چرا قانون جذب برای عده ای کار نمی کند؟

نظرات 2
15 دقیقه زمان مطالعه

شاید شما هم از دسته انسان هایی باشید که از قانون جذب تئوری هایی شنیده اما نتوانسته ای بهره ای از آن ببرید. در این مقاله به بررسی “دلیل کار نکردن قانون جذب برای عده‌ای ” خواهیم پرداخت.

سه دلیل برای کار نکردن قانون جذب برای عده‌ای

آیا شما هم احساس می کنید که این جا چیز مهمی هست که باید بدانید؟ آیا شما هم به این موضوع پی برده اید که هر چقدر هم پول خرج کنید هنوز هم در درونتان احساس خلا دارید؟ باید به این احساس گوش فرا دهید زیرا این صدای نیروی حقیقی شماست که سعی دارد شما را به عکس العمل نشان دادن وادار کند.

بسیار ناراحت کننده است که بیشتر افراد همچنان این صدا را کم می کنند. آن ها با کار، اعتیاد به الکل و اعتیاد به مواد مخدر و کار بسیار زیادی که روزانه به صورت رقابتی با سایر افراد انجام می دهند، صدای درونشان را خاموش می کنند. چیزی که الان می خواهم به شما بگویم این است که اگر بایستید و به اندازه ی کافی برای گوش دادن به این صدای خاموش وقت بگذارید، شما را به سمت زندگی رویاهایتان روانه می کند.

احتمالا از طریق کتاب هایی مثل راز، از راندا برن راجع به قانون جذب چیز هایی شنیده اید. حتی شاید تلاش کرده باشید که از این قانون در زندگی تان استفاده کنید. اگر این کار را کرده باشید به احتمال زیاد، آن گونه که انتظار داشته اید برایتان عمل نکرده است. می خواهم سه راز رایج ولی کوچک را برای شما فاش کنم که مانع می شود که افراد از قانون جذب استفاده کرده و فراوانی، ثروت و عشق بیشتری را به زندگی خود جذب کنند.

توهم زمان ای از دلایل کار نکردن قانون جذب برای عده‌ای

پذیرش آن ما را فریب می دهد اما زمان، آن گونه که ما در زندگی روزمره ی خود به کار می بریم، وجود خارجی ندارد. زمان، یک چیز خطی را در دنیای ما عنوان می کند. تقریبا مثل تماشای یک فیلم در یکی از آن نوار فیلم های VHS قدیمی. وقتی شما نوار را در دستگاه قرار داده و دکمه ی پخش را فشار می دهید، اتفاقاتی که از قبل ضبط شده است را برای ما پخش می کند.

پایان فیلم هم موجود است و اگر آن را انتخاب کنید می توانید به سرعت نوار را به سمت آینده جلو ببرید. به همین صورت اگر مقداری از اتفاقات فیلم را از دست بدهید می توانید دکمه ی بازگشت را فشار داده و زمان را به عقب باز گردانید. زندگی شبیه فرمت نوار فیلم VHS است. چون می توانیم گذشته را به یاد آوریم و فرض می کنیم که  آینده ای نیز وجود دارد.

اگرچه ما نمی توانیم زندگی را به عقب باز گردانیم زیرا آنچه که قبل از این زمان معین اتفاق افتاده است، دیگر وجود ندارد. اگر فیلم های VHS واقعا مثل فیلم های واقعی بودند، نوار را که در دستگاه قرار می دادید خالی بود. در لحظه ای که آن را نگاه می کردید دستگاه، داستان را روی صفحه پخش می کرد و سپس به محضی که تصویر، از صفحه محو می شد آن را پاک می کرد. در پایان فیلم، نوار فیلم دوباره کاملا خالی خواهد بود. گذشته و آینده، ساخته های مجازی ضمیر ما هستند نه چیز دیگری.

زمان حال

همه چیز در حال حاضر در حال رخ دادن است. در این لحظه. درست در همین لحظه. ما دکمه ی بازگشت به عقب یا رفتن به جلو را نداریم. وقتی فراموش کردیم که زمان فقط یک توهم است سعی می کنیم که جنبه هایی از واقعیت را کنترل کنیم که اصلا وجود ندارند. امید به آینده ای بهتر داریم. آرزو می کنیم که ای کاش پیروزی های با شکوه جوانی مان را دوباره تجربه کنیم. چنین آرزوهایی هرگز محقق نمی شوند زیرا در یک بازه ی زمانی قرار گرفته است که هرگز اتفاق نخواهد افتاد. این برای افرادی که مشغول امتحان کردن قانون جذب یا سفارش دادن به کائنات هستند، چیز جدیدی نیست. هزاران سال است که مردم مشغول عبادت خدا بوده اند و همیشه درخواست هایشان را زمانی طلب می کنند که وجود ندارد.

آن ها می خواهند که در روز شنبه لاتاری را ببرند تا بتوانند در ماه آینده صورت حساب هایشان را پرداخت کنند. یا یک چیز کلی مثل این که در آینده زندگی بهتری داشته باشند. وقتی بچه بودم پدر و مادرم مرتب من و برادرم را به یک کلوپ در شمال شرق انگلیس می بردند که نام آن A1 بود. پس از آن که در جاده ی معروفی به همین نام ساخته شد، آن را نام گذاری کردند. در قسمت بالای آن یک تابلوی ساخته شده از برنج براق دیده می شد.

نوشته بود: فردا همه ی نوشیدنی ها رایگان هستند.

و البته جالب این جاست که اگر شما فردا هم بیایید باز هم تابلو همین چیز را نوشته است. در این لحظه، دیروز و فردایی وجود ندارد و هیچ کس حتی ذره ای مشروب رایگان در این بار نخورد. قبول دارم که این حیله پیچیده ترین چیزی است که آدم می تواند قبول کند زیرا هر چیزی که قبل از ما آشکار شده است را به چالش می کشد.

از زمان تولدمان آغاز می کنیم و در طول زندگی تا جایی که برایمان امکان داشته باشد می جنگیم تا زمانی که می میریم. نمی توانیم انکار کنیم که واقعیت این است چون افراد زیادی را دیده ایم که به دنیا آمده اند زندگی کرده اند و عاقبت هم مرده اند. کاملا از دیدگاه استفاده از قانون جذب بهتر است که بیش از یک وهم و خیال به آن نگاه نکنیم.

واقعیت این است، اینکه تو دیروز زنده بودی و ممکن است فردا هم زنده باشی هیچ ربطی به این ندارد که الان و در این لحظه چه اتفاقی برای تو رخ می دهد. واقعیت نادیده این است که شما بیشتر به یک خالق شباهت دارید که ثانیه به ثانیه، زندگی را آشکار کند. هر لحظه که می آید، تو چیزی خلق می کنی و سپس فورا خراب می کنی و در طول دوران زندگی میلیون ها بار این کار را انجام می دهی.

اگر برایت راحت تر است سعی کن زمانت را به عنوان یک بازه ی زمانی ببینی که در آن، هزاران زندگانی مختلف را تجربه می کنی. هر روز یک زندگی جدید است، یک فرصت جدید برای آشکار شدن. امروز، نمی تواند دیروز یا فردا را لمس کند. امروز فقط۲۴ساعت اعتبار دارد.

راجع به این فکر کن

امشب همچنان که در حال رویا پردازی کردن هستی تصمیم می گیری که بخوابی. سیستم اعصاب مرکزی میلیون ها سلول در بدنتان را خراب کرده، دور می اندازد و جایگزین می کند. ماه ها به سرعت می گذرند و هر قسمت از وجود شمایی که امروز وجود دارد به معنای واقعی از بین می رود و کاملا با سلول های جدید جایگزین می شود.

از گذشته بیرون بیا چون تو دیگه آن جا نیستی. آینده را  فراموش کن چون هرگز به آن نخواهی رسید.

 توهم کمیاب بودن دلیل دیگر برای کار نکردن قانون جذب برای عده‌ای

ما به عنوان یک انسان، همیشه با آن دست و پنجه نرم می کنیم. حتی به فرزندانمان یاد می دهیم که بدست آوردن پول کار دشواری است و باید آن را برای روز مبادا پس انداز کنیم. بهتر بود اگر به پول مثل آب نگاه می کردیم. در تمام قسمت های سیاره جاری می شود و هر جا که برود مفید است. می توان گفت که آب به هیچ کدام از ما تعلق ندارد یا به همه ی ما تعلق دارد. وقتی آب جریان دارد و در حرکت است تمیز می کند، پاک می کند، همه چیز را سرسبز می کند و باعث رشد و پرورش گل ها می شود.

اما وقتی آب کم می شود متوقف می شود و برای آن هایی که متوقفش می کنند می تواند سمی یا راکد باشد. بسیاری اعتقاد دارند که افراد معتقدند که اگر فقیر باشی، آدم بهتری هستی و اگر ثروت مند شوی جور دیگری هستی. و شما در این صورت حریص می شوی و ممکن است به راه های بدی هم کشیده شوی. حقیقت این است که پول اصلا وجود خارجی ندارد. پول فقط برای قدرت است که تجارت می شود و به اعتقاد من، همین قدرت است که فساد را ایجاد می کند. میل به پول و قدرت فقط از ترس می آید و ترس هم کاملا ساخته ی درون خود توست. بخش الهی وجود تو از هیچ چیز ترسی ندارد. زندگی با دیدگاه کمیابی یک مانع قدرت مند در برابر قانون جذب و سر انجام در برابر تو برای یک زندگی شاد، آرام و پر ثمر است.

توهم سرزنش اخرین دلیل کار نکردن قانون جذب برای عده‌ای

هر بهانه و دستاویزی برای بدبختی هایت که انگشت اتهام را به سمت شخص دیگری می بری، یک مانع برای آشکار شدن قانون جذب است. علت این که شما در روابط تان به اندازه ی کافی امیدوار نیستید این است که پدر و مادر شما هرگز به عنوان یک فرزند به شما مهر و محبتی نشان ندادند. این جمله ممکن است حقیقت داشته یا نداشته باشد. اما عمل سرزنش کردن چیزی است که امروز برای شما باعث ایجاد مشکل می شود. عصبانیت و خشم مثل این می ماند که شما یک سنگ قرمز و داغ را در دست نگه دارید تا به سمت شخصی که سرزنشش می کنید پرت کنید. کسی که دستش می سوزد خود شما هستید.

در برابر خودتان مسئولیت پذیر باشید. می توانید به محیط، به فصل ها توجه کنید نه به باد که مدام در حال تغییر جهت است. فقط خود شما می توانید تغییر را ایجاد کنید.

کار نکردن قانون جذب برای عده‌ای

نظر جیم ران در مورد دلیل کار نکردن قانون جذب برای عده‌ای

رایج ترین تصور غلط این روزها این است که ما به طور قطع فکر می کنیم که حق یک زندگی عالی و فوق العاده را داریم. و به طور فزاینده ای در حال تربیت نسلی هستیم که احساس وحشتناک حق طلبی دارند که باید یک نفر، یک جایی و به یک طریقی، زندگی ما را با لذت های پایدار، شغل بسیار خوب، گزینه های فوق العاده و یک زندگی آرام در کنار خانواده مملو کند به علاوه ی روابط شخصی سراسر شادی که وجودشان به وجود ما وابسته است.

آیا پدر و مادرتان فکر نمی کنند که شما بسیار خوشبختید چون نسبت به دوران کودکی خودشان، شما بسیار شرایط بهتری دارید؟ اگر بچه دارید شما هم شاهد همین چرخه ماتریالیسم خواهید بود که دوباره خودش را نشان می دهد

من شک ندارم که دخترم فکر می کند کارداشیان، داستان یک زندگی واقعی است و والدین ظالم او عمدا در فقر و تنگدستی تنهایش می گذارند تا فقط ظلم خود را نشان دهند. زندگی دلخواه شما نه در جایی غیر از وجود خودتان یافت می شود و نه قرار است که کسی در ظرف نقره آن را به شما تقدیم کند. واقعیت این است که تنها یک نفر وجود دارد که نسبت به کیفیت زندگی تان مسئول است. اگر می خواهی که موفق شوی و آرزو هایت محقق شوند باید مسئولیت تمام اتفاقات زندگیت را صد درصد به عهده بگیری. شامل توانایی هایت، نتایجی که کسب می کنی، کیفیت روابطتت، وضعیت سلامت و خوب بودن و تناسب اندامت، درآمدت، بدهی هایت، احساساتت… هر چیزی!

و شاید عادت به سرزنش دیگران یکی از دلایل کار نکردن قانون جذب برای عده‌ای

اگرچه بیشتر ما بسیار شرطی شده ایم. بخاطر چیز هایی که در زندگی باب میلمان نیست همه را سرزنش می کنیم، هر چیزی غیر از خودمان. پدر و مادرمان را، معلم مان، رئیسمان، اینترنت، پارنترمان، آب و هوا، سیاست یا اقتصاد. آیا انگشت سرزنش به سمت کسی دراز کردن چیزی را در زندگی ما تغییر می دهد؟ قطعا هیچ چیز را. بنابراین تنها کاری که باید در زندگی تان انجام دهید این است که مسئولیت صد در صد کارها و احساساتتان را به عهده بگیرید. تنها راه آن همین است.

۴.۴/۵ - (۱۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx