ارتباط بین قانون جذب و گفتگو برای رسیدن موفقیت در یک بحث به چه صورت است؟

1 نظر
13 دقیقه مطالعه

مقدمه

در این مقاله قصد داریم تا درباره ارتباط قانون جذب و گفتگو و بحث صحبت کنیم. قانون جذب که در زبان انگلیسی با نام Law Of Attraction شناخته می شود، یکی از قوانین جذاب زندگی می باشد. در حالی که این روز ها قانون جذب بسیار تبلیغ می شود، این مفهوم قرن هاست که وجود داشته و توسط افراد زیادی در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته. طبق نوشته ها و کتاب های مختلفی از جملخ کتاب “راز” ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد، قانون جذب توسط بتهوون، انیشتین و حتی عیسی مسیح (ع) مورد استفاده قرار گرفته است.

نکته جالب در رابطه با این قانون این است که شما هم از آن استفاده کرده اید، چه از آن آگاهی داشته باشید یا نه! نکته مهمی که باید بدانید این است، اگر اگاه باشید که از قانون جذب استفاده می کنید، می توانید آن چه را در زندگی خود جذب می کنید کنترل کنید.

قانون جذب چیست و چگونه کار می کند؟

قانون جذب در واقع تمرکز بر روی هدف تا رسیدن به نتیجه نهایی است. اصولا قانون جذب به این صورت عمل می کند که شما واقعیت را خودتان ایجاد می کنید. آنچه شما روی آن تمرکز می کنید، آنچه را که درباره آن یاد می گیرید، همان چیزی است که شما در زندگی خود ترسیم می کنید. چیزی که شما به اتفاق افتادن آن در زندگیتان معتقد باشید، همان چیزی خواهد بود که در واقعیت اتفاق می افتد.

البته قانون جذب به همین سادگی نیست

نمی توان نشست و به این فکر کرد که فقط قانون جذب عمل می کند. به عنوان مثال، افرادی که بدهی دارند و به طور مداوم به خود می گویند، ” من به پول بیشتری نیاز دارم” ، و هیچ تلاشی نمی کنند، پول بیشتر را پیدا نمی کنند‌. قانون جذب حرکت در مسیر را روشن تر می کند. قانون جذب بر اعتقاد افرادی همسویی با خدا و جهان هستی است. همه ما از انرژی ساخته شده ایم و انرژی ما در فرکانس های مختلف کار می کند.

ما می توانیم فرکانس انرژی خود را با افکار مثبت تغییر دهیم، به خصوص با قدردانی از آنچه در حال حاضر داریم. با استفاده از سپاس گذاری، افکار و احساسات مثبت و تمرکز بر رویاهای خود، به جای نا امیدی هایمان، می توانیم بسامد انرژی خود را تغییر دهیم و قانون جذب هم چیز های مثبتی را در زندگی ما به ارمغان می آورد. آنچه ما جذب می کنیم بستگی به این دارد که در کجا و چگونه توجه خود را معطوف می کنیم. با تغییر احساساتمان درباره زندگی، الگو های منفی را در زندگی خود معکوس می کنیم و نکات مثبت، پربار و سالم تری ایجاد می کنیم. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی کمک های قانون جذب در پیروزی در بحث و گفتگو بپردازیم. با ما همراه شوید.

بررسی ارتباط قانون جذب و گفتگو

ما همیشه نمی توانیم شرایط را کنترل کنیم اما می توانیم پاسخ های خود نسبت به این شرایط را کنترل کنیم. در این راستا قانون جذب می تواند خوش بینی و نگرش پیشگویی کننده ای را که با مقاومت در شرایط دشوار همراه است، فراهم کند. پاسخ های ما به چالش هایی که با آن ها روبرو هستیم می تواند در پایان ما را قوی تر کند. از این رو قانون جذب کمک کننده ای قوی در شرایط مختلف است. گفت و گو کردن یکی از شرایط زندگی است که می تواند به مدل های مختلفی بروز پیدا کند.

به طور مثال گفت و گو های شخصی، صحبت آنلاین، مذاکره ها، مباحثه، سخنرانی و … . در این بخش از مقاله قصد داریم کمک قانون جذب به مدل های مختلف گفت و گو را بررسی کنیم. شاید جذاب باشد بدانید قانون جذب و گفتگو چگونه می‌توانند با هم ارتباط داشته باشند. با تعاریف و توضیحات ما احتمالا شما قانون‌ جذب را درک کرده اید پس می توانید از این قدرت در روند زندگی خود استفاده کنید.

آماده سازی کامل در گفت و گو های خاص

برای موفقیت در گفت و گو های خاص، مانند انواع سمینار ها، سخنرانی ها و … قانون جذب می‌ گوید که قبل از هر چیزی باید با دقت آماده شوید. به خودتان فرصت کافی برای آماده سازی کامل بدهید، زیرا عجله کردن و ارائه گفت و گوی ناقص و بدون اطلاعاتِ لحظه آخری، همه چیز را خراب خواهد کرد. اطلاعات مورد نیاز را با دقت جمع آوری کنید. خوب و دقیق مطالعه کنید.

برای خود با نگرش مثبت برنامه ریزی داشته باشید و اگر قرار است گفت و گویی مانند مباحثه یا سمینار داشته باشید، حتما خلاصه سخنرانی را با خود داشته باشید. گفت و گو می تواند شمل تدریس یک معلم هم باشد. کاری چالش برانگیز و نیازمند تحمل و تلاش بالا. در این صورت شما نیاز به آمادگی بیشتر و مطالعه بیشتر هم خواهید داشت. خود را به روز کنید و جملات مثبت را در گفت و گو با دانش آموزانتان فراموش نکنید.

تکنیک آینه یک راه دیگر برای درک ارتباط قانون جذب و گفتگو

اگر شما در گفت و گو های مختلف حتی یک گپِ ساده دوستانه رنج می برید یا نمی توانید به راحتی در صحبت ها احساس خوبی داشته باشید می توانید از این تکنیک قانون جذب ، یعنی تکنیک آینه استفاده کنید. این تکنیک می‌ گوید خود را جلوی آینه قرار دهید و شروع به صحبت کردن کنید. می توانید صحبت های خود را بار ها تکرار کنید. عکس العمل های خود را بسنجید. تصویر خود را در نگاه دیگران ببینید و حتی نوع صحبت یا زبان بدنتان را هم تنظیم‌ کنید.

قبل از شروع به صحبت جلوی آینه، برای تقویت خود از جملات و عبارات تاکیدی و کلمات مثبت استفاده کنید. عبارات تاکیدی تان را شخصی سازی کنید و سعی کنید آن ها را برای خود تکرار کنید. مثلا ” من در صحبت ها سکوت نمی کنم. ” ، ” من می توانم با قدرت بحث را در دست بگیرم. ” ، ” در این سمینار علمی موفق خواهم شد. ” و جملاتی از این دست. نگاه به آینه باعث افزایش ارتعاشات ذهنی می شود و قدرت و نفوذ کلمات در مخاطبان را افزایش خواهد داد. علاوه بر تمام این ها، تکنیک آینه اعتماد به توانمندی هایتان را افزایش می دهد. پس از این‌ تکنیک قانون جذب به درستی و با دقت استفاده کنید.

مخاطب یا مخاطبان خود را جدی بگیرید.

طبق قانون جذب گفت و گویی صحیح است که در آن علاوه بر گوینده، مخاطب هم در نظر گرفته شود. مثلا اگر در گپی دوستانه فقط یک نفر صحبت کند، سایرین خسته خواهند شد و تمایلی به ادامه بحث ندارند. پس سعی کنید در گفت و گو ها با رفتاری مناسب، لبخندی زیبا و نگاهی عالی، مخاطب خود را در صحبت شریک کنید. انرژی مثبت تان را به مخاطبان ارائه دهید. اگر شما بدون انرژی باشید یا نگاهی خسته و رفتاری بدون ارامش داشته باشید، هیچ کس به شما دقت نخواهد کرد.

نوع لحن شما در گفت و گو ها مهم است. سعی کنید لحن مثبتی داشته باشید. تن صدای خود را تنظیم کنید. زیادی بلند صحبت کردن باعث پخش انرژی منفی در فضا خواهد شد. خیلی ارام صحبت کردن هم فرصت برقراری ارتباط درست را خواهد گرفت. روی صحبت های خود متمرکز شوید تا بتوانید قبل از ارائه حرف و سخن خود فکر کنید. وقتی تمرکزتان را روی صحبت های درست بگذارید، این پیام را به جهان می فرستید که انتظار دارید اتفاقات خوبی در نوع گفت و گوی شما بیفتد.

با خودتان فکر کنید ” من برای هم صحبتی خوب بودن، درست فکر می کنم و سخنان زیبا می گویم”. از کلمات و عبارت های منفی در رابطه با مخاطب یا مخاطبان خود استفاده نکنید. صحبت های خود را با اصطلاحات مثبت پر کنید. با این روش ها می توانید گفت و گویی صحیح و دلنشین با همراهی مخاطبان خود داشته باشید.

مثبت فکر کنید!

در طول هر نوع گفت و گویی حتی یک گپِ دوستانه و صمیمی مثبت فکر کنید. گاهی دوستانمان صحبت هایی مس کنند که ممکن است به مذاق ما خوش نیاید.‌ خود را اذیت نکنید. نیمه پر لیوان را ببینید و از حضورتان لذت ببرید. به صحبت های مثبت و خودتان فکر کنید. تسلیم افکار منفی نشوید. تا جای ممکن در گفت و گو ها عصبی نشوید.‌ اگر دیدید ذهن شما در حال خسته شدن است یا احساساتتان جریحه دار می شود، برای چند دقیقه ای محل را ترک کنید.

نوشیدنی خنکی بنوشید و چند نفس عمیق بکشید. سعی کنید به لحظه حال فکر کنید و مناظر را بببنید. این کار باعث آرامش و بازگشت اعتماد به نفس شما خواهد شد. وقتی اعتماد به نفس داشته باشید و آرامش خود را برگردانید می توانید در مورد زندگی فکر کنید و نکات منفی را نادیده بگیرید.

تفکر مثبت

قانون جذب به شما کمک می کند تا از طریق افکار و اعمال خود چیز های مثبت و گاهی منفی را به زندگی تان جذب کنید. پس سعی کنید روی صحبت های مثبت متمرکز شوید. در ذهنتان به خاطر داشتن دوستان خوب یا خانواده ای که می توانید با آن ها گپ‌ بزنید تشکر کنید. اگر قرار است ارائه ای داشته باشید در ذهن خود با جملات مثبت از گروهی که این ارائه را برای شما ترتیب داده اند قدر دانی کنید. این کار احساس مثبتی در زندگی به شما خواهد داد. این حس قدر دانی حتی استرس شما را هم‌ کاهش می دهد. زمانی که می خواهید سخنرانی کنید با روش های مدیتیشن یا مراقبه و گفتن جملات و عبارات تاکیدی مثبت، استرس را از خود دور کنید.

سخن آخر

قانون جذب به شما فرصت یادگیری می دهد. با استفاده از آن در زندگی تان می توانید مثبت بودن را یاد بگیرید. البته کار سختی است اما شما می توانید. در گفت و گو های خود سعی کنید با استفاده از این قانون، جملات و تفکرات مثبت را جایگزین منفی نگری ها کنید. تمرکز کنید و بگذارید افکارتان آرام شوند. برای یک گفت و گوی خوب از هر نوعی که می خواهد باشد، اولین گزینه آرامش است و این با قانون جذب اتفاق خواهد افتاد.

2.9/5 - (11 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx