روش های کاریزماتیک بودن با قانون جذب

نظرات 12
9 دقیقه زمان مطالعه

روش های کاریزماتیک بودن با قانون جذب

۵ رازی که به افراد جذاب کمک میکند هر که را بخواهند جذب خود کنند(قانون جذب)

کارهایی هست که افراد جذاب انجام می‌ دهند و انجام همین کارها باعث خواهد شد تا قند در دل دیگران آب شود! تا به‌ حال فردی را دیده‌ ایم که نه ظاهر جذابی دارد و نه اخلاق منحصربه‌ فردی، اما کشش خاصی دارد که همه را شیفته‌ ی خود میکند؟ خب! ما در اینجا راز افراد جذاب را برای‌ شما فاش می‌ کنیم. ما هم می‌ توانیم یاد بگیریم که این کارها را انجام دهیم و به همان اندازه، دیگران را به خود جذب کنیم.

شخصیت های کاریزماتیک تاریخ چه کسانی بودند؟

می‌ گویند “زیبایی در نگاه بیننده است” اما چنین جمله‌ ای کاملاً درست نیست! درست است که افراد مختلف، ترجیحات گوناگونی در زمینه‌ ی چهره، اندام، تیپ و سایر معیارهای ظاهری دارند، اما برخی از افراد هستند که با جاذبه‌ ای خاص و اعتماد‌ به‌ نفسی فوق‌ العاده، این ترجیحات را برهم می‌ زنند و کاری می‌ کنند که هرکسی با هر ترجیحی که دارد جذب آنها شود. در ادامه، پنج نکته را توضیح می‌ دهیم که به کمک آنها می‌ توانیم یاد بگیریم که چطور دیگران را جذب کنیم و کاری کنیم که دیگران ما را فردی جذاب بدانند.

روش های کاریزماتیک بودن با قانون جذب

۱- از تأثیر اولین برخورد غافل نشویم

درست است که می‌ گویند اولین دیدار نباید ملاک قضاوت باشد، اما واقعیت این است که اولین دیدار اثر زیادی روی برداشت طرف مقابل دارد. تحقیقات به‌ طور مداوم نشان می‌ دهند که افراد تمایل دارند تا تنها در یک ثانیه، دیگران را برحسب جذابیت ظاهری‌ شان قضاوت کنند! بنابراین ما در محیط‌ های غیر رمانتیکی مثل مدرسه یا محیط کار، ۲ الی ۳۰ ثانیه وقت داریم که تأثیرگذار باشیم.

از این زمان بهترین استفاده را ببریم. چطور؟ همیشه در ثانیه‌ های اولیه، بهترینِ خودمان باشیم. مردم عاشق حقیقت هستند. پس هرگز تظاهر نکنیم. اما همیشه اعتماد به‌ نفس داشته باشیم و بهترین وجهه‌ ی خود را نشان بدهیم. به‌ علاوه، ما هرگز نمی‌ توانیم حدس بزنیم که چه موقع و کجا عشق واقعی را ملاقات خواهیم کرد.

۲- دلچسب باشیم

ذات آدمی اینگونه است که به‌ خصوص در زمان‌ هایی که احساس خجالت یا اضطراب میکند، دوست دارد خود را در جمعیت گم کند. اما درست در همان مواقع، بهترین راه برای افزودن به جذابیت‌ مان این است که دلچسب باشیم! مغز انسان عاشق چیزهای جدید است. مغز خیلی زود خسته میشود و همیشه دنبال محرک‌ های جدید میگردد. پس لباس یا جواهرات خاص و عالی بپوشیم.

رویکرد نو آورانه‌ ای را در پیش بگیریم. دفعه‌ ی بعد که در یک مهمانی یا همایشی خسته‌ کننده هستیم، گوش‌ هایمان را خوب تیز کنیم. چند بار جملاتی تکراری همچون “خوشبختم”، “بچه کجایی؟” “بچه دارید؟” را می‌ شنویم؟ سعی کنیم به خاطر بیاوریم که چند ثانیه طول کشیده است تا چنین افرادی به پیش‌ زمینه‌ ی ذهن‌ مان منتقل و به‌ کُلی فراموش‌ شوند؟ حالا سعی کنیم تا حرف‌ های افراد جذاب جمع را نیز به‌ یاد بیاوریم. افراد جذاب درباره‌ ی چه چیزی حرف میزنند؟ تلاش کنیم تا همیشه داستانی برای تعریف کردن داشته باشیم. این داستان می‌ تواند درباره‌ ی خودمان، روزی که گذرانده‌ ایم یا موضوعی بامزه باشد. سعی کنیم درمورد موضوعاتی صحبت کنیم که برای خودمان نیز جذابیت دارند؛ برای مثال “آشپزی رو دوست داری؟”، “کتاب مورد علاقه‌ ات چیه؟” و غیره.

به‌ جای چسبیدن به موضوعات تکراری، خلاق باشیم. چیزی بامزه، متفاوت یا حتی عجیب‌ و‌ غریب تعریف کنیم. شکستن روتین‌ ها، جرقه‌ ای است که قوه‌ ی تخیل افراد را بیدار میکند و در کسری از ثانیه خواهیم دید که به محبوب‌ ترین فرد مهمانی تبدیل شده‌ ایم.

روش های کاریزماتیک بودن با قانون جذب

۳- آماده‌ ی برقراری ارتباط باشیم

خیلی از افراد می‌ ترسند که به‌ عنوان فردی محتاج یا افسرده شناخته شوند. بنابراین سعی می‌ کنند تا به‌ طور افراطی کناره‌ گیر باشند. برخی هم فکر می‌ کنند که صرفاً حضورشان در یک مهمانی یا رویداد، به دیگران ثابت میکند که به ملاقات با افراد جدید تمایل دارند. توقع نداشته باشیم که دیگران ذهن ما را بخوانند؛ چون نمی‌ توانند! دیگران تا زمانی که توضیح ندهیم، نمی‌ توانند قصد ما را از کارهایی که انجام می‌ دهیم متوجه شوند.

به‌ جای اینکه در گوشه‌ ای بنشینیم، رویکرد جالب بودن (مورد دوم) را پیش بگیریم. درباره‌ ی اینکه چقدر خوشحالیم که به آن جمع دعوت شده‌ ایم و اینکه چقدر به ما خوش میگذرد صحبت کنیم.

این روش روی همه جواب نمیدهد، اما به‌ طور کلی آمادگی داشتن برای برقراری ارتباط مؤثر، جذابیت ما را به‌ طرز چشمگیری افزایش میدهد. به زبان بدن خود توجه کنیم. اینکه سرمان توی گوشیمان باشد، کیف مان را بغل گرفته باشیم، دست‌ به‌ سینه باشیم یا لیوانی را سفت چسبیده باشیم، سیگنال‌ هایی هستند که نشان میدهند قصد ایجاد ارتباطی جدید را نداریم. دست در جیب کردن یا مشغول کردن دستان‌ مان با کاری بیهوده نیز باعث میشود تا دیگران فکر کنند که فردی مرموز و غیرقابل اعتماد هستیم و همین موضوع مانع میشود که سر صحبت را با ما باز کنند. هر دوی این رفتارها، جذابیت ما را کم می‌ کنند.

برای برقراری رابطه‌‌ ای دوستانه و راحت، بازوان خود را گره نکنیم و کاری کنیم که دستان‌ مان در دید باشند. کیف‌ مان را روی دوش‌ مان بیندازیم، گوشی خود را کنار بگذاریم و موقع حرف زدن ژستی به خود بگیریم. این سیگنال‌ ها نشان می‌ دهند که ما تمایل به ایجاد ارتباطی جدید داریم. با این نشانه‌ ها، به جذابیت ما افزوده میشود.

۴- با علاقه‌ به حرف‌ های دیگران گوش کنیم

موضوع موردعلاقه‌ ی هر شخص، خود اوست! پس تنها با این ترفند ساده که شنونده‌ ی خوبی باشیم، می‌ توانیم جذابیت خود را افزایش دهیم. فعالانه گوش کردن را بیاموزیم و آنچه را که از حرف‌ های طرف مقابل متوجه شده‌ ایم، تکرار کنیم و از او بخواهیم تا بیشتر و بیشتر توضیح دهد. در زمان مناسب عکس‌ العمل نشان دهیم، اما به جای اینکه منتظر باشیم تا حرف طرف مقابل تمام شود تا خودمان بتوانیم حرف بزنیم، تلاش کنیم تا خیلی عمیق به حرف‌ هایش گوش کنیم. اگر این فرد را مجدداً در آینده دیدید، به مکالمه‌ ای که قبلاً داشتیم، اشاره‌ ی کوچکی کنیم. مثلاً درباره‌ ی دخترش سؤال کنیم یا بپرسیم فیلمی که قرار بود ببیند چطور بوده است؟ اگر تمام جزئیات مکالمه‌ ی قبلی را روی دایره بریزیم، حوصله‌ ی طرف مقابل سر میرود، اما اگر به یک یا دو نکته اشاره کنیم، او متوجه خواهد شد که واقعاً به حرف‌ هایش علاقه‌ مند بوده‌ ایم.

روش های کاریزماتیک بودن با قانون جذب

۵- به‌‌ یاد ماندنی باشیم

همیشه مخاطب‌ مان را درحالی که تشنه‌ ی شنیدنِ بیشتر است ترک‌ کنیم. به‌ جای اینکه آنقدر دم‌ دست باشیم تا جذابیت خود را از دست بدهیم و ستاره‌ ی شانس‌ مان خاموش شود، در اوج خداحافظی کنیم. زمانی مکالمه را تمام کنیم که هنوز برای مخاطبان‌ مان جذاب هستیم. در این حالت مخاطبان مشتاقانه منتظر زمانی خواهند بود که دوباره ما را ببینند. اینکه در ذهن طرف مقابل باقی بمانیم، به‌ طور ناخودآگاه جذابیت ما را افزایش میدهد.

تنها عده‌ ی اندکی چهره‌ ای فوق‌ العاده یا بدنی خوش‌ تراش دارند، خبر خوش این است که تحقیقات نشان داده است که جذابیت از درون می‌ آید. جذابیت از اعتماد به‌ نفس ما، آرامش ظاهرمان و توانایی بُر خوردن‌ مان با دیگران ناشی میشود. روی پنج نکته‌ ی بالا تمرکز نماییم و تفاوت را احساس کنیم!

۳.۲/۵ - (۱۰ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

12 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
12
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx