بهترین شیوه برای تمرین قانون جذب

4 comments
11 Min Read

شما برای تمرین قانون جذب در زندگیتان باید عادت های مثبتی را به وجود آورید و با مثبت اندیشی به همه چیز نگاه کنید. عادت های خوب می توانند تمرینی برای قوانین جذب باشند. البته ساخت عادت های خوب همیشه هم راحت نیست. برای ایجاد یک عادت خوب حداقل ۲۱ روز زمان لازم است.

اگر چه ایجاد عادت های خوب و تمرین کارهای سخت مربوط به قوانین جذب گاهی سخت و نیازمند صرف زمان و انرژی هستند ولی وقتی آنها را به اهداف تان گره بزنید و جزئی از مسیر رسیدن به آرزوهای تان شوند، با پشتکار بیشتری آنها را انجام خواهید داد. داشتن نظم و برنامه روزانه بسیار می تواند در تمرین قانون جذب کمک کند.

زمان کافی برای تمرین قانون جذب

بزرگترین نگرانی در تمرین قانون جذب زمانی است که شما با خود فکر می کنید که چطور قرار است این تمرینات را خوب و کامل انجام دهید. اینکه چگونه و در چه زمانی قرار است تمرینات و عادت های قانون جذب را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

اما باور کنید فقط به زمان ۲ تا ۵ دقیقه ای نیاز دارید تا در منزل و در زمان صبح، تمرینات معنوی و تمرکزی قانون جذب را انجام دهید. بسیاری از افراد که از فواید و نتایج مثبت تمرین قوانین جذب بهره مند شده اند، حتی در لابلای برنامه ریزی های فشرده روزانه خود، همچنان آن را انجام می دهند. بنابراین اگر آنها برای انجام این کار انرژی دارند و می توانند تمرین کنند تا راه هایی برای متعادل کردن زندگی شان پیدا کنند، پس شما هم می توانید.

تمرین قانون جذب

تمرین قانون جذب اصلا سخت نیست و تنها چیزی که شما باید در این باره بدانید این است که چطور از زمان تان بیشترین استفاده را بکنید. مثلا می توانید از صبح که از خواب بیدار می شوید تا شب که به خواب می روید، از راهنمایی های زیر برای بهبود عملکردتان استفاده کنید.

برخی از این تمرینات را می توانید زمانی که منتظر چیزی یا کسی هستید و یا در اتاق انتظار مطب در صف ویزیت انجام دهید. به یاد داشته باشید که هر دقیقه وقت آزاد که از صبح و بعد از بیداری دارید، ارزش استفاده و کارکرد دارد.

زمان های مناسب برای تمرین قانون جذب

 • مدت زمان ۲ الی ۵ دقیقه ای درست بعد از بیدار شدن از خواب در زمان صبح
 • مدت زمان ۲ الی ۵ دقیقه حین صرف ناهار
 • زمان آزاد در حین مسیر رفت و برگشت
 • زمان آزاد ۵ دقیقه ای قبل از خواب

این زمان ها بخصوص برای افرادی که پرمشغله هستید و زمان کافی برای تمرین قانون جذب ندارند، بهترین فرصت است.

۹ روش برای تمرین قانون جذب

 • تصویرسازی

 اولین چیزی که باید همیشه تمرین کنید، تصورات زمان صبح بلافاصله بعد از بیداری است. بلافاصله وقتی بیدار شدید، تصور کنید که روزتان را چگونه باید باشد و چطور می خواهید آن را بگذرانید.

حداقل سه دقیقه زمان بگذارید و به هر چیزی با نگاه خوش بینانه بنگرید. خودتان را در تمام این تصورات شخصی قوی، شاد و کامل تصور کنید. خودتان را در حالتی راضی و خوشنود ببینید و هرگاه غمی به سراغ تان آمد، تمام تلاش تان را برای شاد کردن خود انجام دهید.

 • تمرکز روی اهداف

از هستی و کائنات بخواهید تا خواسته های تان را برآورده کنند. شروع به نوشتن خواسته ها و رویاهای تان کنید. این کار به تقویت تمرکز شما کمک می کند. البته نیازی نیست که خواسته های عجیب و دور از دسترس مثل میلیونر شدن را تصور کنید. حتی یک چیز کوچک مثل به دست آوردن محبوبیت در بین همکاران تان هم می تواند به زندگی شما ارزش دهد.

سعی کنید تمرکز تان روی چیزهایی باشد که به زندگی تان ارزش و بها می دهد. چیزهایی مثل کسب موفقیت و پیشرفت در کارتان یا گسترش مهارت های تان.

تمرکز بر روی اهداف

 • با صدای بلند از خودتان تعریف کنید

هر روز قبل از رفتن به سر کار، زمانی که جلوی آینه ایستاده اید تا آماده شوید، در حین این کار به خودتان نگاه کنید و با خود جملات مثبت و انرژی بخش بگویید. از خودتان تعریف کنید، به خودتان انرژی بدهید، به خودتان جملات محبت آمیز بگویید و توانایی های تان را تایید کنید.این کار را می توانید در مسیر رفتن به محل کارتان هم انجام دهید و با خودتان حرف بزنید تا انرژی مثبت تان بیشتر شود.

حتی می توانید صدای تان را که جملات مثبت و انگیزشی به خود می گویید را ضبط کنید و هر وقت که توانستید به آن گوش دهید. یا اغلب پیام هایی را بخوانید که احساس خوبی در شما ایجاد می کنند. اگر کنار کسی نشستید که با شما افکار و اعتقادات مشترک دارد، می توانید از آنها سخن بگویید. در غیر این صورت این کار را نکنید.

 • مطالعه در زمینه قانون جذب

وقتی در کنار تمرینات تان، کتاب ها و منابع قانون جذب را هم مطالعه کنید، تمرینات بهتری خواهید داشت. می توانید در زمان های رفت و آمد و در مسیر کار یا منزل، در مترو یا اتوبوس این کتاب ها را مطاله کنید. سعی کنید کتاب مناسب با اهداف تان را انتخاب کنید. اگر می خواهید به هدف خاصی برسید، با اختصاص دادن زمان در مترو یا اتوبوس یک گام به هدف تان نزدیک تر می شوید.

 • مدیتیشن

مدیتیشن به شما کمک می کند تا به مرکزهای انرژی در قلب، ذهن و روح تان دسترسی پیدا کنید. اولین تاثیر آن بر زندگی شما این است که فکرتان را آزاد می کند و باعث آرامش روح تان می شود. این انرژی ابتدا در نقطه ایی زیر ناف تان خلق می شود و شما باید برای تقویت این انرژی تلاش کنید. این تلاش به شما در بهبود درک تان و عمیق تر کردن اتصال تان با امیال درونی تان و منابع انرژی کمک می کند.

شما می توانید این انرژی و آرامش را با بستن چشم های تان و تصور کردن یک گوی نورانی و تمرکز بر روی گرمای آن به دست آورید. همزمان با این تصورات و احساس گرمای آن در ذهن خود، اندازه این گوی نورانی را بزرگ و بزرگ تر تصور کنید تا جایی که حس کنید گرمای آن تمام نقاط اطراف آن قسمت از بدن تان را فرا گرفته است. این گرما و انرژی به شما احساس قدرت می دهد و شما را برای رویایی با روز پیش رو آماده می کند.

مدیتیشن

 • مهربانی

راز حال خوب و پرانرژی ماندن در تمام طول روز این است که با خودتان مهربان باشید. اما چطور این کار را انجام دهید. شاید باورتان نشود ولی خوردن غذاهای تازه و سالم و مقوی به شما کمک می کند که اینگونه رفتار کنید.

سعی کنید در جمع ها و کارهای گروهی شرکت کنید. در صحبت ها و بحث های همکاران تان شرکت کنید. در زمان صرف ناهار دقایقی را برای استراحت درنظر بگیرید تا با تصورات خلاقانه، انرژی تان را تجدید کنید‌. این کار برای بازسازی اهداف تان برای ساعات باقیمانده روز می شود.

انتخاب تصادفی رفتارهای محبت آمیز با دیگران هم می تواند به شما کمک کند. مثلا وقتی در اتوبوس یا مترو شلوغ، صندلی تان را به فردی ضعیف تر می دهید یا در را برای کسی باز می کنید.

 • انتشار انرژی مثبت

سعی کنید منبعی از انرژی مثبت در خانه یا محل کار و یا در جمع دوستان تان باشید. منبع خبرهای خوب و مثبت باشید نه منبع اخبار منفی و تلخ. مثلا می توانید اتفاق خوبی که برایتان افتاده را برای دیگران تعریف کنید. برای دوستان تان بگویید که چرا حال تان این روزها خوب است و چرا عاشق کارتان هستید.

از گلایه کردن درباره کار و خستگی های تان خودداری کنید. در عوض مشوق دیگران باشید. نظرات مثبت تان را درباره پیشرفت آنها بگویید و آنها را با ایده های جدیدتان خوشحال کنید.

 • انعکاس پیشرفت ها

در حین صرف ناهار با خانواده یا دوستان از کارهایی که در طول روز انجام داده اید یا چیزی که بیش از همه دوست داشتید، حرف بزنید. همین حرف زدن و تعریف کردن موفقیت تان مانند تایید و تشویق دویاره پیشرفت تان عمل می کند.

البته برای نتیجه گرفتن از تمامی این کارها و تمرینات قانون جذب باید صبور باشید. لازمه موفقیت در تمرین ها و رسیدن به اهداف تان، پشتکار و مثبت اندیشی است.

 • دفترچه برنامه ها

برای تمرینات و برنامه ریزی های خود دفترچه ای مختص آن اختصاص دهید و در انتهای هر روز، تمام موفقیت ها و پیشرفت های تان را در این دفترچه ثبت کنید. این کار باعث می شود که روزهای بهتری هم جذب کنید و تمرینات تان را قوی تر ادامه دهید. هرچیزی که باعث خوشحالی و احساس رضایت تان می شود در این دفترچه یادداشت کنید. می توانید این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید. حداقل ۵ مورد از چیزهایی که باعث احساس خوشنودی تان شده اند را یادداشت کنید. به احساسات مثبت تان اجازه دهید که در لحظه لحظه زندگی تان و هر روزتان جریان پیدا کنند و هر روز جدید را با انرژی مثبت آغاز کنید.

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx