آشنایی با تکنیک های مثبت اندیشی – قسمت پنجم

نظرات 9
9 دقیقه مطالعه

آشنایی با تکنیک های مثبت اندیشی – قسمت پنجم

قدرت شگفت انگیز عقاید با قانون جذب

درک دقیق از کاری که یک فرد موفق انجام می دهد لزوما برای شما تفاوتی ایجاد نمی کند. بعضی از تکنیک هایی که در این مقاله عنوان می کنیم، به شما قدرتی می دهد و برای شما رفتارهای جدیدی می سازد که با اتکا به آنان بتوانید موفق شوید. دوستان عزیز سایت پرورش افکار می خواهیم در این مقاله راجع به قدرت عقیده ها صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

دیدگاه های باهوش ترین افراد به موفقیت

دیدگاه های باهوش ترین افراد به موفقیت

توجه داشته باشید که حتی یک عقیده هم می تواند در تعیین شکست یا پیروزی شما بسیار تعیین کننده باشد. تفاوت بین کارمندان معمولی، رقبای عادی و قهرمانان جهان در همین است. عقاید ما قادر هستند ذکاوت های ما را نشان دهند. سلامت ما، کیفیت رابطه ی ما، شادی و موفقیت، همه نتیجه عقیده های ما هستند.

مثلا مهم نیست که چه اندازه در دنیا سفر کرده باشید. اگر فکر کنید زمین صاف است، این فکر، موجب محدود شدن سفر شما می شود و تجربه ی شما از زندگی با کسی که این عقیده را نداشته، بسیار متفاوت خواهد بود.

برای چندین سال دانشمندان روی ذره بودن نور و یا موج بودن آن بحث کردند. در این خصوص تئوری هایی ارائه شد که گاهی اوقات یکدیگر را نقض می کردند؛ اما چیزی که خیلی جالب است این است که نور خصوصیات هردوی این ها را دارد. حقیقت درباره ی نور یا گرد بودن زمین به قرنی بستگی دارد که در آن زندگی می کنید. صبر داشته باشید تا انتها راهی را پیدا کنید که به شما پاسخ مناسب دهد.

افراد مثبت اندیش همواره به دنبال راه های جدید هستند

افراد مثبت اندیش همواره به دنبال راه های جدید هستند

اگر کاری که می کنید جواب نمی دهد، چیز جدیدی را امتحان کنید! اگر کاری را که قبلا انجام داده اید، جواب نداده و باز هم به همان سبک ادامه دهید، حتما همان نتیجه ای که قبلا به دست آورده اید را باز هم به دست می آورید. خیلی اوقات مردم می گویند اما من همیشه کار را همان گونه انجام دادم. دقت کنید که شما باید محدودیت های خود را به چالش بکشید و آن گاه هدف های خود را مقابلتان خواهید دید. اگر می خواهید نتیجه ی دیگری بگیرید پس باید نتیجه ی کار را تغییر دهید و چیز جدیدی را امتحان کنید.

اگر هنوز متوجه نشدید که باید چه روشی را به کار ببندید، سعی کنید آن قدر روش های دیگر را امتحان کنید. هر چیزی به یک دلیلی پیش می آید، همه ی مردم موفق این عقیده را دارند. بعضی ها ترجیح می دهند بگویند همه چیز به یک دلیلی رخ می دهد؛ برای این که حتی اگر این جمله درست نباشد، مهم نیست! عقیده داشتن به این جمله می تواند ذهن شما را راحت و آسوده کند.

افراد مثبت اندیش از چالش ها و مشکلات به بهترین شیوه استفاده می کنند

افراد مثبت اندیش از چالش ها و مشکلات به بهترین شیوه استفاده می کنند

اگر تصور کنید که یک مشکل به طریقی به شما کمک می کند، مثبت تر می شوید. معنای زندگی همانی است که ما می سازیم. پس سعی کنید در زندگی معنایی ایجاد کنید که قدرت بخش باشند. برای بعضی افراد راحت تر است بنشیند و دیگران را به خاطر مشکلاتشان سرزنش کنند. وقتی برای افرادی که خیلی کارآمد هستند و مثبت اندیشی را در وجود خود تقویت کرده اند، یک فاجعه و پیشامد بد رخ می دهد، با خودشان می گویند این اتفاق چه طور می تواند به من کمک کند؟ و واقعا نیز به آن فکر می کنند.

یک چیز که همیشه روی آن تاکید داریم این است که ما پاسخ همه ی سوال ها را نداریم. ما هنوز چالش ها و مشکلاتی داریم که باید با آن ها رو به رو شویم. برای این که چالش ها و مشکلات به شما کمک می کنند تا رشد کنید، هرچند که همه ی ما اصلا از مشکلات خوشمان نمی آید، اما باید سعی کنیم از فرصت یادگیری که برای ما ایجاد می کند، نهایت بهره و استفاده را ببریم. چالش ها و مشکلات ما فرصت هایی عالی هستند که با آن ها روبه رو می شویم. فقط کافی است که از آن ها به خوبی استفاده کنیم.

اگر هیچ مشکلی نداشته باشید برای چندین سال، ابتدا احساس خوبی دارید و موفق هستید. ولی درنهایت به چیزی احتیاج پیدا می کنید که شما را به چالش بکشد. چیزی که توانایی های شما را تقویت کند و آن ها را بروز دهد.

راحت ترین راه این است که این عقیده ی جدید را در ذهن خود تثبیت کنید و از چیزهای کوچک شروع کنید. اول به مشکلات و چالش های کوچک خود فکر کنید، و بعد به مشکلات بزرگ تر! گذشته ی شما مساوی آینده ی شما نیست! بعضی ها خودشان را با گفتن جملاتی مثل «من همیشه همین طوری بودم و اصلا همین طوری به دنیا آمده ام» محدود می کنند. اما باید بدانید که در هر نقطه از زندگی خود می توانید تغییر کنید. از زمانی که شروع کنید با مردم معاشرت و کار کنید، متوجه می شوید که آدم ها حتی تا 180 درجه می توانند تغییر کنند!

تکنیک یادگیری ناخودآگاه با شتاب

تکنیک یادگیری ناخودآگاه با شتاب

یک تکنیک قوی وجود دارد که می خواهیم آن را با شما نیز در میان بگذاریم. این تکنیک ها به شما کمک می کند تا بتوانید مانند یک آدم موفق فکر کنید و نقش آن را اجرا نمایید. به این تکنیک «یادگیری ناخودآگاه با شتاب» می گویند.

کسی هست که دوست داشته باشید مانند او باشید؟ حتی اگر فکر کنید که بعضی از آدم ها باهوش تر هستند یا استعداد بیشتری دارند، تنها دلیلی که آن ها این گونه دیده می شوند، این است که آن افراد یک سری عقاید و تصوراتی داشته اند و طوری آن ها را تمرین کرده اند که این عقاید برای آن ها به شکل اتوماتیک شده است، مانند بچه ها خلاق به دنیا نمی آیند! رافائل نادال که چندی پیش به شرح زندگینامه او پرداختیم، یک بازیکن تنیس به دنیا نیامد بلکه خودش، با قدرت باور و تلاش بی وقفه یاد گرفت چگونه باعث پیشرفت خود شود.

یادگیری ناخودآگاه باعث می شود که آدم ها به طور طبیعی یاد بگیرند، با شیوه ی یادگیری در مدرسه فرق دارد. مثلا یک بچه نگاه می کند که پدر و مادرش به چه شکل راه می روند، و آن رفتار را در ذهن خود کپی می کند. یادگیری راندن اتومبیل نیز به همین شکل است. شما آن را در ذهن خود تمرین می کنید، تا این که رانندگی برای شما اتوماتیک می شود.

بنابراین روی یادگیری ناخودآگاه خود تمرکز کنید. چشمان خود را ببندید و آن چیزی را که می خواهید یاد بگیرید، تصور کنید. دوست دارید چطور باشید؟ حالا خود ایده آل تان را در تصویر ذهنی خود ببینید. سعی کنید حسش کنید. این تمرین را انجام دهید و به آن ایمان داشته باشید. اطمینان داشته باشید که پس از مدتی شخصیت شما به طور اتوماتیک با تصورتان از شخصیت ایده آل تان، هماهنگ می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

9 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
9
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx