آشنایی با تکنیک های مثبت اندیشی – قسمت هفتم

نظرات 7
12 دقیقه زمان مطالعه

آشنایی با تکنیک های مثبت اندیشی – قسمت هفتم

روش های جذب پول و ثروت با قانون جذب

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، با قسمت هفتم از سری مقالات آموزش تکنیک های مثبت اندیشی در خدمت شما هستیم. در این مقاله قصد داریم به راهکارهای جذب ثروت از طریق قانون جذب بپردازیم. پس با ما همراه باشید تا با استفاده از راهکارهای مثبت اندیشی و قانون جذب زندگی مملو از ثروت فراوانی را تجربه کنید.

وقتی از ثروت صحبت می کنیم منظور ما خیلی موارد دیگر بیشتر از پول است. برخی از افراد بسیار ثروتمند هستند ولی ثروت اصلی را ندارند. آن ها خیلی سخت کار می کنند ولی از زمان خود هیچ لذت نمی برند، یا دوستان زیادی ندارند؛ چون تنها به دنبال اضافه کردن ثروت خودشان هستند. البته قسمتی از ثروت پول است اما ثروت واقعی سلامتی است. بدون سلامتی، پول به چه کاری می آید؟!

ثروت واقعی داشتن دوست های خوبی هستند که می توانید تجربه ها خوب و شیرینی را با آن ها به دست آورید، و با آن ها بخندید؛ چون این دوستان شما را به وجد خواهند آورد. ثروت واقعی این است که بیشتر اوقات احساس شادی داشته باشید، و بدانید بیشتر اوقات زندگی شما ارزشش را دارد و از آن راضی باشید. شما منحصر به فرد هستید و هیچ کسی نمی تواند کارها را همان گونه که شما انجام می دهید، انجام دهد.

ابتدا می خواهبم بعضی از دیدگاه های شما را در مورد پول به چالش بکشیم. برای این که اگر واقعا بخواهید در دنیای واقعی غنی شوید باید اول خودتان را غنی کنید. از خودتان بپرسید که پول بیشتر برای شما چه فایده ای دارد؟! چه چیزهایی برایتان به همراه دارد که الان ندارید؟! هر وقت که این سوال را از مردم می پرسیم بیشتر آن ها می گویند آزادی، امنیت یا قدرت! خبر خوب این است که این ها حالت هستند و ساختن آن ها خیلی راحت است. آدم هایی که یک میلیارد تومان برایشان کافی نیست و بیشتر می خواهند هیچ وقت از پول سیر نمی شوند. در اصل آن ها از فقر درون رنج می برند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این قسمت می خواهیم در مورد پول حرف بزنیم. این که چرا بعضی ها در پول درآوردن خوب هستند و بعضی های دیگر نه!؟ محققان متوجه شده اند که تفاوت بیشتر در روش و شیوه ی فکر کردن است. منظور ما هوش و ذکاوت نیست بلکه الگوهای فکری می باشد. بعضی ها ذهنشان را با تفکراتی مانند چرا فقیر هستند و یا این که چرا زندگی منصفانه نیست و اکثر این افکار منفی پر کرده اند. اگر شما هم این گونه هستید، باید این روند را تغییر دهید. به همین خاطر است که این بخش از سیستم مثبت اندیشی و قانون جذب به شما کمک می کند که ذهن خود را مجددا برنامه ریزی کنید تا به طور اتوماتیک مانند یک میلیاردر خوشحال فکر کنید.

جیمز آلن نویسنده معروف در کتاب خود نوشته است: «اگر تفکرات خود را آموزش دهید و روی آن ها استمرار داشته باشید، چه خوب و چه بد در شرایط مختلف نتیجه آن تفکرات را به زودی خواهید دید». بنابراین مثبت اندیشی را به ذهن خود آموزش دهید تا اتفاقات خوب و مثبتی برای شما پیش بیاید.

باید این چند کار را انجام دهید:

اول ذخیره کنید، سپس فقط تا حدی که می توانید خرج کنید!

اول ذخیره کنید، سپس فقط تا حدی که می توانید خرج کنید!

این اصل کاملا واضح است اما مردم فقیر دقیقا مخالف آن را انجام می دهند. آن ها هرچه را که در می آورند خرج می کنند، گاهی حتی بیشتر از درآمدشان خرج می کنند! سعی کنید هر ماه قرض های خود را کم کنید. گاهی نوشتن خرج هایی که می کنید خیلی می تواند کمکتان کند. اگر آن ها را مقابل چشم خود داشته باشید، راحت تر می توانید روی آن ها مدیریت کنید.

ببینید که افراد پولدار چه کار کرده و به چه صورت عمل کرده اند؟!

ببینید که افراد پولدار چه کار کرده و به چه صورت عمل کرده اند؟!

سپس بررسی کنید شما چگونه عمل می کنید؟! ببینید آن ها چگونه با پول و ثروت رفتار می کنند. با خودتان بگویید آن ها چه کارهایی انجام داده اند که من هنوز انجام نداده ام.

کمک بخواهید

تا زمانی که مؤدب و محترمانه کمک بخواهید خیلی ها مایل هستند به شما کمک کنند. این باعث می شود که بقیه بدانند شما همه چیز را جدی گرفته اید. همچنین نسبت به دیگران حس خوب کمک کردن به شما را منتقل می کند. پس از بقیه کمک بخواهید و به آن ها فرصت لذت بردن از کمک کردن را بدهید. این برای آن ها هم خوب است. چارلز گیبسون نویسنده ی کتاب ثروت بدون ریسک می گوید: «اگر می خواهید در مورد پول چیزی یاد بگیرید، از کسی یاد بگیرید که پول زیادی دارد».

چیزی را که می خواهید در ذهن خود تصویر سازی کنید

پس ضمیر ناخودآگاه قادر است بفهمد به دنبال چه چیزی هستید. مثلا وقتی به رستوران می روید، طوری رفتار کنید که انگار یک مولتی میلیاردر هستید، یا یک ستاره موسیقی معروف یا هرچیزی که شما دوست دارید باشید. مثل یک بازیگر خوب و توانمند این کار را انجام دهید تا درون نقش محو شوید. این باعث می شود که ذهن شما به آن شرایط عادت کند و به علاوه این کار بسیار جالب و سرگرم کننده است.

یک لیست از کارهایی که دوست دارید انجام دهید بسازید، بعد به خودتان احترام بگذارید

از دیگران توقع دارید چگونه با شما رفتار کنند در صورتی که خودتان با خودتان رفتار درست و صحیحی ندارید.

خودتان را از محدودیت ها را آزاد کنید

خودتان را از محدودیت ها را آزاد کنید

منظورم این نیست که ریسک های غیرضروری کنید اما بیشتر موفقیت ها مستلزم ریسک و نترس بودن است. انسان ها این گونه رشد می کنند. با تحمل سختی و مبارزه با محدودیت ها! اگر دائما دنبال چالش های جدید و بزرگ تر باشید پس همان طور رشد می کنید. خیلی مهم است که رویاهای شما بزرگ باشد تا بتوانید به همان اندازه رشد کنید.

همیشه بیشتر از آن چیزی که می گیرید، ببخشید

این گونه همه نسبت به شما احساس ارزش می کنند. در ۶۰ سال قبل اجناس ژاپنی ارزان بودند، اما بعد استراتژی خود را عوض کردند. این استراتژی بر پایه دو فکر ساده اما مهم بود: کنترل کیفیت و ارتقای مدام! حالا قدرت اقتصادی ژاپن بسیار رشد کرده است. فقط از خودتان بپرسید دفعه ی بعدی چگونه این کارها را انجام دهم؟! و مدام دنبال راه هایی باشید که رشد کنید.

حس قدردانی داشته باشید

حس قدردانی داشته باشید

می دانم این جمله برای شما کلیشه ای است اما واقعا عملی است. وقتی شروع کردید به همه چیزهای مثبت و خوبی که دارید فکر کنید، به این که چه قدر خوش شانس هستید این یک پیام به ضمیر ناخودآگاه شما می فرستد و جرقه ی موفقیت را برای شما می زند. مهم ترین کار این است که هرشب قبل از خواب این را تمرین کنید، و به همه چیزهای خوب در زندگی خود فکر کنید. مانند سلامتی، دوستان، فرصت ها و هر چیزی که دارید. به خاطر همه ی داشته ها از خدا، زندگی و جهان تشکر کنید. قدردانی امروز شادی فردا را برای شما به ارمغان می آورد. این به مردم نیز مربوط می شود. اگر از اطرافیان خود تشکر کنید به نوعی آن ها را تشویق کرده اید که در آینده نیز دوباره به شما کمک کنند.

دیگر به فقر به عنوان یک مشکل نگاه نکنید!

بلکه آن را یک چالش ببینید و بر آن غلبه کنید. حتما که نباید یک شبه میلیاردر شوید، فقط سعی کنید هر روز بیشتر و بیشتر درآمد داشته باشد.

وقت خود را روی چیزهای غیرضروری تلف نکنید!

متوجه شوید چه چیزهایی برای شما مهم است و زندگی خود را همان طور اولویت بندی کنید. مثلا زمان شما ساعتی ۵۰۰ هزار تومان می ارزد. اگر مثلا برای خرید چیزی ۲ ساعت زمان بگذارید که جنس ۱۰۰ هزار تومان ارزان تر را پیدا کنید، یک مدیریت بد زمان و پول داشته اید.

فکرهای خوب را همان موقع که به ذهن شما می رسد، بنویسید

فکرهای خوبی که به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید 

افراد کمی این کار را می کنند. گاهی اوقات یک فکر می تواند برای شما چند صد میلیون تومان درآمد داشته باشد. مثلا اگر فکری داشته باشید و پس از مدتی ببینید، فرد دیگری آن را اجرا کرده، حالا فرق شما با آن فرد چیست؟! آن شخص فکر خود را نوشته و بعد آن را عملی کرده است.

روش های مثبت اندیشی را تمرین کنید

فرصت های ثروتمند شدن برای خیلی ها هر روز پیش می آید. با تمرین تکنیک ها می توانید بهتر تمرکز کنید و از موقعیت ها استفاده کنید. بیشتر میلیونرها تصادفی ثروتمند نشدند. بلکه با تغییر دیدگاه ها و نگرش خود ثروت کسب کردند. حالا نوبت شماست …

مطمئن شوید که به خود اهمیت می دهید

مطمئن شوید که به خود اهمیت می دهید

بسیاری از مردم به دیگران بیشتر از خودشان اهمیت می دهند. این درست نیست شما حتی می توانید اول از همه به خودتان احترام بگذارید.

ضعف های خود را بشناسید

همه می دانند در چه کارهایی خوب و در چه کارهایی بد هستند. همه در شناخت ضعف های خود خوب عمل می کنند. پس سعی کنید آن ها را تقویت و بیشتر مواظب آن ها باشید. نباید نا امید شوید! کسی بدون تلاش و مقاومت موفق نمی شود.

در آخر دوباره یادآوری می کنیم که ثروت واقعی تنها پول نیست. از امروز شروع کنید تا ببینید ثروت واقعی ازنظر چیست؟ یک نقشه بکشید و به سمت آن حرکت کنید. تغییر ایجاد کنید و بعد از این که موفق شدید این لحظه را به خاطر آورید، سپس برای کاری که انجام دادید از خودتان قدردانی کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx