قدرت تلقین راهی برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی

نظرات 4
10 دقیقه مطالعه

کلیدی ترین نکاتی که باید در مورد تلقین مثبت بدانید

کلیدی ترین نکاتی که باید در مورد قدرت تلقین مثبت بدانید

ممکن است افرادی که اطرافتان زندگی می کنند در مورد قدرت تلقین چیزهایی گفته باشند که بر اساس قانون جذب شدیدا روی زندگی آن ها تاثیر گذاشته است. شاید برای شما هم این موضوع جالب باشد، ولی ندانید چطور این کار را انجام دهید پس با ما همراه باشید.

جالب است بدانید که برای استفاده از قدرت تلقین خود باید جمله ای را بارها تکرار کنید تا نتیجه خوبی دهد. در مثالی واضح این موضوع را برای شما روشن می کنیم.

فرض کنید شما برای امتحان فردایتان این جمله را مدام تکرار کنید و با خود بگویید: «مطمئنا در امتحان فردا نمره خوبی نمی گیرم و چیزی یادم نیست.» این تکرار می تواند استرس را در شما افزایش دهد و حس شما نسبت به امتحان فوق العاده بد می شود.

بنابراین جمله در ذهن شما نقش می گیرد و به ضمیر ناخوداگاه شما منتقل می شود. همانطور که می دانید ضمیر ناخودآگاه تفاوت بین خیال و واقعیت را متوجه نمی شود و فکر شما را اجرا می کند. این قدرت تلقین است که شما با تکرار جمله در ذهن خود ثبت کرده اید.

ضمیر ناخودآگاه در اجرای افکاری که در آن ثبت شده است بسیار قدرتمند عمل می کند

از آن جایی که نمی تواند بین خیال و واقعیت تفاوتی قائل شود، بنابراین سر جلسه امتحان همه چیز را فراموش می کنید و امتحان را خراب می کنید. حتی ذهن شما با دوستی که موفق شدن در امتحان را به شما نوید می دهد مقابله می کند، زیرا حرف های او برخلاف چیزی است که در ذهن شما ثبت شده است و همین باعث ایجاد استرس در شما می شود.

جالب است بدانید که قدرت تلقین به حدی زیاد است که برای سلامتی خود نیز می توانید استفاده کنید. با یک مثال ساده می توان این موضوع را اثبات کرد. مادر یکی از دوستان روانپزشکم همه وقت از درد پای خود صحبت می کرد. البته باید گفت که وضعیت جسمانی او وخیم نبود. او در طول سال به دنبال پزشک جدید برای درمان بود. موضوع درد پای مادر را همه افراد فامیل می دانستند، چون آن را بسیار تکرار کرده بود.

پسر روانپزشک او تصمیم می گیرد که برای مادر جمله من سالم هستم را تجویز کند. مادر به قدری این جمله را با خود تکرار کرد که در ضمیر ناخودآگاه او ثبت شد و ناخواسته روی پاهای بدون درد خود قدم می زد، بدون اینکه ناله ای کند.

این مثال ساده می تواند شما را به فکر فرو برد که قدرت تلقین تا چه اندازه می تواند زیاد باشد که یک پیرزن به راحتی و بدون درد می ایستد یا حتی کارهای خود را انجام می دهد. تمام کارهایی که در طول روز ناخودآگاه انجام می دهید، از ضمیر ناخودآگاه شما سرچشمه می گیرد که بر اثر تکرار روزانه ملکه ذهنتان شده است.

باید این هشدار را برای کودکان جدی بگیرید که افکار آن ها بستگی به جملاتی که شما تکرار می کنید دارد. با تکرار جملات منفی مانند این کار را انجام نده، تو نمی توانی، تو بلد نیستی، تو بی دقتی در ضمیر ناخودآگاه کودک ثبت می شود و ضرر جبران ناپذیری به او وارد می شود. زیرا در ذهن او ثبت شده است که همیشه کاری از دست او بر نمی آید و مانع پیشرفت او می شود.

یا پدری را در نظر بگیرید که در خانه جمله ما فقیر هستیم را تکرار کند. مطمئنا این جمله در ذهن کودکان نقش می بندد و همیشه در درون خود تکرار می کند ما فقیر هستیم و پول نداریم. به همین سادگی پسرفت می کند.

لطفا به جملاتی که در طول روز به کار می برید دقت کنید

لطفا به جملاتی که در طول روز به کار می برید دقت کنید

مخصوصا اگر در خانه کودک دارید. حتی برای تنبیه آن ها از جملات مثبت استفاده کنید تا تاثیر خوبی داشته باشد. قدرت تلقین در کودکان بسیار بیشتر از بزرگسالان عمل می کند. یک روش جالب را برای اصلاح جملات منفی روزانه به شما پیشنهاد می دهم؛ هر جمله منفی که بیان کردید را یادداشت کنید و در مقابل آن جمله مثبت نیز یادداشت کنید. در هنگام خواب این جملات را تکرار کنید تا در ذهن شما نقش ببندد.

جالب است بدانید که تلقین مثبت یک فکر یا احساس مثبت است که شما در زندگی خود به کار می برید و انتظار دارید که بر اساس قانون جذب اتفاقات خوب برای شما رقم بخورد. چنین افرادی شادی و موفقیت پیشه راهشان می باشد که آن را باور دارند. خوشبختانه تعداد افرادی که از قدرت تلقین در مسیر موفقیتشان استفاده می کنند، رو به افزایش است.

نگرش مثبتی که شما در زندگی خود ایجاد کرده اید مطمئنا حس خوبی را برایتان ایجاد می کند و انرژی شما بیشر از قبل می شود. زیرا به شما انگیزه داده است. تاثیر آن این است که بر اساس قانون جذب قدرت در کلامتان بالا می رود و اعتماد به نفس را در شما تقویت می کند.

در حیات جامعه بشری رفتارها به صورت ناخودآگاه روی یکدیگر تاثیر می گذارند. ممکن است شما از طریق احساسات یا بیان کلمات این رفتارها را بروز دهید. پس اگر افرادی که اطرافتان وجود دارند، حس مثبتی را به شما منتقل کنند مطمئنا حال شما نیز خوب می شود. البته برعکس این ماجرا نیز وجود دارد. پس سعی کنید از افراد منفی باف دوری کنید تا حال شما همچنان خوب باشد.

زیرا در هنگام ناراحتی یا ایجاد حس بد، سمی در بدن شما تولید می شود که نا امیدی را با خود به همراه می آورد. همانطور که قبلا گفته شد قدرت تلقین فوق العاده بالاست.

برای داشتن تلقین مثبت راه هایی را به شما پیشنهاد می کنم

برای داشتن تلقین مثبت راه هایی را به شما پیشنهاد می کنم

البته برای موفق شدن باید آن ها را مدام با خودتان تکرار کنید. اولین تمرین برای ایجاد قدرت تلقین مثبت در خود این است که در مورد موضوع حتما مطالعه کنید. باید خودتان را قانع کنید که قدرت تفکر شما بسیار قوی عمل می کند و می تواند زندگی شما را نقش دهد. این نظم دهی در زندگی به صورت ناخودآگاه رخ می دهد که با تلفیق رفتار آگاهانه می تواند زندگی فوق العاده ای را برای شما رقم بزند.

دومین تمرین این است اگر افرادی که در اطراف شما هستند متوجه نگرش مثبت شما شدند و مسخره کردند نسبت به آن ها بی تفاوت باشید.

سومین تمرین برای ایجاد قدرت تلقین تصویرسازی ذهنی است. یعنی شما باید آرزو یا رویاهایی که در ذهن دارید را تصویرسازی کنید و مدام آن را در ذهن خودتان تکرار کنید، تا بر اساس قانون جذب ذهنتان به سمت تحقق بخشیدن به آن ها شما را هدایت کند.

چهارمین تمرین این است که در ارتباط با دیگران از کلمات مثبت استفاده کنید و با دیگران در مورد موضوعات مثبت صحبت کنید.

پنجمین تمرین برای ایجاد قدرت تلقین لبخند زدن است. بسیار لبخند بزنید تا فکر مثبت در ذهن شما نقش ببندد.

ششمین تمرین این است که با افکار منفی مقابله کنید. این بدین معناست که هنگام ورود فکر منفی به ذهن شما، تلاش کنید که ماندگار نشود و آن را با فکرهای خوب جایگزین کنید. این تلاش باعث می شود که ذهن شما به سمت افکار منفی نرود.

در هفتمین تمرین نیز باید گفت که در برابر مقاومتی که ذهن شما نشان می دهد کوتاهی نکنید تا فکر مثبت برنده این مبارزه باشد.

هشتمین تمرین ایجاد قدرت تلقین در خود این است، تا جایی که می توانید به موقعیتی که اکنون دارید فکر نکنید و نگرش مثبت را پیش بگیرید و به نتایج خوب آن بیندیشید. ممکن است تغییراتی که در ذهن ایجاد می کنید، کمی زمان ببرد ولی مطمئنا شما موفق خواهید شد.

نهمین تمرین تکرار نگرش مثبت است. شما در این تمرین باید تصویرهای خوبی که در ذهن خود برای آرزوها کشیده اید را مدام تکرار کنید، تا ملکه ذهن تان شود. در طول روز جملات مثبتی را تکرار کنید تا به شما انگیزه دهد.

با تمام مزایایی که در مورد قدرت تلقین به شما گفته شد آیا هنوز هم دوست دارید زندگی شما طبق روال قبل پیش برود؟ پس از همین حالا شروع کنید و زندگی خود را تغییر دهید.

4.1/5 - (33 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx