تفکرات مثبت و منفی چه تاثیراتی بر انسان می گذارند

نظرات 4
8 دقیقه مطالعه

تفکرات مثبت و منفی چه تاثیراتی بر انسان می گذارند

تاثیر تفکرات مثبت و منفی انسان با قانون جذب

در واقع جسم به عنوان خدمتکاری برای ذهن انسان می باشد و هر کاری که ذهن انجام دهد بی چون و چرا، جسم نیز آن را انجام می دهد؛ حتی اگر این کار بر اساس نظم و منطق باشد و یا بدون فکر و به صورت اتفاقی رخ دهد.

تفکرات پلید و زشت باعث بیماری جسم می شوند و آن را نابود می کنند ولی در مقابل تفکرات سرزنده و درست باعث ایجاد حس شادی در جسم می گردند. لذا می تواند گفت سلامتی و بیماری انسان به تفکر فردی وابسته می باشد. تفکرات مریض تنها راه آشکارسازی بدنی بیمار می باشد. تفکری که سرشار از دلهره و اضطراب باشد، در سریع ترین زمان ممکن انسان را نابود می کند و این نوع تفکر انسان های بسیار زیادی را، البته نه در سریع ترین زمان بلکه با سرعتی متفاوت، نابود کرده و می کشد.

بدون شک افرادی مریض خواهند شد که همواره برای بیمار شدن دلهره و اضطراب دارند. بر اساس قانون جذب ترس و دلهره باعث ایجاد ضعف در جسم انسان شده و آن را آماده می کند تا مریضی ها راحت تر به جسم او راه یابند. حتی تفکرات پلید و زشت، ممکن است نتوانند به جسم آسیبی وارد نمایند اما بدون شک سیستم عصبی بدن را مختل می کنند.

تفکرات پاکی که سرشار از قدرت هستند جسمی قدرتمند می سازند. لذا جسم انسان، بسیار منعطف است که در سریع ترین زمان پاسخ تفکرات درونی را داده و آن را اعمال می کند، درنتیجه بر اساس قانون جذب چه تفکراتی بدی داشته باشیم چه خوب، هر دو بر جسم انسان تاثیر می گذارند.

اندیشه پاک و اندیشه ناپاک

اندیشه پاک و اندیشه ناپاک

تا زمانی که یک شخص در ذهن خود تفکراتی پلید بپروراند خون آلوده ای دارد؛ چرا که جسم و زندگی زیبا و پاک از درونی پاک، و جسم و زندگی آلوده از درونی آلوده سرچشمه می گیرد. پس تفکر و اندیشه سرچشمه زندگی و درخشش و عمل است. لذا باید سرچشمه را از تمام آلودگی ها دور کرده و هر نوع ناپاکی را از آن بزدایید تا تمامی اطراف و جسم شما نیز پاک و تمیز گردد.

هیچ گاه تغییر نحوه ی غذا خوردن و مواردی که انسان در طول روز مصرف می کند نمی تواند سلامت جسم را تضمین کند، مگر این که ابتدا بتواند تغییراتی در ذهن و درون خود ایجاد نماید. در واقع یک تفکر پاک به سمت غذاهای نامطلوب و ناسالم نمی رود و بر عکس.

بر اساس قانون جذب تفکرات زیبا و درست، باعث ایجاد عادت هایی مناسب و با نیت درست در انسان می گردد؛ و به اصطلاح یک قدیس زمانی قدیسی واقعی است که بدنش را بشوید. شخصی که تفکری سرشار از قدرت پاک و بی آلایش دارد، دیگر وجود یا عدم وجود میکروب های ناپاک برایش اهمیتی نخواهد داشت.

چگونه سلامت جسم خود را تضمین کنیم؟!

چگونه سلامت جسم خود را تضمین کنیم؟!

برای آن که بتوانید جسم خود را از هرگونه بیماری و ضعف دور نگاه دارید کافی است از ذهن خود مراقبت کنید. شما می توانید با زیباتر کردن ذهنتان، زندگی جدیدی به جسم خودتان هدیه دهید، هم چنین شما می توانید با پاک کردن درون خودتان، تفکراتی مثل حسادت، انتقام جویی، غم، بیماری و غرور را از خود دور نمایید. در واقع بد اخلاقی شما امری اتفاقی نیست بلکه به دلیل تفکرات بد درونتان در شما ایجاد می شود. هم چنین شهوت، نادانی و غرور و تعصب تنها به چین و چروک های شما اضافه می کند.

برای شما زنی بسیار پیر و فرتوت را مثال می زنیم که ظاهری آراسته و بسیار جوان دارد. هم چنین مردی که سن زیادی ندارد اما ظاهر او همانند پیرمردها است! مثال اول حاصل اخلاق زیبا و مهربانی بوده و مثال دوم تنها به دلیل ناراحتی، عدم رضایت و غرور بیجا اتفاق افتاده است.

در واقع شما تنها زمانی می توانید از هوای زیبا و خوب اتاق خود لذت ببرید که اجازه دهید آفتاب و هوای دلپذیر بیرون به داخل راه پیدا کند. لذا به همین روش با ورود تفکرات سرزنده، شاداب و پر انرژی به درون خود می توانید جسمی متین، پرقدرت و صورتی آراسته و زیبا برای خود به ارمغان بیاورید.

راز جوانی و شادابی برخی از انسان ها در چیست؟!

راز جوانی و شادابی برخی از انسان ها در چیست؟!

اگر در چهره ی افراد سالخورده دقیق شوید چروک هایی در آن خواهید دید که این چروک ها هر یک نشانه ی اتفاقی خاص در درون آن ها می باشد. برای مثال ممکن است صورتشان چروک هایی به دلیل حس همراهی و هم دلی داشته باشد و یا چروک های ناشی از تفکری قدرتمند و یا ممکن است چروک هایی به دلیل تعصب بر چهره ی آن ها نقش بسته باشد.

هر شخصی با دیدن این چین و چروک ها بر روی صورت سالمندان متوجه خواهند شد که هر یک به چه دلیلی ایجاد شده است. یک فرد مسن، اگر زندگی درست و پاکی داشته باشد، همواره با خوش اخلاقی و با عطوفت با دیگران برخورد می کند. برای مثال تاکنون چندین بار اتفاق افتاده که با افرادی برخورد کنیم که با وجود سن و سال زیادی که دارند، اما ازلحاظ اخلاقی بسیار شاداب تر و جوان تر به نظر می رسند. چون آن ها همواره با ملایمت و عطوفت برخورد می کنند و همه ی اطرافیان از مصاحبت با آن ها لذت می برند؛ به همین خاطر هیچ گاه تنها و افسرده نخواهند شد.

تفکرات مثبت و سالم بر زندگی انسان چه تاثیراتی دارد؟!

تفکرات مثبت و سالم بر زندگی انسان چه تاثیراتی دارد؟!

هیچ چیزی در دنیا به اندازه ی ذهن سرزنده و پاک نمی تواند جسم بیمار یک انسان را از آن حالت بیماری و افسردگی در آورده و به آن شادمانی و سرزندگی ببخشد. هیچ آرام بخشی در دنیا به اندازه ی تفکر خیرخواهانه نمی تواند ناراحتی و غم را از زندگی های شما دور کند.

در واقع شما با همراهی تفکراتی مثل حسادت، شک و بدبینی نسبت به همه، منفی نگری و بدخواهی خود را در محیط زشت کوچکی که برای خود ساخته اید زندانی می کنید. اما در مقابل آن اگر هر آنچه خوب و خیر است را برای همه بخواهید، همواره شاداب و سرزنده باشید، صبوری به خرج دهید و آرام آرام یادگیری خوبی های زندگی را در پیش بگیرید؛ و هم چنین از هرگونه تفکری که از غرور و خودخواهی نشات می گیرد به دور باشید و خوبی و مهربانی را در خود پرورش دهید، در واقع درهایی از بهشت را به روی خود باز نموده اید.

بر اساس قانون جذب هر موجودی اگر همواره در پی یافتن آرامش بوده و بتواند در درون خود منبع آرامش را پیدا کند، همواره به خود و دیگران آرامشی روزافزون القا می کند.

3.3/5 - (6 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx