تفکر و اندیشه انسان چه تاثیراتی بر شرایط مختلف می گذارد

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

تفکر و اندیشه انسان چه تاثیراتی بر شرایط مختلف می گذارد

تاثیرات قدرت تفکر و اندیشه در انسان با قانون جذب

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، در مقاله ی «قدرت تفکر و ساختن شخصیت با قانون جذب» به شرح مطالبی از قبیل: نقش قانون علت و معلول در دنیای تفکر انسان ها، چگونه به یک ارباب آگاه تبدیل شویم، چطور با قانون جذب زندگی و شخصیت خود را بسازیم و … پرداختیم. در این مقاله قصد داریم قدرت تفکر و اندیشه و تاثیراتی که بر زندگی و شرایط مختلف می گذارد را موردبررسی قرار دهیم.

ذهن انسان مانند یک مزرعه ی بزرگ است!

ذهن انسان مانند یک مزرعه ی بزرگ است!

ذهن انسان همانند مزرعه ای است که می توان در آن به زراعت مشغول شد و یا اجازه داد علف های هرز در آن رشد نمایند. اما در واقع چه به آن رسیدگی شود چه نه، باید نتیجه ای به شما بدهد، و این نتیجه را نیز خواهد داد. اگر نتوانسته باشید بذری مفید در آن بکارید، علف های هرز با تولید مثل پس از مدتی کل مزرعه را می گیرند.

همان طور که یک باغبان برای آن که بتواند گل ها و میوه هایی که دوست دارد را به بار آورد، آن ها را می کارد و همواره مراقب علف های هرز می باشد، تا به محض روییدنشان، آن ها را بچیند. انسان نیز باید به صورت دائم از ذهن خود مراقبت نماید و اجازه ندهد تفکرات نادرست، بی اساس و غیر مفید به ذهن او راه یابند. پیوسته باید از این نوع تفکرات دوری کند و در مقابل همواره در تلاش باشد تا اندیشه های درست، مفید و پاک را به ذهن خود راه داده و آن را پرورش دهد تا به بار بنشینند.

با وارد شدن به این مسیر، بشر خواهد فهمید که این مسیر، انتخاب درستی بوده و درک خواهد کرد که باغبان روح خودش می باشد؛ لذا تنها اوست که زندگی خودش را مدیریت و کارگردانی می کند. سپس تلاش می کند همواره قوانین تفکر را در ذهن خود یادآوری کرده و بیش تر از قبل خواهد فهمید که عناصر ذهن و قدرت اندیشه تا چه میزان می تواند شخصیت، اهداف و مراحل زندگی او را جهت دهی نماید.

تفاوت اندیشه و شخصیت انسان در چیست؟!

تفاوت اندیشه و شخصیت انسان در چیست؟!

درواقع بین اندیشه و شخصیت یک فرد تفاوتی وجود ندارد و از آن جایی که تنها راه کشف و تجلی شخصیت، محیط و شرایط موجود می باشد، لذا شرایط درونی انسان با شرایط بیرونی زندگی اش همواره به یکدیگر ارتباط دارند. البته باید به این نکته توجه کرد که این جمله نمی تواند بیانگر این باشد شرایطی که انسان در هرلحظه از زمان و با توجه به یک سری اتفاقات دارد به صورت تمام و کمال شخصیت آن فرد را به نمایش می گذارد، اما همان شرایط با بعضی از عناصر وجودی و حتی تفکرات درونی او به گونه ای آمیخته شده است که در بسیاری از موارد نمی توان در جهت پیشرفت آن ها را نادیده گرفت.

اندیشه های درونی و جایگاه انسان ها

اندیشه های درونی و جایگاه انسان ها

مطابق قانون جذب انسان در همان جایی قرار دارد که باید باشد. درواقع همین اندیشه های درونی اوست که شخصیتش را شکل داده اند و او را به جایگاهی رسانده اند که در آن قرار دارد. لذا می توان گفت در زندگی افراد هیچ اتفاقی به صورت تصادفی رخ نمی دهد، بلکه همه ی آن ها به شکل قانون مدارانه در زندگی انسان قرار دارند و حتی این مساله برای افرادی که با شما هماهنگ نبوده و یا با شما سر جنگ دارند نیز صدق می کند.

انسان به عنوان یک موجود پیشرفته، پیوسته در حال رشد و تکامل می باشد، او همواره در حال آموزش روش های پیشرفت می باشد و می آموزد چگونه تلاش کند تا شرایط همان گونه که او می خواهد پیش برود و بتواند همواره آن ها را طبق خواسته ی خود تغییر دهد.

انسان تا زمانی که فکر کند شرایط بیرونی می تواند بر او حاکم باشد، همواره ضربه می خورد. اما در مقابل اگر بتواند به این مساله دست یابد که تنها اوست که شرایط را تعیین می کند و دارای قدرت می باشد، در وجود خود بذر رشد و بالندگی را شکوفا کرده و ارباب واقعی خود خواهد شد.

 تلاش کنید صادقانه ضعف های شخصیت خود را شناسایی کنید و آن ها را بهبود ببخشید

تلاش کنید صادقانه ضعف های شخصیت خود را شناسایی کنید و آن ها را بهبود ببخشید

هر انسانی که برای مدت هر چند کوتاهی توانسته باشد با خود تمرین کند تا چگونه فردی خویشتن دار باشد، متوجه خواهد شد که به وسیله ی تفکر خود می تواند شرایط را ایجاد و یا آن ها را تغییر دهد. چرا که می داند هرگاه تحولی در ذهن خود ایجاد نماید، همان تحولات با شرایط آمیخته خواهد شد.

هم چنین این گزینه زمانی تاثیر بیشتری خواهد داشت که فرد با صداقت کامل ضعف های موجود در شخصیت خود را شناخته و تلاش کند آن ها را رفع نماید و در این حالت شیب روند پیشرفت بیشتر و بیشتر خواهد شد و به سرعت می تواند از پس مشکلات مسیر بر بیاید.

بر اساس قانون جذب هر آن چیزی که در وجود انسان نهفته و پرورش یافته است به وسیله ی روح جذب می شود و شامل هرچه به آن علاقه دارد و یا به شدت نسبت به آن احساس ترس می کند، خواهد بود. انسان قادر است به کمک آرزوهای گران بهایی که دارد موفق شود و در مقابل به وسیله ی اعمال ناشایست و تفکرات نادرستش به شدت سقوط نماید و شرایط تنها واسطه ای برای رسیدن روح به خودش و خواسته ها می باشد.

به بذرهایی که در ذهن خود می کارید توجه داشته باشید؟!

به بذرهایی که در ذهن خود می کارید توجه داشته باشید؟!

دوستان عزیز به خاطر داشته باشید، در ازای هر بذر تفکری که در ذهن خود می کارید یا آن که اجازه می دهید در ذهنتان ریشه بدواند، درواقع آن بذر، هم نوع خود را تولید کرده و در عمل خود را نشان خواهد داد و تلاش می کند تا شرایط را مطابق میل خود ایجاد نماید. قانون جذب می گوید حاصل تفکری مناسب و زیبا همواره میوه های خوب می باشد و در مقابل تفکر نامناسب میوه های خراب به بیرون تحویل می دهد.

دنیای درون انسان ها همواره در تلاش است تا مطابق با شرایط دنیای بیرون خود را شکل دهد و شرایط بیرونی چه آن هایی که مطابق میل باشند و چه مخالف، هر دو باعث خواهند شد تا فرد به هر آنچه برایش مطلوب تر است دست پیدا کند. لذا انسان به عنوان باغبان مزرعه ی درون خود از هر چیزی در زندگی درسی می آموزد.

زمانی که انسان به طور مطلق به دنبال آرزوها و خواسته های خود می رود به آن ها اجازه می دهد تا بر او سلطه یابند، در نهایت در محیط بیرون خود پیشرفت کرده و شکوفا می شود. همواره به خاطر داشته باشید که قانون جذب و انطباق در همه جا صدق می کند. هیچ گاه فردی به دلیل ظلم موجود در محیط یا حاکمیت استبدادی به زندان نمی افتد، بلکه افکاری که در ذهن دارد و آرزوهای بسیار حقیری که در سر می پروراند او را به ورطه ی نابودی می کشاند.

ادامه دارد …

4.9/5 - (63 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx