6 رمز موفقیت مردان بزرگ

نظرات 12
5 دقیقه مطالعه

6 رمز موفقیت مردان بزرگ

رازهای موفقيت مردان بزرگ

همه ما تا به حال درباره افراد موفق و رمز و رازهایی درباره چگونگی رسیدنشان به موفقیت مطالبی خوانده ایم یا حرفهایی شنیده ایم؛ آنچه پیش رویتان است شاید اندکی متفاوت از آنهایی باشد که خوانده یا شنیده اید.

در ادامه، ۶ عادت های افراد بزرگ و موفق قبل از خواب آمده است.

1 – یک ساعت مطالعه قبل از خواب

موفقیت

بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت هر شب قبل از خواب حدود یک ساعت راجع به تمامی مسائل نظیر سیاست مطالعه می کند.
دانشگاه اسکس در سال ۲۰۰۹ مطالعاتی انجام داد که بر اساس آن شش دقیقه مطالعه روزانه می تواند استرس را تا ۶۸ درصد کاهش دهد. از دیگر خواص مطالعه در بلند مدت، ممانعت و به تأخیر انداختن ابتلا به آلزایمر گزارش شده است که تقریباً اکثر انسان ها به هنگام پیری تا حدودی به آن مبتلا می شوند. همچنین علاوه بر خواص ذکر شده برای مطالعه، مطالعه روزانه می تواند استرس را کاهش دهد و حافظه را قدرت بخشد.
نتایج مطالعه ای در دانشگاه انگلیس نشان می دهد که مطالعه روزانه تا ۳۲ درصد احتمال ابتلا به بیماری زوال شناختی را کاهش می دهد.

2 – خاموش کردن تلفن همراه و وسایل الکترونیکی

دکتر چارلز چیسلر استاد دانشگاه هاروارد آمریکا بر این باور است که نور آزاد شده از صفحه تلفن های همراه باعث فرستادن پیام هایی به ذهن ما می شود که ذهن ما را فعال نگاه می دارد و باعث می شود تا دستور آزادسازی مواد شیمیایی به هنگام خواب در بدن به تعویق بیفتد و برای خواب ما مشکل آفرین می شود. اگر می خواهیم شبها راحت و آسوده بخوابیم تلفن همراه خود را در اتاق دیگری و دور از دسترس خود قرار دهیم.

3 – قدم زدن قبل از خواب

مدیر عامل شرکت بافر، شبها قبل از خواب مدتی را به قدم زدن اختصاص می دهد و این کار به او کمک می کند تا بر استرس های روزانه خود غلبه کند و از آنها خلاص شود و بتواند بدن خود را آماده استراحت کند.
مطالعات اخیر نشان می دهند که پیاده روی می تواند خلاقیت افراد را افزایش دهد، بنابراین بسیاری از مشکلاتی که شما ممکن است برای آنها راه حلی پیدا نکرده اید را یک پیاده روی شبانه حل و فصل کند.

4 – مدیتیشن

از روش های آزادسازی استرس روزانه به هنگام خواب در شب مدیتیشن است. مطالعه اخیر در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد که در بین ۱۹ هزار مورد مطالعاتی همگی بعد از مدیتیشن به آرامش روانی رسیده بودند و در این مطالعه مدیتیشن به عنوان یک روش آرامش بخش معرفی شده است.

5 – انجام فعالیت های خلاقانه

موفقیت

ورا وانگ، همواره قبل از خواب به طراحی می پردازد. شاید بهترین زمان برای انجام فعالیت های خلاقانه در سکوت و آرامش شب باشد. مطالعات نشان می دهند که افرادی که سحرخیز هستند به هنگام شب در انجام فعالیت های خلاقانه موفقتر عمل می کنند. این گونه افراد به هنگام شب بهتر می توانند مسائل منطقی را تحلیل کنند و همچنین راحت تر به ارتباطات بین دو موضوع پی می برند و در نتیجه در فعالیت ها و عملیات های خلاقانه موفق تر ظاهر می شوند.

6 – برنامه ریزی روز بعد

مدیر شرکت اکسپرس آمریکا همواره قبل از خواب به بررسی برنامه روز بعد خود می پردازد و بنابراین قادر است صبح ها بعد از بیدار شدن بلافاصله به سراغ فعالیت روز و آنچه باید انجام دهد می رود. مطالعات صورت گرفته نشان می دهند که آن دسته از کسانی که شب ها قبل از خواب برنامه روز بعدی خود را آماده می کنند می توانند به مراتب انسان های موفق تری باشند و بعد از مدتی می توانند پیشرفت ها و قدم های بزرگی در زندگی بردارند.

4.8/5 - (6 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

12 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
12
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx