آیا قانون جذب می تواند افکار منفی را نیز جذب کند؟

نظرات 11
12 دقیقه مطالعه

آیا شما دائم با افکاری که موجب احساس اضطراب، استرس، محدودیت، عصبانیت و حسادت می شود، دست و پنجه نرم می کنید؟ واقعیت این است که خود شما این افکار را در ذهنتان ایجاد می کنید. شما هر چقدر که می خواهید، می توانید موقعیت و شرایط زندگی خود را مقصر بدانید اما حقیقت این است که شما خودتان این موقعیت های منفی را جذب می کنید. درست است که هیچ کس نمی خواهد اتفاقات منفی که در سر دارد، رخ دهد ولی وقتی شما به آن ها فکر می کنید و تبدیل به دغدغه ی خود کرده اید، به طور غیر مستقیم زمینه رخ دادن آن ها را فراهم می کنید. این در واقع همان جذب افکار منفی با قانون جذب است.

شما مانند آهنربایی هستید که حقیقت زندگی خود را جذب می کنید. اولین قدم این می باشد که به بدن خود به عنوان یک میدان انرژی نگاه کنید سپس سعی کنید منفی یا مثبت بودن محتوای این انرژی را شناسایی کنید.

جذب افکار منفی با قانون جذب یعنی انرژی های منفی، واقعیت های منفی را جذب می کنند. به عنوان مثال اگر دچار افسردگی هستید، به مرور زمان دلایل و موقعیت های بیشتری برای افسردگی خود، جذب می کنید. انرژی های منفی از ترس ناشی می شوند. تنها دلیل این ترس، جدا بودن شما از واقعیت و حقیقت زندگی خودتان می باشد.

قانون جذب و موفقیت

جذب افکار منفی با قانون جذب، یعنی جذب واقعیت منفی در زندگی روزمره. در بررسی مثال افسردگی، واقعا ناعادلانه است که زندگی آن قدر پیچیده باشد که شخص دچار افسردگی را افسرده تر کند. حقیقت این می باشد که قانون جذب، اصل عملی آفرینش در جهان می باشد. ذهن با جذب واقعیت، آن را ایجاد می کند.

بسیاری از افراد موفق، دلیل موفقیت خود را به قانون جذب نسبت می دهند و طرز کار آن به این گونه است که انرژی های مغناطیسی جهانی که مشابه یکدیگر هستند را به سمت هم می کشد. مطابق این قانون، ذهن هر فرد واقعیت های مربوط به خود را تعیین می کند. اگر انرژی مثبتی نسبت به اطراف و اهداف خود داشته باشید، نتایج خارق العاده آن را خواهید دید و اگر روی موردی که از آن می ترسید تمرکز کنید، ترس شما اتفاق می افتد.

قانون جذب و شرایط مختلف

به طور خلاصه، قانون جذب می گوید که آنچه که شما به آن فکر می کنید، همان چیزی است که شما در آینده آن را جذب خواهید کرد. برای درک بهتر جذب افکار منفی با قانون جذب به بیان یک مثال می‌پردازیم. به طور مثال اگر دائماً از فقیر بودن خود شکایت کنید، دچار فقر بیشتری می شوید. در واقع اگر نسبت به چیزی که ندارید، بیش از حد وسواس به خرج بدهید به نداشتن آن در زندگی خود ادامه خواهید داد.

 به عبارت دیگر، ذهن و شعور یک نیروی مبتنی بر جاذبه است و به این صورت که با فکر کردن در مورد چیزی امکان ندارد آن را از خود دفع کنید. بنابراین اگر ذهن شما پر از افکار و انرژی های منفی باشد، باعث جذب آن افکار به سمت خود می شوید. به عنوان مثال، اگر دغدغه ی شما این باشد که “من اصلا نمیخواهم مبتلا به بیماری سرطان بشوم” ، به خاطر این که تمرکز شما روی سرطان است، ترس ناشی از آن باعث جذب واقعیتی می شود که برعکس دلیل ترس شما است و در نهایت ممکن است با این افکار منفی و ترس ناشی از سرطان، مبتلا به این بیماری شوید.

در نتیجه نیروی جهانی مربوط به قانون جذب، به کلماتی که در ذهن خود مرور می کنید کاری ندارد، بلکه انرژی که پشت این کلمات وجود دارد، باعث جذب آن ها می شود. این انرژی همان احساس واقعی می باشد که با قرار گرفتن در شرایط خاص تحریک می شود. ما می دانیم که دنیای درونی ما، دنیای بیرونی ما را می سازد.

افکار موجود در ذهن شما، باعث جذب افکار بیشتر شبیه به آن ها می شوند

به این نکته توجه داشته باشید که یک فکری که در ذهن وجود دارد، باعث می شود که ذهن بیشتر و بیشتر در مورد آن و موارد مربوط به آن فکر کند. چون فکر، نوعی آگاهی می باشد و توانایی جذب به سمت خود را دارد. بنابراین، جذب افکار منفی با قانون جذب وقتی حادث میشود که شما به افکار منفی خود توجه زیادی کنید. منبع انرژی یک فکر، توجه می باشد و تا زمانی که شما به یک فکر توجه می کنید، زنده می ماند و در صورت عدم توجه به آن، به سادگی نیرو و قدرت جذب خود را از دست می دهد.

وقتی که ذهن شما پر از افکار منفی است و به خاطر آنها احساس ناراحتی می کنید دلیل این ناراحتی این می باشد که شما به طور ناخودآگاه به آنها توجه کرده اید و در نهایت آن قدر تقویت شده اند که قادر به جذب واقعیت منفی می باشند.

با توجه نکردن به افکار منفی، آن ها را نابود کنید.

مراقب باشیدکه باعث تخریب خودتان نشوید. سرزنش کردن پدرومادر، جامعه، معلم، شرایط، سرنوشت یا هر چیز دیگری که فکر می کنید در مسیر زندگی شما اشتباه است، بسیار خطرناک می باشد. چون بنابر قانون جذب فکر کردن به چیزی باعث جذب آن می شود که فکر کردن به تمام اتفاقات بدی که در گذشته رخ داده یا درحال رخ دادن است، بدتر از آن ها را در مسیر هر فرد موردنظر قرار می دهد.

حذف افکار منفی

به عنوان مثال، اگر مثبت فکر کنیم و در زندگی خود فردی خوشحال و اجتماعی باشیم، افراد مثبت دیگر را به زندگی خود جذب می کنیم ولی در مقابل اگر همیشه از شرایط شکایت کنیم، با والدین خود بحث کنیم، حتماً موارد بیشتر مشابه با آنها را وارد زندگی خود می کنیم.

عدم توجه به افکار منفی بهترین روش برای رهایی از آنها است

تنها راه رهایی از افکار منفی این است که به آن ها توجه نکنید تا این که بالاخره از پا بیافتند و نابود شوند. به جای عصبانیت با پدر و مادر خود، به آنها احترام بگذارید و به روز های خوبی که در کنار آنها داشتید، فکر کنید. توجه کردن به عشق و علاقه ی آنها نسبت به شما، باعث تجلی اوقات خوش شما با خانواده می شود. به جای فکر کردن به بی پولی، در مورد پولی که دارید فکر کنید به این فکر کنید که چگونه می توانید پول خود را پس انداز کنید و در حالت کلی روش های جذب پول به زندگی خود را امتحان کنید.

به یاد داشته باشید که هیچ فکری به خودی خود ذهن ما را مشغول نمی کند و این خود شما هستید که با توجه زیاد، باعث تقویت آن می شوید. اگر در هنگام بروز افکار منفی، به آن ها توجه نکنید به مرور زمان ضعیف می شوند و توانایی خود در جذب واقعیت های منفی را به طور کامل از دست می دهند. به مرور زمان، هیچ فکر منفی وجود نخواهد داشت که قدرت آن بر وجود ما غلبه کند.

ماهیت افکار

افکار، نیرو های خلاقی می باشند که فقط در صورتی می توانند به جذب واقعیت کمک کنند که ذهن نسبت به آن ها توجه زیادی داشته باشد و افکار مربوط به آن، فضای زیادی از ذهن را به خود مشغول کنند.

در ابتدا، عدم توجه شما به یک فکر می تواند باعث ناراحتی شما بشود

وقتی یک فکر منفی در ذهن شما ایجاد می شود در اوایل تلاش برای بی توجهی و فراموش کردن آن می توانند کمی نگران کننده باشد. هر فکر و اندیشه سعی دارد که توجه را به سمت خود جلب کند زیرا به دلیل ماهیت خود، یک نیروی مبتنی بر کشش یا ” جاذبه ” است. عدم توجه به یک فکر منفی، می تواند باعث وحشت و نگرانی شخص شود.

بعضی از مردم هنگام تلاش برای بی توجهی نسبت به فکر منفی و خارج کردن آن از ذهن خود، دچار ترس و وحشت می شوند. به طوری که ذهن شما درگیر فکر کردن شده است و از بین بردن توجه نسبت به یک فکر، علائمی مانند استرس، وحشت و عصبانیت را فعال می کند. اگر ذهن خودتان را وادار به بی توجهی نسبت به فکر منفی کنید، این احساسات شدیدتر می شوند. راز اصلی این موضوع این می باشد که به جای دور کردن توجه خود از آن،  تلاش کنید آن را به طور کامل از بین ببرید. همه این ها باعث آسان شدن تمرکز شما می باشد.

آرامش خود را حفظ کنید و ذهن خود را آزاد کنید

طبیعی ترین روش برای بی توجهی نسبت به افکار، آزاد کردن ذهن می باشد. به جای محدود کردن تمرکز خودتان، آن را آزاد بگذارید. کنترل کردن احساسات و افکار به معنای توجه به آنها می باشد و این خود یکی از روزش های جذب افکار منفی با قانون جذب است. پس بهتر است آرامش داشته باشید و ذهن خود را از هر گونه کنترل و محدودیت آزاد بگذارید.

قانون جذب واقعا کار می کند پس مراقب افکار خود باشید برای از بین بردن افکار منفی، نقش افکار مثبت را در ذهن خود پررنگ تر کنید و بر روی هدف و آرزویی که به دنبال تحقق آن هستید، بیشتر تمرکز کنید. قانون اصلی موفقیت این است که همیشه به سمت روشن زندگی خود نگاه کنید و در هر موقعیتی، ذهن خود را به افکار مثبت مشغول کنید. اگر بتوانید مثبت فکر کنید و همیشه روی نیمه ی پر لیوان تمرکز کنید زندگی شما جلوه ی روشن و شادی به خودش می گیرد که به این ترتیب می توانید زندگی دلخواه خود را برای خودتان ترتیب بدهید.

4.2/5 - (26 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

11 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
11
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx