وجود آمده است.

چگونه با قانون جذب همیشه در حال پیشرفت باشیم

استفاده از اصل نیروی تمرکز فکر

اما ما چگونه می‌ توانیم از اصل تمرکز نیرو استفاده نماییم؟

یکی از قدرتمندترین تکنیک‌ هایی که در این رابطه وجود دارد استفاده از تکنیک سوالات می باشد، سوال پرسیدن قدرت بسیار زیادی دارد، اگر یک سوال را به صورت مسمتر و هر روز از خودمان بپرسیم و انتظار داشته باشیم که جواب آن را پیدا خواهیم کرد، طولی نمی کشد که به جواب سوال خود خواهیم رسید، حالا اگر هر روز آن سوال را بپرسیم، تقریباً هر روز به جواب‌ های بیشتر و بهتری دست می یابیم.

یک پرسش عالی این است، در زمینه‌ ای که می‌ خواهیم آن را تقویت کنیم و یا به دنبال جواب بهتر باشیم بپرسیم:

“چگونه می‌ توانم عملکردم را بهبود ببخشم؟”

هر روز آن را از خود بپرسیم و مهمتر اینکه انتظار داشته باشیم به جواب برسیم، در ابتدا شاید به جوابی نرسیم و یا به حتی جواب‌ هایی که بدیهی و منطقی هستند برسیم و بگوییم که خودم اینها را می‌ دانستم، اما اگر به پرسیدن ادامه دهیم کم‌ کم ذهنمان برای پیدا کردن جواب‌ های بهتر برنامه‌ ریزی میشود و به جواب‌ هایی خواهیم رسید که انگار یک کشف جدید در زندگی‌ مان است.

نکته آخر اینکه وقتی از خودمان می‌ پرسیم “چگونه می‌ توانم عملکردم را بهبود ببخشم؟” اتفاقی که می افتد این است، ذهن ناخودآگاه‌ مان به دنبال جواب می‌ گردد و از آنجایی که هیچ نهایتی برای پیشرفت کردن و بهتر شدن وجود ندارد، بنابراین در چرخه این می‌ افتیم که هر روز پیشرفت کنیم و بهتر شویم.

۳.۲/۵ - (۴ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx