قوانینی که افراد واقعا موفق جهان همیشه آن را اجرا می کنند

نظرات 5 1
8 دقیقه مطالعه

قوانینی که افراد واقعا موفق جهان همیشه آن را اجرا می کنند

13 قانونی که انسان های واقعا موفق هرگز آنرا نمی شکنند (قانون جذب)

برای موفقیت در زندگی، قوانین انکار ناپذیری می باشند که هرگز نباید از آنها تخطی کنیم. زندگی بر اساس قواعدی بنا شده است، این قوانین می باشند که باعث خواهند شد ما خواسته یا ناخواسته هر روز موفق تر شویم. پژوهشگران پس از بررسی زندگی های انسان های موفق واقعی به این نتیجه رسیده اند که همگی آنها این 13 قانون را هرگز زیر پا نمی گذارند اگر از این قوانین پیروی نمائیم ما هم همانند آنها موفق خواهیم گشت.

1- زندگی مان را با دیگران مقایسه نکنیم و آنها را قضاوت ننمائیم، ما از زندگی واقعی بقیه چه خبر داریم.

از اینکه بخواهیم شخص دیگری باشیم دست برداریم. همگی ما هدف های مجزایی را در زندگی مان دنبال می کنیم. همیشه خودمان باشیم و بهترین نسخه از خودمان را ارائه کنیم. ما منحصر بفرد می باشیم، نه مقلد.

2- طوری که احساس می کنیم عمل نکنیم. در عوض، طوری عمل کنیم که می خواهیم احساسش بکنیم.

گفته ای است که عمل مقدم تر از احساسات است. اگر احساس غمگین بودن داریم، طوری عمل کنیم که انگار شادمان هستیم و خوب نهایتاً بزودی شادمان می شویم. انسانهای موفق به نسبت ناموفق ها بیشتر ناامید می شوند زیرا بیشتر شکست می خورند، اما از آنجایی که افرادی خوش بین هستند بیشتر اوقات از مصیبت هایشان درس گرفته و در هر موقعیتی بهترین می باشند.

3- با گذشته مان صلح کنیم تا آینده مان را خراب ننمایم.

احتیاج داریم خودمان را برای هر اشتباهی که در گذشته مرتکب شده ایم، ببخشیم. انسان های موفق خودشان را با گذشته و اشتباهاتی که در آن انجام داده اند درگیر نمی کنند. فراموش کردن اولین گام برای آغاز است و انسان هایی با قلب های بزرگ می توانند خودشان را ببخشند کسانی که قدرتش را داشته باشند. به سمت جلو گام برداریم و گذشته مان را پشت سر بگذاریم.

4- به تبلیغاتی که قول نقشۀ پولدار شدن سریع را می دهند گوش ندهیم زیرا واقیعت این است که آنها نمی خواهند ما هم سریع پولدار شویم.

به این حرف اعتماد نمائیم: قول هایی که در برنامه های ماهواره ای می دهند، لاتاری، قمار، شرکت های هرمی و افراد سودجو روش هایی نیستند که در دنیای مدرن امروز ما بتوانیم با آنها سریع به مقصودمان برسیم.

اگر این حرف منطقی است پس صحیح هم هست، پس آنرا بپذیریم.

قوانینی که افراد واقعا موفق جهان همیشه آن را اجرا می کنند

5- تمام کارها را نمی توانیم خودمان انجام بدهیم، پس از دیگران یاری بگیریم.

انسانهای موفق افرادی بشدت تأثیر گذار می باشند. سطح تأثیر گذاری ما در بسیاری از موارد تعیین کنندۀ سطح موفقیت ماست. روابط معناداری برای خودمان ایجاد کنیم و به دیگران نیز برای رسیدن به اهدافشان کمک نمائیم.

6- به داشته های دیگران حسادت نکنیم، ما نمی دانیم که چطور آنرا بدست آورده اند.

قدیمی ها گفته اند که هر چیز براقی طلا نیست. حقیقت اینست که نمی دانیم که چطور مردم چیزهایی را که دارند بدست آورده اند و چه بهایی را برای داشتن آن پرداخته اند. در مورد اینکه در گذشته به کسی حسادت کرده ایم کمی فکر کنیم.

7- اگر نمی توانیم حرف خوبی بزنیم، پس بهتر است که اصلاً حرف نزنیم.

افراد موفق هیچ زمان حرف نمی زنند مگر اینکه لازم باشد حرفی بزنند، آنها صحبت می کنند فقط برای اینکه لازم است صحبت کنند. اکثر افراد موفق مواظب می باشند که چه حرفی از دهانشان خارج می شود به همین راحتی ها حرف نمی زنند مگر اینکه خیلی واجب باشد. یاد بگیریم بیشتر گوش کنیم تا اینکه حرف بزنیم.

8- فقط زمانی می توانیم آرامش حقیقی داشته باشیم که از محدودۀ آرامشی که برای خودمان قرار دادیم خارج شویم.

هر روزی که کاری را انجام بدهیم که همیشه از آن پرهیز می کردیم، در این صورت رکوردهایمان را جابجا کرده ایم. این روش دروازه ای برای بهبود چشمگیر زندگی مان می گشاید. این راز مخفی افراد موفق می باشد.

9- اگر می خواهیم از رودخانه ای بپریم، اطمینان حاصل کنیم که می دانیم عمق آب چقدر است.

همیشه بدانیم که بهایی را که برای یک تصمیم می خواهیم در آینده بپردازیم چقدر است قبل از اینکه آن تصمیم را بگیریم. اکثر افراد موفق جامعه کسانی می باشند که ترک تحصیل کرده اند، ولی کاملاً می دانند که چه می خواهند و حقایق را درک نموده اند، پس قبل از انتخاب شغلمان یا رفتن به دانشگاه و قبل از اینکه از رودخانه بخواهیم بپریم، این سوال مهم را از خودمان بپرسیم: “عمق آب چقدر است؟”

10- فقط چیزهایی را تغییر دهیم که توان تغییرش را داریم در غیر این صورت به حال خودش رها کنیم.

ما نمی توانیم  همه چیزهایی را که می خواهیم تغییر دهیم. هیچ اهمیتی ندارد که تا چه حد می تواند آن مطلب برایمان مهم باشد، برخی اوقات بهتر این است که در حد خودمان گام برداریم و چیزهایی که توان تغییرش را نداریم به حال خودش رها کنیم، اما اگر قاطع باشیم، حتماً می توانیم تغییرش بدهیم.

قوانینی که افراد واقعا موفق جهان همیشه آن را اجرا می کنند

11- اینکه مردم چه فکری راجع به ما می کنند اصلاً به ما مربوط نیست.

هیچ چیز در زندگی مهمتر از باورهایی که درونمان داریم نیست. مردم اغلب راجع به ما صحبت می کنند، اگر صحبت ننکند که بدتر است، چون برایشان اهمیت نداریم. هر چیزی را که مردم راجع به ما می گویند فراموش کنیم. بیشتر توجه مان را معطوف به این قضیه کنیم که خودمان پشت سر خودمان چه چیزهایی می گوئیم. هرکس که پشت سرمان حرف بزند جایش همانجاست.

12- هرگز عمق آب را با دو پایمان اندازه نگیریم.

بسیار مهم است که تمام تخم مرغ هایی را که داریم در یک سبد قرار ندهیم، شاید هیچ وقت به دستمان نرسد. ریسک هایمان را در زندگی پخش نمائیم. راهی برای موفقیت بدون ریسک نمودن نیست، اما هوشمندانه و مطمئن تر این است که ریسک هایمان حساب شده باشد.

13- صداقت هدیه ای بسیار ارزشمند می باشد. پس در انسان های ارزان سراغش را نگیریم.

خیلی ها اینرا تجربه نموده اند و همه می دانند که تجربۀ جالبی نیست. به زودی یاد خواهیم گرفت، هیچوقت از مردم توقع بالایی نداشته باشیم تنها برخی افراد هستند که این جواهر را نزد خود دارند.

4.4/5 - (67 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx