12 مهارت ضروری برای میلیاردر شدن

نظرات 11
9 دقیقه زمان مطالعه

how-to-become-a-billionaire

میلیاردر شدن یک آرزوی دست یافتنی است اما چطور میلیاردر شویم؟

اگر می‌ خواهیم میلیاردر شویم، برای گذران زندگی به مهارت‌ هایی نیاز داریم. وجه تمایز میلیاردرها از دیگران در مهارت‌ هایی است که دارند. این مهارت‌ ها آنقدر خوب پرورش یافته‌ اند که یک شخص معمولی آنها را تشخیص نمی‌ دهند. این همان چیزی است که در درجه‌ ی اول آنها را میلیاردر کرد.

در سفرم برای میلیاردر شدن، فکر می‌ کردم پرورش چنین مهارت‌ هایی ناممکن است. اما، وقتی شروع به ملاقات آدم‌ هایی کردم که آن مهارت‌ ها را داشتند، پی بردم، که من هم، می‌ توانم آنها را یاد بگیرم.

بعد از اشتباهات بسیار، برای دریافتن آنها دوباره به مطالعه‌ روی متخصصان پرداختم. درحالیکه بعضی از کسانی که من زندگی‌ شان را مطالعه می‌ کردم در میزان فروش عالی بودند، سایر آنها در بازاریابی عالی بودند. من از میلیاردرهایی که در هر یک از دو مهارت بهترین بودند چیزها آموختم. و اینطور شد که میلیاردر شدم!

و این هم ۱۲ مهارت که هر میلیاردر باید داشته باشد:

۱- ارتباط

ارتباط یکی از روش های میلیاردر شدن است. میلیاردرها هر ساله هزاران ایمیل می‌ فرستند. هر ایمیلی برند شما را می‌ سازد. آنها همچنین متخصصان صحبت با تلفن و ملاقات‌ های رودررو هستند.

هرچه کارآمدتر بتوانید پیام‌ تان را با جهان قسمت کنید، احتمال اینکه آدم ها بخواهند با شما کار کنند بیشتر است. سطح ارتباط‌ تان سطح ثروت شما را تعیین می‌ کند.

۲- فروش

در دنیای کنونی، یا فروشنده‌ ایم یا به ما می‌ فروشند. به هر روی، مجبور هستید یکی را انتخاب کنید. اگر به دنبال درک فروش، پردرآمدترین حرفه، بروید یک میلیاردر خواهید شد.

آنهایی که می‌ دانند چگونه بفروشند می‌ دانند که این امر به شدت زندگی‌ همه را ارتقاء می‌ بخشد. و در نهایت، تمام چیزهای اطراف‌ تان فروخته شده است.

۳- بازاریابی و برندسازی

بازاریابی و برندسازی راز میلیاردر شدن میباشد. شهرت شما بهترین تبلیغ شما است. ارتقاء دادن خودتان با بازاریابی و برندسازی شرکت‌ تان سنگ زیربنای هر گونه فرمانروایی است.

این که به روشن ترین شکل به دنیا بگویید چه می‌ کنید به شما اجازه می‌ دهد در بازار شناخته شوید و کسب‌ و کارتان را به روش‌ هایی بی‌ سابقه گسترش می‌ دهد. هر میلیاردری یک برند خوب دارد.

۴- هوش هیجانی

اگر می‌ توانید از خودتان مراقبت کنید، می‌ توانید از هزاران نفر مراقبت کنید. شناخت ماهیت انسان کلید موفقیت است. میلیاردرها انگیزه، زبان بدن، لحن صدا، تدبیر، سیاست، عطوفت، و هر چیز دیگری را که به هوش هیجانی مربوط می‌ شود خوب می‌ فهمند.

همچنین بخوانید: خصوصیت‌های اصلی افراد با هوش هیجانی بالا

اکثرِ این‌ها را صرفا با توجه کردن به آدم‌های اطراف‌تان می‌توانید بیاموزید. آن‌چه را تئودور روزولت گفته است به یاد داشته باشید: “مردم به این که چه می‌دانید اهمیتی نمی‌دهند مگر آن‌که بدانند تا چه اندازه اهمیت می‌دهید.”

۵- نوآوری محصول و خدمات

هر میلیاردر باید به محصول یا خدمتی که ارائه‌ می‌ دهد معنی خاصی بدهد. رِی کروک، بنیانگذار مک‌ دانلد، همبرگر را اختراع نکرد، ولی در معرفی ارزش‌ های اصلی واقعاً پیشگام بود که همین امر به او کمک کرد صنعت فست‌ فود را به نقطه‌ی اوج خود برساند.

نوآوری شما را فوق‌ العاده ثروتمند می‌ کند، حتی اگر محصولی ارائه دهید که اندکی از محصول رقبای‌ تان بهتر باشد.

۶- سازماندهی

هر میلیاردری یک سیستم دارد که برایش کار می کند. آنها خوب سازماندهی شده اند و به اندازه‌ ی کافی برای سازگاری با محیط‌ های در حال تغییرشان منعطف هستند.

تقریباً هر تصمیم کسب‌ و کاری که هر زمان بگیرید، از پشت میزتان نشات خواهد گرفت. اگر سازمان‌ یافته باشید و بدانید چگونه اطلاعات را به سریع‌ ترین روش ممکن پیدا کنید، مهارت‌ های میلیاردر شدن را خواهید داشت.

۷- تعیین هدف و برنامه‌ ریزی

کارتان را برنامه‌ ریزی کنید و روی برنامه‌ ریزی‌ تان کار کنید. این شعار میلیاردرها است. هیچ کس نمی‌ تواند بدون یک برنامه‌ ی به خوبی تعریف شده پیشرفت کند. شما باید هدف‌ های روزانه تعیین کنید و سال‌ ها، ماه‌ ها، هفته‌ ها و روزهای‌ تان را به خوبی از پیش برنامه‌ ریزی کنید.

از این جمله پیروی کنید: برنامه‌ ریزی صحیح مانع اجرای ضعیف می‌ شود. فرصت‌ ها فقط نصیب کسانی می‌ شوند که مهیا هستند.

۸- مدیریت پول

فقط در صورتی می‌ توانید مسئولیت مبلغ زیاد(۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلار) را بر عهده بگیرید که بتوانید از مبلغ کمِ(۱۰دلار) مراقبت کنید.

میلیاردرها همیشه از تتمه‌ ی حساب‌ های بانکی خود خبر دارند. آنها تمام هزینه‌ های‌ شان را ثبت می‌ کنند. آنها درآمدشان را می‌ شمارند. آنها مالیات خودشان را پرداخت می‌ کنند(با کمک فراوان! ). آنها جایگاه مالی خود را می‌ شناسند. شما فقط در صورتی می‌ توانید کسب ثروت کنید که قدر پولتان را بدانید.

۹- نوع‌دوستی

میلیاردرها می‌ فهمند که راز زندگی بخشش است. بسیاری از آدم‌ های ثروتمند بی‌ وقفه بخشش می‌ کنند. شما فقط با افزودن ثروت دیگران می‌ توانید ثروتمند شوید.

اما، وقتی بحث از خیریه می‌ شود، آنها مثل بیشتر مردم فقط چِک نمی‌ کشند. در عوض، با علم به این که پول‌ شان دقیقاً کجا صرف می‌ شود دست به مشارکت می‌ زنند.

۱۰- شبکه‌ سازی

تشکیل روابط در کسب‌ و کار ضروری است. شما باید یک منبع اتکاپذیر باشید تا منابع اتکاپذیر دیگر را جذب کنید.

در شبکه‌‌ ام، من همه‌ ی مهارت‌ های ممکنِ موجود را دارم. فقط یک تماس یا یک ایمیل تا دستیابی به آنها فاصله هست. تنها راهی که می‌ توانید کارهای بزرگی انجام دهید از طریق استخدام کسانی است که کارهایی را انجام می‌دهند که شما نمی‌ توانید(یا نمی‌خواهید) انجام دهید. آدم‌ هایی که شما به دنبال آنها هستید نیز خود به دنبال شما می‌ گردند.

۱۱- رهبری

هر میلیاردری یک رهبر است. آنها می‌ فهمند که باید رهبران بزرگ را، همگام با تبدیل شدن به یکی از آنها، دنبال کنند. آنها می‌ دانند چه وقت مسولیت و ابتکار را هنگامی که شرایط سخت رخ می‌ دهند در دست بگیرند.

وقتی زمان آزمون می‌ رسد، آنها آزمون را می‌ گذارند و به شکلی مثبت دیگران را مطمئن می‌ سازند که همه چیز تحت کنترل است. یک نشانه از سوی یک رهبر درست، به دیگران الهام می‌ بخشد که می‌ توانند غیرقابل‌ تصورها را انجام دهند.

۱۲- مدیریت زمان

اولویت‌ بندی تمرکز کردن بر چیزی است که بیشتر از همه باید انجام شود. میلیاردرها نمی‌ روند مشغول چمن‌ زنی شوند وقتی که می‌ دانند لازم است به کسب‌ و کار بپردازند. ازآنجایی‌که مدیریت زمان بیشتر درباره‌ ی مدیریت انرژی‌ تان است، باید به دنبال راه‌ هایی باشید که جسم و ذهن‌ تان را برای تمرکز بر پروژ‌هایی که استحقاق نهایت توجه‌ تان را دارند، حفظ کنید.

میلیاردر شدن آسان‌ تر از آن چیزی است که قبلاً بود. شما برای خلق مبلغ فراوانی پول راه‌ های تجلی بیشتری دارید. بیش از ۱۵ میلیون میلیاردر در جهان امروز وجود دارد. اگر تصمیم‌ تان برای میلیاردر شدن جدی است، این مهارت‌ های قوی را بیاموزید و استعدادهایی را برای تملک ثروتی که آرزوی‌ اش را دارید توسعه‌ بدهید. و به یاد داشته باشید، سفر ثروت از مقصد مهمتر است!

۲.۴/۵ - (۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

11 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
11
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx