خاص ترین پاسخ های امیر شریفی به سوالات شما در مورد قانون جذب

نظرات 63
11 دقیقه مطالعه

قانون جذب

پادکست خاص ترین پاسخ های امیر شریفی به سوالات شما در مورد قانون جذب

پرسش و پاسخ با امیر شریفی (قانون جذب)

دوستان عزیز سایت پرورش افکار با بخش دیگری از پرسش و پاسخ های استاد امیر شریفی در مورد قانون جذب در خدمت شما هستم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

سوال: من تکنیک های زیادی از قانون جذب را بلد هستم، ولی نمی دانم کدام یکی مرا به نتیجه نمی رساند. باید چکار کنم؟

دوستان عزیز بعضی وقت ها دانستن زیاد هم سم است، چون هشتاد درصد افکار ما منفی است. وقتی که شما چیزی را زیاد یاد می گیرید، یه اصلی وجود دارد که جیم کالینز در کتاب از خوب به عالی به آن اشاره کرده است. او به این اصل، اصل خارپشتی می گوید و به این موضوع اشاره دارد که یک روباه برای این که به حیوانی حمله کند، روش های زیادی بلد است. ولی خارپشت تنها یک روش بلد است. وقتی احساس خطر می کند بدنش را گرد می کند تا خارهای بدنش بیرون بیاید؛ به همین خاطر در هر جنگی همیشه خارپشت برنده است.

بنابراین اگر شما فقط یک کار را به خوبی بلد باشید، این یک مزیت برای شما دارد. این که ذهنتان دیگر دچار وسواس نمی شود. مثلا شما می دانید که من اگر قرار باشد هر سری که یک مشکل ذهنی برایم پیش آمد، باید این کار را انجام دهم تا آن موضوع حل شود. ولی وقتی مشکلی برای شما پیش بیاید و شما راهکارهای زیادی بلد باشید، دائم دچار تردید می شوید که کدام روش را استفاده کنید. مگر این که دارای قدرت تصمیم گیری بالایی باشید.

به همین خاطر است که من در پایان دوره آموزش قانون جذب تنها یک روش به شما می گویم. درست است که موارد زیادی را در مورد قانون جذب به شما می گویم و آن ها را با هم تمرین می کنیم، برای این که بدانیم این ها چگونه کار می کنند. اما در انتها یک روش یاد می گیرید که برای تمامی مشکلاتتان کارساز خواهد بود.

شراکت در کسب و کار

سوال: من با برادرم در کار شراکت دارم، در صورتی که من مثبت اندیش هستم ولی برادرم منفی باف است. آیا شراکت را به هم بزنم؟

اصلا به این موارد توجه نکنید. این چیزها شاید برای ما انسان ها مسئله ی بزرگی باشد ولی مطمئن باشید، برای خداوند خیلی کوچک است. خدای مهربان به راحتی می تواند کاری کند که اتفاقات خوبی برای شما بیفتد. مثلا فرض کنید در یک تیم فوتبال 11 بازیکن وجود دارد. مسلما در این تیم هم بازیکن منفی باف و هم بازیکن مثبت اندیش وجود دارد. ولی می بینید که آخر فصل وضعیت بازیکن ها یکی نیست. مثلا آن کسی که مثبت تر است، بازیکن نمونه آن فصل می شود یا عنوان آقای گلی را به دست می آورد. اما کسی که منفی باف است شاید تیمش به قهرمانی برسد، ولی ممکن است اتفاقی برایش بیفتد و تمام مدت بازی ها روی نیمکت باشد، به گونه ای که حتی اسمی هم از او نیاورند.

همان طور که می بینید این ها به راحتی در یک جریان مشترک از هم جدا می شوند. در مورد مسائل مالی هم، به شما می گویم که فقط یک ماه بنشینید و پیش بینی کنید که چه خرج هایی تا آخر ماه قرار است انجام دهید و آن مقدار چقدر است؟ سپس ببینید از کجا باید پول به دست آورید و آن مقدار چقدر است؟

بعد آخر ماه بنشینید و حساب کتاب کنید. می بینید که هشتاد درصد با آن چیزی که فکر می کردید فرق می کرد. مطمئنا موارد و خرج های غیر منتظره ای پیش می آید و همین طور سودهایی به دست می آورید که اصلا تصورش را هم نمی کردید که این اتفاقات بیفتد و از این راه ها پول در بیاورید. بنابراین می بینید که ما واقعا نمی دانیم چه جوری چیزهایی که می خواهیم را جذب می کنیم. ممکن است شما با ذهن ثروتمند خود فرد پولداری شوید، ولی برادرتان نشود و چه جوری اتفاق افتادن آن را هم هیچ کس به جز خداوند قادر مطلق نمی داند.

سوال: من به تازگی وارد دوره آموزش قانون جذب شما شده ام، و همزمان در دوره ان ال پی و سی بی اس هم شرکت می کنم. آیا دوره شما به تنهایی برای موفقیت کافی است یا بهتر است دوره های دیگر را هم ادامه دهم؟!

من اگر بخواهم در این دنیا یک چیز را واقعا تضمین کنم، آن هم دوره آموزش قانون جذب یا همان دوره کارشناس جذب شوید خودم است. من در مورد دوره های دیگر چیزی نمی دانم و هیچ وقت آن ها را زیر سوال نمی برم، ولی مطمئن باشید که این دوره ما برای موفقیت شما کافی است.

سوال: این که می گویند خود فرد مرگ را جذب می کند یعنی چه؟

این مورد در روایات ما وجود دارد. می گویند تعداد کسانی که به خاطر گناهانشان می میرند، از تعداد کسانی که در وقت مقرر شده می میرند، بیشتر است. یعنی بسیاری از این مرگ هایی که ما می بینیم، موقع مرگ آن فرد نرسیده بوده و با ذهن و اعمالش آن مرگ را به وجود آورده است.

ولی ما در جایگاهی نیستیم که این مورد را تشخیص دهیم. اما این مورد روایتی است که به احتمال زیاد از امام جعفر صادق (ع) نقل شده است. لازم به ذکر است که گناه شامل همان ارتعاش های منفی می شود. مثل دزدی، دروغ، غیبت، قتل و مواردی از این قبیل.

سوال: لطفا در مورد درمان وسواس فکری با قانون جذب توضیح دهید

وسواس فکری با قانون جذب درمان ندارد. ولی خود قانون جذب می گوید اگر وسواس فکری دارید و نمی توانید افکار خود را به خوبی کنترل کنید، اتفاقات بدی برایتان می افتد. درمان آن با همین روش هایی است که ما در آموزش قانون جذب می گوییم. شما زمانی که سوال می پرسید یعنی دارید فکر خود را هدایت می کنید. وسواس فکری هم یعنی این که کنترل افکارتان را از دست می دهید. وقتی که شکرگزاری می کنید هم افکارتان را هدایت می کنید. و این خودش به نوعی یک درمان است.

سوال: این که می گویند با هیپنوتراپی هم میشه حال آدم را خوب کرد صحت دارد؟

هیپنوتراپی یعنی این که شما فرد موردنظر را به حالتی فرستاده اید که خودآگاه او را خاموش می کنید و می توانید به ناخودآگاهش تلقین کنید. ولی باز هم من تاکید می کنم که این کار فایده ندارد. چون باید به خوبی قانون جذب را بلد باشید. مثلا شما طرف را هیپنوتراپی می کنید و در ذهنش می گذارید که از این به بعد مثبت فکر کن. مطمئن باشید این آدم وقتی از آن حالت خارج شود و همان تلویزیونی که همیشه نگاه می کرد را ببینید و با آدم هایی که همیشه در ارتباط بود، ارتباط بگیرد، مجدد ذهنش به همان صورت قبلی برنامه ریزی می شود.

اگر قانون جذب را ندانید اصلا این کار فایده ندارد. مگر این که شما واقعا قانون جذب را به خوبی بلد باشید. البته من اصلا منکر این نمی شوم که هیپنوتراپی ابزار خوبی است؛ ولی تاکید می کنم که برای رسیدن به نتایج دلخواه باید قانون جذب را بدانید.

فکر کردن

سوال: آیا با قانون جذب می توان روی دیگران تاثیر گذاشت؟

ما بعضی وقت ها خودمان، باعث افتادن اتفاقی در رابطه خاصی می شویم. ما با افکار منفی خودمان یک سری مسائل را جذب می کنیم. به خاطر همین وقتی شما قانون جذب را یاد می گیرید، حتی روابطتان با یک شخص خاص هم بهتر می شود، ولی شما به هیچ وجه نمی توانید کاملا شخص دیگری را کنترل کنید. در یک رابطه، شما قسمتی خودتان نقش دارید و قسمت دیگر طرف مقابلتان؛ پس روی قسمت خودتان خیلی می توانید تاثیر بگذارید.

سوال: آیا افراد عقب مانده هم می توانند از قانون جذب استفاده کنند؟

آدم عقب افتاده ذهنی احساس دارد و شما می توانید به او بفهمانید که احساسش همیشه خوب باشد. و رفتار شما هم روی آن فرد تاثیر می گذارد. شما زمانی که نگران کسی هستید و حس می کنید که آن فرد نمی تواند زندگی خود را مدیریت کند، رفتاری نشان می دهید که در آن نگرانی را به وجود می آورد.

نکته مهم این مقاله

دوستان عزیز خلاصه بگویم، ما با قانون جذب نمی توانیم یک نفر را صد درصد وارد زندگی مان کنیم؛ ولی می توانیم تا نود درصد به وارد شدن آن فرد به زندگی مان کمک کنیم. حتی می توانیم رابطه با یک نفر را تا هشتاد، نود درصد بهبود ببخشیم. مگر این که واقعا دیگر نشود کاری کرد.

موفق باشید

4/5 - (9 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

63 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
63
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx