چگونه فوق العاده باشیم

نظرات 7
11 دقیقه مطالعه

چگونه فوق العاده باشیم

با قانون جذب فوق العاده باشیم

همه دوست دارند بهترین باشند. اما اغلب افراد، معمولاً تنها در یک یا دو زمینه خاص فوق العاده هستند. برای نمونه بعضی آدم ها در خواندن، رقصیدن، و یا هر قابلیت خاص دیگر، فردی شاخص شناخته می شوند. ممکن است فردی کمدین جذابی باشد و فرد دیگری به عنوان یک جراح فوق العاده شناخته شده باشد. اما در واقع صفت “فوق العاده” از چه ناشی میشود؟

در اینجا ما می توانیم خصوصیاتی که می تواند برای معنی پیدا کردن این صفت به کار برده شود، پیدا کرده و به کار ببریم تا فوق العاده بودن را بفهمیم و آن را حس کنیم.

۱- سلامتی

تمرین های بدنی، رژیم های سالم و مراجعه مرتب به پزشک از مواردی می باشند که می توانند سلامتی را برای ما به ارمغان آورند. این مرحله بسیار مهم است. باید به یاد داشته باشیم که ذهن سالم در بدن سالم است.

چگونه فوق العاده باشیم

۲- مهربانی کنیم

هیچ چیز به اندازه ناراحتی به افراد صدمه نمی زند و هیچ کس سزاوار این نیست که نادیده گرفته شود. سعی کنیم مهربان باشیم و تا حد امکان با همه همدردی کنیم. در سازمان های خیریه محلی، پناهگاه های حیوانات، بانک های غذا و هر جا که می توانیم فعالیت مثبت داشته باشیم.

همیشه مکان هایی برای کمک وجود دارد. شاید به نظر وقت گیر و دشوار به نظر بیاید. اما اگر ما بدانیم کمک به افراد نیازمند چه حس فوق العاده ای به ما خواهد داد، لحظه ای فرصت را از دست نخواهیم داد.

چگونه فوق العاده باشیم

۳- اعتماد به نفس

همیشه به یاد داشته باشیم که ما منحصر به فرد و خاص هستیم. هیچ کس نمی تواند غیر از این را بگوید. خوبی و حس مثبت در همه افراد وجود دارد. افراد، از دید خودشان ممکن است در مواردی به ما خرده بگیرند. ما نباید اجازه دهیم این مساله در ما نسبت به خودمان حس منفی ایجاد نماید. سعی کنیم در خود نسبت به خودمان اعتماد ایجاد کنیم. هر روز در آینه به خود و زیبایی های مان نگاه کنیم، لبخند بزنیم و سپس روزمان را شروع کنیم.

۴. خودمان باشیم

ما باید خودمان باشیم. کامل، خاص و شگفت انگیز! سعی کنیم هر چه زودتر خودمان را بشناسیم و از خصوصیات پنهان و آشکار خود نهایت استفاده را در بهترین شدن، ببریم. کسی باشیم که هرگز نمی خواهد چیزی کمتر از “فوق العاده” باشد. به چیزی که نیستیم فکر نکنیم و به هیچ وجه هم سعی نکنیم از جاه طلبی خود در “فوق العاده” بودن خود دست بکشیم. چیزی که هستیم باشیم، اما بهترینش!

نکته مهم: کسانی که دوستمان دارند را دوست بداریم. به هیچ عنوان به خود و دیگران صدمه نزنیم.

یک افسانه قدیمی و مشهور می گوید: ما چیزی هستیم که مرتب آن را تکرار می کنیم. موفقیت و شادی نتیجه عادت های و عمل های ماست.

بسیاری از عادت های ما، تبدیل به عادت های سنگی شده اند. اگر عادت های ما مثبت باشد، در زندگیمان تاثیر می گذارد. بنابراین برای این که فوق العاده باشیم، و به این سوال که چگونه فوق العاده باشیم، پاسخ دهیم، باید به عادت های خود نگاهی کنیم. با تغییر عادت های سنگی خود می توان موفقیت ها را به دست گرفت. به موارد ذیل دقت کنید.

1- انجام چند دقیقه ای وزنه برداری

هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید، چند دقیقه تمرین وزنه برداری انجام دهید. تنها چند دقیقه انجام تمریتات وزنه برداری و یا تمریناتی که فشاری به ماهیچه ها وارد می کند، می تواند سبب بیداری بدنتان گردد. به همین دلیل بهتر می توانید برای یک روز شلوغ و کاری آمادگی پیدا کنید. این تمرینات را می توانید به مدت 20 الی 30 دقیقه انجام دهید.

2- هر شب لیست کارهایی که روز بعد باید انجام دهید، را تهیه کنید.

با انجام برنامه ریزی و نوشت کارهای روزانه که باید انجام دهید، می توانید به فردی فوق العاده تبدیل شوید. فردی منظم، دقیق که همه کارهایش از روی حساب و کتاب است. بنابراین همیشه برای روز بعد خود نقشه ای داشته باشید و آن را مو به مو دنبال کنید.

3- هر وقت که وارد فیس بوک می شوید، به فردی که مدت ها با او صحبت نکرده اید، پیام بدید.

این راحت ترین و آسان ترین راه برای برقراری ارتباط مجدد با دوستانی است، که مدت ها با آنها ارتباط ندارید. این کارها سبب می شود، که به صورت خودکار ارتباطات ما افزایش پیدا کند و به این صورت یک فرد اجتماعی و فوق العاده شویم.

4- حداقل کارهایی که انتظار دارید، در روز انجام دهید، را حتما انجام بدید

تا زمانی که کارهای خود را انجام نداده اید، همیشه ذهنتان درگیر این مساله خواهد شد. بنابراین بهتر است، در طول روز حداقل کارهایی که باید انجام شود، را انجام بدید. به این صورت از انباشته شدن کارها جلوگیری می کنید و می توانید یک فرد ایده آل و فوق العاده شوید.

5- بیرون رفتن و آفتاب گرفتن

برای داشتن روحیه خوب و عالی بهتر است، هر روز صبح از خانه خارج شوید و آفتاب بگیرید. ترکیب نور، هوای تازه و حرکت کردن نه تنها شما را از خواب بیدار می کند، بله برای فوق العاده بودن هم خوب است. این کار آرامتان می کند و ریتم بدن را تنظیم می نماید. علاوه بر این سبب می شود، در طول روز بهتر و هوشیارتر باشید و سب خواب راحتی داشته باشید.

6- وقتی در فضای مجازی کسی چیزی می گوید، که ناراحت می شوید، بهتر است، کمی صبر کنید و سپس پاسخ دهید.

برای این که احساسات خود را کنترل کنید، بهتر است، وقتی مطلبی و یا پیام ناراحت کننده ای را از کسی می شنوید، صبر کنید، سپس در فرصت مناسب پاسخ دهید. بعد از گذشته چند ساعت و یا مدت زمانی متوجه می شوید، که پاسخ تان به اندازه اولیه قدرتمند نیست و نمی تواند در شما احساس منفی ایجاد نماید.

7- زمانی که متوجه یک صفت و یا عادت بد در افراد دیگر شدید، در این صورت از خود بپرسید که آیا این صفت و عادت در شما هم وجود دارد یا خیر.

تمرکز روی نقص افراد معمولا به عنوان یک عادت بد تصور می شود. اما به این نکته توجه داشته باشید، که این نکته می تواند عامل و فرصتی برای درونگری تان باشد. این عامل می توان به عنوان ابزاری برای اصلاح خود در نظر گرفته شود. در این شرایط از خود این سوال را بپرسید که آیا شما نیز این عادت بد را دارید و یا نه. در صورت داشتن آن سعی در بر طرف کردن آن کنید. به این صورت می توانید به فردی فوق العاده تبدیل شود.

8- از خود در مورد بدترین اتفاقی که ممکن است، بیفتد سوال کنید. سپس برنامه ای ساده باری مقابله با آن تنظیم نماید.

برای این که بدانید، چگونه باید فوق العاده باشید. ترس هایی ما وقتی که مبهم هستند، قدرت بیشتری ندارد. ولی وقتی ما آنها را شناسایی کنیم و برای مقابله با آنها برنامه ای ساده و کاربردی داشته باشیم در این صورت بهتر می توانیم آن را مدیریت کنیم. این کار برای فوق العاده بوده بسیار عالیست.

9- درمورد دیگران مثبت فکر کنید.

برای فوق العاده بودن بهترین و راحت ترین راه داشتن طرز فکر ثبت درباره دیگران است. زمانی که با افراد جدید ملاقات می کنید: این فکر را داشته باشید: امیداوم که شما را دوست داشته باشم” این دو جمله را با هم مقایسه کنید. امیدوارم من را دوست داشته باشید. احتمال دارد، دوست بدی برایم باشد. این جملات در روان انسان تاثیرات بسیاری ایجاد می کند و می تواند در خوب و بد بودن افراد تاثیر بگذارد. بنابراین برای فوق العاده بودن باید به دیگران نظر مثبتی داشته باشیم.

10- بر اساس فردی که می خواهید، شوید، لباس بپوشید.

یک راه مناسب و ایده آل برای فوق العاده شدن، این است، که طوری لباس بپوشیم که می خواهیم باشیم. یک استاد زمانی به من گفت، که من برای مصاحبه تلفنی لباس می پوشم. لباس پوشیدن تنها ظاهر انسان را تغییر نمی دهد. بلکه ادراک انسان را نیز عوض می کند. لباس بر روی شخصیت، گفتار و رفتار انسان تاثیر می گذارد. بنابراین همیشه مانند شخصیتی که می خواهید باشید، لباس بپوشید.

11- حداقل روزی هشت لیوان آب بخورید.

شاید این سوال به ذهن شما برسد، که آب خوردن چه ارتباطی به فوق العاده بودن دارد. بیشتر مردم بدنسان به صورت مزمن با کم آبی روبرو است. از این دسته از افراد نباشید. آب خوردن روزانه در انسان انرژی مثبت به وجود می آورد و بی حالی و بی حوصلگی را از انسان دور می کند. به این صورت می توانید به فردی فوق العاده و ایده آل تبدیل شوید. با توجه به آنچه که گفته شد، می توان با رعایتی برخی نکات فوق العاده شده و فوق العاده به نظر رسید.

4.8/5 - (35 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx