تفاوت نگرش افراد مثبت اندیش با افراد منفی گرا

نظرات 2
11 دقیقه مطالعه

تفاوت نگرش افراد مثبت اندیش با افراد منفی گرا

افراد مثبت اندیش و منفی گرا چه تفاوت هایی باهم دارند (قانون جذب)

افراد منفی گرا افرادی هستند که تا جای ممکن همه چیز را در بدترین حالت ممکن تصور می کنند و نسبت به هیچ چیز تصور مثبتی نخواهند داشت. اگر در جمع این افراد قرار گرفته باشید قطعا خواهید دید که تا چه حد می توانند انرژی منفی به اطرافیان خود منتقل کنند و بر اساس قانون جذب رفتار آن ها را تغییر دهند. برای همین قطعا هیچ وقت دلتان نمی خواهد شما هم جزو افراد منفی گرا به حساب بیایید و ذهنیت دیگران را هم تغییر دهید.

برای این که بتوانید یک فرد مثبت اندیش باشید باید تفاوت این افراد با افراد منفی گرا را به دقت بررسی کنید تا بتوانید تا جایی که ممکن است خودتان را از نگرش منفی دور کنید. نگرش منفی می تواند تاثیرات بدی برای شما به ارمغان بیاورد و زندگی تان را از جنبه های مختلف مورد شکست قرار دهد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مطلب قصد داریم به بررسی تفاوت طرز فکر افراد مثبت اندیش با افراد منفی گرا بپردازیم پس با ما همراه باشید.

افراد مثبت اندیش شکست را جزئی از یادگیری می دانند

افراد مثبت اندیش شکست را جزئی از یادگیری می دانند

یکی از بهترین ویژگی های افراد مثبت اندیش این است که با شکست به خوبی کنار می آیند و می دانند وجود شکست در زندگی امری طبیعی است. آن ها از شکست های زندگی خود تجربه ی کافی به دست می آورند و از آن به عنوان پلی برای رسیدن به موفقیت استفاده می کنند. درواقع شکست برای این افراد قسمتی از یادگیری به حساب می آید.

افراد مثبت اندیش می دانند شکست چیزی است که بر اساس یک اتفاق به وجود می آید و وجود شکست در زندگی به دلیل بی کفایتی آن ها نیست. این افراد به راحتی شکست را می پذیرند و اعتقاد دارند که شکست نمی تواند به هویت آن ها لطمه ای وارد کند. اما در عوض افراد منفی گرا طرز تفکر دیگری دارند و تصور می کنند شکست فقط به این دلیل رخ می دهد که به اندازه ی کافی لایق نبوده اند، و اجازه می دهند شکست ها تا جایی که ممکن است روی هویت آن ها اثر بگذارد و طبق قانون جذب با این طرز فکر و این نوع رفتار خودشان را نابود خواهند کرد.

افراد مثبت گرا از پس کارهای سخت به خوبی بر می آیند

افراد مثبت گرا از پس کارهای سخت به خوبی بر می آیند

افرادی که در زندگی خود مثبت می اندیشند همیشه به دنبال چالش ها و فرصت های مختلف برای رشد خواهند بود. این افراد می دانند که برای رسیدن به درجات عالی باید سختی ها را تحمل کنند و بدون سختی ها پیشرفتی حاصل نخواهد شد. برای همین تا جایی که ممکن است از سختی ها استقبال خواهند کرد و به دنبال راه حل هایی برای مقابله با سختی هستند. این افراد سختی ها را بیشتر به عنوان یک فرصت برای ترقی می دانند و اعتقاد دارند تنها به وسیله ی این چالش هاست که می توانند به خوشبختی دست پیدا کنند.

اما انسان های منفی گرا تا جایی که می توانند از سختی های زندگی دوری می کنند و تمام تلاششان این است که زندگی شان با ریتم منظمی ادامه پیدا کند. این افراد تا جایی که ممکن است سعی می کنند از راه های میانبر استفاده کنند، به طوری که در اکثر مواقع در زندگی شان نگران مواجهه با شرایط سخت هستند و بنا بر قانون جذب این افراد با مواجه شدن با یک سختی کوچک خودشان را خواهند باخت و شکست خود را به طور حتم قبول خواهند کرد.

افراد مثبت گرا همیشه بیشترین تلاششان را انجام می دهند

افراد مثبت گرا همیشه بیشترین تلاششان را انجام می دهند

افراد مثبت اندیش افرادی هستند که از وضعیت موجود هیچ گلایه ای نخواهند داشت و به هیچ وجه خودشان را درگیر شرایط موجود نخواهند کرد. این افراد در هر شرایطی تلاش می کنند تا زندگی خود را متحول کنند؛ برای همین در اکثر اوقاتشان مشغول تلاش هستند. این افراد می دانند بر اساس قانون جذب تنها تفکر مثبت و تلاش است که می توانند کنترل زندگی شان را در دست داشته باشند و بدون تلاش کردن و مثبت اندیشی هیچ چیزی نصیبشان نخواهد شد. برای همین تا جایی که می توانند تلاش خودشان را انجام می دهند.

در مقابل افراد منفی گرا دوست دارند همه چیز به راحت ترین شکل ممکن برایشان فراهم شود و به هیچ وجه به تلاش کردن اعتقادی ندارند. تنها چیزی که برای این افراد مهم خواهد بود این است که بدون تلاش چیزی گیرشان بیاید و تصور می کنند هیچ کاری از دستشان بر نخواهد آمد، به همین دلیل اولین کسانی خواهند بود که از فعالیت دست می کشند و تصور می کنند همیشه اوضاع از کنترلشان خارج خواهد بود.

انسان های مثبت اندیش از افراد موفق الهام می گیرند

انسان های مثبت اندیش از افراد موفق الهام می گیرند

انسان های موفق دائم به دنبال افراد الهام بخش می گردند و تلاش می کنند تا جایی که ممکن است از آن ها الهام بگیرند و با استفاده از آن ها به تمام اهدافشان دست پیدا کنند. آن ها تا جایی که قادر هستند از افراد موفق درس می گیرند و تلاش می کنند از تجربیات آن ها به عنوان پلی برای رسیدن به موفقیت استفاده کنند.

اما برای افراد منفی گرا وجود انسان های الهام بخش به نوعی یک کابوس محسوب می شود! این افراد تا جایی که می توانند به علت حسادتی که در درونشان وجود دارد از انسان های موفق دوری می کنند و آن ها را برای خودشان یک تهدید می دانند. این افراد از موفقیت دیگران احساس بدی پیدا خواهند کرد و تصور می کنند این افراد جای آن ها را گرفته اند. بر اساس قانون جذب همین تفکر منفی باعث عدم موفقیت این افراد می شود.

مثبت اندیش ها همیشه به دنبال انجام کارهای بهتر هستند

مثبت اندیش ها همیشه به دنبال انجام کارهای بهتر هستند

افراد مثبت اندیش دائم به دنبال این هستند تا کیفیت کارهایشان را افزایش دهند. این افراد تلاش می کنند تا با دریافت بازخورد از دیگران بتوانند کارهایشان را نسبت به قبل رشد دهند. همچنین تلاش می کنند در طول زندگی همیشه مشغول یادگیری باشند تا با فرصت هایی که وجود دارد، بتوانند همیشه خودشان را ارتقا دهند. طبق قانون جذب چون همیشه می خواهند یک درجه بالاتر از روز قبلی باشند همواره در زندگی موفقیت سهم آن ها خواهد بود.

اما انسان های منفی گرا زمانی که با بازخوردها مواجه می شوند احساس می کنند نسبت به آن ها بی احترامی صورت گرفته است، و تصور می کنند این بازخوردها برای تخریب آن ها بیان می شوند و آن ها را نشانه هایی برای شکست شان می دانند.

انسان های مثبت اندیش عقیده دارند همه می توانند تغییر کنند

انسان های مثبت اندیش عقیده دارند همه می توانند تغییر کنند

افراد مثبت اندیش می دانند که تغییر، جزئی از ذات زندگی است و هیچ انسانی وجود ندارد که توانایی تغییر را نداشته باشد آن ها می توانند در صورت لزوم هر چه را که لازم است تغییر دهند. زیرا می توانند به راحتی به هر آنچه می خواهند دست پیدا کنند و شرایط موجود را آن طور که لازم است تغییر دهند. این افراد حتی قادر هستند به بهترین شکل ممکن دیگران را هم تغییر دهند.

در عوض افراد منفی نگر فقط به جنبه های منفی ماجرا توجه می کنند. در این مواقع تصور می کنند هیچ چیز قابل تغییر نیست برای همین برای بهبودی شرایط هیچ کاری نمی کنند. علاوه بر این می توانند روی افراد دیگر هم تاثیر بگذارند و طوری رفتار کنند که دیگران هم نتوانند به راحتی خودشان را تغییر دهند.

مثبت اندیش ها همیشه در حال یادگیری هستند

مثبت اندیش ها همیشه در حال یادگیری هستند

تفاوت اصلی مثبت اندیش ها با افراد منفی نگر در این است که همیشه در حال یادگیری هستند و زندگی را تا جایی معنادار می بینند که امکان رشد و ترقی وجود داشته باشد و روز به روز بتوانند در آن مسیر تکامل را طی کنند. این افراد می دانند زندگی با سرعت زیادی در حال حرکت است و اگر اطلاعات خودشان را در هر دوره ی زمانی به روز نکنند، قطعا نخواهند توانست به راحتی زندگی کنند، در نتیجه با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

در حالی که افراد منفی نگر تصور می کنند همه چیز را می دانند، در صورتی که این اطلاعات برایشان هیچ فایده ای ندارد. طرز تفکر این افراد این گونه است که هیچ چیز مفیدی برای یادگیری در دنیا وجود ندارد و افرادی که وقت خود را صرف یادگیری می کنند انسان های بی فکری هستند. این افراد اطلاعات جدید را به هیچ وجه قبول ندارند و روی موضع خودشان پافشاری می کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx