قانون جذب برای افرادی که در امتحان رد شده اند

2 comments
13 Min Read

حتما تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده است که در یک آزمون خاص یا در موقعیتی که برایتان اهمیت بسیار زیادی داشته است موفق نشده باشید. ممکن است فکر کنید که تمام کائنات جمع شده اند تا این بار شما با شکست مواجه شوید. یا اینکه فکر کنید شانس با شما اصلا یار نبوده است. اشکال کار از کجاست؟ آیا شانس به معنای واقعی وجود دارد؟ آیا راه حلی وجود دارد که بتوانیم نتایج دلخواه را به زندگی شخصی و تحصیلی خود جذب کنیم؟ در ادامه استفاده از قانون جذب در امتحان را به شما خواهیم گفت.

اخیرا بسیاری از دانش آموزان سوالاتی از من می پرسند مثل:

من می خواهم به فلان دانشگاه در ایالات متحده بروم. آیا میتوانم پذیرش بگیرم؟

من به تازگی آزمون داده ام. چطور می توانم مطمئن شوم که در نهایت موفق می شوم؟

هدف مقاله

ما هر روزه می بینیم که افراد بسیار زیادی هستند که درباره ی جذب نمرات خوب، نتایج امتحانات خاص و گرفتن پذیرش برای گزینش کالج ها از طریق قانون جذب سوالاتی مشابه شما دارند. و درست در همین زمان ما تصمیم گرفتیم این مقاله را بنویسیم و تکنیک های قانون جذب در امتحان را برای رسیدن به آنچه که می خواهید به شما آموزش دهیم.

چارلز هانل استاد قانون جذب معتقد است که راز واقعی گشایش قانون جذب فقط یک چیز است. برای بهره وری از قانون جذب باید اهدافتان را تصویر سازی کنید و در واقع شیوه ی صحیح تصویر سازی همان زندگی کردن در روح و جوهره ی هرچیزی است.

شیوه تصویر سازی

خب شما چطور تصویر سازی می کنید؟

خودتان را تصور کنید که با دانش کافی و اعتماد به نفس مشغول درس خواندن هستید و هر مرحله از مطالعه را تا رسیدن به زمان آزمون با موفقیت سپری می کنید.

حالا بروید به روز امتحان. خودتان را تصور کنید که صبح مشغول آماده شدن برای امتحان هستید درحالی که احساس آرامش و شادی می کنید. خودتان را تصور کنید که وارد سالن امتحانات میشوید و برگه ی امتحان را ورق می زنید و اطمینان دارید که تمام سوالات را میتوانید به درستی پاسخ دهید.

خودتان را تصور کنید درحالی که با لبخند سوال ها را پاسخ می دهید و هرکلمه ای که به ذهنتان می رسد را به راحتی روی کاغذ می نویسید. حالا برویم جلوتر به روز اعلام نتایج امتحانات. خودتان را تصور کنید درحالی که پاکت کارنامه ها رو باز میکنید. احساسی که با دیدن نمرات قبولی دارید را حس کنید. احساسی لبریز از غرور، سربلندی و هیجان.

اهمیت شادی و انرژی مثبت

وقتی که به دنبال کسب موفقیتی خاص در چیزی مثل یک آزمون هستید بسیار مهم است که شادی و انرژی مثبت خود را حفظ کنید و نتایج نهایی را تصور کنید. البته کاملا واضح است که بدون انجام هیچ گونه فعالیت و تلاشی هیچ کس قادر نخواهد بود که در آزمون به موفقیت برسد.

نقش دانش

برای استفاده از قانون جذب در امتحان شما باید تلاش کنید که دانش تان را بالا ببرید. باید تلاش کنید که از وقت و زمان تان استفاده کنید و مبحث درسی را به خوبی درک کنید و در نهایت باید تلاش کنید که دانسته های خود را انتقال دهید. قطعا کار های دیگری هم هست که باید انجام دهید.

وقت شناسی

باید سر وقت در جلسه ی امتحان حاضر باشید. باید تمام سوالات امتحان را به موقع پاسخ دهید، برگه ی امتحان را تحویل داده و البته نتایج را دریافت کنید. من به شما پیشنهاد می کنم در ذهن تان تمام این شرایط را به صورتی تصور کنید که به انجام رسیده اند. در تصویر سازی های تان خود را درحالی تصور کنید که به راحتی و به خوبی دانش خود را بالا می برید.

وقت شناسی

مدیریت زمان

در تصویر سازی های تان خود را به گونه ای تصور کنید که به خوبی از زمان تان بهره برداری می کنید. به گونه ای که به راحتی آموخته ها و دانش تان را به اشتراک می گذارید. و خودتان را درحالی تصور کنید که سر وقت، با اطمینان خاطر و با حسی مثبت به جلسه ی امتحان می رسید.

خون سردی و تسلط

در تصویر سازی های تان خود را تصور کنید که به راحتی و به خوبی در زمانی مشخص به تمام سوالات پاسخ می دهید و با احساس رضایت و خوشنود از پاسخ های تان برگه ی امتحان را تحویل می دهید. و بالاخره خود را درحالی تصور کنید که نتایج امتحان را دریافت می کنید و از کسب نتایجی که انتظارش را داشته اید بسیار خوشنود و راضی هستید. مرحله ی بعد زمانی است که باید از ترس و نگرانی اجتناب کنید.

دور کردن ترس

چرا باید از ترس و نگرانی دوری کنید؟

زیرا ما آن ها را موانع قانون جذب می نامیم که تمام تلاش های موثر شما در زمینه ی تصویر سازی را از بین می برند. ترس، نگرانی و افکار منفی که به ذهن شما می آیند.

به طور مثال: آیا من نتایجی را که می خواهم بدست می آورم؟

من چطور مطالعه می کنم؟ ایا من شکست میخورم؟ من نمی خواهم طعم شکست را دوباره تجربه کنم.

خب می دانم که اصلا امکان ندارد که شما هیچ وقت در زندگی ترس و نگرانی را تجربه نکنید. این افکار به ذهن شما خطور می کند و به نظر می رسد که هیچ کنترلی روی آن ها ندارید. اما قطعا یک انتخاب دارید. این افکار را بذر های ناخواسته ای تصور کنید که در ذهن شما کاشته می شوند.

شما می توانید با اضافه کردن مقداری ترس و دلهره از این افکار پذیرایی کنید، به آن ها اجازه دهید بدون داشتن هیچ  کنترلی از جانب خودتان رشد کنند تا زمانی که تمام انرژی های مثبت شما را تخریب کنند.

یا این که کاری برای آن ها انجام دهید!

اما این کار چگونه ممکن است؟

جابه جایی افکار مثبت به جای افکار منفی

با جا به جا کردن افکار مثبت به جای افکار منفی. مثلا در مورد کیس شما که موفقیت در امتحان است، هر زمان که درباره ی امتحان فکری منفی به ذهن تان رسید، برای تاکید هدف تان را برای خود تکرار کنید

“من بخاطر نمره ی قبولی همچنان پر افتخار، سرافراز و شاد می مانم”

دریافت نتایج

مرحله ی آخر دریافت نتایج است

در این مرحله از قانون جذب در امتحان، به نظر می آید که آسان ترین قدم باشد اما در واقع این مرحله سخت ترین است.

هدف اصلی از این مرحله، شناسایی نشانه ها و موقعیت هایی است که یک قدم تو را به هدف نزدیک تر می کند

قدم اول: با رویاهایتان زندگی کنید

اول از خودتان این سوال را بپرسید: آیا می توانید برگه ی امتحانتان را با نمراتی که می خواهید تصور کنید؟ آیا می توانید تصور کنید که معلمتان از تلاش های شما قدردانی می کند و والدینتان بخاطر موفقیت خارق العاده در امتحاناتتان به شما افتخار می کنند؟ آیا می توانید تصور کنید که نامه ی پذیرش در دانشگاهی را باز می کنید که آرزویش را داشته اید؟ آیا می توانید تحصیل کردن در این دانشگاه را تصور کنید؟ آیا می توانید زندگی را در حالی تصور کنید که به هدفتان رسیده باشید؟ اگر پاسخ شما به یکی یا بیشتر این سوال ها مثبت است، پس پاسخ کائنات هم به شما مثبت است.

اگر می توانید تمام این ها را تصور کنید پس به تصویر سازی ادامه دهید. همچنان در ذهنتان با تمام جزئیاتی که می توانید زندگی کنید. بدون این که شکی به دل راه دهید. به گونه ای رویاهایتان را زندگی کنید انگار که همین الان واقعی هستند.

قدم دوم: تکنیک آینه

این کار یک تکنیک بسیار قوی از قانون جذب در امتحان است که شما می توانید با استفاده از آن هر چیزی که آرزویش را داشته باشید به واقعیت تبدیل کنید. مقابل یک آینه در اتاقتان یا آینه ای که اغلب از آن استفاده می کنید بایستید. روی تنفس تان تمرکز کنید و ریلکس کنید. به چشمان خود نگاه کنید و آنچه که می خواهید را با صدای بلند بگویید_درست همان نتیجه ای که می خواهید یا پذیرش در یک دانشگاه..

به عنوان مثال من بسیار خوشحال و سپاس گزارم از این که در فلان کالج یا دانشگاه پذیرفته شده ام

من از موفقیتم درآرزوی خود لذت می برم.

وقتی که این جملات را می گویید ببینید چه احساسی دارید.

به خودتان لبخند بزنید و به گونه ای احساس غرور کنید که همین حالا به هدف تان رسیده اید.

قدم سوم: یادآوری

این مورد همانند همان تصویر در آینه ی قدم اول است. در قدم اول شما آینده ی خود را به گونه ای تصویر سازی کردید که الان وجود دارد. الان زمان حال را به گونه ای به یاد بیاور که گذشته ی تو است.

“به خوبی به یاد دارم زمانی که در فلان دانشگاه قبول نشده بودم چه احساسی داشتم.”

این به نا خودآگاه شما می گوید که شما الان در آن دانشگاه مشغول به تحصیل هستید و قدرت نا خودآگاه شما آن را به یک واقعیت تبدیل می کند.

در واقع قانون جذب همان چیزی را به شما می دهد که احساس می کنید.

تا اینجا به خوبی برای شما روشن شده است که قانون جذب و در واقع احساسات ما تا چه اندازه در موفقیت یا شکست ما دخیل هستند. اما ممکن است این سوال برای شما هم به وجود بیاید که چه موقع قرار است نتایج قانون جذب در موفقیتمان را ببینیم؟

نقش شما در قانون جذب در امتحان

باید بگوییم که کاملا به خود شما بستگی دارد. به محض این که شما آنچه را که می خواهید طلب کنید کائنات شروع می کند به جمع آوری هر آنچه که شما برای رسیدن به موفقیت و به واقعیت پیوستن رویا هایتان لازم دارید. خودتان را برای دریافت آماده کنید. برای کسب موفقیت در امتحانات و نمرات خوب شما ابتدا باید در استفاده از قانون جذب موفق باشید. پس همین الان شروع کنید به جذب کردن! فراموش نکنید که هیچ چیزی غیر ممکن نیست. تنها کافی است که با تمام وجود آن را احساس کنید.

۴.۷/۵ - (۲۶ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx