دوره پر مخاطب ( کارشناس جذب شوید ) دارای بیش از 100 هزار مخاطب در سراسر دنیا
اطلاعات بیشتر و ثبت نام

نشانه گذاری کردن هدف

%d8%b3%d9%85%d8%a8%d9%87

سمبه ابزار چیست ؟

در صنعت وسیله ای به نام سمبه ابزار وجود دارد که با آن اثری بسیار ریز و کوچک بر روی فلز، شیشه، چوب های صیقلی و … می گذارند (دستی یا توسط دستگاه) تا هنگام سوراخ کردن آن قطعه، سر مته دقیقا همانجا را سوراخ نماید و اینطرف و آن طرف نرود و در واقع مته مسیر خود را به راحتی پیدا کند.

سمبه نشان نیز نام اثری است که توسط سمبه ابزار بر روی همان قطعه ایجاد میکنیم تا آنرا سوراخ نماییم.

ما به سختی می توانیم بدون وجود سمبه نشان یک قطعه کوچک مثلا فلزی یا شیشه ای را بوسیله های مختلف سوراخ نماییم. شاید بتوان بدون سمبه نشان کردن اینکار را انجام داد اما سوراخ دقیقا در همان نقطه مد نظر ما ایجاد نخواهد شد.

در زندگیمان قبل از نفوذ به هر کاری، قبل از شروع هر عملی، قبل از رخنه در هر دلی، قبل از شروع هر اقدامی جهت رسیدن به اهداف، باید آنرا نشانه گذاری کرده و هدف را با مقیاس دقیق آن اندازه گیری و مشخص نماییم. پس از آن می توانیم به راحت سوراخ را ایجاد نماییم. بدون هیچ انحرافی و اتلاف وقت و انرژیی. در صورت عدم مشخص کردن دقیق هدف، شاید به نتیجه برسیم ولی نه آن نتیجه مطلوبی که ما مد نظرمان بوده است.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۳۰

اگر یادتان باشد کودک که بودیم همیشه در ذهن اهداف آینده را برای موفقیت در زندگی پیش بینی می کردیم و حتی وقتی از ما می پرسیدند می خواهید چه کاره شوید سریع می گفتیم : دکتر،مهندس،خلبان،پلیس و … به اینکه به آنجا رسیدیم یا نه کاری ندارم.مهم است که انگار از همان کودکی می دانیم که باید در زندگی هدفی داشته باشیم اما روز به روز که بزرگتر می شویم و زندگیمان سخت تر می شود تلاش بیشتری می کنیم ولی یادمان می رود که همواره باید در مسیر رسیدن به هدفی مشخص گام برداریم که این راه همیشگی بزرگان تاریخ است.

مثلا هدف من خرید یک واحد آپارتمان است. اما آیا همین کافیست ؟

من این هدف را به این صورت سمبه نشان می کنم : من یک منزل ۱۰۰ متری با ۲ اتاق خواب طبقه دوم یا سوم یک آپارتمان که دارای آسانسور و پارکینگ هم باشد و همچنین در حاشیه خیابان نبوده و در نزدیکی آن مدرسه نباشد و همچنین یک پارک چه کوچک و چه بزرگ در نزدیکی این اپارتمان باشد و مبلغ آن حداکثر ۱۳۰میلیون باشد.

من دقیقا همین مشخصات را به بیش از ۲۰ مشاور املاک داده و همچنین در راستای هدفم صبحها در ساعات بیکاری ام به صفحات نیازمندیهای روزنامه مراجعه کرده و عصرها به سایر مشاورین املاک سر میزنم. و در آخر پس از یک یا دوماه با من تماس گرفته می شود و می گویند : آقا منزلی که مد نظر شما بود، پیدا شد. تشریف بیارید برای معامله.

بله همین است. اهداف باید مشخص شده با جزئیات کامل و ریزه کاری ها انتخاب شوند. در غیر اینصورت شاید به هدف مدنظرمان برسیم اما نتیجه آن دقیقا همانی نخواهد بود که ما در نظر داشتیم.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
21 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
مشاوره ثبت نام دوره