تاثیر رویاپردازی و قانون جذب در رسیدن به موفقیت – قسمت دوم

نظرات 4
9 دقیقه زمان مطالعه

تاثیر رویاپردازی و قانون جذب در رسیدن به موفقیت – قسمت دوم

نقش رویاها و آرزوهای یک فرد برای رسیدن به موفقیت (قانون جذب)

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در مقاله ی قبل به مفهوم رویاپردازی و باور بزرگان به آن پرداختیم و تاثیر رویاپردازی و قانون جذب را در رسیدن به آرزوها و اهداف زندگی خود مورد بررسی قرار دهیم. در این مقاله قصد داریم توضیحات تکمیلی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

شرایط زندگی و رسیدن به آرزوها

فرقی ندارد محیط و شرایط اکنون شما چه چیزی باشد چرا که در جهت رسیدن به رویاها، آرزوها و آرمان های زندگی تان ممکن است شکست خورده باشید و‌ کار خود را مجدد از اول با تلاش بیشتر شروع نمایید.

در واقع شما به اندازه ی رویایی که بر شما تسلط دارد کوچک و‌ حقیر و به اندازه ی رویایی که بر آن تسلط دارید، بزرگ‌ و قدرتمند می باشید. همان گونه که استانتون کرکهام دیویس می گوید: حتی اگر حسابدار هستید، همین الان به سمت دری که در انتهای رویاهایتان است، حرکت کنید و از آن خارج شوید. در مقابل خود حاضرینی را خواهید دید، تصور کنید لکه هایی از جوهر هنوز بر روی دستانتان باشد، در آن لحظه هر آن چه که باید بر تمام‌ وجودتان الهام خواهد شد و یا این که ممکن است چوپانی باشید که در پی گوسفندان خود در اطراف قدم می زند، به وسیله ی راهنمایی های روح و ‌درون خود پیش استادتان بروید تا او‌ با زبان خود به شما بگوید که هرآنچه که باید را یاد گرفته اید و‌ دیگر به عنوان استاد چیزی برای آموختن به شما ندارد و اکنون خودتان استاد ماهری هستید. سپس گوسفندان را رها نموده و زندگی جدیدی برای خود ایجاد نمایید، این نوع زندگی روش زندگی پیامبران می باشد.

برداشت افراد ضعیف و نادان از زندگی افراد موفق

برداشت افراد ضعیف و نادان از زندگی افراد موفق

شخصی که نادان، ضعیف و بدون فکر باشد تنها به ظاهر همه چیز توجه می کند و هرگز باطن را نمی بیند و‌ همواره تنها به دنبال شانس و ‌اتفاقاتی ناگهانی می باشد. برای مثال اگر ببیند فردی پولدار شده است با خود می گوید وای او چه قدر خوش شانس است! اگر فردی عاقل و‌ متفکر را ببیند با خودش می گوید حتما در طول زندگی لطف و محبت زیادی شامل حالش شده است! اگر فرد پاک و بی آلایشی را ببیند با خودش می گوید حتما سرنوشت او را یاری کرده است!

هم چنین در حالی که انسان ها برای یادگیری مسائل جدید و‌ تجربه های زندگی با تلاش ها، شکست ها و امتحان های زندگی روبه رو می شوند، فداکاری های بزرگ و تلاش فراوانی در این راه خرج می کنند. آن ها دائم‌ در تلاش هستند تا با اعتماد و نیروی درونی خود و بهره مندی از نیروی خارق العاده ی قانون جذب، شرایط و مانع های نامناسب در مسیر هدف را از بین ببرند و بر آن ها پیروز شوند تا بتوانند به رویایی که در وجود دارند دست پیدا کنند.

اما فرد ضعیف و‌ نادان از این مسائل خبر ندارد و بدون دیدن دردهای درونی این گونه اشخاص، تنها به خنده ها و ‌موفقیت های آن ها توجه نشان می دهد، آنان را فردی خوش شانس می پندارد و‌ مسیر طولانی و سختی که برای رسیدن به اهداف و رویاهای خود طی کرده اند تا به این مرحله از زندگی برسند را نمی بینند و هدف زیبای آن ها را تنها به خاطر شانس و اقبال می دانند. آن ها به مسیر هیچ توجهی ندارند و فقط انتهای مسیر را می بینند و رسیدن به مقصد را اتفاقی تصادفی می پندارند.

باید به این مساله توجه داشته باشید که یک فرد برای تمام کارهای خود، هم باید تلاش کند و‌ هم به نتیجه برسد؛ و بر اساس میزان تلاش افراد است که می توان نتیجه را دید. قدرت ها، نیروها و سرمایه های عقلی، مادی و ‌معنوی افراد و رویاهایشان بر اساس میزان تلاش آن ها مشخص می شود و تفکرات کامل شده، هدف هایی هستند که به مقصد رسیده اند.

رویایی که در درون شما قابل احترام هستند و آرمانی که در دلتان دارید سازنده و تعیین کننده ی خط مشی زندگی شما می باشند. مطمئن باشید بر اساس قانون جذب همان کسی خواهید شد که همواره در سر خود می پرورانید.

آرامش و اطمینان درونی انسان ها

آرامش و اطمینان درونی انسان ها

آرامش و اطمینان درونی یکی از ارزش های بسیار والای عقل می باشد. این آرامش به دلیل تلاش های زیاد و طولانی در برابر متانت به دست می آید. وجود این آرامش در یک فرد به دلیل پختگی و علم زیاد در مورد شرایط و قوانین تفکر می باشد.

یک فرد به همان اندازه ای که در وجود خود آرامش را احساس می کند، می تواند وجود متفکر خود را بیشتر بفهمد و برای آن که شخصی بتواند خود را این گونه ببیند نیاز است تا باقی موجودات را به ویژه در درون و حتی رویای خود نیز به عنوان افرادی متفکر بشناسد. و چون این نوع درک بسیار با ارزش را در وجود خود پرورش دهد، می تواند روابط باطنی همه ی مسائل را درک کرده و‌ از درون خود در برابر احساساتی اعم از غم، رنج، جوش و‌ خروش ها در جهت درک مسائل مراقبت نماید و با آرامش تمام و‌ قدرتمند به مسیر خود ادامه می دهد.

فردی که همیشه در وجود خود آرامش دارد به چه چیزهایی دست پیدا می کند؟!

فردی که همیشه در وجود خود آرامش دارد به چه چیزهایی دست پیدا می کند؟!

شخصی که در وجود خود آرامش دارد، می تواند به راحتی بر درون‌ خود مسلط شود و خود را با دیگر افراد هماهنگ کند، در نتیجه اطرافیانش نیز به درون و وجود آرامش بخش او احترام‌ گذاشته و به عنوان تکیه گاهی تلاش می کنند تا مسائلی مفید را از او یاد بگیرند. هرچه یک فرد بتواند در وجود و حتی رویاهایش آرامش درونی بیشتری داشته باشد، بر اساس قانون جذب بیشتر می تواند در دیگران نفوذ کرده و برای دیگران خیر و خوبی های بیشتری بخواهد.

حتی اگر یک فرد تاجر، خود برتربین نباشد و متانت و هماهنگی را در وجود خود پرورش دهد، بیشتر از پیش می تواند در کارش موفق شود، چرا که بیشتر مردم با افرادی که متین و ملایم هستند وارد همکاری می شوند. فردی که هم زمان با قدرتمندی، آرامش نیز داشته باشد از دید دیگران فردی بسیار ارزشمند و قابل احترام است؛ همانند صخره ای که می تواند پناهگاه مردم در زمان بادهای شدید باشد.

هیچ کسی وجود ندارد که از داشتن تعادل و آرامش در زندگی خود لذت نبرد، چرا که چنین افرادی در هر شرایطی، چه سخت و چه آسان با متانت و آرامش رفتار می نمایند و این همان هماهنگی و انسجام شخصیتی افراد می باشد که آرامش نام دارد.

بخش آخر مربوط به فرهنگ و‌ حاصل روح می باشد. آرامش، دارای ارزشی برابر با عقل و با ارزش تر از طلا است. درست است که آرامش بیشتر از طلا ارزش داشته ولی ثروت ارزش زیادی در برابر زندگی آرام در کنار رویاهای دست یافتنی ندارد. زندگی که در رویا نباشد بلکه همراه با حقیقت باشد، در آرامشی همیشگی قرار دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx