تفاوت بین الهام و قانون جذب در چیست؟

نظرات 2
13 دقیقه زمان مطالعه

همان طور که می دانید قانون جذب برای تبدیل کردن افکار به عمل است. شما باید افکارتان را متمرکز روی فعالیت های دلخواه تان کنید نه روی چیزهایی که نمی خواهید. بااین وجود، توانایی شما در تمرکز افکارتان بر روی خواسته ها و اهداف تان در اینجا چندان مدنظر نیست، بلکه چیزی که قانون جذب نیاز دارد این است که رفتارهای الهام گرفته از فرصت هایی که به سراغ تان می آید را برای رسیدن به خواسته های تان انجام دهید. با ما باشید تا رابطه الهام و قانون جذب را بیان کنیم

الهام گرفتن

الهام در واقع ایده ای است که به ذهن تان خطور می کند و یا فرصتی که در سر راه تان قرار می گیرد و درباره خواسته ها و اهدافی است که در تلاش برای به دست آوردن آنها هستید. شما ممکن است به این ایده ها و افکار توجه کنید، حتی به آنها نگاه بیندازید ولی اغلب از دست شان می دهید.

کاری که شما باید انجام بدهید این است که الهام های تان را دنبال کنید. آنها مسیر شکوفایی خواسته های تان را نشان می دهند. آنها را به عنوان تابلوهای راهنمایی نگاه کنید که شما را به طرف نقطه هدف هدایت می کنند.

این الهام ها می توانند به شکل های مختلفی بر سر راهتان قرار گیرند مثل ایده هایی که به ذهن تان می رسند، علامت هایی که در مسیر خیابان می بینید، رد خرده نان روی زمین، حرف هایی که دیگران به شما می زنند، و تلنگرهایی که زندگی به شما می زند. همه آنها چیزهایی هستند که شما را به یاد خواسته ها و اهداف تان می اندازند.

پیام جهان هستی

الهام و قانون جذب هر دو پیام های جهان هستی هستند. الهام پیام جهان هستی به شماست و شما را دعوت می کند که کاری را همین حالا و برای رسیدن به خواسته های تان انجام دهید. متاسفانه اکثر مردم از آنها چشم پوشی می کنند و آنها را جدی نمی گیرند. می توان گفت که الهام یک نوع امداد غیبی است.

اگر شما رد این خرده نان ها را دنبال کنید، یعنی دارید صدای الهام شده را دنبال می کنید. صدایی که جهان هستی با شما سخن می گوید. الهام های جهان انرژی جایی ثابت نمی ماند تا به شما بگوید که این کار را انجام بده و آن کار را انجام نده، بلکه شما را راهنمایی می کند. اگر به او اجازه دهید، مسیر را نشان تان می دهد.

گاهی اوقات ممکن است شما الهام های زندگی تان را دریافت کنید، متوجه آنها شوید و دنبال شان کنید ولی کمی بعد رهایشان کنید چون مفهوم آن را متوجه نمی شوید و مطمئن نیستید که شما را به نقطه درستی هدایت می کنند یا خیر. اما شما باید به صدای آنها گوش دهید. حتی اصلا اهمیتی ندارد که تا چه اندازه نسبت به موقعیت وخواسته های شما بی ربط به نظر می رسند، مکث کنید، به آنها گوش دهید و به آن عمل کنید.

از ابتدا نسبت به سر نخ ها هوشیار باشید

از همان ابتدا که نیتی در قلب تان می کنید و خواسته ای در ذهن تان خلق می کنید، هوشیار باشید. منتظر فرصت های نابی باشید که به شما الهام شوند. برای ایده ها و نشانه هایی که شما را به سمت خواسته های تان هدایت کنند، جستجو کنید. حتی اگر بی ربط ترین فکر یا ایده ای دارید که ممکن است چیزی به دستاوردتان اضافه کند، به آن توجه و عمل کنید.

مثلا اگر خواسته تان این است که به یک ماشین برسید و این ایده به ذهن تان می رسید که با کسی در این باره مانند یک دلال ماشین صحبت کنید، همین ایده می تواند نوعی الهام به شما باشد. اگر این ایده های کوچک را نایده بگیرید و به آنها اهمیت ندهید و تصور کنید که باید به دنبال ایده خاصی به عنوان الهام در رسیدن به خواسته تان باشید، مطمئن باشید که کارتان را سخت می کنید و یا اصلا به هدف تان نمی رسید.

چیزهای مشابه هم در زمانی که می خواهید در یک بخت آزمایی برنده شوید، ممکن است رخ دهد. قطعا وقتی چنین چیزی به ذهن تان می رسد، انتظار می رود که دست به کار شوید و بلیط را بخرید. مثلا ممکن است یک دفعه و به طور ناگهانی وقتی از جلوی فروشگاه تهیه بلیط بخت آزمایی رد می شوید، آنی به ذهن تان چنین فکری خطور کند که بروید و یک بلیط بخرید درصورتی که اصلا در آن روز قصد خریدن بلیط را نداشته اید و یا تا بحال از آن فروشگاه بلیطی نخریده اید، اما این می تواند یک الهام باشد و شما بهتر است برای خریدن آن بلیط و حتی بلیطی اضافه تر اقدام کنید. چرا که این بلیط ممکن است همان برگ برنده باشد.

راز اصلی

راز پنهان این اتفاقات یک چیز است، توجه کردن به کوچک ترین سر نخ ها و عمل به آنها.

تفاوت یک الهام و افکار خودتان

گاهی اوقات ممکن است شما احساس کنید که صدایی به شما تلنگر می زند که کاری انجام دهید ولی این یک الهام نیست بلکه از سمت ذهن ناخودآگاه خودتان است. چطور می توان تشخیص داد که تفاوت این دو در چه چیزی است؟

در اینجا نکاتی بیان می کنیم که به شما در تشخیص الهام از صدی ناخودآگاه تان کمک می کند:

  • الهام معمولا منشا مثبت اندیشی و خارجی دارد و در شما احساس خوبی ایجاد می کند ولی فکر ناخودآگاه ریشه در ترس دارد مثل ترس از دست دادن کسی یا چیزی و یا ترس از شکست.
  • رفتار الهام شده در آرامش انجام می شود ولی رفتار ناخودآگاه زمانی رخ می دهد که شما احساس بی تابی می کنید.
  • رفتار الهام گرفته به طور ناخودآگاه و غیرمنتظره به سراغ تان می آید ولی رفتار ناخودآگاه زمانی رخ می دهد که شما در تلاش برای درک این هستید که چطور چیزهایی اتفاق خواهند افتاد.

به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید قدرت قانون جذب را در اختیار خود بگیرید باید چیزی را با تمام وجود بخواهید، بایستید، گوش بدهید و به الهامات تان عمل کنید.

الهام و قانون جذب

قانون جذب یک قانون جهانی است مثل قانون جاذبه و شعار آن این این است علاقه، علاقه جذب می کند. آن چیزی که شما درباره ش فکر می کنید، به آن اعتقاد دارید و انتظارش را دارید، همان چیزی خواهد بود که در زندگی تان به حقیقت می پیوندد.

این اصلا اهمیت ندارد که شما چه کسی هستید یا به چه چیزهایی اعتقاد دارید، اگر فقط درباره آنها فکر کنید، حتی در ضمیر ناخودآگاه تان، قطعا در زندگی تان آن را تجربه خواهید کرد. همه چیز به مرور زمان این دریافت ها را در زندگی شما ثابت خواهد کرد، چون شما دارید با اعتقادات تان آنها را به سمت خود جذب می کنید.

اگر اعتقاد داشته باشید که زندگی سخت است، زندگی بر شما سخت خواهد گرفت. اگر باور داشته باشید که مردم راستگو نیستند، بنابراین اطراف تان پر از افرادی می شود که صداقت ندارند. اگر باور داشته باشید که پول در آوردن کار راحتی است، فرد پولداری می شوید. هر اعتقاد مذهبی که در ذهن و قلب تان داشته باشید، بعد از مدتی تبدیل به حقیقت زندگی تان می شوند.

الهام و قانون جذب

قانون جاری زندگی

ما خالقان دنیای خود هستیم که دنیای مان را با تصورات مان، باورهای مان و خواسته ها و انتظارات مان خلق می کنیم.  لزومی ندارد که شما این نظریه را باور داشته باشید که در زندگی شما جاری شود، این قانون پا برجاست همانطور که قانون جاذبه بر زمین حاکم است و شما روی نقطه ای که هستید ثابت نگه می دارد.

اگر خواسته ای دارید که می خواهید برآورده اش کنید، پس باید افکار، باورها و عقایدتان را طوری تغییر دهید که در راستای خواسته ها و اهداف تان قرار گیرد. در ذهن تان خودتان را در حالتی تصور کنید که به خواسته تان رسیده اید و احساس موفقیت و داشتن خواسته های تان را مرور کنید. هر تفکر و باوری را که متضاد و متناقض با رسیدن شما به هدف تان است را از ذهن و فکرتان بیرون کنید.

هر روز خواسته های تان در ذهن تان تصویرسازی کنید و حس خوبی به این اتفاق داشته باشید طوری که احساس کنید هم اکنون خواسته های تان در دستان شماست.

در این صورت افکار و ایده های کمکی از هر طرف به سوی شما می آید. این ایده ها همان الهام های جهان هستی اند تا به شما کمک کنند اهداف تان را به سمت خود جذب کنید. الهام ها زمانی به سراغ شما می آیند که برای رسیدن به خواسته های تان آماده باشید. نیروی جذب هم به شما کمک می کند که این آمادگی را به دست آورید.

تفاوت الهام و قانون جذب

قانون جذب در واقع مفهوم کلی تر و جامع تر از الهام است. الهام نقش مکمل را برای قانون جذب ایفا می کند تا ما را در رسیدن به خواسته های مان کمک کند. البته نقش قانون جذب بسیار پررنگ تر از الهام ها هستند.

قانون جذب ذهن و فکر و قلب تان را آماده حرکت در مسیر موفقیت می کند. شما شاید بتوانید بدون دریافت الهامات و صرفا با کمک قانون جذب به خواسته های تان برسید ولی عکس این قضیه برقرار نیست. همانطور که در قسمت مربوط به الهام های جهان هستی گفتیم، شما برای دریافت آنها باید تمرکز و باور داشته باشید؛ چیزهایی که قانون جذب مسئول ایجاد آنها است.

مهم ترین و اصلی ترین تفاوت الهام و قانون جذب می تواند کارکرد آنها باشد. شما قانون جذب را با ایجاد باورها و پرورش افکارتان و تقویت تصورات تان می پذیرید و به کار می برید ولی برای استفاده و به کاربردن الهام ها فقط کافیست حواستان باشد و با هوشیاری و تفکر به محیط تان توجه کنید تا الهام را دریافت کنید و به کار بگیرید.

درواقع نقش شما در استفاده از قانون جذب بسیار پررنگ تر از استفاده از الهام های بیرونی است.

۴/۵ - (۷ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx