مثبت اندیشی راهی برای رسیدن به موفقیت

9 comments
7 Min Read

positive-thinking-is-a-way-to-success-3

مثبت اندیشی چیست؟

مثبت اندیشی یکی از راههای رسیدن به موفقیت های روز افزون است. امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که پر از مشکلات مختلف و افکار منفی است. اگر بخواهیم همه چیز زندگی را خیلی جدی بگیریم به زودی خواهیم دید که همه چیز از هم می‌پاشد. غم و اندوه، حرص و ترس ما را محاصره کرده‌اند، اما چیزهای مثبت و بسیار خوبی در زندگی ما وجود دارند که تعادل را در دنیا برقرار می کنند. اگر می خواهیم بر روی جریان مثبت زندگی سوار شویم باید عشق، امید، انگیزه و شادی را در سرتاسر زندگیمان پخش کنیم. بعلاوه انسانهای مثبت اندیش لحظات بسیار لذت بخش و احساسات شیرینی را تجربه می‌کنند که انسانهای منفی نگر نمی‌ توانند آن لحظات را تجربه کنند. این بدان دلیل است که مثبت اندیشی دنیای واقعی ما را رنگارنگ می‌کند، حتی در لحظاتی که زندگی ما را تحت فشار قرار می‌دهد ما باید نگاهمان به زندگی مثبت باشد. مشکلات و چالشهای زندگی تنها تجربه هایی هستند که به ما آموزش می‌دهند که چگونه بیشتر منطقی باشیم و در آینده با مشکلاتمان کنار بیاییم. ما باید قدردان تجربه‌هایی باشیم که زندگی در اختیار ما قرار می‌دهد زیرا این تجربه‌ ها ما را در مراحل مختلف زندگیمان ماهر می‌کنند.

در زیر با چند فایده مثبت اندیش بودن در زندگی آشنا می شویم.

مثبت اندیشی طبق قانون جذب باعث پیشرفت می شود

مثبت اندیشی روانشناسی و مثبت اندیشی در قرآن همیشه مهمترین عامل پیشرفت مالی و شغلی بوده است. من مطمئن هستم که انسانهای مثبت اندیش همیشه شانس بیشتری برای موفقیت نسبت به انسانهای منفی نگر دارند. انسانهای مثبت اندیش معمولا زیاد در مشکلات غرق نمی‌شوند و سعی می‌کنند هر چه سریعتر راهی برای مدیریت موقعیت خود پیدا کنند. بعلاوه باید اعتقاد داشته باشیم که همه مشکلات همه جوره حل خواهند شد، تنها کافیست که اعتماد به نفس داشته باشیم و همه تلاشمان را برای حل مشکلات به کار ببریم.

positive-thinking-is-a-way-to-success-2

چیزهای زیادی برای لذت بردن وجود دارند

آیا تا به حال به چیزهای ساده اما زیبا در اطرافمان توجه کرده ایم؟ متاسفانه مردم عادت کرده اند که فقط چیزهای منفی را ببینند و آنها را به سمت خود جذب کنند.

چشمانمان را باز کنیم و اطرافمان را خوب ببینیم آنوقت چیزهای شگفت انگیز بسیاری را برای لذت بردن پیدا خواهیم کرد. دلخوشی های ساده زندگی بسیار با ارزشند زیرا ما هرگز نمی‌توانیم لبخندی را که بر روی لبان فرزندمان نقش می بندد و یا لحظات شادی را که در کنار دوستانمان می گذرانیم با پول بخریم.زندگی شگفت انگیز است.

positive-thinking-is-a-way-to-success-4

لحظات شاد در زندگی

به اعتقاد من هر شخصی در زندگی چیزی با ارزش و لذت بخش دارد. هنگامی که مجبوریم در زندگی بر یک سری موانع جدی غلبه کنیم باید دیدگاه مثبتمان را نیز همراه آن تقویت کنیم. ما باید به خانواده، دوستان، شغلمان و همه لحظات باشکوه زندگیمان افتخار کنیم. یک تکه کاغذ برداریم و همه ویژگیهای خوب و موفقیتهای زندگیمان را بر روی آن بنویسیم و آنوقت متوجه خواهیم شد هیچ چیز به آن اندازه‌ای که ما فکر می کنیم بد نیست.

positive-thinking-is-a-way-to-success-1

دارویی خوب برای لحظات سخت زندگی است

هر انسان مثبت اندیشی می داند که لحظات سخت و شاد زندگی همیشگی نیستند. انسانهای مثبت اندیش همیشه آمادگی لازم برای مقابله با چالشهای مختلف زندگی را دارند. بسیاری از انسانهای مثبت اندیش در لحظه حال زندگی می‌کنند و این راهکار آنها را در مقابل نگرانی و اضطراب گذشته و آینده در امان نگه می‌دارد. صبور باشیم و آنگاه به زودی می‌بینیم که مثبت اندیش بودن هزینه خود را در زندگی به ما خواهد پرداخت. از نظر یک انسان مثبت اندیش مانعی کوچک در سر راه رسیدن به هدف تتها یک فرصت است نه یک بار سنگین.

زندگی طولانی‌تر

بر اساس تحقیقات گسترده علمی، انسانهای مثبت اندیش بیشتر از دیگران سالم و جوان می‌مانند. افکار و نگرش مثبت باعث افزایش سطح دفاعی بدن می‌شود و بدن را قویتر می‌کند. تعادل روح بهترین دفاع بر ضد افکار منفی و بیماری هاست. مثبت اندیشی بهترین راه مبارزه با استرس است. اضطراب و استرس دائمی بسیار برای بدن و ذهن خطرناک است. بنابراین مثبت اندیشی به ما کمک می‌کند که عمر طولانی تری داشته باشید و از هر لحظه از زندگیمان لذت ببریم. پس اگر می‌خواهیم کیفیت زندگیمان را بالا ببریم مثبت اندیشی را جایگزین منفی نگری کنیم.

positive-thinking-is-a-way-to-success-6

قدرت افکار مثبت

بسیاری از انسانهای مثبت اندیش به این نکته پی برده‌اند که افکار مثبت آنها در رسیدن به اهدافشان بسیار موثر است، همچنین مثبت اندیشی به آنها کمک خواهد کرد که همیشه حالشان خوب باشد. مثبت اندیشی بر روی احساسات ما تاثیر گذاشته و به ما کمک می‌کند که بر روی جنبه های مهم زندگیمان تمرکز کنیم و در نتیجه این تبدیل به عادتی برای ما تبدیل می‌شود که به جنبه مثبت هر چیزی فکر کنیم. ما یاد خواهیم گرفت که به همه چیزهای خوب در اطرافمان دقت کنیم. اگر ما خودمان را متقاعد کنیم که هر چیزی را می‌خواهیم می‌توانیم به دست بیاوریم پس مطمئن باشیم که در به دست آوردن آن موفق خواهیم شد.

مثبت اندیشی راهی برای رسیدن به موفقیت

مثبت اندیشی کلید موفقیت شماست

مثبت اندیشان کسانی هستند که با قانون جذب سریع برای هر کاری اقدام می‌کنند و منتظر معجزه نمی‌مانند کسانی که در زندگی قدمهای کوچکی برای زندگی بر می‌دارند شانس موفقیتشان در رسیدن به هدف بیشتر است. ما باید بدانیم گریه کردن بر واقعیتهای منفی زندگی نتیجه‌ای را به دنبال نخواهد داشت. حرکت مداوم رو به جلو و مثبت اندیشی، در موفقیت را به روی شما باز خواهد کرد. یک فرد مثبت اندیش به چالشهای زندگی به دیده تجربه می‌نگرد.

مثبت اندیشی راهی برای رسیدن به موفقیت

بیشتر شبیه یک معجزه می ماند که در این روزگار سخت کسی باشیم که همیشه نیمه پر لیوان را می‌بیند البته این بدان معنا نیست که همیشه شاد باشیم. آیا ما فردی مثبت اندیش هستیم؟ آیا افکار مثبتمان به ما کمک می‌کنند که با چالشهای زندگی بجنگیم؟ تجربه های مثبت اندیشی خود را با دیگر کاربران ما در میان بگذارید…

۴.۵/۵ - (۴۴ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

9 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
9
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx