شانس بهتر است یا انرژی مثبت (قانون جذب)

نظرات 11
16 دقیقه مطالعه

falling-dollars-lotto-winner

شانس یا انرژی مثبت کدام بهتر جواب میده ؟

وای من چقدر خوش شانس بودم که نمره بالا گرفتم…

اوه مایکل تو واقعاً بد آوردی…

همه ما معمولا ًبه دنبال موفقیت شاد  و در صورت نرسیدن به خواسته‌ هایمان اندوهگین می‌ شویم. برای نمونه، گرفتن نمره بالا در یک امتحان موجب شادمانی یک دانشجو و مردود شدن در یک درس، موجب اندوهگینی او می شود. اما واقعاً چطور میشود فردی دچار اتفاقات مثبت یا منفی شود؟؟؟؟

ما فقط به یک طریق می توانیم وقت و زندگی خود را تحت کنترل در آورید و آن هم تغییر دادن روش فکر کردن، کار کردن و نحوه روبرو شدن با سیل بی‌ پایان کارهایی است که هر روز بر سرمان می‌ ریزد. میزان تحت کنترل در آوردن کارها و فعالیت‌ هایمان بستگی دارد به اینکه تا چه حد بتوانیم انجام بعضی از کارها را متوقف کنیم.

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌ اید که این خود ما هستیم که از طریق بسیاری از اعمالی که انجام می‌ دهیم یا اندیشه‌ هایی که می‌ کنیم و حرف‌ هایی که بر زبان می‌ آوریم، مجازات‌ ها و تنبیهات خود را تعیین و مشخص می‌ کنیم. یعنی اگر تفکرات و اندیشه‌ های ما مثبت باشند ما انرژی مثبت موجود در پیرامونمان را به خود جذب می‌ کنیم و اگر تفکرات و اندیشه‌ های ما منفی باشند، به تناسب انرژی منفی موجود در پیرامونمان را جذب می کنیم.

راستی انرژی مثبت چیست؟

ideas-for-positive-energy

انرژی مثبت اساساً همان چیزی است که در ذهن خود تصوری درست و مثبت از آن داریم؛ یعنی همان نور، خوبی، محبت، عشق، انفاق، صبر، احسان به همنوع، امیدواری و…

و به همان اندازه انرژی منفی همان چیزی است که در ذهن خود تصویری منفی ونا درست از آن داریم؛ تاریکی، ظلمت و نفرت بد جنسی، شرارت، رذالت، بی‌ صبری، خودخواهی، تعصب، ناامیدی و یأس و اندوه.
این دو انرژی مثبت و منفی در دو قطب مخالف از همدیگر فعالیت می‌ کنند و ضد یکدیگر هستند. زمانی که ما بتوانیم این انرژی‌ ها را در درونمان، آرام سازیم و بر آنها تسلط یابیم بی‌ درنگ خدمتگذار ما می‌ شوند.

شانس نوعي انرژی است

واقعاً شانس چیست؟ آیا واقعیت دارد؟ انرژی مثبت چیست؟ انرژی منفی چیست؟  ایا این چیزها واقعیت دارد؟ یا خرافه‌ ای بیش نیست. در این مقاله سعی شده است که با دیدگاه علمی و غیرمتعصبانه به این امر پرداخته شود. زیرا این مسئله سوال بسیاری از مردم است.

ابتدا باید در مورد انرژی و ماهیت آن صحبت کنیم. خیلی از آدمها حتی نمی‌ دانند که این دنیایی که در آن زندگی می‌ کنیم از چه چیزی ساخته شده است پس ابتدا باهم طبق نظریه‌ های علمی راه خود را پیش می‌ بریم و به این می‌ پردازیم که دنیا از چه چیز ساخته شده است:

دنیای اطراف از ماده و انرژی ساخته شده است: ماهیت انرژی هنوز به طور کامل کشف نشده است اما می‌ دانیم که انرژی با فرکانس نیز سنجیده می‌ شود. هرچه فرکانس یک انرژی بالاتر باشد قوی‌ تر است.
ماده از چه ساخته شده است؟ از ملکول
ملکول از چه ساخته شده است؟ از اتم
اتم از چه؟ از پروتون و الکترون و نوترون.
الکترون که جرم ندارد و در حقیقت فقط انرژی است. پروتون تمام جرم اتم را در بر دارد. و اما پروتون از چه ساخته شده است؟ در کتاب استفان هاوکینگ آمده است: “تقریباً بیست سال پیش چنین فکر می‌ شد که پروتونها و نوترون‌ ها ذراتی بنیادین هستند ولی آزمایش‌ هایی که در آنها پروتون‌ ها با سرعت‌ های زیادی به پروتون‌ ها یا الکترون‌ های دیگر برخورد می‌ کردند نشان دادند که آنها در واقع از ذرات کوچکتری تشکیل یافته‌ اند و آنها کوارک هستند.”

و اما آخرین سوال کوارک‌ ها از چه ساخته شده‌ اند؟

جواب سوال را خود استفان هاوکینگ به ما داده است می‌ دانیم که استفان هاوکینگ بزرگترین دانشمند زنده قرن است. او می‌ گوید کوارک‌ ها از انرژی ساخته شده‌ اند. پس می‌ توانیم بگوییم همه چیز در این دنیا از انرژی ساخته شده است.
چون طبق نظریه نیوتون جهان از ماده + انرژی ساخته شده است که دیدیم که اخیراً کشف شده است که ماده نیز از انرژی ساخته شده است.

تنوع نوع ماده در دنیا به فرکانس و طول موج انرژی مربوط می‌ شود اگر همه چیز در دنیا دارای یک فرکانس و ارتعاش بود همه چیز یکی میشد.
هرچه فرکانس بالاتر باشد پس جنس لطیف‌ تر می‌ شود.
لطیف‌ ترین جنسی که قابل دیدن و لمس کردن است آتش است و سخت‌ ترین اجناس سنگ و فلز هستند که ارتعاش پایینی دارند. ما اما می‌ خواهیم بپردازیم به جنس‌ های لطیف و در آنها کنکاش کنیم.
افکار ما و خاطرات و ذهن ما ماده‌ ای هستند با انرژی و فرکانس بسیار بالا به خاطر همین غیر قابل دیدن، اما قابل درک هستند. برای همین است که وقتی فکر می‌ کنیم یا درس می‌ خوانیم گرسنه می‌ شویم چون از توان موجود در خود برای تولید انرژی فکر استفاده کرده‌ ایم و حال باید انرژی از دست رفته را بر گردانیم. 

ما همیشه بدنبال آن هستیم که دستگاهی را به وجود آوریم که جواب خیلی از سوال‌ های ما را داشته باشد و تا به امروز انرژی اکثر آنچه که در سال‌ های پیش عجایب خوانده شده است را پاسخ بدهد مثل کارهای عجیبی که مرتاض‌ های هندی انجام می‌ دهند. تنها کاری که مرتاض‌ ها انجام می‌ دهند بالا بردن ارتعاشات بدن و ذهن است. به خاطر همین می‌ توانندبه زعم خود حتی از دیوار رد شوند، اجسام مختلفی را بدون درد و خونریزی وارد بدن کنند زیرا ارتعاشات خود را بالا برده‌ اند و بدن تبدیل به یک ماده با انرژی بسیار بالا شده است و بنابراین عکس العمل‌ ها و رفتار متفاوتی را از خود نشان می‌ دهد. اما چطور می‌ شود ارتعاش را بالا برد؟ این مسئله بحث بسیاری دارد که در اینجا در یک یا دو صفحه نمی‌ توان گفت فقط می‌ توان به این نکته اشاره کرد که یکی از راه‌ ها تمرکز کردن است.

بسیاری از اوقات هنگامی که به چیزی معتقد هستیم همان بر سرمان می‌ آید. مثلاً معتقدیم که بعد از هر خنده گریه هست این باعث می‌ شود که ناخودآگاه ما انرژی‌ هایی از خود ساطع کنیم که در جهان هستی تأثیر گذار باشد. ناخودآگاه دوست دارد ما را به سمتی ببرد که ما معتقد به آن هستیم بنابر این ما را به سمت گریه کردن می‌ کشاند و ما در تمام لحظات بدون اینکه خودمان بدانیم به سمت گریه کردن سوق پیدا می‌ کنیم که در نهایت علت آن را پیدا می‌ کنیم (ناخودآگاه آن را پیدا می‌ کند) و گریه می‌ کنیم. انرژی افکار ما در محیط پخش می‌ شود و روی همه چیز تأثیر می گذارد.

احتمالاً حتماً برای شما پیش آمده که از محل و یا مکانی متنفر باشید و دوست نداشته باشید که به آنجا بروید. این مسئله دقیقاً به خاطر وجود انرژی‌ های منفی موجود در آنجا است که روی شما تأثیر گذاشته و شما به صورت ناخودآگاه از آنجا فراری می‌ شوید. و هزاران پدیده دیگر که علت همه آنها انرژی است. در مورد شانس هم همین‌ طور است:

وقتی ما احساس کنیم خوش شانس هستیم بر روی محیط و جهان هستی تأثیر می‌ گذاریم. فکر ما، احساس ما و باورهای ما باعث می‌ شود انرژی‌ هایی در دنیا پخش شود که ما را به سمت خوش شانسی هدایت کند. هر انسانی که معتقد است بسیار بدشانس است همیشه بدشانسی می‌ آورد. بین افرادی‌ که می شناسیم خیلی‌ ها را می‌ بینیم که به بدشانسی خود معتقد هستند و همچنان بدشانسی می‌ آورند. بهتر است از این به بعد فکر کنیم خوش شانسیم. به هر حال اگر هم هیچ تأثیری نداشته باشد این فایده را دارد که روحیه بهتری برای زندگی داریم و در خیلی از موقعیت‌ ها از اعتماد به نفس بهتری برخوردار خواهیم بود.

کاربرد انرژی

بدون انرژی هیچ کاری انجام نمی‌ شود فقط زمانی که به حد کافی انرژی داشته باشیم می‌ توانیم درست بیندیشیم و مسائل را با بینشی دقیق و صحیح مورد ارزیابی قرار دهیم. زمانی که انرژی کافی داشته باشیم می‌ توانیم به مسائلی که برایمان اهمیت دارند و کارهایی که باید انجام شوند، بپردازیم اما فراموش نکنیم تنها هنگامی می‌ توانیم احساس خوشبختی را درون خویش پیدا کنیم که از انرژی ذخیره شده کافی برای افزایش کیفیت همه کارها در زندگی برخوردار باشیم. در بدن ما برای تداوم حیات فعل و انفعالات بسیاری به‌ طور خودکار انجام می‌ شود فعل و انفعالاتی که هیچ‌ گاه به آن فکر نمی‌ کنیم، ما می‌ توانیم از این فعل و انفعالات بدن خود انرژی لازم را خلق و احساس خوشبختی را از هر آنچه که هم‌ اکنون در پیش رو داریم به دست آوریم، پس انرژی مثبت به یکدیگر بدهیم.

افکار مثبت و منفی

positive-and-negative-thinking

افکارمثبت، افکاری سازنده، انگیزه و انرژی بخش هستند که بر اثر تلقین، تکرار و تمرین به ذهن راه می‌ یابد و باعث می شود ذهن و فکر مثبت شود. در این صورت کنترل فکر در اختیار ماست، در حالیکه افکار منفی، افکاری بازدارنده و مخرب هستند و وقتی به ذهن راه یابند، تعمیم یافته و به سرعت تمام ذهن را اشغال می‌ کنند. در این حالت ما در اختیار تفکرات منفی خود قرار داریم.
نحوه تکلم انسانها بیانگر نحوه تفکر آنهاست. مثبت بیندیشیم و مثبت بگوییم تا انرژی مثبت خود را به دیگران منتقل کنیم.

شور و نشاط، تضمین خوشبختی

آیا شما هم افرادی را می‌ شناسید که دارای انرژی فوق‌ العاده‌ای هستند و حتی تا سنین بالا نیز به ‌طور غیرقابل تصور فعال و توانمند باقی می‌ مانند؟ ما چه چیزی را باید از این افراد بیاموزیم؟ آنها یک اصل مهم را شعار زندگی خود قرار می‌ دهند؛ هر کاری که برای ما لذت‌ بخش باشد آن را آسان‌ تر و کم زحمت‌ تر انجام می‌ دهیم و در عین حال احساس خوشحالی و خوشبختی را در حاشیه اعمالمان لمس می‌ کنیم. اگر کاری را با علاقه و لذت انجام دهیم به‌ طور معمول انرژی کم‌ تری به کار می‌ بریم و برای آن کار شور و شوق از خود نشان می‌ دهیم مگر خوشبختی اکنون چیزی جز داشتن شور و نشاط در هر موردیست؟ به عبارتی شور و نشاط تضمین خوشبختی است.

نگرانی مثبت

فراموش نکنیم که نگرانی و فشار، یک جنبه مثبت نیز دارد. نگرانی مثبت می‌ تواند قدرت و انگیزه به وجود بیاورد. هنگام صرف تلاش زیاد برای انجام کار یا مبارزه‌ طلبی (مثلاً در مسابقات ورزشی، امتحانات، ارتقای شغلی رقابت‌ جویانه) ما در حال تجربه نگرانی مثبت هستیم. از موارد دیگر نگرانی مثبت می‌ توان از انجام همراه با موفقیت یک وظیفه یا تکلیف مشکل برای برتری یافتن بر دیگران و تجربه کردن تأیید و تحسین آنان نام برد.

غول چراغ جادو

grid-cell-304-1394468594-2 

غول چراغ جادو می‌ گوید: شنیدم که می‌ گویی دیگران باعث شده‌ اند که در این نقطه که مورد رضایتت‌ نیست قرار گیرید اما ارباب من، اصلاً دیگران در این تفسیر وجود ندارند. هر یک از ما دیگری است که مستقل می‌ اندیشد و عمل می‌ کند. اگر به دقت به رفتارها بنگری، درخواهی یافت که ناتوانی عاطفی و خونسردی و عدم تفاهم و مقاومت در برابر دگرگونی‌ های مثبت و آنچه را که در دیگران می‌ بینی به راستی از خود توست. تو خود بر روی آنها با اندیشه‌ ای متفاوت و تنها روی محدوده باورهایت تمرکز نموده‌ ای. اگر کاری انجام نشده این خودت هستی که آن را انجام نداده‌ ای. اگر سوء‌ تفاهمی ایجاد شده خودت به‌ آن باور دامن زده‌ ای اگر در رنج و فشار عاطفی قرار داری خودت آن را برگزیده‌ ای. اگر تمامی آنچه را که آرزو داری انجام نمی‌ شود این خودت هستی که تن به دگرگونی نمی‌ دهی پس نباید از عدم هستی در خوشبختی شیرین خودت رنج ببری.

هیچ‌ کس نمی‌تواند به شما بیاموزد که تو باید حتماً دگرگون شوی مگر خودت بخواهی ارباب من، هیچ کسی نمی‌ تواند برایت از بیرون شادی و آرامش مهیا کند تا خودت این احساسات زیبا را در درون خویش مهمان کنی البته اگر بتوانی با حداقل‌ ها هم سازگار باشی هیچ‌ کس نمی‌ تواند استعدادهای شما را تا واقعاً خودت نخواهی از قوه به فعل درآورد و تو را تحقق بخشد. شما خود و تنها خود می‌توانی خویشتن را دریابی و از نو آغاز کنی. تنها کافیست روی دو پایت بایستی و فریاد برآوری این یگانه کسی است که می‌ تواند جایگاه بودن را در این نقطه پر کند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

11 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
11
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx