چگونگی ایجاد حلقه های ارتباطی با قانون جذب

نظرات 3
20 دقیقه مطالعه

ایجاد حلقه های ارتباطی

چگونه با قدرت درونمان حلقه های ارتباطی عمیق ایجاد کنیم (قانون جذب)

همه ی ما به این مسئله آگاه هستیم برای این که بتوانیم نتایج دلخواهی در زندگی به دست آوریم باید از قدرت درونی خود کمک بگیریم. تاکنون فکر کرده اید قدرت درونی چیست؟ در این راستا باید بگوییم که قدرت درونی یعنی توانایی شروع به کار، یعنی شما بتوانید راه خود را برای رسیدن به موفقیت پیدا کنید و در آن قدم بگذارید. شما قبل از این که در مسیر موفقیت قرار بگیرید باید نسبت به این مسئله آگاهی پیدا کنید که آیا راه رسیدن به هدف را درست انتخاب کرده اید؟ و آیا در حال نزدیک شدن و یا فاصله گرفتن از آن هستید؟

بسیاری از افراد بر این عقیده اند برای این که بتوانید به قدرت درونی خود دست پیدا کنید باید از الگوی افراد موفق پیروی کنید. اما سوال اینجاست چرا تمامی افراد از این الگو پیروی نمی کنند؟ دقت داشته باشید تنها دلیلی که برای این مسئله وجود دارد ترس می باشد. بر اساس قانون جذب احساس ترس و ناراحتی، انسان را از انجام بسیاری از کارها باز می دارد. مثل ناراحتی از شکست، شنیدن پاسخ منفی و هر چیز دیگری.

این مسئله کاملا روشن است که تمامی انسان ها از ناراحتی گریزان هستند

اما همان طور که می دانید میل به خوشی و نفرت از ناراحتی، هدایت کننده مسیر زندگی هستند و آن چه ما را در مسیر زندگی به پیش می برد چگونگی شکل گیری حلقه ارتباطی این دو احساس با موارد گوناگون در سیستم عصبی ماست.

این مسئله به معنای شرطی شدن می باشد. شرطی شدن به معنی تشکیل یک حلقه بسیار محکم در مغز بین هر کار و احساس خوشی و ناراحتی می باشد. تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چرا مردم خیلی شکلات می خورند؟ در پاسخ باید بگوییم که سیستم عصبی بدن آن ها بین خوردن شکلات و همچنین احساس خوش یک حلقه ارتباطی بسیار قوی شکل داده است. هر چند این ارتباط خیلی نمی تواند برای آنها مفید باشد و امکان از دست دادن سلامتی شان وجود دارد.

پس آن چیزی که مسلم است این است که بر اساس قانون جذب آن چیزی که زندگی ما را تحت کنترل خود دارد، معنا و مفهوم چیزهایی است که در ذهن ما شکل گرفته است. همواره این مسئله را به یاد بیاورید که آن مفهومی که شما در ذهنتان جای داده اید، تعیین کننده رفتار شما می باشد و شما را به سمت تجلی افکارتان سوق می دهد.

قانون جذب

تنها تفکر مثبت کافی نیست

آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید کسب و کاری جدید راه اندازی کنید؟ مطمئنا بسیاری از افراد همواره در فکر ایجاد کسب و کاری جدید هستند، اما هیچ گاه به سمت انجام و شروع آن نمی روند. دلیل دست به کار نشدن آن ها چیست؟ در واقع اصلی ترین دلیل این مسئله این است که آن ها در ذهن خود انجام این کار را به معنی تحمل سختی می دانند و به همین خاطر حاضر نیستند به خودشان سختی راه دهند.

آن ها شروع یک حرفه جدید و یا فعالیتی جدید را با احساس ناراحتی می دانند، آن ها به شروع کار جدید تمایل دارند، اما حلقه ارتباطی موجود در سیستم عصبی آن ها به مراتب قوی تر است. این حلقه ارتباطی با تار و پود فراوانی محکم شده است، اما اگر در نظر دارید تا در کار جدید خود به موفقیت برسید، باید با سرعت پیش رفته و بر اساس قانون جذب دیدگاه خود را نسبت به شغل و یا تجارت جدیدی که راه اندازی کرده اید تغییر دهید.

شما باید تغییرات گسترده ای از لحاظ روحی و معنوی در خود ایجاد کنید

نحوه شکل گیری حلقه های ارتباطی را در سیستم عصبی خود معکوس کنید. باید بتوانید ذهنتان را به گونه ای برنامه ریزی کنید که هرگاه در رابطه با این کار با خودتان صحبت کردید، احساس خوش تمام وجود شما را در بر بگیرد. دقت داشته باشید که تنها در این صورت است که می توانید سیستم عصبی خود را در رابطه با تجارت و حرفه ای که در نظر گرفته اید همسو کنید.

از همین رو اگر می خواهید تغییراتی در زندگی به وجود آورید باید فکر و هماهنگی عصبی موجود در میان مغزتان را تغییر دهید. علم شرطی سازی و هماهنگ سازی این روزها به کمک انسان ها آمده و به کمک آن می توانید این مسئله را به خوبی پشت سر بگذارید. این که چگونه می توانید خودتان را به شکل شرطی در بیاورید که بتوانید بدون احساس ناراحتی تغییراتی را ایجاد کنید که رفتارها و روش های مناسبی را در پیش بگیرید و بتوانید این تغییرات مثبت را در زندگی خود حفظ نمایید.

تاکنون با این مسئله روبرو شده اید که به هیچ وجه نتوانید به مسائل مثبت فکر کنید و همواره نکات منفی ذهن شما را درگیر کرده است؟ همان طور که می دانید مثبت فکر کردن باعث می شود تا شما زندگی را زیبا ببینید اما این مسئله به تنهایی نمی تواند باعث شود که شما بر مشکلات غلبه کنید. بزرگ ترین مشکلی که مثبت اندیشی با خود به همراه دارد، این است که در اکثر مواقع مجبور می شویم تا مثبت فکر کنیم.

علت و معلول

همان طور که می دانید ما در دنیای علت و معلول زندگی می کنیم

همواره باید علتی وجود داشته باشد تا معلولی برای آن به وجود آید. از همین رو شما باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که اگر چیزی را بارها و بارها برای خود تکرار کنید، ذهنتان به صورت ناخودآگاه شرطی سازی می شود و بر اساس قانون جذب راحت تر می تواند با مسئله کنار بیاید. از همین رو در اینجا در می یابیم که تنها شرطی سازی برای داشتن افکاری مثبت کافی نیست؛ بلکه باید عمل را نیز در کنار آن قرار دهید.

باید نوع پاسخ های شرطی به محرک های پیرامون را تغییر دهید. به عنوان مثال اگر پاسخ شرطی شما به رژیم لاغری منفی است و با فکر کردن راجع به آن فورا احساس ناراحتی می کنید، هیچوقت نمی توانید اضافه وزن خود را جبران کنید. شما باید خودتان را به گونه ای شرطی کنید که تغذیه صحیح را لذت ناشی از کاهش وزن و به دست آوردن تندرستی بدانید.

از همین رو باید بدانید هر چقدر که شما افکار مثبت داشته باشید، ولی در صورتی که هیچ قدم مثبتی در آن راه برندارید باز هم نمی توانید در انجام کاری به موفقیت دست پیدا کنید. شما باید حلقه های ارتباطی موجود در ذهنتان را بشکنید. آن چیزی که زندگی شما را تحت کنترل خود گرفته هماهنگی و ارتباطاتی است که در سیستم عصبی شما وجود دارد. این حلقه ها می توانند سطح انگیزه را مشخص کنند و میل انجام کار را در افراد به وجود آورند.

راهنمای قانون جذب در هفت روز

هنگامی که برای اولین بار قانون جذب را یاد گرفتم، مفهوم آن ساده به نظر می‌رسید. فکرها به چیزهای فیزیکی تبدیل می‌شوند، درست است؟ اما به نظر می‌رسید هر چه بیشتر حفاری می‌کردم، چیزهای بیشتری کشف می‌کردم. برخی از آن‌ها به من می‌گفتند که بی‌خیال این قانون شوم و برخی خیر. برخی از آن‌ها بسیار خاص و جزئی بودند و برخی دیگر عمومی بودند. 

متاسفانه من به هر چیزی بیش از حد فکر می‌کنم و در آن زمان بدتر بودم. پس هر ایده ای که در سایت‌ها پیدا می‌کردم، بیشتر به دنبال بقیه ماجرا می‌رفتم.

در نهایت من به عقاید محدود کننده‌ای رسیدم و فکر کردم باید همه چیز کامل باشد تا قانون جذب کار کند.

اما اشتباه می‌کردم …

ما به عنوان انسان همیشه تمایل داریم مسائل را پیچیده کنیم. ما بهانه‌های مختلفی برای کار نکردن هر چیزی پیدا می‌کنیم. و بیشتر اوقات، خودمان از این مسئله آگاه نیستیم. رسیدن به این دیدگاه، نیازمند چند آزمون و خطا بود. من می‌خواهم آن را برای شما توضیح بدهم تا نیازی نباشد که شما همین مسیر درد آور را دوباره طی کنید. هدف از این مقاله، ارائه راهنمایی در مورد قانون جذب است.

چیز پیچیده وجود ندارد. یک راهنمای مرحله به مرحله برای مبتدیان. هم راستا شدن با خواسته‌هایتان تنها به هفت روز زمان نیاز دارد. شما در این هفت روز در مسیر اصلی تحقق رویاهای خودتان قرار خواهید گرفت. شاید پیش از تمام شدن این هفت روز، متوجه تغییراتی شوید که  مدت‌ها منتظر آن بودید. ثروت غیرمنتظره، فرصت‌های جدیدی برای ثروت، سلامت و رفاه… .

من عقیده دارم هر چیزی که اتفاق می‌افتد، دلیلی دارد. و اگر شما به مقاله من برخورده اید، اتفاقی نبوده است. کائنات شمار به سوی من کشاندند را شما بتوانید آن خالقی باشید که برای تبدیل شدن به آن متولد شدید. بسیار خرسندم که شما این مسیر را آغاز کردید. بیایید شروع کنیم.

روز اول: انتخاب کنید که می‌خواهید چه چیزی را محقق کنید

به منظور محقق کردن (آشکارسازی) هر هدفی در زندگی، باید به روشنی تصمیم بگیرید که چه چیزی را می‌خواهید. آن را بنویسید و آن را در جهان و وجود خودتان تثبیت ‌کنید. اگر به تازگی به دنبال جذب هستید، به‌هیچ‌وجه نباید ایده‌های بزرگ بنویسید. روی چیزهای کوچک تر تمرکز کنید. 

 • قرار با عشق
 • بدست آوردن پول (100-1000 دلار) 
 • یک دوست جدید

دلیل این امر آن است که توانایی تحقق هدف (آشکارسازی) در قانون جذب شما هنوز به قدرت ماکزیمم خود نرسیده است. 

همین‌طور که می‌بینید آرزوهای شما برآورده می‌شوند، اعتماد شما به کائنات افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه، ذهنیت لازم را برای آشکارسازی چیزهای بزرگ‌تر پیدا می‌کنید. قانون جذب به این معنا نیست که عمارت های بزرگ، اتومبیل‌های گران‌قیمت و کشتی‌ها از هوا ظاهر شوند. ما انسان هستیم، یعنی موجودات فیزیکی. مطمئناً یک اتومبیل گران قیمت نمی‌آید و در پارکینگ شما خود را پارک کند. کائنات ابزارهای فیزیکی لازم را برای تحقق این رویا در زندگی شما فراهم کنند. زندگی همیشه سفر است. شما نمی‌توانید بدون داشتن اجزا، پازل را بسازید. هر کسی که انتخاب می‌کنیم همیشه باید ساده باشد، اما در عین حال به شما انگیزه بدهد. 

روز دوم: تصویرسازی

شنیدن کی بود مانند دیدن؟

شنیدن کی بود مانند دیدن در قانون جذب

تصویرسازی یکی از قوانین بسیار مهم در قانون جذب است که می‌تواند هرگاه زمان خالی داشته باشید، انجام شود. ایده اصلی آن، رویاپردازی در مورد آرزوهایتان است. این فرایند آرامش‌بخش و لذت‌بخش خواهد بود. یک راه برای تصویرسازی، انجام این کار در حالت مدیتیشن است. در ابتدا برای چند دقیقه تنها روی نفس کشیدن خودتان تمرکز کنید و خود را در حالت خلسه قرار دهید. پس از اینکه کاملاً آرام شدید، سناریوی مطلوب خودتان را تصویرسازی کنید. 

با این حال، مدیتیشن تنها راه برای تصویرسازی نیست …

تکنیک‌های زیادی وجود دارند. بسیار مهم است که ببینید کدام تکنیک برای شما مناسب‌تر است و برای شما بهتر کار می‌کند. به یاد داشته باشید که تصویرسازی نباید دشوار و سخت باشد. مفهوم اصلی قانون جذب آن است که هر چیزی مشابه خود را جذب می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، چیزی که شما در درون خود می‌بینید، چیزی است که در واقعیت شما جلوه‌گر می‌شود و به همین دلیل است که باید بدانید در مورد چه چیزی فکر می‌کنید و مراقب تفکرات خود باشید.

ذهن شما بسیار قدرتمند است. اما برای برخی، انجام این کار به این سادگی نیست. هنگامی که من شروع کردم، ذهن من همواره منحرف می‌شد و نمی‌توانست روی چیزی که می‌خواهم تمرکز کند. تفکر من گاهی کاملاً متفاوت بود. هرچه بیشتر به این موضوع فکر می‌کردم، بیشتر اذیت می‌شدم. این مسئله باعث شده بود که تفکرات منفی در مورد کل فرایند پیدا کنم. 

آیا این جریان کار می‌کند؟

آیا دارم درست کار می‌کنم؟

چقدر طول می‌کشد تا آن اتفاق بیفتد؟ 

این فکرها همیشه با من بودند. و آن‌ها در زندگی من بیشتر می‌شدند- چیزی که من نمی‌خواستم در زندگی ام افزایش پیدا می‌کرد. 

اما خوشبختانه از این مرحله رد شدم. 

روز سوم: اظهارات مثبت 

اظهارات مثبت در واقع کلام مثبت نگری هستند که در ناخودآگاه ذهن شما قرار می‌گیرد تا آرزوهای شما را برآورده کند. قدرتمندترین راه برای استفاده از آن‌ها در زمان حال است به گونه‌ای که گویی هدف و خواسته شما برآورده شده است. 

پس مجموعه‌ای از اظهارات مثبت را در رابطه با هدف خودتان در نظر بگیرید و آن‌ها را بنویسید. هر چقدر می‌توانید آن‌ها را در ذهن خودتان تکرار کنید. بلند تکرار کنید. 

در اینجا برخی از اظهارات مثبت که می‌توانید استفاده کنید عنوان شده‌اند

 • من قدرتمند هستم و به آرزوهای خودم می‌رسم
 • همه رویاهای من تحقق پیدا می‌کنند 
 • من بسیار خوشبخت و ثروتمند هستم 
 • من چیزی که می‌خواهم را جذب می‌کنم 
 • همه چیز برای من به راحتی اتفاق می‌افتد 

حالا ببینیم چرا من اظهارات مثبت را تا این حد دوست دارم:

 • آن‌ها 100% بی خطر هستند.
 • می‌توانید برای هر چیزی که می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید.
 • آن‌ها حال شما را خوب می‌کنند
 • آن‌ها از بخش هشیار ذهن عبور می‌کنند و به ناخودآگاه می‌رسند
 • شما می‌توانید آن‌ها را در زندگی روزمرة خودتان در هنگام مطالعه، خواندن، و حتی هنگام خواب به کار بگیرید 

روز چهارم: اقدام کنید

برای رسیدن به هدف خودتان کدام اقدامات فیزیکی را آماده هستید که انجام دهید؟ این اقدامات را بنویسید و شروع به انجام آن‌ها کنید. اقدام کردند یکی از بخش‌های اساسی در راستای قانون جذب است. هنگامی که شما انرژی فیزیکی خودتان را برای خواسته‌هایتان می‌گذارد، این انرژی آزاد می‌شود و کائنات به آن پاسخ می‌دهند. اقدام کردن همچنین دارای یک فاکتور ” احساس خوب ” است و هنگامی که شما احساس خوبی دارید، می‌توانید بهتر در راستای هدف حرکت کنید. 

روز پنجم: بخشایش داشته باشید 

یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید از هر دست بدهی از همان دست می‌گیری 

شما چه خدمتی می‌توانید به افراد دیگر انجام دهید؟ 

عبور دادن یک زن مسن از خیابان یا اطعام فقرا همان چیزی است که کائنات به آن توجه می‌کند. از طریق بخشایش، شما روی آشکارسازی خواسته‌های افراد پیرامون خودتان اثر خواهید گذاشت. هنگامی که فرد دیگری احساس کند که شما لیاقت آرزوهای خودتان را دارید، این می‌تواند شما را به تحقق آرزو نزدیک‌تر کند. پس می‌بینیم که تحقق کارما نه تنها می‌تواند احساس خوبی را به شما بدهد بلکه همچنین ارتعاشات شما را از طریق افکار و احساسات دیگران، به شکل درونی و بیرونی افزایش می‌دهد.

روز ششم: مثبت نگر باشید

گفتگوی درونی منفی و نظرات دیگران تنها شما را از اهدافتان دور می‌کنند. اجازه ندهید این منفی بافی شما را بازنده میدان اعلام کند. بسیار مهم است که مثبت فکر کنید و روی تمایلات خودتان متمرکز شوید. اجازه دهید آرزوها چیزی باشند که شما را انگیزه می‌دهند – چیزی که شما را صبح از خواب بیدار می‌کنند. هنگامی که انرژی مثبت خود را نگه دارید، ارتعاشات بالایی به کائنات می‌دهید و در نتیجه پیام‌های شما راحت‌تر انتقال پیدا می‌کنند.

مثبت نگر باشید

روز هفتم: نشانه‌ها و فرصت‌ها را ببینید

تا هنگامی که روز هفتم می‌رسد، جهان نشانه‌ها و فرصت‌های را به سمت شما روانه کرده است!

علائم همترازی با اهداف، همان اتفاقات مشترکی هستند که قدرت کائنات را نشان می‌دهند. 

نعمات و ثروت به شکل غیر منتظره در اختیار شما قرار خواهند گرفت. وظیفة شما آن است که چشم خودتان را باز کنید و این فرصت‌ها را پذیرا باشید. مطمئناً یافتن یک اسکناس 100 دلاری روی زمین نمی‌تواند اتفاقی باشد. جهان می‌گوید ” حالا زمان شما رسیده است. حالا اقدام کنید!”

از شانس خودتان استفاده کنید و بیاد داشته باشید که علایم و نشانه‌های شما از راه‌های مختلف وارد می‌شوند. 

نتیجه

مهم‌ترین چیزی که باید در هنگام استفاده از قانون جذب به یاد داشته باشید، آن است که آن را ساده بینید. شاید در ابتدا چندان ساده به نظر نرسد. کاملاً درک می‌کنم. اما هر چه بیشتر از تکنیک‌های پیش‌گفته استفاده کنید، بیشتر می‌توانید علایم و فرصت‌ها و نشانه‌ها را پیدا کنید و آرزوهای خودتان را آشکار نمایید! 

من حقیقتاً عقیده دارم که اتفاقات بزرگ می‌توانند در همین هفت روز رخ دهند. 

 

4.1/5 - (14 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx