چگونه طرز فکری مثبت داشته باشیم

نظرات 7
11 دقیقه زمان مطالعه

چگونه طرز فکری مثبت داشته باشیم؟!

راه های رسیدن به طرز فکر مثبت در قانون جذب

قطعا شنیده اید که به هر چیزی فکر کنید همان اتفاق رخ می دهد. شما برای رسیدن به هدف ها و کنترل توانایی ها و استعدادهای خود، باید توانایی کنترل افکار خود را نیز داشته باشید. طرز فکر شما می تواند روی روابط و هر چیزی که در زندگی تان مهم است تاثیر بگذارد. به خوبی می دانید وقتی که گرسنه اید باید این نیاز خود را رفع کنید، یا اگر درد جسمی به سراغتان آمد به سراغ درمانش بروید ولی متاسفانه هیچ وقت به درمان طرز فکر خود اهمیت نمی دهید و حتی به آن فکر هم نخواهید کرد!

شاید چون نمی دانید طرز فکر شما یکی از مهم ترین عواملی است که در زندگی تان تاثیر مستقیم خواهد گذاشت، و بی اهمیتی به آن در واقع به اهمیتی به تمام ابعاد زندگی خودتان است.

طرز فکر شما در حقیقت دنیایی است که در آن زندگی می کنید. تمام چیزهایی که می بینید و می شنوید تمام اتفاقات خوب و بدی که در طول زندگی تان رخ می دهد، تمام رابطه هایی که به آن وارد می شوید و تمام حس خوب و ناخوشایندی که در زندگی احساس می کنید نهایتا به طرز فکر شما مربوط می شود. شما تمام این موارد را با طرز فکر خود لمس خواهید کرد. مثلا در یک اتفاق بد طرز فکر شماست که می تواند شما را در آن یاری کند و شما با طرز فکر خود فقط می توانید با دید بهتری به آن نگاه کنید.

هر اتفاقی که در زندگی حس می کنید به نوعی همان طرز فکرتان است که در درونتان رشد می کند و درنهایت آن را به صورت یک عامل خارجی حس می کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد اهمیت نگرش و طرز فکر بدانید.

قدرت ناخودآگاه در طرز فکر

قدرت ناخودآگاه در طرز فکر

شاید بارها شنیده باشید که می گویند از چیزی که می ترسیدم، عاقبت سرم آمد. تا حالا به دلیل آن فکر کرده اید؟ ذهن به صورت ناخودآگاه به سمت چیزهایی گرایش پیدا می کند که به آن فکر می کنید. طبق قانون جذب، وقتی از چیزی ترس دارید، دائم افکار منفی را به سمت خود جذب می کنید و ناخواسته ذهنتان شما را به سمتی هدایت می کند که از آن ترس داشتید. علت این موضوع می تواند تشخیص ندادن خوب و بد توسط ذهن باشد.

در واقع ذهن هر فکری را که شما پرورش دهید به مرحله ی اجرا در می آورد و اهمیتی ندارد که شما از آن گریزان هستید یا می خواهید آن را به دست آورید. این شما هستید که طرز تفکرتان را انتخاب می کنید، چون زندگی ما حاصل انتخاب های شماست. می توانیم ساعت ها فکرتان را به مسائلی اختصاص دهید که انگیزه بخش باشد تا به وسیله ی آن رشد کنید. یا می توانید زانوی غم بغل گرفته و شکست را بپذیریم و ناامیدی را انتخاب کنید. به هر حال در هر دو صورت انتخاب با شماست.

حافظه ی ما انسان ها مانند یک رایانه است که به سادگی می توانیم آن را برنامه ریزی کنیم. می توانیم نرم افزارهای مفید روی آن نصب کنیم تا برایمان مفید واقع شود، ولی می توانیم نرم افزارهای مضر هم نصب کنیم که نه تنها مفید نخواهند بود بلکه به شدت به ما آسیب می رسانند.

به همین دلیل باید بتوانید کنترل ذهنمان را به دست بگیریم. درست مانند زمانی که اختیار کامل داریم تا یک نرم افزار را روی رایانه ی خود نصب کنیم یا خیر. گفت و گوهایی که در درونمان شکل می گیرد را می توان مانند نرم افزار در نظر گرفت که قادر است به راحتی کنترل رایانه ی درونمان را بر عهده بگیرد. در حقیقت این نرم افزار را ما برنامه ریزی کرده ایم.

نکته ی بدی که وجود دارد این است که همواره در اطرافمان آدم های منفی نگر زیادی وجود دارد که ما هنوز هم باورهای منفی زیادی از آن ها می شنویم. ولی باید توجه کنیم خودمان هستیم که درنهایت تصمیم می گیریم چه افکاری را بپذیریم و چه افکاری را پس بزنیم. پس باید دقت داشته باشیم هرگز اجازه ندهیم افکار بد به ذهنمان وارد شود.

مسلما برای بهبود طرز تفکر خود باید یک سری از نکات مهم را بدانید. پس چند راهکار موثر را با شما در میان خواهیم گذاشت. با استفاده از این راهکارها و اتکا به قدرت اراده و تلاش خود می توانید گذشته ی منفی خود را کنار بگذارید و برای خود یک زندگی جدید بسازید.

انگیزه های خود را کشف کنید

انگیزه های خود را کشف کنید

پیدا کردن انگیزه ها می تواند شما را تشویق کند که دست به کار شوید تا زندگی خود را تغییر دهید. انگیزه های مهم زندگی را با خود مرور کنید. خشم، دوست داشتن، محافظت از خود، ترس، پول و … همه ی این ها می توانند انگیزه ی مهمی برای ادامه دادن به مسیر درست زندگی باشند. شما باید قادر باشید از تمام بارهای احساسی خود برای دست یابی به انگیزه های مهم و خودباوری استفاده کنید.

مانند یک مربی فوق العاده، دائم خود را تشویق کنید

مانند یک مربی فوق العاده، دائم خود را تشویق کنید

سعی کنید در طول روز چند بار خودتان را مورد تشویق قرار دهید. تشویقی که به صورت روزانه انجام بگیرد، به صورت خودکار ناخودآگاه شما را به سمت افکار مثبت می کشاند، بنابراین کم کم عادت می کنید به صورت مثبت فکر کنید.

وقتی به صورت منظم این کار را تکرار کنید، درواقع در حال تقویت اعتماد به نفستان هستید. پس به خودتان اعتماد داشته باشید. وقتی نسبت به خود حس اعتماد داشته باشید، یک سیگنال مثبت به ناخودآگاهتان ارسال خواهد شد. بازهم تاکید می کنیم، ناخودآگاهتان هر چه که شما بگویید و تلقین کنید را می پذیرد.

هنگامی که قادر باشید به درستی خود را مورد تشویق قرار دهید، احساس مثبتی در شما شکل خواهد گرفت؛ و این به تنهایی می تواند شما را در مسیر درستی قرار دهد، تا به هدف خود دست پیدا کنید.

از قدرت تجسم خود بهره مند شوید

از قدرت تجسم خود بهره مند شوید

شما باید بتوانید یک رویاپرداز ماهر باشید. مطالعات زیادی در این مورد صورت گرفته است، که نشان می دهد بسیاری از افراد موفق برای افزایش توانایی ها و تمرکز بر مهارت خود از تجسم و رویاپردازی استفاده می کنند. شما باید قبل از اینکه بخواهید به هدف خود برسید، قادر باشید آن را به خوبی تجسم کنید. تجسم کردن می تواند طرز تفکر مثبت شما را به صورت اعجاب انگیزی افزایش دهد.

شور و هیجان داشته باشید

شور و هیجان داشته باشید

برای دستیابی به تفکر مثبت باید تلاش کنید تا در خودتان شور و هیجان ایجاد کنید. هیچ وقت یک ذهن ناراحت و بی انگیزه قادر نیست تفکری مثبت داشته باشد، و کارها را به درستی انجام دهد! شور و هیجان به شما قدرت می بخشد و شما را وادار می کند تا به سمت آنچه آرزو دارید حرکت کنید و به آن دست یابید.

برای داشتن این روحیه باید سعی و تلاش کنید چون از درونتان برمی خیزد. بنابراین نباید منتظر یک عامل بیرونی باشید تا در شما شور و هیجان ایجاد کند.

با خودتان به گفتگو بپردازید

با خودتان به گفتگو بپردازید

گفتگوی درونی دریچه ای بزرگ برای رسیدن به تفکر مثبت در قانون جذب است. شما برای نادیده گرفتن اتفاقات و افکار منفی، باید قادر باشید آن ها را از زندگی خود حذف کنید، یا این که آن ها را با اتفاقات مثبتی جایگزین کنید. به کمک گفتگوی درونی به خودتان انگیزه و جرئت بدهید و مسیر زندگی تان را طور دیگری ببینید تا راه های تازه بتوانند خودنمایی کنند.

توجه داشته باشید، تا زمانی که نتوانید با خود حرف بزنید قطعا نمی توانید برای داشتن طرز فکر مثبت خود را قانع کنید.

به دیگران انرژی مثبت هدیه کنید

به دیگران انرژی مثبت هدیه کنید

به دیگران انرژی مثبت بدهید، مطمئن باشید در این صورت تاثیر آن را در زندگی خود خواهید دید. وقتی کسی از شما در مورد لباس و ظاهرش می پرسد، کافی است به او بگویید بی نظیر و زیبا شده است. اکثر آدم ها از بودن در کنار افرادی که تلاش می کنند خوشحالی را به دیگران هدیه دهند لذت می برند.

از قدرت معنوی استفاده کنید

از قدرت معنوی استفاده کنید

یکی از بزرگ ترین نیازهای انسان متوسل شدن به معنویات است. همان گونه که به نیازهای طبیعی خود مانند خوردن و آشامیدن و… در طول روز پاسخ می دهیم توجه به این نیاز هم لازم است و باید به آن پاسخ دهیم. ایمان در زندگی می تواند باعث ایجاد تفکر مثبت و رشد توانایی ها شود.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. لطفا ما را با نظرات خود حمایت کنید.

۳.۵/۵ - (۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx