سخنان وارن بافت در مورد سرمایه گذاری

نظرات 7
8 دقیقه مطالعه

 140530_HOME_Buffett_1 

اصول موفقیت وارن بافت در مورد سرمایه گذاری

1-سال‌ ها پیش اسحاق نیوتن سه قانون حرکت را کشف کرد که بسیاری از پیشرفت های دنیا در تکنولوژی و صنعت مدیون آن است و از بهترین کارهای او است اما هیچ کس روی هوش و استعداد نیوتن سرمایه گذاری نکرد! ما میتوانیم حرکت ستاره ها را محاسبه کنیم اما دیوانگی انسانها را هرگز. اسحاق دچار سانحه شد و در کشف قانون چهارم ناکام ماند. به نظر سرمایه‌ گذاران، افزایش حرکت با کاهش سود همراه است.

2-اگر تنها ۱ درصد انسانها خوش شانس باشند، ما حتماً خود را در ۹۹ درصد باقیمانده قرار می دهیم.

3-همیشه می دانستم که ثروتمند می‌شوم، حتی یک لحظه هم به آن شک نکردم.

4-اکثر مردم جذب سهام هایی می شوند که دیگران آنرا می خواهند اما باید به دنبال سهامی باشیم که کسی آن را نمی خواهد. نمی توانیم چیزی را که همه به دنبال آن هستند، بخریم و بخواهیم تا خوب عمل کند.

5-بازار کوتاه مدت مانند زندان است و مکان امنی ندارد و کار دراین بازار کودکانه است.

here-is-why-warren-buffett-will-not-buy-iphone-7-jpg

6-همانطور که سرمایه برک شایر به شدت رشد می کند، جهان سرمایه گذاری با همان سرعت می تواند بر نتایج کار ما اثر گذارد؛ پس بررسی بیشتری نیاز داریم و باید با استفاده از هوشمندی، برنامه و نقشه ای طرح کنیم. البته استفاده از هوش و تفکر زیاد، نه فقط چند لحظه تفکر، پس هر سال ما می توانیم یک طرح خوب را اجرا کنیم.

7-رایج ترین دلیل پایین بودن قیمت سهام شرکت ها این است: بدبینی عام و خاص به شرکت یا صنعت. قصد داریم تا تجارت را در چنین محیطی انجام دهیم، البته نه به خاطر طرفداری از بدبینی بلکه به دلیل علاقه به چنین قیمت هایی. بدبینی، یکی از دشمنان یک خریدار منطقی است.

8-بدست آوردن  راز موفقیت در سرمایه گذاری به ضریب هوش بستگی ندارد، پس برای بررسی مباحثی که مردم در طول سرمایه گذاری با آن روبرو می شوند، با ضریب هوشی بالای ۲۵ درصد یا متوسط هم تنها به یک روحیه عالی نیاز دارد.

9-زمان، دشمن تجارت ضعیف و دوست تجارت قوی است. چنانچه ما ۲۰ الی ۲۵ درصد سود از سرمایه خویش بدست آوریم، زمان دوست ماست اما اگر بازده تجارت ما پایین‌تر بود، زمان دشمن ماست.

10-دنبال سرمایه گذاری در بزرگترین تجارت های جهان هستم. موفقیت از آن من است(قانون جذب). اگر موقعیت آن برسد، باید جای خود بایستیم و منتظر پرتاب به نقطه ای باشیم که آنرا دوست داریم. ممکن است که بقیه ی رقبا در خواب باشند، در آن هنگام می توانیم در راستای هدف خویش راحت گام برداریم.

bill-gates-warren-buffett

11-بازار سهام یک بازی بیسبال و بولینگ نیست، نباید بر همه چیزی چیره شویم. می توانیم منتظر پرتاب باشیم. مشکل اساسی مربوط به زمانی است که ما مدیر مالی هستیم، یعنی زمانی که طرفداران داد می زنند: “پرتاب کن” و ما در این هنگام باید محکم و استوار و بدون دخالت احساس، کار خود را انجام دهیم.

12-چنانچه تمامی تجارت و آینده ی تجاری را بشناسیم، به ندرت به این روش روی می آوریم. آسیب پذیرترین تجارت، آن است که در آن سرمایه گذاران به امنیت زیادی نیازمند باشند.

13-اگر بازارها همیشه مؤثر باشند، پس من حالا می بایست یک ولگرد کاسه به دست باشم.

14-قانون شماره ۱ هرگز از سرمایه کم نکن. قانون شماره ۲ قانون اول را هرگز فراموش نکن.

15-خرید سهام یک شرکت معمولی با قیمت نسبتاً پایین بهتر از خرید یک شرکت متوسط با قیمت بالا است.

16-در صورت شناخته نشدن ارزش جواهرات، جواهرساز هم شناخته نمی شود.

17-اگر اینطور تصور می کنیم که در طول ۱۰ سال به آسانی نمی توانیم به یکسری از اهدافمان برسیم پس حتی ۱۰ دقیقه هم به این اهداف فکر نکنیم.

18-در انسان ویژگیهای فاسدی وجود دارد که کارهای آسان را سخت جلوه می دهند. هدف فرد باید به گونه ای باشد که بتواند آن کار را به درستی تمام و کمال انجام دهد. مشکل ما با گذشت زمان حل نمی شود.

19-از جملات وارن بافت در مورد سرمایه گذاری می توان به این اشاره کرد که نظرات عموم در اندیشه ما جایی ندارند.

20-با وجود بیمه هیچ محدودیتی برای حماقت و اشتباه وجود ندارد.

21-اگر تجارت یک شرکت خوب عمل کند، به دنبال آن سهام شرکت نیز از آن پیروی می کند.

22-از مهمترین ویژگی های سرمایه گذاری، رفتار شخصی است نه هوش. ما به رفتار و کردار خوبی نیاز داریم که در صورت بودن کنار مردم رویارویی آنان برای ما لذت بخش باشد.

23-برای بدست آوردن شهرت به ۲۰ سال زمان نیاز است و برای تخریب آن تنها ۵ دقیقه زمان لازم است.

24-هرگز چیزی نمی خرم مگر اینکه بتوانم بر اساس استدلال و منطق خویش قیمت درست را پرداخت کنم. با وجود آگاهی از اشتباه خویش راه حل آن را می دانم. در حال حاضر ۳۲ میلیارد دلار به شر کت کوکاکولا پرداخت کرده ام به این دلیل که…؟ اگر نتوانیم به این سوال پاسخ دهیم پس قادر به خرید آن نیستیم و اگر در طول چند دقیقه از عهده آن برآییم، می توانیم.

25-باید بتوانیم توضیح دهیم که چرا کار می کنیم؟ چرا سرمایه گذاری می کنیم؟ هرچه هست باید روی کاغذ آوریم و در صورت عدم ارائه یک پاسخ درست و هوشمندانه نباید شغلی انتخاب کرده و سرمایه گذاری کنیم.

warren-buffett-ramit-sethi-in-forbes

26-زندگی خویش را واقعاً دوست دارم و آن را به گونه ای ترتیب داده ام تا آنچه را می خواهم، انجام داده و به آن برسم. به خاطر اینکه زمانی خاص عده ای از مردم درختانی با طول عمر زیاد کاشته اند، الان برخی در سایه آن می نشینند.

27-من با هوش هستم و روش هایی را که منطقی است و بر روی آن شناخت دارم، اگرچه سختی هایی داشته باشند, رها نمی کنم. اگر روشی آسان به من ارائه شود که اصلاً شناختی درباره ی آن نداشته باشم، در این مسیر موفق نمی شوم و سرمایه خود را از دست می دهم.

28-به دنبال یک چیز واهی نیستم که در من امید ایجاد کند، مثل یک سال خوب و پر شانس و هرگز نمی خواهم با پول دیگران به شانس برسم. با محیط بازار شارژ نمی شوم و نمی خواهم وارد بازی شوم که در مورد آن شناخت ندارم تنها به دلیل اینکه یک قهرمان را شکست دهم.

29-نوع جنگ من برنده شدن است و دیگر هیچ .

30- هرگاه از واران بافت سؤال شده است که چگونه در زمینه سرمایه گذاری موفق شدی؟ او پاسخ داده است : هر سال صدها و صدها گزارش سالانه شرکت ها را خوانده ام.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx