من بدشانسم .قانون جذب برایم جواب نمی دهد

19 comments
7 Min Read

من بدشانسم .قانون جذب برایم جواب نمی دهد

آیا کلاس های روانشناسی ،قانون جذب و ….. رفته ای و نتیجه نگرفته اید؟ آیا از خواندن کتاب های روانشناسی و تکرار عبارات تأکیدی خسته شده اید؟ و به خودمان میگوییم:”دیگر جواب نمی دهد من بدشانسم” یا گاهی اوقات زمانیکه همه تلاشمان را برای رسیدن به کاری انجام می دهیم و نتیجه ای نمی گیریم، زیر لبمان زمزمه می کنیم:”قانون جذب یک دروغ بزرگ بیش نیست”! اما این را بدانیم که مشکل فقط خودمان هستیم نه قانون جذب!

چرا قانون جذب جواب نمی دهد؟

من لاغر شدن و خوش هیکلی را خیلی دوست دارم. و شب و روز به این موضوع فکر میکنم. من این را از قانون جذب فرا گرفتم که خودم را در لباس زیبا و هیکل جذاب تصور نماییم و با تکرار عبارات تاکیدی مثبت رویای لاغر شدن را به سمت خودم جذب کنم. ورزش میکنم رژیم میگیرم، لاغرتر و بهتر میشوم. اما پس از اینکه لاغر شدم آنچنان از این وضعیت متعجب و شگفت زده میشوم که بیشتر از اینکه به تثبیت وزنم فکر کنم، ترس از دست دادن خوش هیکلی ام جایگزین همه افکار مثبت من میشود تا جایی که حتی خودم را لایق این وضعیت نمیدانم و به همین سبب بعد از مدتی موقعیت جدیدم را به راحتی از دست میدهم. در واقع ۹۹% زندگی ما در دست ذهن ناخودآگاه ماست و حققیت تلخ این است که بخش عمده ای از ذهن ناهوشیار ما توسط افکار منفی پر شده است که تنها با تصویرسازی رؤیاها و تکرار عبارات تاکیدی نمی توانیم آنها را از ذهنمان پاک کنیم. مثل این می ماند که هوا کاملاً تاریک است و ما مدام تکرار می کنیم “هوا روشن است.” در این شرایط تکرار عبارات تاکیدی در مورد روشن بودن هوا نمی تواند اصل موضوع را تغییر دهد پس کمی به آن فکر کنیم.

من بدشانسم .قانون جذب برایم جواب نمی دهد

تعریف کوتاه قوانین سه گانه جذب:

قانون اول: قانون جذب می گوید: هر چیزی شبیه به خود را جذب میکند، در حالیکه این عبارت خیلی ساده به نظر میرسد، بیانگر یکی از نیرومندترین قوانین کائنات است، قانونی که بر همه چیز و در همه حال تأثر می گذارد . هیچ چیز نیست که از تأثیر این قانون نیرومند برکنار باشد.

قانون دوم : قانون آفرینش عمدی، می گوید: هر آنچه به آن فکر می کنیم و به آن هر آنچه باور داریم، یا انتظارش را می کشیم به وقوع می پیوندد. خلاصه آن که هرچه را که به آن فکر می کنیم، چه آن را بخواهیم و یا نخواهیم، به دست می آوریم. کاربرد عمدی افکار ، موضوعی است که دانش آفرینش عمدی به آن می پردازد. زیرا اگر این قوانین را درک نکنیم و آنها را عمدی به کار ببریم، ممکن است چیزی معیوب و ناقص را خلق کنیم.

قانون سوم : هنر پذیرش، می گوید: من همانی هستم که هستم و مایلم همه چیزهای دیگر همانی باشند که هستند. هنگامی که مایلیم اجازه دهیم تا دیگر چیزها همانی باشند که هستند، حتی اگر آنها به ما اجازه ندهند، ما یک پذیرنده هستیم، اما احتمال رسیدن ما به آن نقطه وجود ندارد مگر آنکه درک کنیم چگونه آنچه را می خواستیم، به دست آوریم.

فقط هنگامی که فهمیدیم دیگران نمی توانند بخشی ازتجربه های ما باشند مگر آنکه آنها را به تجربه های خود دعوت کنیم ( یا به آنها توجه کنیم) و آن وضعیت نمی تواند بخشی از تجربه های ما باشد، مگر آنکه آن را از طریق افکارمان فراخوانیم، در این صورت ما همان پذیرنده ای شده ایم که می خواستیم بشویم.

درک این ۳ قانون نیرومند کائنات و کاربرد عمدی آنها ما را به رهایی نشاط بخشی می رساند که ماحصل آن آفرینش تجارب زندگی ما درس بر طبق خواسته هایمان است. هنگامی که فهمیدیم همه مردم ، اوضاع و شرایط را خود از طریق افکارمان به زندگی خود دعوت می کنیم، بنابر این بر طبق قصد و نیت خود زندگی خواهیم کرد.

من بدشانسم .قانون جذب برایم جواب نمی دهد

راز جذب به زبان ساده

قانون جذب تحت عنوان راز در سال ۲۰۱۱ توسط خانم راندابرن تحت عنوان فیلمی به همین نام به صورت عام ارائه شد و به یکی از پر بیننده ترین فیلم های سال جهان تبدیل شد. در این فیلم که به صورت مستندگونه تهیه شده است از زبان اساتید موفقیت و راز به ارائه نکته های اساسی قانون جذب می پردازد.

قانون جذب می گوید: ما تنها کسی هستیم که زندگی مان را می آفرینیم چون هیچکس دیگر نمی تواند برای ما فکر کند. این کار تحت کنترل خود ماست. اگر چیزی را که می بینیم می خواهیم در مورد آن بنویسیم، راجع به آن با دیگران حرف بزنیم، به آن فکر کنیم و روی آن تمرکز نماییم ولی اگر آن را نمی خواهیم در موردش با کسی حرف نزنیم، توجه مان را منحرف کنیم. وقتی چیزی را تجسم می کنیم آن را پدید می آوریم. پس موقع تجسم همیشه روی نتیجه پایانی متمرکز شویم. وقتی خود را در موقعیتی که دوست داریم تصور میکنیم، دیگر احساس نمی کنیم که به آن چیز نیاز داریم بلکه احساس می کنیم که آن چیز را داریم و آن احساس باعث میشود که کائنات همان موقعیت را برایمان پدید آورد. اگر به دنبال حس لذت درونی، بینش درونی و آرامش درونی برویم بقیه چیزها برایمان پدیدار میشود.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

19 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
19
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx