رسیدن به آرزوها با قدرت ذهن

نظرات 4
9 دقیقه مطالعه

رسیدن به آرزوها با قدرت ذهن

با قدرت ذهن آرزوهای خود را محقق کنید (قانون جذب)

اگر برای یکی از افراد خانواده تان می خواهید خانه ای بسازید به انتخاب زمین مناسب اقدام می کنید، سپس به دنبال یک معمار خوب می گردید و از بهترین مصالح ساختمانی و تیر آهن و چوب و … استفاده می کنید تا بتوانید عمری را در آن به آسایش سپری کنید. حالا برای ساختمان ذهنی خودتان چه طرح و برنامه ای ریخته اید؟ و برای رفاه و سعادت شخص خودتان چه کارهایی کرده اید؟ هر چه وارد زندگی خودتان می کنید همانند همان مصالحی است که می خواهید در ساختمان آن خانه به کار ببرید. آیا برای پایه و اساس ساختمان اندیشه و افکار خود فکری کرده اید؟!

اگر نقشه های شما با برداشت های ترس و اضطراب، دلواپسی، تنگ نظری، یاس و ناامیدی و فریب همراه باشد، در آن صورت بر اساس قانون جذب بافت ذهنی شما به صورت های گوناگون غم و غصه، ناراحتی اعصاب و محرومیت از هر نوعی تجلی پیدا خواهد کرد.

فعالیت اساسی و پربار شما در زندگی زمانی نتیجه بخش خواهد بود که شما در هر لحظه از عمر از کاری که می کنید لذت ببرید. هر انسانی بنای ذهنی خود، اندیشه و تخیلات خود را بر اساس نقشه های از پیش تعیین شده، پایه ریزی می کند. لحظه به لحظه زندگی تان را می توانید از افکار خوب و خوش، امیدوار کننده، سلامتی و نشاط سرشار کنید و در ضمیر ناخودآگاهتان آرزوهای خود را تجسم کنید.

روی این بنای پر شکوهی که می سازید و دائما خودتان در حال تجدید و ترمیم آن هستید، اینک شخصیت و هویت شما است که سرافراز و سربلند ایستاده و لبخند می زند. توصیه می کنیم که حجتی لحظه ای از تجسم نقشه های جدید خود باز نمانید و با عزم و اراده ای قوی و با خلق و خویی خوش و دلی شاد طرح های جدید بریزید. ضمیر ناخودآگاه شما دمی از تلاش و فعالیت باز نمی ماند و هرچه را که به وی بسپارید با خوشدلی انجام خواهد داد و بر اساس قانون جذب نقشه ها و آرزوهایتان را عملی خواهد کرد.

جنبه عملی تحقق یافتن آرزوها

جنبه عملی تحقق یافتن آرزوها

کلمه علم به مفهوم شناخت طبقه بندی شده و بسیار منظم و سیستماتیک می باشد. اکنون به علم و هنر واقعی آرزوها و خواسته ها در رابطه با اصول اساسی زندگی و تکنیک ها می پردازیم که به مدد این ها بتوان به آن ها دست پیدا کرد. هنر همان تکنیک و روش شخصی برای دست یافتن به آرزو می باشد. و علم واکنش روح خلاق در مقابل تصویر ذهنی و اندیشه می باشد.

مطمئنا اگر نان خواسته اید سنگ را به جای آن نمی پذیرید. اما در صورتی که در طلب نان هستید باید آن را از سر ایمان بخواهید. اگر تصویری از آن در ذهنتان وجود نداشته باشد روح چگونه می تواند دست به تلاش و تکاپو بزند و چه عاملی مشوق آن خواهد شد و چه انگیزه ای آن را به سمت جلو هدایت خواهد کرد.

هدف و خواست شخص یک رفتار ذهنی است، بایستی توسط روح او به عنوان یک تصویر مورد قبول قرار گیرد و این کار الزاما می بایست قبل از این که نیروی ناخودآگاه ذهن آن را بگیرد، در خود نگه دارد و جلوه ی دیگری به آن ها ببخشد انجام شود.

این روند تکامل و رو به رشد را می بایست احساس شادی، خوشنودی و رضایتمندی از حصول اطمینان از هدف و آرزویتان همراهی نماید. شناخت فرد از آن چه حرکت ضمیر خودآگاه پیوسته پاسخ و واکنش روشنی از ضمیر ناخودآگاه دریافت می کند میسر می شود و آن هم بایستی با عقل، درایت و نیروی بی کران و اعتماد مطلق همراه باشد و مجموعه ی همه این ها را هنر و علم هدف و آرزوی واقعی تان می توان نامید. مطمئن باشید که با مراعات این نکات و قانون جذب می توانید به هدف ها و آرزوهای خود دست پیدا کنید.

با قدرت ذهن چگونه به آرزوهای خود برسیم؟!

با قدرت ذهن چگونه به آرزوهای خود برسیم؟!

ساده ترین و بدیهی ترین راه برای رسیدن به آرزوهای خود این است که هر ایده ای که در سر داریم، آن را در مغز خود حاضر کنیم و به آن حالت تصویری ببخشیم و چنان بر صحیفه دل نقش کنیم که انگار همین الان تحقق آن را به واضح می بینیم.

هرکسی با چشمان خود فقط آن چیزی را که در جهان خارج وجود دارد می بیند، در صورتی که با چشم دل چیزهایی را می بینیم که شاید در جهان ما وجود خارجی نداشته باشد! آن تصویری که در ضمیر ناخودآگاه تان می بینید شاید آن چیزی است که در آرزوی دیدن آن بودید و نه آن که باید ببینید!

پس آن چه را که به ذهنتان می سپارید، در تلاش باشید تا هم چون ذره ای از ذرات وجودتان واقعی و ملموس باشد. آرمان ها و آرزوهایی که به ضمیر ناخودآگاهتان می دهید در صورتی که تصویر ذهنی روشی و معتبری داشته باشد روزگاری بر ضمیر خودآگاه شما ظاهر خواهد شد و بر اساس قانون جذب رویاها و آرزوهایتان تحقق پیدا خواهد کرد.

این روش فکر کردن به آرزوها بر ضمیر ناخودآگاه تاثیر فراوانی می گذارد و این نتایج به نوبه ی خود رفتار، اعمال و تجارب زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد. معمار نوع بنایی را که می خواهد بسازد مدنظر قرار خواهد داد و در ذهن خود ساختمان فرضی را بعد از تکمیل آن مجسم می کند. نیروی تخیل و شکل قالب گیری به گونه ای است که انگار قالب ریزی می خواهد آسمان خراشی بریزد و یا کلبه ای کوچک و محقر بسازد.

ذهن او طرح نقشه را در ضمیرش ترسیم می کند، سپس معمارها و کارگران با جمع آوری مصالح ساختمانی به تدریج شروع به احداث ساختمان می کنند و آن را تکمیل می کنند تا سرانجام به پایان می رسد و اینک قالب مطابق نمونه ای که در ذهن فرد ترسیم شده از کار در می آید و به عبارت دیگر برابر اصل می شود.

روش تصویرسازی ذهنی

روش تصویرسازی ذهنی

چینی ها ضرب المثل جالبی دارند که می گوید یک تصویر به هزار کلمه می ارزد. ویلیام جیمز پدر روانشناسی مدرن آمریکا بر این عقیده بود که ضمیر ناخودآگاه هر تصویری را که ضمیر خودآگاه به آن بدهد چاپ خواهد کرد، مخصوصا آن که پشتوانه ای قدرتمند به نام ایمان داشته باشد.

برای انجام تمرین تصویرسازی ذهنی بهتر است که از نظر روحی شرایط لازم به وجود بیاید و براین کار شخص باید بتواند با تمرین های آرام سازی تن و روح تصمیمات لازم را اتخاذ نماید تا در محیطی سرشار از آرامش از نیروی ناخودآگاه استفاده کند.

حتی می تواند قبل از خواب از این روش استفاده کند و مثلا در ذهن خودش تجسم کند که در حال نوشتن چک خرید خانه ی مورد علاقه اش می باشد و آن را واقعی بداند، در این صورت ضمیر ناخودآگاه اثرات آن را دریافت می کند. و بر اساس قانون جذب جریانات عمیق روحی خریدار و فروشنده را به هم مرتبط می کند. به گفته بهتر تصویر ذهنی که در ذهن ثابت نگاه داشته شده و ایمان آن را استوار می کند، سرانجام خود را نشان می دهد و در عالم واقعیت تحقق پیدا خواهد کرد.

4.2/5 - (6 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx