7 کلید برای داشتن شخصیت مثبت از زبان برایان تریسی

نظرات 11
9 دقیقه مطالعه

7 کلید برای داشتن شخصیت مثبت از زبان برایان تریسی

مثبت اندیشی با استفاده از قانون جذب از زبان برایان تریسی

برایان تریسی کتاب جنجالی به‌ نام “قورباغه را ببوس!” عرضه کرد. این کتاب سال 2012 که توسط برایان و دخترش کریستینا نوشته شده، درباره روش‌ های کنار گذاشتن احساسات منفی و داشتن شخصیتی شاد و با انگیزه صحبت میکند. در این کتاب به 12 روش خارق‌ العاده برای تبدیل شرایط ناخوشایند به شرایط مثبت و مفید صحبت شده است.

رژیم جسمانی، نقش به‌ سزایی در میزان سلامت و انرژی ما دارد. با خوردن خوراکی‌ های متنوع و تازه، سالم، باکیفیت و اجتناب از خوراکی‌ های مضر، انرژی بیشتری خواهیم گرفت، مقاومت عمومی بدنمان در برابر بیماری‌ ها افزایش خواهد یافت، بهتر می‌ خوابیم و احساس سلامتی و شادمانی بیشتر می‌ کنیم.

همینطور رژیم ذهنی، تعیین‌ کننده شخصیت، منش و تقریباً تمام اتفاقات زندگی‌ مان است. اگر ذهن را با دیدگاه‌ ها، اطلاعات، کتاب‌ ها، گفتگوها، برنامه‌ های شنیداری و اندیشه‌ های مثبت تغذیه کنیم، شخصیت مثبت‌ تر و موثرتری را پرورش خواهیم داد. تأثیر‌گذار‌ی و استدلال ما بهبود می‌ یابد و اعتماد به‌ نفس و خودباوری بالاتری خواهیم داشت.

افرادی که با کامپیوتر سروکار دارند، اصطلاح “ورودی بی‌ ارزش خروجی بی‌ ارزش تولید میکند” را استفاده می‌ کنند. عکس این موضوع نیز صدق میکند، “ورودی خوب، خروجی خوب ایجاد میکند.”

وقتی صریح و شفاف تصمیم می گیریم که بر ذهن‌ کاملاً مسلط شویم، تفکرات و احساسات منفی و محدودکننده را دور بریزیم و شخصی کاملاً مثبت‌ اندیش شویم، اینجاست که می‌ توانیم شخصیت‌ خود را متحول نماییم.

تناسب ذهنی همانند تناسب اندام می باشد. با آموزش و تمرین خواهیم توانست خودباوری و نگرش ذهنی مثبت بسیار بالایی را در خود پرورش دهیم. برای اینکه شخصی کاملاً مثبت‌ اندیشی شویم هفت کلید وجود دارد:

7 کلید برای داشتن شخصیت مثبت از زبان برایان تریسی

1- گفتکوی درونی‌ مثبت

با خودمان مثبت صحبت کنیم و گفتگوهای درونی خود را کنترل نماییم. از عبارات تاکیدی مثبت، اول شخص و در زمان حال مانند “من خودم را دوست دارم!”، “من می‌ توانم!”، “من احساس فوق‌ العاده خوبی دارم!” و “من مسئول هستم!” استفاده نماییم.

ما معتقدیم که 95% احساسات‌ ما با گفتگو‌های دورنی خودمان، درطول روز شکل خواهد گرفت. واقعیت تلخ این است که اگر عمداً و آگاهانه با خودمان، مثبت و سازنده صحبت نکنیم، ناخودآگاه به چیزهای ناراحت‌ کننده که باعث نگرانی و عصبانیت میشود، فکر می‌ کنیم.

ذهن ما مثل یک باغچه است. اگر در آن، گلی کاشته نشود و از آن مراقبت نکنیم، علف‌ های هرز بدون هیچ تلاشی در آن رشد خواهند کرد.

2- تجسم مثبت

شاید قویترین توانایی ما، توانایی “تجسم” و دیدن اهدافمان است، به‌ طوری ‌که انگار همین الان به‌ تحقق رسیده‌ اند.

تصویری هیجان‌ انگیز و واضح از اهداف و زندگی ایده‌ آل‌ مان بسازیم و بارها و بارها آن‌ را در ذهن مرور نماییم. تمام پیشرفت‌ های ما در زندگی، با بهبود بخشیدن به تصویرهای ذهنی‌ آغاز می‌ شوند. هرچه خود را در درون‌ مان ببینیم، در دنیای خارج همان خواهیم بود.

3- افراد مثبت‌ اندیش

انتخاب درست کسانی ‌که با آنها زندگی می‌ کنیم، کار می‌ کنیم و تعامل داریم، بیشتر از هر عامل دیگری بر احساسات و موفقیت ما تأثیر می‌ گذارد. همین امروز تصمیم بگیریم که با افراد برنده‌، مثبت، شاد، خوش‌ بین و کسانی که در زندگی اهداف بزرگ دارند معاشرت کنیم.

به‌ هر قیمتی از افراد منفی‌ دور باشیم. این افراد، سرچشمه اصلی بیشتر ناراحتی‌ های زندگی مان را تشکیل میدهند. مصمم شویم که از هم‌ اکنون، دیگر افراد منفی‌ و اضطراب ‌آور را به‌ زندگی‌ مان راه ندهیم.

7 کلید برای داشتن شخصیت مثبت از زبان برایان تریسی

4- خوراک ذهنی مثبت

سلامتی ما دقیقاً به‌ همان مقداری است که مواد غذایی سالم بخوریم و به خودمان برسیم. همین‌ طور سلامت ذهنی و روانی ما به‌ همان اندازه‌ ای است که ذهن خود را به‌ جای “شیرینی‌ های ذهنی” با “پروتئین‌ های‌ ذهنی” تغذیه کنیم.

کتاب‌ ها، مجلات و مقالات آموزنده، الهام‌ بخش و انگیزه‌ دهنده بخوانیم. ذهن را با اطلاعات و ایده‌ هایی که موجب تعالی و شادمانی می‌ شوند و ما را نسبت به خود و آرزوهایمان مطمئن می‌ سازند، تغذیه نماییم.

هنگام رانندگی به مطالب شنیداری سازنده و مثبت گوش دهیم. پیوسته به ذهن‌ پیام‌ های مثبت وارد کنیم که باعث می‌ شوند بهتر بیاندیشیم و بهتر عمل نماییم و در رشته ‌کاری خود تواناتر و کارآمدتر باشیم.

فیلم‌ها و برنامه‌ های تلویزیونی آموزشی و مثبت تماشا نماییم و در دوره‌ های آنلاین شرکت کنیم و مطالبی بخوانیم که به دانش‌ مان بیافزاید و به‌ ما حس بهتری نسبت به خود و زندگی بدهد.

5- آموزش و پیشرفت درست

تقریباً در جامعه ما همه با منابع محدود و گاهی هم بدون سرمایه‌، دست به ‌کار می‌ شوند. تقریباً تمام درآمد افراد، ابتدا با فروش خدمات شخصی‌ حاصل می‌ شود. تمام افرادی که امروزه در اوج می باشند، زمانی در پایین‌ ترین جایگاه‌ بوده‌ اند و بارها و بارها شکست خورده‌ اند و به جایگاه‌ های پایین‌ تر نزول کرده‌ اند.

معجزه آموزش و پیشرفت شخصی‌ دراز‌ مدت این است که ما را از فرش به عرش، از فقر به ثروت و از شکست به موفقیت و استقلال مالی می‌ رساند. همان‌ طور که جیم ران می‌ گوید:

“تحصیلات رسمی کمک میکند امرار معاش کنیم، ولی آموزش‌ های شخصی ما را ثروتمند میکند.”

وقتی خود را به یادگیری، رشد، بهتر شدن در افکار و فعالیت‌ ها متعهد می‌ کنیم، کاملاً بر زندگی‌ خود مسلط می‌ شویم و سرعت رسیدن به اوج را به‌ طور قابل‌ ملاحظه‌ ای افزایش می‌ دهیم.

7 کلید برای داشتن شخصیت مثبت از زبان برایان تریسی

6- عادت‌ های سلامتی مفید

از سلامت جسمانی خود حداکثر مراقبت را بکنیم. همین امروز تصمیم بگیریم که تا سن 80، 90 یا حتی 100 سالگی زندگی کنیم و حتی در آن سن هم شاد و پرتحرک باشیم.

غذاهای خوب، سالم و مغذی بخوریم. کم و متعادل بخوریم. یک رژیم غدایی عالی، تأثیری مثبت و فوری بر احساسات و تفکرات ما خواهد داشت.

تصمیم بگیریم به‌ طور منظم ورزش کنیم. حداقل 200 دقیقه در هفته را به پیاده‌ روی، دو، شنا، دوچرخه‌ سواری یا کار با دستگاه‌ های ورزشی بپردازیم. وقتی با برنامه و منظم ورزش می‌ کنیم، احساس شادمانی و سلامتی بیشتری داریم و نسبت به ‌فردی که تمام بعدازظهر را روی کاناپه می‌ نشیند و تلویزیون تماشا میکند، خستگی و فشار روانی کمتری خواهیم داشت.

به‌ اندازه کافی، استراحت نماییم. لازم است به‌ طور منظم و به‌ ویژه در زمان‌ هایی که زیر فشار روانی و سختی هستیم، باتری‌ های انرژی خود را شارژ کنیم. وینس لومباردی می‌ گوید:

“خستگی، همه ما را ترسو می‌ کند.”

یکی از عوامل زمینه‌ ساز احساسات منفی، عادت‌ های مضر سلامتی خستگی، نرمش نکردن و کار‌ و‌ تلاش بی رویه است. در زندگی‌ به‌ دنبال تعادل باشیم.

7- انتظارات مثبت

داشتن انتظارات مثبت یکی از تکنیک‌ های بسیار قدرتمند است که با به‌ کارگیری آن می‌ توانیم شخصی مثبت‌ اندیش شویم و زندگی ‌مثبت‌ تر و بهتری را تضمین نماییم.

انتظارات ما، پیش‌ گویی‌ های ما از آینده‌ خودمان است. یعنی آنچه ما با اطمینان منتظرش هستیم، به‌ احتمال زیاد بدست خواهد آمد.

از آنجا که خودمان انتظارات را انتخاب می‌ کنیم، همیشه بهترین‌ ها را بخواهیم و انتظار موفقیت داشته باشیم. هنگام ملاقات با افراد جدید، انتظار محبوبیت داشته باشیم. انتظار دست‌ یابی به اهداف عالی و خلق زندگی شگفت‌ انگیز برای خودمان داشته باشیم. وقتی پیوسته در انتظار اتفاقات خوب باشیم، به‌ندرت نا امید می‌ شویم.

4.4/5 - (15 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

11 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
11
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx