چگونه قانون جذب را یاد بگیریم

یک نظر اضافه کنید
16 دقیقه مطالعه

بر اساس قانون جذب شما می توانید با افکار و اعمال خود چیزهای مثبت و یا منفی را به زندگی خود جذب کنید. طبق این قانون همه چیز از انرژی درست شده است. بنابراین انرژی که از خود تولید می کنید به خودتان باز می گردد. اگر آماده اید تا با یادگیری قانون جذب و استفاده از آن به دنیا بگویید که چه می خواهید با افکار مثبت شروع کنید. سپس نسبت به اهداف خود اقدام کرده و با نگرش خوب با مشکلات خود کنار بیایید.

عناوین مقاله
برای یادگیری قانون جذب یاد بگیرید ذهنیت مثبت ایجاد کنیدروی آنچه می خواهید تمرکز کنید نه روی کمبودهایتانخواسته های خود را با استفاده از جملات مثبت بیان کنیدرویاهایی که تصور می کنید به حقیقت می پیوندندبابت هر آنچه دارید شکرگزار باشیدروزانه حداقل 5 دقیقه مراقبه کنید تا سطح استرس خود را کاهش دهیدنگرانیهای خود را با تفکر در مورد نحوه صحیح کارکردن جایگزین کنیدبرای مثبت ماندن و مثبت فکر کردن به خودتان فرصت بدهید چرا که کار دشواری استبرای یادگیری قانون جذب یاد بگیرید اقدام کنیدتابلویی برای خواسته هایتان در زندگی تهیه کنید هر روز یک کار کوچک به سمت هدف خود انجام دهیدخود را درقبال کارهای که برای رسیدن به هدفتان انجام می دهید مسئول بدانیدچیزهایی که نیاز دارید را از دیگران بخواهیدبرای ایجاد انگیزه در خود از مکالمه های مثبت استفاده کنید یادگیری قانون جذب و واکنش به شکستبدانید شما مقصر بیماری ها و تصادفات و اتفاقات خارج از کنترل شما نیستیدبه جای فرار از مشکلات ، بر تغییر واکنش خود در برابر مشکلات متمرکز شویدزمانیکه آمادگی دارید، به دنبال نقاط ضعف و مشکلات موجود در راه رسیدن به هدفتان باشیدبرای تقویت اعتماد به نفس در شرایط شکست خود را درست کنترل کنید
  • برای یادگیری قانون جذب یاد بگیرید ذهنیت مثبت ایجاد کنید

روی آنچه می خواهید تمرکز کنید نه روی کمبودهایتان

به اتومبیل قدیمی و کهنه خود فکر نکنید در عوض خود را در حال رانندگی با ماشین جدید تصور کنید. بیشتر به آنچه که می خواهید به زندگیتان وارد شود تمرکز کنید نه آنچه می خواهید از زندگیتان حذف شود. با این کار به جهان اعلام می کنید در انتظار اتفاقات خوب هستید.

عقیده بر این است که در مورد هر آنچه که فکر می کنید همان چیزیست که می خواهید در زندگی خود داشته باشید. بنابراین اگر فکر می کنید، “ای کاش اتومبیلی داشتم که تمام وقت خراب نشود”، شما هنوز روی اتومبیل قدیمی خود تمرکز کرده اید ، نه یک خودروی جدید. به عنوان مثال با خود بگویید:”من تلاش می کنم تا نمره خوبی کسب کنم” به جای اینکه بگویید: “امیدوارم این ترم مردود نشوم”

خواسته های خود را با استفاده از جملات مثبت بیان کنید

بسیار مهم است برای بیان آنچه که می خواهید، از عبارتهایی که کلمات منفی مانند “نه” دارد پرهیز کنید. مانند “من نمیخواهم شغلم را از دست بدهم” از کلماتی استفاده کنید که پیام اشتباه نداشته باشد. مثلاً وقتی می گویید “نمیخواهم شکست بخورم” شما “شکست خوردن” را به جهان می فرستید و زمانیکه می گویید “می خواهم برنده شوم” در واقع “برنده شدن” را  ارسال می کنید.

رویاهایی که تصور می کنید به حقیقت می پیوندند

برای یادگیری قانون جذب چشمهایتان را ببندید و زندگی رویایی تان را تجسم کنید. تصور کنید در شغل مورد علاقه تان مشغول بکار هستید، توانایی ها و استعدادهایتان را به نمایش بگذارید، و یا سوار بر ماشین جدیدتان هستید. این کار را هر روز انجام دهید تا اهدافتان قوی شود و قدم به قدم در واقعیت به آن نزدیک شوید. همیشه خودتان را موفق تصور کنید. به عنوان مثال ، خود را تصور کنید که در محل کار ارتقاء شغلی می یابید ، شما تنها به فعالیت های روزانه خود نمی پردازید. شما نمی خواهید فقط شغلی را بدست آورید، بلکه می خواهید در آن کار سرآمد و عالی باشید.

بابت هر آنچه دارید شکرگزار باشید

شکرگذاری بابت اتفاقات خوب در زندگی، به شما کمک می کند احساس بهتری نسبت به زندگی خود داشته باشید ، و این امر از طرز فکر مثبت شما پشتیبانی می کند. فهرستی از مواردی که به خاطر آنها سپاسگزارید تهیه کنید. همچنن می توانید از آدم های اطرافتان بخاطر اتفاقات خوبی که به زندگی شما اضافه کرده اند تشکر کنید. به عنوان مثال پیش از اینکه از تختخواب خود بیرون بیاید و روز را شروع کنید، سه چیز را که بخاطرش شکرگذارید بنویسید، این کار به شما کمک می کند روزتان را با انرژی خوب شروع کنید.

روزانه حداقل 5 دقیقه مراقبه کنید تا سطح استرس خود را کاهش دهید

استرس بخش عادی از زندگی است، اما استرس بیش از حد می تواند بسیار مخرب باشد. استرس های روزانه خود را با یک مدیتیشن کوتاه تسکین دهید که ذهن و بدن شما را آرام کند. برای یک مدیتیشن ساده ، در یک موقعیت راحت بنشینید ، سپس چشمان خود را ببندید، روی تنفس خود تمرکز کنید و بگذارید افکار شما بیایند و بروند. می توانید مدیتیشن های آموزش داده شده را بصورت آنلاین یا از طریق برنامه هایی مانند Calm ، Headspace یا Insight Timer پیدا کنید.

نگرانیهای خود را با تفکر در مورد نحوه صحیح کارکردن جایگزین کنید

نگرانی می تواند باعث شود تا از آنچه را که می خواهید دور شوید. هنگامی که نگرانی ها اتفاق می افتند، آنها را با طرح این سوال که دلیل وقوع آنها چیست، به چالش بکشید. سپس وقتی نگران هستید در مورد آنچه در گذشته اتفاق افتاده است فکر کنید. بعد، در نظر بگیرید اگر افکار نگران کننده شما واقعاً اتفاق افتاده باشند، بدترین سناریو ممکن چه خواهد بود. به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که آن اتفاق بعد از مدت طولانی اینقدر مهم نیست.

مثلاً نگران هستید هنگام ارائه کاری خجالت زده شوید. چه قدر احتمال دارد این اتفاق بیفتد؟ آیا در گذشته این اتفاق افتاده است؟ اگر این اتفاق افتاده آیا واقعاً مهم است؟ آیا بعد از گذشت یک سال هنوز به آن فکر می کنید و برایتان مهم است؟ احتمالاً تشخیص می دهید نگرانی تان واقعا چیز مهمی نیست. همچنین می توانید به  5 تا 10 سال آینده زندگیتان فکر کنید. آیا چیزی که امروز نگران آن هستید حتی در آن زمان وجود دارد؟ احتمالا نه. به عنوان مثال ، شما ممکن است از عدم موفقیت در یک آزمون نگران باشید ، اما احتمالاً شما 5 سال آینده حتی این آزمون را به خاطر ندارید.

برای مثبت ماندن و مثبت فکر کردن به خودتان فرصت بدهید چرا که کار دشواری است

در ابتدا مثبت نگه داشتن افکار خود برایتان دشوار خواهد بود. طبیعی است که افکار منفی به شما هجوم می آورند. با این حال ، می توانید با رویارویی عمدی با افکار منفی ، تمرکز کنید، آنها را تصدیق کنید ، آنها را کنار بگذارید و سپس را با افکار مثبتی جایگزین کنید. با تمرین، می توانید با گذشت زمان مثبت تر شوید.

یادگیری قانون جذب

به عنوان مثال ممکن است با خود فکر کنید “من به سختی کار می کنم اما به جایی نمی رسم.” زمانیکه این فکر به ذهنتان خطور می کند لحظه ای تامل کنید و با خود بیاندیشید که چرا چنین فکری دارید؟ سپس موارد مثبتی را که هنگام کار بر روی این هدف تجربه کرده اید ، مانند یادگیری چیزهای جدید و یا داشتن تجربیات جدید، ذکر کنید. سرانجام، تصمیم بگیرید که چیزی مثبت در آن وضعیت ببینید حالا ممکن است به خودتان بگویید ، “من به مرور زمان بهتر می شوم و به پیشرفتم افتخار می کنم.”

  • برای یادگیری قانون جذب یاد بگیرید اقدام کنید

تابلویی برای خواسته هایتان در زندگی تهیه کنید

برای ایجاد هر آنچه در زندگی می خواهید از کلمات مناسب و تصاویر موجود در مجلات استفاده کنید و آن ها را روی تابلوی خود بچسیانید و مجموعه ی خود را آماده کنید. سپس برای الهام بخشیدن به اهدافتان تابلوی خود را نگاه کنید. به عنوان مثال، عکس هایی از خانه ای را که دوست دارید ، ماشین مورد نظر ، عنوان شغلی که می خواهید و یا شریک زندگی تان را روی تابلو بچسبانید. به یاد داشته باشید ، تابلوی خواسته هایتان عصای جادویی نیست. برای به دست آوردن آنچه می خواهید ، باید کاری انجام دهید.

 هر روز یک کار کوچک به سمت هدف خود انجام دهید

با تعیین یک هدف شروع کنید ،15 دقیقه در روز را به پیگیری هدف خود بگذرانید. سپس ، روز بعد راه خود را از همان جا ادامه دهید. برای پیگیری پیشرفت ، لیستی از گامهای کوچکی را که باید در جهت رسیدن به هدف خود بردارید تهیه کنید، سپس هنگام انجام، آنها را بررسی کنید. این اقدامات کوچک به شما در رسیدن به نتایج بزرگ کمک خواهد کرد!

خود را درقبال کارهای که برای رسیدن به هدفتان انجام می دهید مسئول بدانید

برای یادگیری قانون جذب باید بتوانید انتظارات خود را تعیین کنید و وقتی که آنها را برآورده نمی کنید اعتراف کنید. سپس بررسی کنید که چگونه تلاش کرده اید آیا انتظارات خود را برآورده کرده اید؟ و تصمیم بگیرید آیا لازم است تغییراتی ایجاد شود. همچنین ، خود را به خاطر سخت کوشی های که برای دستیابی به اهدافتان انجام داده اید تشویق کنید. به عنوان مثال ، بگویید برای رسیدن به هدف خود باید هر روز یک ساعت کار انجام می دادید ، اما شما فقط در روز اول اینکار را کرده اید. قبول کنید که شما در کارتان کوتاهی کرده اید ، در صورت نیاز زمان کار را تغییر دهید و کم کنید. مثلاً روزی 15 دقیقه تلاش کنید تا ببینید آیا می توانید به هدف خود دست پیدا کنید یا خیر.

چیزهایی که نیاز دارید را از دیگران بخواهید

این تنها راهی است که بدانیم از آنها چه انتظاراتی داشته باشیم. کسی نمی تواند ذهن شما را بخواند پس این شما هستید که باید به دیگران بگویید چه فکری می کنید. در مورد آنچه که نیاز دارید و می خواهید صادق و بی پرده باشید در این صورت ممکن است به خواسته یتان برسید. مثلا شما می خواهید با دوستتان باشید، به جای اینکه بگویید:”ای کاش آخر هفته برنامه ای داشتم” بگویید: “موافقی جمعه شب به سینما برویم؟” اگر به کمک هم اتاقی خود برای پاکیزه نگه داشتن اتاق نیاز دارید، نگویید: “ای کاش اتاق تمیز تر بود” بگویید:” ممکن است لباسهای کثیف خود را از سر راه برداری و یا وسایل شخصی خود را در اینجا نگذار.”

برای ایجاد انگیزه در خود از مکالمه های مثبت استفاده کنید

 طبیعی است که درباره خودتان افکار منفی داشته باشید ، اما با این کار ممکن است از هدفتان دور بمانید. وقتی فکر منفی دارید، آن را زیر سوال ببرید و سعی کنید آن را با فکر مثبت جایگزین کنید. علاوه بر این ، جمله ی مثبت مورد علاقه خود را در طول روز با خودتان تکرار کنید تا جائیکه آن را حفظ کنید. زمانی که با خودتان فکر می کنید ، “من هرگز نمی توانم در جمع و مکان عمومی خوب صحبت کنم.” این فکر را با بیان اینکه همه از جایی شروع می کنند و با تمرین بهبود می یابند ، مرتفع کنید. جمله مثبت خود را در طول روز تکرار کنید ، مانند “من رویاهایم را زندگی می کنم ” ، “من موفق هستم” یا “من خوشحال هستم”.

 یادگیری قانون جذب و واکنش به شکست

بدانید شما مقصر بیماری ها و تصادفات و اتفاقات خارج از کنترل شما نیستید

هر کس در دوره ای از زندگیش سختیهایی را متحمل میشود. میتواند از دست دادن شغل ، کنار آمدن با یک مسئله پزشکی یا رنج بردن از صدمه ای باشد. وقتی این اتفاقات می افتد خود را سرزنش نکنید زیرا برای همه اتفاق می افتد. شخصی با شما تصادف می کند شما اینکار را نکرده اید و مقصر نیستید، خود را سرزنش نکنید. هیچ کس حتی با استفاده از ابزاری مثل قانون جذب ، نمی تواند زندگی کاملی داشته باشد.

به جای فرار از مشکلات ، بر تغییر واکنش خود در برابر مشکلات متمرکز شوید

یادگیری قانون جذب یعنی اینکه بدانید که شما نمی توانید همه اتفاقات بد را متوقف کنید ، زیرا امکان پذیر نیست. با این وجود می توانید واکنش بهتری نسبت به آنها نشان دهید. به جای ناراحتی ، سختی ها را به عنوان بخشی از زندگی بپذیرید. سپس به افرادی که به شما اهمیت می دهند دسترسی پیدا کنید تا از حمایت آنها بهره مند شوید. مثلا فکر کنید شغلی را که می خواستید از دست داده اید، به جای فکر کردن به از دست دادن آن بپذیرید حتماً این کار به صلاحتان نبوده است. سپس ، به این فکر کنید که چگونه می توانید از این تجربه برای دفعات بعد بهتر استفاده کنید.

زمانیکه آمادگی دارید، به دنبال نقاط ضعف و مشکلات موجود در راه رسیدن به هدفتان باشید

این موضوع به شما کمک می کند تجربیات خوبی را از سختی های زندگی بدست اورید. وقتی آماده شدید ، درباره آنچه اتفاق افتاده است تأمل کنید و ببینید چگونه به عنوان یک انسان رشد کرده اید. به همین ترتیب ، در نظر بگیرید که چگونه تجربه شما می تواند شما را در کمک به دیگران توانا سازد. برای یافتن مشکلات و ضعف های مسیر، خودتان را تحت فشار نگذارید. به عنوان مثال ، شکست در یک درس ممکن است به شما یاد دهـد که چگـونه می توانید دانش آموز بهتری باشـید و خراب شـدن رابطه ای ممـکن است آنچه را که در یک رابطـه می خواهید به شما یاد دهد.

برای تقویت اعتماد به نفس در شرایط شکست خود را درست کنترل کنید

مواجهه با یک مانع می تواند اعتماد به نفس شما را تکان دهد و ذهنیت مثبت شما را نابود کند ، اما تسلط شما بر موقعیت می تواند قدرت شما را افزایش دهد. با یادآوری کارهایی که قادر به انجامش هستید ، راهتان را ادامه دهید. سپس ، یک کار کوچک انجام دهید تا به شما در راستای حرکت درست کمک کند.

به عنوان مثال ، تصور کنید شغل خود را از دست داده اید. به جای اینکه به آن فکر کنید ، رزومه خود را به روز کنید و از لیست کارهای موجود استفاده کنید. در حالی که متقاضی مشاغل جدید هستید ، یک کلاس آنلاین رایگان برای افزایش مهارت های شغلی خود انتخاب کنید.

4.6/5 - (12 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx