قانون جذب و کنکور، قانون جذب در کنکور

نظرات 14
12 دقیقه زمان مطالعه

چگونه می توانیم از قانون جذب برای کسب نتیجه دلخواه در کنکور استفاده کنیم؟ آیا این‌ کار شدنی است؟ بله، ما می توانیم از قانون جذب در کنکور برای کسب نتیجه دلخواهمان استفاده کنیم. استفاده از قانون جذب در تمام موارد زندگی جواب می دهد. که این موارد شامل کنکور و دانشگاه نیز می شود. اما مثل هر چیز دیگری، استفاده از قانون جذب در کنکور ، مدرسه و دانشگاه بستگی به افکار، ارتعاشات و احساسات شما دارند.

فقط قبولی در کنکور و گرفتن رتبه برتر ملاک نیست. افکار ما به طور خوداگاه یا ناخوداگاه واقعیت های ما را می سازند. ما از طریق کلمات که ارتعاشات صوت هستند، انرژی افکار خود را به جهان منتقل می کنیم و به وسیله کلمات به افکار خود واقعیت و موجودیت می بخشیم.

مفهوم استفاده از قانون جذب در کنکور

استفاده از قانون جذب در کنکور فقط حول گرفتن نتیجه مناسب و مطلوب نمی چرخد. شما فکر می کنید این تنها چیزی است که می خواهید، اما این طور نیست. چیزی که شما میخواهید در اصل چیزی است که گرفتن رتبه ی مطلوب و قبولی در کنکور برای شما به ارمغان خواهد آورد. این چیز می تواند غرور، شناخته شدن، احترام، شاد کردن والدین، تضمین آینده و غیره باشد. کنکور، رتبه ها و نتایج آن ها تنها بخشی از سفر شما برای رسیدن به مقصد نهایی هستند. به جای استفاده از قانون جذب برای به دست آوردن نمره قبولی، از قانون جذب برای آن چه می خواهید استفاده کنید و بر روی آن تمرکز کنید.

این به آن معنا نیست که درس خواندن و تلاش برای نمره قبولی را به کل فراموش کنید. شما همچنان احتیاج دارید که به سمت اهداف خود قدم بردارید که این قدم ها شامل درس خواندن و گرفتن نمرات قبولی نیز می شود.

هدفمند باشید

اما اگر بر روی هدف نهایی خود تمرکز کنید، فشار کمتری را در ارتباط با درس های خود حس خواهید کرد. همچنین به سمت اتفاقاتی کشیده می شوید که شما را در رسیدن به هدف هایتان یاری می دهند، مثل تکنیک هایی که به شما کمک می کنند سریع تر یاد بگیرید یا کسی را ملاقات کنید که به شما کمک کند به رویا هایتان رنگ واقعیت ببخشید.

چرا می خواهید نمره قبولی را به دست آورید؟ چرا می خواهید خوب درس بخوانید و کنکور خوبی را پشت سر بگذارید؟ این ها سوالاتی هستند که باید از خودتان بپرسید. هدف نهایی شما چیست؟ ممکن است از قبل جواب سوال را بدانید. ممکن است لازم باشد در درون خود کمی کندوکاو کنید تا انگیزه حقیقی خود را بیابید. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، بر خوشحال بودن و موفق بودن تمرکز کنید، به هر گونه ای که خوشحالی و موفقیت برای شما معنی پیدا می کند.

در نهایت، همه می خواهند خوشحال و موفق باشند و شما با تمرکز کردن بر روی این ها اشتباهی نکرده اید. تمرکز روی اهداف نهایی خود به شما کمک می کند تا نوسانات شما با خواسته های شما همسو شوند تا اجازه داشته باشند به واقعیت تبدیل شوند. این کار موانعی مثل استرس، ترس و شک را از میان بر می دارد تا بتوانید نتیجه ای خوب در کنکور داشته باشید.

 ابزار قانون جذب در کنکور برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب

۱.تصور کردن

خود را در حالی که به هدف نهایی تان رسیده اید تصور کنید. برای مثال، اگر چیزی که می خواهید این است که در یک دانشگاه به خصوص قبول شوید، خود را  تصور کنید که در آن دانشگاه قبول شده اید و در کلاس ها ی آن شرکت می کنید. چه حسی دارد وقتی نتیجه قبولی را می بینید؟ چه حسی داشتید وقتی که سایت قبولی ها را باز کردید؟ چه حسی دارد وقتی به خانواده و دوستان خود خبر می دهید؟ روز اول دانشگاه تان چطور بود؟ چه حسی داشتید وقتی در کلاس نشسته بودید و به حرف های استاد خود گوش می کردید؟ خود را در تمامی این حالات به طرز واقعی ای تصور کنید.

حتما مطمئن شوید هر روز حداقل ۵ دقیقه برای تصور کردن رسیدن به اهدافتان وقت می گذارید. هم چنین می توانید تصورات کوچکی از کارهایی که برای رسیدن به هدفتان انجام می دهید داشته باشید، مثل تحقیق ها، کتاب های تست و امتحانات. وقتی یک تحقیق برای تحویل دادن دارید، چند لحظه برای تصور نتیجه ی آن وقت بگذارید. تصور کنید نمره خوبی گرفته اید و مردم بخاطر عملکرد خوبتان به شما تبریک می گویند. قبل از آزمون چند دقیقه ای وقت بگذارید تا تصور کنید که تمام جواب های سوالات را به راحتی بلد هستید. به ساده بودن امتحان لبخند بزنید و تصور کنید که چقدر زود تمام می کنید. تصور کنید می دانید که عملکرد خوبی داشته اید. نتیجه کنکور خود را در تصوراتتان ببینید و بشنوید که دوستان و خانواده تان به شما تبریک می گویند.

۲. تکنیک آینه

این ابزار یکی از ابزار های عالی قانون جذب است که به شما کمک می کند اعتماد به نفس بیشتری نسبت به نتیجه آزمون خود و توانیایی تان در به دست آوردن نتیجه مطلوب داشته باشید. شما ممکن است بخواهید از عبارتی مثل ” تو واقعا موفق هستی. تو بهترین‌ نتیجه را در آزمونت میگیری و بهترین عملکرد را در مورد درس هایت داری. تو بهترین دانش آموز کلاس هستی! تو خیلی خوشحالی و تمام اتفاقات خوب در حال آمدن به سمت تو هستند. تو در بهترین دانشگاه درس می خوانی. نتایج تو فوق العاده بودند و تو کاملا مستحق آن ها هستی!” استفاده کنید.

هر روز جلوی آینه برای این تکنیک چند وقیقه وقت بگذارید و این جملات را با خود با صدای بلند تکرار کنید. این کار باعث می شود کلمات افکار شما را به جهان بیرون هدایت کنند تا به وسیله ی قانون جذب انرژی اتفاقات با انرژی افکار شما همسو شوند و در نهایت افکار شما به واقعیت تبدیل شوند.

۳.تکنیک به خاطر آوردن

برای این تکنیک باید ذهن ناخواداگا خود را به عمل وادارید. شما با خود تکرار می کنید که به یاد می آورید تجربه نکردن چیزی چه حسی داشته است، پس در ذهن ناخواداگاه شما این گونه نقش می بندد که شما هم اکنون در حال تجربه آن اتفاق هستید. به طور ساده، شما می خواهید بر این تمرکز کنید که وقتی چیزی را که می خواهید به دست آوردید، چه حسی خواهد داشت تا بتوانید آن حس را به خاطر بیاورید. برای مثال ممکن است با خود فکر کنید ” به یاد می آورم که وقتی در کلاس های دانشگاه ایکس شرکت نمی کردم چه حسی داشت”. این عبارت به ذهن ناخواداگاه شما می گوید که شما هم اکنون در حال شرکت در کلاس های دانشگاه ایکس هستید و باعث می شود که به تغییر شکل واقعیت ها برای تطبیق آن ها با خواسته های شما کمک شایانی شود.

همه چیز به خودتان بستگی دارد

چقدر سریع به نتیجه می رسید؟ بستگی به شما دارد. از زمانی که شما آن چیزی که می خواستید را درخواست کردید، همه چیز در جهان دست به دست هم داده تا تمام چیز های لازمه را برای واقعیت بخشیدن به خواسته ی شما فراهم کند. این اتفاق حتما سریعا برای شما خواهد افتاد به شرط آن که جلوی آن را نگیرید. جلوگیری از آن به شکل مقاومت می آید، مثل ترس، نگرانی، شک و تردید. مهم این است که از تمامی مقاومت ها عبور کنید تا نوسانات خود را بالا نگه دارید. به خود اجازه دهید که تحویل بگیرید و در این صورت می توانید برای استفاده از قانون جذب در کنکور موفق باشید تا نتیجه دلخواه خود را به دست آورید.

قانون جذب در کنکور

شما بهترین هستید

فقط کافیست خود را در حالی که بهترین نتیجه را در کنکور به دست آورده اید تصور کنید.خود را در بهترین دانشگاه ها و همراه با بهترین هم کلاسی و اساتید تصور کنید. از تصورات خود نترسید. هرچه تصورات شما با جزئیات بیشتری همراه باشند بیشتر به واقعیت نزدیک هستند و زودتر به واقعیت تبدیل می شوند. با تصورات دقیق خود موانع را از سر راه بردارید. خود را موفق تصور کنید تا قانون جذب انرری مثبت شما را ببیند و اتفاقات خوب را به واقعیت شما جذب کند. همیشه آماده تحویل گرفتن باشید.

فرصت های خود را برای برداشتن یک قدم به سمت هدف خود بشناسید. نشانه ها را دریابید. همیشه رو به جلو در حرکت باشید. حس و حال اهدافتان را زندگی کنید. خود را از قبل در جایگاه مورد علاقه تان تصور کنید و برای چیز هایی که در زندگی به دست می آورید قدر دان باشید. در این میان می توانید از تکنیک های قانون جذب مثل تکنیک آینه و تکنیک یاد آوری استفاده کنید. هر روز چند وقییه وقت برای این تکنیک ها کنار بگذارید. فراموش نکید که نگرانی ترس و تردید از موانع بزرگ به ثمر نشستن قانون جذب هستند.

پس برای بهبود هر چه بهتر عملکرد قانون جذب سعی کنید این موانع را با داشتن افکاری مثبت از سر راه خود بردارید. وقتی افکار شما مثبت باشند نوسانات انرژی شما بالا می روند که باعث می شود اتقاقات خوب و خواسته های شما با یکدیگر همسو شوند. به این گونه است که می توانید از قانون جذب در کنکور استفاده کنید.

۴.۳/۵ - (۷۷ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

14 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
14
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx