افزایش خلاقیت ذهن با روش تنبل ها!

نظرات 17
3 دقیقه مطالعه

افزایش خلاقیت ذهن با روش تنبل ها!

شناخت عادت های تنبلی که طبق نظر کارشناسان ما را خلاق تر می کند

افزایش خلاقیت با روشی عجیب و دور از انتظار، زمانی که افکاری پوچ و رویاهای خوشایند داریم و مدام در حال خلق آرزوها هستیم در حال تقویت یکی از استعدادهای خاص خود می باشیم.

گاهی با افکار پوچ و خیالبافی، خلاقیت افزایش می یابد

افزایش خلاقیت و رسیدن به مقطعی که ذهن ما خود به خود ایده و طرح ارائه دهد کار زیاد پیچیده و دشواری نیست. در عین ناباوری افکار پوچ و بیهوده می توانند با ایجاد فعالیت مغزی خلاقیت را بیشتر کنند.

تعریف افکار پوچ: رویاهای خوشایند و معمولاً خلق آرزوها و تصورات

افزایش و پرورش خلاقیت ها با خیالبافی

افزایش خلاقیت ذهن با روش تنبل ها!

مردم از راههای مختلف و به علل گوناگون خیالبافی می کنند، مثلاً برخی از آنها در رابطه با کار یا هنگامی که کار خجالت آوری می کنند افکار پوچ دارند و تمایل دارند از خستگی یکنواخت فرار کنند. این فرار خوشایندی است، جدایی از زندگی روزمره و افکارات پوچ و بیگاری کشیدن لازم است، اما طبق تحقیقات انجام شده خیال بافی جرقه ای برای خلاقیت است.

اگر ما فکر می کنیم ذهنمان هنگامی که کاری انجام نمی دهیم مکث می کند دوباره فکر کنیم.

سرگردانی ذهنی دور از خلق تفکر نیست. سرگردانی ذهنی معمولاً از کارهای انجام شده شروع می شود، به عبارت دیگر تصور خیال بافی عادت ذهن های تنبل است.
بیشترین هدف حیرت انگیز این مطالعه نشان می دهد ایده و خلاقیت و نوآوری بدون فکر فی البداه امکان پذیر نیست. انسانها بدون این توانایی قادر به نقاشی های استادانه، نوشتن قطعات شعری و یا کشف داروهای پزشکی نخواهند یود. خیال بافی کردن برای بالا بردن خلاقیت ضروری است و ذهن در این حالت خالی از مسئولیت است و توانایی فکر کردن انتزاعی زمینه خلاقیت تفکر است.

هشدارها: مطمئنا خیالبافی می تواند ضد تولیدی باشد و می تواند روی سلامتی تأثیر بگذارد. ما در جامعه ای زندگی میکنیم که با خانواده و اقوام و شغل در ارتباط هستیم و جامعه ما را پویا و شکوفا می سازد. وقتی از آرزوهای بزرگ و قشنگ و تمایلات طبیعی دوری می کنیم، بیشتر اذهان با استعداد هستند که از آنها مخترع، هنرمند، نویسنده و شاعر می سازد. تصورات بیشتر از دانش اهمیت دارد. دانش محدود کننده است و تصور و خیال جهان را در بر میگیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

17 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
17
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx