تفاوت بین الهام و قانون جذب در چیست؟

نظرات 2
13 دقیقه مطالعه

همان طور كه می دانید قانون جذب برای تبدیل كردن افكار به عمل است. شما باید افكارتان را متمركز روی فعالیت های دلخواه تان كنید نه روی چیزهایی كه نمی خواهید. بااین وجود، توانایی شما در تمركز افكارتان بر روی خواسته ها و اهداف تان در اینجا چندان مدنظر نیست، بلكه چیزی كه قانون جذب نیاز دارد این است كه رفتارهای الهام گرفته از فرصت هایی كه به سراغ تان می آید را برای رسیدن به خواسته های تان انجام دهید. با ما باشید تا رابطه الهام و قانون جذب را بیان کنیم

الهام گرفتن

الهام در واقع ایده ای است كه به ذهن تان خطور می كند و یا فرصتی كه در سر راه تان قرار می گیرد و درباره خواسته ها و اهدافی است كه در تلاش برای به دست آوردن آنها هستید. شما ممكن است به این ایده ها و افكار توجه كنید، حتی به آنها نگاه بیندازید ولی اغلب از دست شان می دهید.

كاری كه شما باید انجام بدهید این است كه الهام های تان را دنبال كنید. آنها مسیر شكوفایی خواسته های تان را نشان می دهند. آنها را به عنوان تابلوهای راهنمایی نگاه كنید كه شما را به طرف نقطه هدف هدایت می كنند.

این الهام ها می توانند به شكل های مختلفی بر سر راهتان قرار گیرند مثل ایده هایی كه به ذهن تان می رسند، علامت هایی كه در مسیر خیابان می بینید، رد خرده نان روی زمین، حرف هایی كه دیگران به شما می زنند، و تلنگرهایی كه زندگی به شما می زند. همه آنها چیزهایی هستند كه شما را به یاد خواسته ها و اهداف تان می اندازند.

پیام جهان هستی

الهام و قانون جذب هر دو پیام های جهان هستی هستند. الهام پیام جهان هستی به شماست و شما را دعوت می كند كه كاری را همین حالا و برای رسیدن به خواسته های تان انجام دهید. متاسفانه اكثر مردم از آنها چشم پوشی می كنند و آنها را جدی نمی گیرند. می توان گفت كه الهام یك نوع امداد غیبی است.

اگر شما رد این خرده نان ها را دنبال كنید، یعنی دارید صدای الهام شده را دنبال می كنید. صدایی كه جهان هستی با شما سخن می گوید. الهام های جهان انرژی جایی ثابت نمی ماند تا به شما بگوید كه این كار را انجام بده و آن كار را انجام نده، بلكه شما را راهنمایی می كند. اگر به او اجازه دهید، مسیر را نشان تان می دهد.

گاهی اوقات ممكن است شما الهام های زندگی تان را دریافت كنید، متوجه آنها شوید و دنبال شان كنید ولی كمی بعد رهایشان كنید چون مفهوم آن را متوجه نمی شوید و مطمئن نیستید كه شما را به نقطه درستی هدایت می كنند یا خیر. اما شما باید به صدای آنها گوش دهید. حتی اصلا اهمیتی ندارد كه تا چه اندازه نسبت به موقعیت وخواسته های شما بی ربط به نظر می رسند، مكث كنید، به آنها گوش دهید و به آن عمل كنید.

از ابتدا نسبت به سر نخ ها هوشیار باشید

از همان ابتدا كه نیتی در قلب تان می كنید و خواسته ای در ذهن تان خلق می كنید، هوشیار باشید. منتظر فرصت های نابی باشید كه به شما الهام شوند. برای ایده ها و نشانه هایی كه شما را به سمت خواسته های تان هدایت كنند، جستجو كنید. حتی اگر بی ربط ترین فكر یا ایده ای دارید كه ممكن است چیزی به دستاوردتان اضافه كند، به آن توجه و عمل كنید.

مثلا اگر خواسته تان این است كه به یك ماشین برسید و این ایده به ذهن تان می رسید كه با كسی در این باره مانند یك دلال ماشین صحبت كنید، همین ایده می تواند نوعی الهام به شما باشد. اگر این ایده های كوچك را نایده بگیرید و به آنها اهمیت ندهید و تصور كنید كه باید به دنبال ایده خاصی به عنوان الهام در رسیدن به خواسته تان باشید، مطمئن باشید كه كارتان را سخت می كنید و یا اصلا به هدف تان نمی رسید.

چیزهای مشابه هم در زمانی كه می خواهید در یك بخت آزمایی برنده شوید، ممكن است رخ دهد. قطعا وقتی چنین چیزی به ذهن تان می رسد، انتظار می رود كه دست به كار شوید و بلیط را بخرید. مثلا ممكن است یك دفعه و به طور ناگهانی وقتی از جلوی فروشگاه تهیه بلیط بخت آزمایی رد می شوید، آنی به ذهن تان چنین فكری خطور كند كه بروید و یك بلیط بخرید درصورتی كه اصلا در آن روز قصد خریدن بلیط را نداشته اید و یا تا بحال از آن فروشگاه بلیطی نخریده اید، اما این می تواند یك الهام باشد و شما بهتر است برای خریدن آن بلیط و حتی بلیطی اضافه تر اقدام كنید. چرا كه این بلیط ممكن است همان برگ برنده باشد.

راز اصلی

راز پنهان این اتفاقات یك چیز است، توجه كردن به كوچك ترین سر نخ ها و عمل به آنها.

تفاوت یك الهام و افكار خودتان

گاهی اوقات ممكن است شما احساس كنید كه صدایی به شما تلنگر می زند كه كاری انجام دهید ولی این یك الهام نیست بلكه از سمت ذهن ناخودآگاه خودتان است. چطور می توان تشخیص داد كه تفاوت این دو در چه چیزی است؟

در اینجا نكاتی بیان می كنیم كه به شما در تشخیص الهام از صدی ناخودآگاه تان كمك می كند:

  • الهام معمولا منشا مثبت اندیشی و خارجی دارد و در شما احساس خوبی ایجاد می كند ولی فكر ناخودآگاه ریشه در ترس دارد مثل ترس از دست دادن كسی یا چیزی و یا ترس از شكست.
  • رفتار الهام شده در آرامش انجام می شود ولی رفتار ناخودآگاه زمانی رخ می دهد كه شما احساس بی تابی می كنید.
  • رفتار الهام گرفته به طور ناخودآگاه و غیرمنتظره به سراغ تان می آید ولی رفتار ناخودآگاه زمانی رخ می دهد كه شما در تلاش برای درك این هستید كه چطور چیزهایی اتفاق خواهند افتاد.

به خاطر داشته باشید كه اگر می خواهید قدرت قانون جذب را در اختیار خود بگیرید باید چیزی را با تمام وجود بخواهید، بایستید، گوش بدهید و به الهامات تان عمل كنید.

الهام و قانون جذب

قانون جذب یك قانون جهانی است مثل قانون جاذبه و شعار آن این این است علاقه، علاقه جذب می كند. آن چیزی كه شما درباره ش فكر می كنید، به آن اعتقاد دارید و انتظارش را دارید، همان چیزی خواهد بود كه در زندگی تان به حقیقت می پیوندد.

این اصلا اهمیت ندارد كه شما چه كسی هستید یا به چه چیزهایی اعتقاد دارید، اگر فقط درباره آنها فكر كنید، حتی در ضمیر ناخودآگاه تان، قطعا در زندگی تان آن را تجربه خواهید كرد. همه چیز به مرور زمان این دریافت ها را در زندگی شما ثابت خواهد كرد، چون شما دارید با اعتقادات تان آنها را به سمت خود جذب می كنید.

اگر اعتقاد داشته باشید كه زندگی سخت است، زندگی بر شما سخت خواهد گرفت. اگر باور داشته باشید كه مردم راستگو نیستند، بنابراین اطراف تان پر از افرادی می شود كه صداقت ندارند. اگر باور داشته باشید كه پول در آوردن كار راحتی است، فرد پولداری می شوید. هر اعتقاد مذهبی كه در ذهن و قلب تان داشته باشید، بعد از مدتی تبدیل به حقیقت زندگی تان می شوند.

الهام و قانون جذب

قانون جاری زندگی

ما خالقان دنیای خود هستیم كه دنیای مان را با تصورات مان، باورهای مان و خواسته ها و انتظارات مان خلق می كنیم.  لزومی ندارد كه شما این نظریه را باور داشته باشید كه در زندگی شما جاری شود، این قانون پا برجاست همانطور كه قانون جاذبه بر زمین حاكم است و شما روی نقطه ای كه هستید ثابت نگه می دارد.

اگر خواسته ای دارید كه می خواهید برآورده اش كنید، پس باید افكار، باورها و عقایدتان را طوری تغییر دهید كه در راستای خواسته ها و اهداف تان قرار گیرد. در ذهن تان خودتان را در حالتی تصور كنید كه به خواسته تان رسیده اید و احساس موفقیت و داشتن خواسته های تان را مرور كنید. هر تفكر و باوری را كه متضاد و متناقض با رسیدن شما به هدف تان است را از ذهن و فكرتان بیرون كنید.

هر روز خواسته های تان در ذهن تان تصویرسازی كنید و حس خوبی به این اتفاق داشته باشید طوری كه احساس كنید هم اكنون خواسته های تان در دستان شماست.

در این صورت افكار و ایده های كمكی از هر طرف به سوی شما می آید. این ایده ها همان الهام های جهان هستی اند تا به شما كمك كنند اهداف تان را به سمت خود جذب كنید. الهام ها زمانی به سراغ شما می آیند كه برای رسیدن به خواسته های تان آماده باشید. نیروی جذب هم به شما كمك می كند كه این آمادگی را به دست آورید.

تفاوت الهام و قانون جذب

قانون جذب در واقع مفهوم كلی تر و جامع تر از الهام است. الهام نقش مكمل را برای قانون جذب ایفا می كند تا ما را در رسیدن به خواسته های مان كمك كند. البته نقش قانون جذب بسیار پررنگ تر از الهام ها هستند.

قانون جذب ذهن و فكر و قلب تان را آماده حركت در مسیر موفقیت می كند. شما شاید بتوانید بدون دریافت الهامات و صرفا با كمك قانون جذب به خواسته های تان برسید ولی عكس این قضیه برقرار نیست. همانطور كه در قسمت مربوط به الهام های جهان هستی گفتیم، شما برای دریافت آنها باید تمركز و باور داشته باشید؛ چیزهایی كه قانون جذب مسئول ایجاد آنها است.

مهم ترین و اصلی ترین تفاوت الهام و قانون جذب می تواند كاركرد آنها باشد. شما قانون جذب را با ایجاد باورها و پرورش افكارتان و تقویت تصورات تان می پذیرید و به كار می برید ولی برای استفاده و به كاربردن الهام ها فقط كافیست حواستان باشد و با هوشیاری و تفكر به محیط تان توجه كنید تا الهام را دریافت كنید و به كار بگیرید.

درواقع نقش شما در استفاده از قانون جذب بسیار پررنگ تر از استفاده از الهام های بیرونی است.

4/5 - (7 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx