سه زن ایرانی پیشتاز دنیای تکنولوژی

نظرات 11
3 دقیقه مطالعه

rsz_roxana-varza-paysage-crop-1180x490

خبرهای جدید دنیای تکنولوژی 
نام 3 زن ایرانی در میان زنان جوان و پیشتاز دنیای تکنولوژی کامپیوتر جهان معرفی شده است. سایت بیزنس اینسایدر که از سایت های مشهور و معتبر در زمینه ی اقتصاد و فناوری است فهرستی از ۳۰ زن پیشتاز و زیر 35 سال جهان در دنیای تکنولوژی منتشر کرده است که در میان آن ها نام سه زن ایرانی به چشم می آید.

ثریا دارابی، پریسا تبریز و رکسانا ورزا، سه نفری هستند که با این که به سن ۳5 سالگی نرسیده اند توانسته‌ اند کارهای مهمی را انجام دهند.

132-1

ثریا دارابی پولدارترین دختر ایرانی است که در دنیای اینترنت چهره ی شناخته شده ای به حساب می آید. آخرین ابتکار ثریا دارابی سایتی به نام Zady است که هنوز فعالیتش را شروع نکرده ولی درآمدی ۳/۱ میلیون دلاری از مرکز آموزش ملی آمریکا داشته است. ثریا دارابی پیش از این با راه انداختن سایت Foodspotting مشهور شد و ثروت زیادی به دست آورد. در این سایت کاربران می توانند، عکس های غذاهای جالب و خوشمزه ای را که هر روز می خورند، به اشتراک بگذارند. این سایت شاید برای خیلی ها حکم وقت گذرانی را داشته باشد اما برای پایه گذار آن، سودی سه میلیون دلاری داشته است.

the-richest-iranian-young-girl-01

پریسا تبریز  یکی از بزرگ ترین سلاح های گوگل و یکی از با ارزش ترین برندهای فن آوری جهان است. کار وی هک کردن سیستم ها و سرویس های گوگل به عنوان یک هکر “کلاه سفید” است و در خط مقدم جبهه ی گوگل ‌علیه هکر‌های مجرم یا “کلاه سیاه” مشغول مبارزه ی سایبری است.

پریسا تبریز یکی از مهمترین و با ارزش ترین مهره های شرکت گوگل است. جوان ایرانی متخصص در امنیت سایبری که گوگل لقب وی را “شاهزاده ی امنیت” گذاشته است.

به عنوان یک هکر “کلاه سفید”، کار پریسا تبریز هک کردن سیستم ها و کارمندان گوگل است تا پیش از آن که دست هکرهای “کلاه سیاه” یا مجرمان سایبری به خلل و فرج های امنیتی گوگل برسد، آن ها را برطرف سازد. کار پریسا تبریز و تیم همراه، نجات تقریباً بیش از یک میلیارد کاربر گوگل کروم است که جزو پر‌مخاطب ترین و محبوب ترین مرورگر‌های کنونی است.

cvekxeow8aadbax

رکسانا ورزا هم به عنوان یکی از چهره های جوان و خلاق مایکروسافت شناخته می شود که مسئولیت برخی پروژه های مهم این شرکت را در اروپا بر عهده دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

11 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
11
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx