آشنایی با تکنیک های مثبت اندیشی – قسمت ششم

نظرات 9
9 دقیقه مطالعه

چشم انداز موفقیت با قانون جذب

چشم انداز موفقیت با قانون جذب

دوستان عزیز سایت پرورش افکار با قسمت ششم مقاله ی آشنایی با تکنیک های مثبت اندیشی با قانون جذب در خدمت شما هستیم. در این مقاله قصد داریم به اهمیت دیدگاه های مثبت و تصمیم گیری های درست در زندگی بپردازیم. با ما همراه باشید.

همان طور که یک عکاس با عکس گرفتن از یک سوژه و گنجاندن چیزهایی که می خواهد در آن قاب، می تواند به شما بگوید که در یک تصویر چه چیزهایی خیلی مهم هستند، معنی اتفاقات درون زندگی ما هم توسط ما مشخص می شود. این ما هستیم که انتخاب می کنیم چه چیزهایی در زندگی مهم هستند و چه چیزهایی مهم نیستند. ما می توانیم از اتفاقات زندگی خود برداشت های متفاوتی داشته باشیم.

هر شرایطی به این بستگی دارد که ما چه چیزهایی را از آن موقعیت درک می کنیم و از کدام جنبه به آن نگاه می کنیم. بعضی ها با دید مثبت نگاه می کنند. آن ها قادر هستند هر شرایط را به گونه ای که ببیند که به آن ها احساس قدرت بدهد و ناامید نمی شوند.

موفقیت به نگاه و برداشت شما بستگی دارد

موفقیت به نگاه و برداشت شما بستگی دارد

متناسب با درکی که ما از موقعیت های مختلف داریم، رفتار و احساس ما نیز متفاوت خواهد بود. شاید یکی از مهم ترین مفاهیم مثبت اندیشی در زندگی این است که هیچ چیزی درون زندگی یک برداشت و مفهوم مشخصی ندارد. همه چیز به نگاه و برداشت شما از اوضاع بستگی دارد.

باید درون درک خود انعطاف داشته باشید. طوری که بتوانید به خودتان و دیگران قدرت دهید. مثلا یک لیوان آب می تواند نیمه ی پر و نیمه ی خالی داشته باشد. این بستگی به درک و دیدگاه شخصی شما دارد. مهم نیست که شرایط چگونه باشد. سکه همواره دو رو دارد. یک آدم موفق می تواند از هر چیزی برداشت مثبت داشته باشد.

شغل افراد تبلیغاتی این است که کالا و محصولات خودشان را به بهترین شکل ممکن جلوه دهند. آن ها با این ایده ها جلو می روند که این محصول قادر است به سلامت شما کمک کند یا شما را زیباتر کند. در این حالت شما از آن محصول درک مثبتی دارید.

نیازی به دروغ گفتن نیست. فقط حقیقت را به گونه ای جلوه می دهند که به هدف خودشان برسند. یک فرمانده ی خوب در زمان عقب نشینی می گوید: ما عقب نشینی نمی کنیم فقط به سمت دیگری پیش روی می کنیم. با این روش روحیه ی نیروها نیز حفظ می شود و آن ها به پیروزی امیدوار می شوند. این یک مثال خوب از دیدگاه مثبت و امیدوارانه می باشد.

یک داستان جالب در مورد دیدگاه های مثبت و منفی

یک داستان جالب در مورد دیدگاه های مثبت و منفی

در اینجا به داستان مرد ساندویچ فروشی اشاره می کنیم که دیدگاه یک فرد چگونه روی او و کارش تاثیر گذاشت:

مردی در کنار جاده ای دکه ای داشت که در آن ساندویچ می فروخت. به دلیل این که چشمش ضعیف بود روزنامه نمی خواند، گوش هایش نیز سنگین شده بود و نمی توانست به رادیو گوش کند. او بالای دکه ی خود تابلویی نصب کرده بود و تمام محاسن ساندویچ هایش را روی آن نوشته بود. خودش نیز هر روز در کنار دکه می ایستاد و مردم را دعوت می کرد که از او ساندویچ بخرند. مردم هم به خوبی از او استقبال می کردند.

مرد فروش خوبی داشت و کارش رونق پیدا کرد، از این رو دکه اش را گسترش داد و از پسرش خواست، هر روز پس از مدرسه به کمک او بیاید. اما اتفاقی افتاد که باعث شد همه چیز تغییر کند.

روزی پسرش از مدرسه آمد و به او گفت: پدر جان در رادیو شنیده ام که وضع اقتصادی کشور خوب نیست و اگر کار به همین صورت ادامه پیدا کند، کسب و کار همه دچار مشکل خواهد شد. ممکن است یک کسادی عمومی برای همه به وجود آید. بهتر است تو هم خودت را برای این وضعیت جدید آماده کنی!

مرد کمی در فکر فرو رفت، با خودش گفت هرچه باشد پسرم درس خوانده و هر روز روزنامه می خواند و از اخبار اطلاع دارد. حتما حرف هایی که می زند درست است. بنابراین تصمیم گرفت نان و گوشت کمتری برای دکه سفارش دهد، تابلوی خود را پایین آورد و دیگر کنار دکه نمی ایستاد تا مردم را برای خرید ساندویچ تشویق کند. درنتیجه فروش او به شدت کاهش پیدا کرد! سپس به پسرش گفت: حق با تو بود کسادی عمومی فراگیر شده است!

اگر مسئولیت جهت دادن به دیدگاه هایی که در زندگی خود دارید را قبول نکنید، پس شخصی دیگری این کار را برای شما انجام داده و به آن ها جهت می دهد. آن گاه تبلیغات به شما می گویند که شما چگونه باید به زندگی نگاه کنید، بنابراین قادر هستند شما را همان گونه که خودشان دوست دارند هدایت و مدیریت کنند. مزیت این که خود شما در مورد دیدگاه های خود تصمیم بگیرید این است که گزینه ها و انتخاب های بیشتری خواهید داشت.

این مرد به بهترین شیوه دکه ی خود را اداره می کرد و فروش خوبی داشت. اما افکار و دیدگاه پسرش به قدری روی او تاثیر گذاشت که باعث شد کارش از رونق بیفتد و دچار ورشکستگی شود. این در حالی است که همه ی ما انسان ها دارای درک و شعور منحصر به فردی هستیم و به خوبی قادر هستیم خوب را از بد تشخیص دهیم پس درست نیست به دیگران اجازه دهیم به جای ما تصمیم بگیرند یا دیدگاه خود را به ما تلقین کنند.

به خودتان و دیگران باور و اعتماد به نفس مثبت هدیه دهید

به خودتان و دیگران باور و اعتماد به نفس و انرژی مثبت هدیه دهید

وقتی با بچه هایی مواجه می شوید که بیماری سختی دارند و در حال سپری کردن مراحل درمان هستند، شرایط را برای آن ها به یک بازی تشبیه کنید و با این روش دید آن ها را عوض کنید. مثلا داستان جوجه اردک زشت که به پرنده ای زیبا تبدیل شد را برایشان تعریف کنید. این داستان می تواند کمک زیادی کند. سپس به جای دلسردی، سعی می کنند با امید و دید مثبت به خود و شرایطی که دارند نگاه کنند. برای درمان امیدوار می شوند و اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند. با بیماری می جنگند و به خوبی از پس سختی های آن بر می آیند!

شما می توانید با همه ی مشکلات خود، این گونه برخورد کنید. کافی است از همین الان اقدام کنید. هیچ استثنایی وجود ندارد، تنها کافی است که از همین الان تمرین را شروع کنید مشکلات را در ذهن بیاورید. سعی کنید از مشکلات کوچک شروع کنید، پس از آن که نتیجه را دیدید می توانید این فکر را روی مشکلات بزرگ تر زندگی خود نیز گسترش دهید.

همین الان تمرین کنید، چشمانتان را ببندید و یکی از مشکلات خود را تصور کنید. حالا ببینید برای چه چیزهایی تاکنون دید منفی داشته اید. سعی کنید جنبه های مثبت و به عبارتی نیمه ی پر لیوان را ببینید. حالا آن را در ذهن خود نهادینه کنید.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار این تمرین را روزانه انجام دهید تا با اثرات شگفت انگیز و خارق العاده ی آن مواجه شوید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

9 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
9
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx