چگونه مشکلات موجود در محیط کار را قبل از وقوع حل کنیم

نظرات 3
5 دقیقه زمان مطالعه

چگونه مشکلات موجود در محیط کار را قبل از وقوع حل کنیم

هیچکس نمی تواند آینده را پیش‌ بینی کند، اما بررسی و تحلیل اطلاعات به‌ دست‌ آمده از تمام بخش‌ های یک سازمان، می تواند تا حدودی از وقوع مشکلات جدید در محیط کار پیشگیری کند.
کسب و کارهای مدرن با سرعت بسیار بالایی در حال حرکت هستند. رهبران کسب‌ و‌ کارهای جدید و بزرگ تلاش بسیار زیادی می کنند تا بتوانند نسبت به اتفاقات جدید واکنش مناسب نشان دهند و خودشان را با آنها تطبیق دهند. خوشبختانه راههای بسیار زیادی برای پیش‌ بینی و جلوگیری از مشکلات وجود دارند. ۷ نکته‌ ای که در ادامه این مقاله آورده شده است، به ما در انجام این کار کمک می‌ کنند.

۱- برقراری رابطه مؤثر

ارتباطاتی که ما و تیم مان با دیگر کارمندان شرکت برقرار می‌ کنیم، تأثیر زیادی بر بهبود بهره وری شرکت می گذارند. همکاران و کارمندان خود را از اتفاقات پشت صحنه مطلع کنیم و آنها را برای تغییرات آماده کنیم. حتی کمترین مقدار اطلاع رسانی نیز می تواند میزان استرس کارمندان را کاهش دهد. زمانی که آنها انتظار تغییر کردن شرایط را داشته باشند، راحت تر می توانند خودشان را با اوضاع جدید وفق دهند و همین موضوع تأثیر زیادی بر بهبود بازدهی آنها می گذارد.

۲- بازخورد گرفتن

داشتن ارتباطات مؤثر تنها به اخطار دادن و آماده کردن کارمندان برای تغییرات محدود نمی شود؛ بلکه باید از آنها بازخوردهای سازنده نیز گرفته شود. کارمندان جنبه هایی از سازمان را می بینند که ممکن است رهبران و مدیران کمتر متوجه آنها باشند. با کارمندان خود بی طرفانه و دوستانه صحبت کنیم و از همه بخواهیم در این مکالمات شرکت داشته باشند.

۳- ارائه راه‌ حل های جدید

چگونه مشکلات موجود در محیط کار را قبل از وقوع حل کنیم

تاریخ همواره تکرار می‌ شود و یادگرفتن از اشتباهات گذشته، راه‌ رسیدن به موفقیت را هموار میکند. بنابراین سعی کنیم تا جای ممکن مشکلات گذشته و راه‌ حل هایی که برای رفع آنها ارائه شده است، به خاطر بسپاریم. گاهی اوقات راه حل مشکلات جدید از ترکیب راههای قبلی به دست می‌ آید. همچنین باید افرادی که در برطرف کردن مشکلات قبلی به ما کمک کرده اند، به خوبی به خاطر بسپاریم؛ زیرا ممکن است در آینده نیز کمک زیادی به ما در این زمینه انجام دهند.

۴- تشویق به همکاری

بسیاری از سازمان ها از ساختار و فعالیت های سنتی استفاده می کنند. درحالی‌که رهبران کسب‌ و‌ کارهای نوپا به‌ دنبال استفاده از راه‌ حل های جدید هستند. از بین بردن بخش بندی هایی که کارمندان یک دپارتمان را از دیگران جدا می کند، باعث می شود همه کارمندان ببینند کارشان چه تأثیری بر دیگران می گذارد. به عبارتی این کار باعث می شود کارمندان عواقب تصمیماتی که می گیرند، ببینند و درنتیجه دقت بیشتری در عملکرد خود داشته باشند. گاهی اوقات کمک گرفتن از اعضای بخش های دیگر می تواند تأثیر زیادی بر جلوگیری از بروز مشکلات آینده داشته باشد.

۵- استفاده از فرضیات

یکی از راه های روبه‌ رویی با مشکلات، فکر کردن به فرضیات است. سعی کنیم نتیجه تمام تصمیم هایی که می خواهیم بگیریم، از قبل تصور کنیم. یک پیش‌ بینی خوب و مؤثر زمانی اتفاق می‌ افتد که بتوانیم دانش خود را تحلیل کنیم و از آن برای بررسی اتفاقاتی که ممکن است رخ دهند، استفاده کنیم. هیچکس نمی تواند آینده را پیش‌ بینی کند؛ اما در دنیای کسب‌ و‌ کار می‌ توان با ارزیابی دقیق و استفاده از تجربیات گذشته، این کار را تا حدودی انجام داد.

۶- آزمایش کامل

چگونه مشکلات موجود در محیط کار را قبل از وقوع حل کنیم

یک محصول یا اپلیکیشن جدید باید پیش از ارائه شدن به‌ طور کامل مورد آزمایش قرار بگیرد. درست است که محصول تا پیش از ارائه بارها تغییر می کند؛ اما آزمایش کردن آن در هر مرحله می تواند مشکلات پنهان شده در هر بخش را به خوبی نشان دهد.

۷- پیگیری پیشرفت

اگر از تاریخ درس نگیریم، مجبور هستیم که دوباره آن را تجربه کنیم. به کار بردن نکته‌ ها و درس‌ هایی که از اتفاقات گذشته گرفته ایم، می تواند بر موفقیت ما تأثیر زیادی بگذارد. زمانی که می خواهیم برای مشکلات جدید راه حل ارائه دهیم، مشکلات گذشته و راه هایی که برای رفع آن استفاده کرده‌ ایم نیز در نظر بگیریم و در تصمیم گیری خود به‌ کار ببریم. 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx