چگونگی نجات یافتن از بهانه های سلامتی با قانون جذب

نظرات 7
10 دقیقه مطالعه

چگونگی نجات یافتن از بهانه های سلامتی با قانون جذب

چگونه بهانه سلامتی و سن و سال را کنار بگذاریم (قانون جذب)

یکی دیگر از انواع رایج بیماری بهانه جویی بهانه سلامتی است. از بهانه های کلی مانند زیاد حالم خوب نیست، تا بهانه های مشخص تر و جزئی! وضعیت بدنی و سلامتی افراد یکی از مرسوم ترین بهانه هایی است که برای توجیه کم کاری و تنبلی از آن استفاده می شود. برای توجیه درآمد کم، توجیه مسئولیت نپذیرفتن و بازنده بودن!

درست است که بعضی از مردم به هر نحوی از یک مشکل جسمانی و بدنی رنج می برند، اما آیا این در همه موارد می تواند یک عذر و بهانه ی واقعی باشد؟! پس تکلیف آن هایی که با وجود مشکلات جسمانی زیاد به موفقیت های بسیار بزرگ می رسند چیست؟! آن هایی که هرگز به خودشان اجازه نداده اند از وضعیت جسمانی شان به عنوان بهانه ای برای عدم پیشرفت استفاده کنند؟

جان اف کندی از کمر دردهای مزمن و شدید گاهی اوقات زمین گیر می شد، اما هرگز این مسئله را در انظار عمومی عنوان نکرد و به خاطر آن ناله نکرد. فرانکلین روزولت به خاطر ابتلا به فلج اطفال، اکثر اوقات روی ویلچر می نشست، ولی باز هم توانست چهار دوره به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود.

این حکایات همچنان پابرجا هستند و صدها داستان از مردمان موفق وجود دارد که با انواع و اقسام مشکلات جسمانی مواجه هستند؛ مسئله اینجاست که شما مجبور نیستید اجازه بدهید که شرایط جسمانی تان مانع رشد و پیشرفت شما بشود. هیچ انسانی وجود ندارد که کاملا بدون عیب و نقص و بدون مشکل جسمانی باشد. هر انسانی به نوعی با یک مشکل جسمانی مواجه می شود.

ولی بسیاری از مردم تسلیم می شوند و به راحتی بهانه سلامتی می آورند، اما افراد موفق چنین اشتباهی مرتکب نمی شوند. بر اساس قانون جذب شما به هر اندازه بیشتر نگران سلامتی تان باشید، احساس بدتری هم خواهید داشت؛ و هرچه بیشتر به دیگران راجع به مشکلات تان بگویید آن ها هم حس بدتری نسبت به شما پیدا می کنند. وقتی می گویید حالم خوب نیست، کمرم درد می کند، ناخودآگاه حس ناخوشایندی به دیگران منتقل می شود، و شاید ترجیح دهند از شما دوری کنند.

در واقع فقط دو دسته وجود دارند، که به شنیدن این قبیل از گلایه های مردم استقبال می کنند، یکی دکترها و دیگری مسئولین کفن و دفن هستند. مطمئن باشید به جز این دو دسته هیچ کس دیگری وجود ندارد که به گلایه های جسمانی شما اهمیت دهد. حالا طرف دیگر قضیه را هم در نظر بگیرید.

کافی است به خودتان بگویید عالی هستم!

کافی است به خودتان بگویید عالی هستم!

وقتی به کسی بگویید امروز عالی هستم و احساس فوق العاده ای دارم؛ فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟! اول این که بر اساس قانون جذب خودتان حس بهتری پیدا می کنید. تاثیر این جمله روی روحیه شما به قدری زیاد است که همین الان می توانید آن را امتحان کنید و از تاثیر آن شگفت زده شوید. پس همین الان شروع کنید و با صدای بلند بگویید امروز حالم فوق العاده عالی است. امکان ندارد این جمله شگفت انگیز را از اعماق وجودتان بگویید و پس از آن واقعا احساس بهتری نداشته باشید.

اتفاق دومی که می افتد این است که طرف مقابل تان نیز حالش بهتر می شود و نسبت به شما هم احساس خوبی پیدا می کند. بنابراین وقتی کسی از شما پرسید که حالت چطور است؟ در جواب به او بگویید: به قدری حالم خوب است که نمی دانم چگونه آن را بیان کنم. این حرف مردم را می خنداند و بر اساس قانون جذب حال خودتان را هم بهتر می کند. چون اگر فکر کنید که چه احساسی دارید دقیقا همان حس را پیدا خواهید کرد.

چهار مرحله برای رهایی از بهانه جویی در مورد سلامتی

بنابراین از همین الان تصمیم بگیرید که خودتان را از شر بهانه جویی در مورد سلامتی خلاص کنید. واکسنی که باید برای این کار بزنید شامل چهار مرحله مختلف می شود:

1 – ابتدا سعی کنید از صحبت کردن راجع به مشکل جسمانی تان خودداری کنید.

چون حرف زدن و نالیدن از وضعیت جسمانی تان درست مثل این است که پای علف های هرز باغچه کود بریزید! و با این کار حوصله مردم را هم سر می برید. افراد موفق در برابر وسوسه های ناله کردن و حرف زدن از حال بدشان مقاومت زیادی می کنند.

2 – سعی کنید تا جایی که می توانید نگران سلامتی تان نباشید.

اگر فکر می کنید مشکلی دارید باید به دکتر مراجعه کنید، اما بیخودی نگران نباشید؛ چون نگرانی هیچ فایده ای برای شما ندارد و فقط اوضاع را برای شما بدتر می کند.

3 – هر طور که شده نسبت به وضع سلامتی خود قدردان و شکرگزار باشید

مصداق این حکایت که فردی هر روز گلایه می کرد که چرا کفش ندارد تا این که روزی شخصی را دید که پا نداشت! همیشه کسی وجود دارد که ممکن است شرایط جسمی او بسیار بدتر از شما باشد. پس بابت چیزهایی که دارید با تمام وجود قدردان و شکرگزار باشید و هرگز از وضعیت جسمانی خود گلایه نکنید.

4 – اگر انسان با تمام وجود تلاش کند و از نفس بیفتد خیلی بهتر از آن است که سر جای خود باقی بماند

انسان باید در زندگی خود از تمام ساعاتی که در اختیار دارد لذت ببرد. نباید وقت خود را بیهوده تلف کنیم، نباید همواره خودمان را ضعیف و مریض تصور کنیم.

بهانه جویی در مورد سن و سال

بهانه جویی در مورد سن و سال

عارضه ی بهانه تراشی سن و سال هم یکی از انواع خطرناک و مخرب این بیماری است که به راحتی و کاملا بی سر و صدا افراد را از رسیدن به موفقیت محروم می کند. این عارضه خود را در دو شکل متفاوت نشان می دهد:

عده ای هستند که می گویند دیگر این کار از سن و سال ما گذشته است و عده ی دیگری هم هستند که می گویند این کار هنوز برای ما زود است و آن قدری سن ندارم که این همه مسئولیت را بر عهده بگیرم! تا حالا این حرف ها را چند بار از دیگران شنیده اید؟!

این گونه ذهنیت ها میلیون ها نفر را از آنچه می خواهند و پتانسیل آن را دارند محروم کرده و باز هم این کار را می کند. آن ها تصور می کنند که سن شان برای انجام بسیاری از کارها سن مناسبی نیست! پس به این نتیجه می رسند که همه چیز را بی خیال بشوند و هیچ حرکتی در مسیری که می خواهند انجام ندهند.

مثال های نقض در مورد محدودیت سن و سال

متاسفانه ما در جامعه ای زندگی می کنیم که به شدت به این گونه ذهنیات منفی و نادرست دامن می زند! شب و روز در رسانه ها شاهد چنین ذهنیاتی هستیم. و همه جا می شنویم که کار پیدا کردن چقدر سخت و غیر ممکن شده است. اما اگر بخواهیم واقعیت را مدنظر قرار دهیم همه جا می توانید مثال های نقض این ها را پیدا کنید.

مانند کنتاکی که وقتی رستوران های زنجیره ای خود را راه اندازی کرد که حقوق بازنشستگی اش نمی توانست مخارج زندگی اش را تامین کند. و همان طور که می دانید کمپانی اپل را دو جوانی که تنها بیست سال داشتند راه اندازی کردند! بنابراین سن و سال واقعا نمی تواند مانع موفقیت انسان ها شود. بلکه تنها بهانه ای است که عده ای از آن برای توجیه کم کاری هایشان استفاده می کنند.

اگر شما هم تصور می کنید برای تغییر و تحول پیر شده اید یا این که هنوز خیلی جوان هستید تا خودتان را وارد دردسر کنید، راه حل این است که به سنی که دارید به دید مثبت نگاه کنید. یادتان باشد که اگر به خودتان باور داشته باشید بر اساس قانون جذب می توانید از عهده ی هر مسئولیتی به بهترین شکل ممکن بربیایید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx