رازهای بدست آوردن اعتماد به نفس توسط قانون جذب

نظرات 5
8 دقیقه مطالعه

رازهای بدست آوردن اعتماد به نفس توسط قانون جذب

راههای بدست آوردن اعتماد به نفس

اعتماد به نفس در زندگی هر یک از ما نقشی ضروری خواهد داشت و بدون آن نمی توانیم حتی اولین گام را برای تلاش در جهت دستیابی به اهدافمان برداریم. اگر خودمان را باور کنیم، به رغم عوامل دلسرد کننده و موانع موقتی که با آنها مواجه خواهیم شد، همواره با شهامت و انرژی به پیش خواهیم رفت. به راستی این اعتماد به نفس از کجا می آید؟ چطور می توان خود را باور کرد؟

آیا اولین باری را که برای استخدام، قرار مصاحبه داشتیم و می خواستیم در مقابل حضار بسیاری سخنرانی کنیم، را به خاطر داریم؟ شاید هم وقتی قرار بود کار جدیدی را آغاز کنیم یا برای نخستین بار به ملاقات شخص مهمی برویم، گلوی مان از ترس خشک شده و لرزه بر اندام مان افتاده بود، از لحاظ روحی و روانی به هیچ وجه در شرایطی مساعد نبودیم و فکر می کردیم مجبوریم حاشیه امن خود را رها کنیم و به همین خاطر به شدت احساس ناامنی می کردیم؟

از طرف دیگر می خواستیم تمام مهارت های خود را نشان دهیم و در این راه هر ریسکی را بپذیریم. می دانستیم که اگر موفق شویم، مزایای بسیاری از آن ما خواهد شد. با این وجود عدم اعتماد به نفس، ترس ها و تردیدهای مان همواره ما را ناامید میکرد.

در اینجا هفت راز مهم وجود دارد که اگر از آنها آگاه شویم، می توانیم نسبت به خود، باوری تزلزل ناپذیر و ایمانی راسخ داشته باشیم.

1 – آگاهی های خود را افزایش دهیم

فراگیری مهارت های جدید در زمینه های کاری و شخصی، اولین گام برای رسیدن به اعتماد نفس است. زمینه های مهمی را که برای موفقیت در آنها به اعتماد به نفس بیشتری نیاز داریم، بشناسیم؛ سپس در این حوزه ها با گذراندن دوره های آموزشی گوناگون، مطالعه کتاب ها و حضور در فضاهای آموزشی دانش خود را افزایش دهیم. شرکت در کلاس های مجازی و تبادل اطلاعات با گروه های همسن و سالمان می تواند برایمان لذتبخش و آسان باشند.

2 – موفقیت های کوچک خود را دست کم نگیریم (قانون جذب)

علاوه بر آنچه گفتیم، اعتماد به نفس ما از موفقیت های کوچکی سرچشمه می گیرد که روزانه به دست می آوریم و پلی میشود برای اینکه دانش ما را به مرحله عمل برساند. شاید آنها هدف نهایی ما نباشند؛ اما هر یک در جای خود بسیار مهم اند. حتی یک دلگرمی ساده از طرف همکارمان یا تعریف و تشکر از ما به خاطر کار مثبتی که انجام داده ایم، می تواند اعتماد به نفسمان را بسیار افزایش دهد.

رازهای بدست آوردن اعتماد به نفس توسط قانون جذب

3 – برای داشتن ایمانی قوی تمرین کنیم

افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، باور دارند که خالق این عالم برای زندگی هر یک از ما نقشه ای دارد. آنها معتقدند اگر این طرح الهی را در پیش گیرند، موفق خواهند شد. بی شک برای رسیدن به هر هدفی باید دستیابی به آن را باور داشته باشیم. در ابتدا به استعدادهای خود ایمانی راسخ داشته باشیم. چنین باور سازنده ای ما را در تعیین و رسیدن به هدفمان یاری خواهد کرد. (قانون جذب)

رازهای بدست آوردن اعتماد به نفس توسط قانون جذب

4 – همواره قاطعانه تصمیم بگیریم

بی تردید هر یک از ما در زندگی با موانع و دلسردی هایی روبرو می شویم. گاهنی این ناامیدی ها طبیعی است، اما اگر به آنها مانند وسیله ای برای یادگیری و رشد معنوی خود نگاه کنیم، به خوبی در خواهیم یافت که این ناکامی ها و سرخوردگی ها پایان راه نیست. اگر به توانایی های مان ایمان بیاوریم، قاطعانه تصمیم گیری می کنیم. اگر در راه رسیدن به هدفمان ثابت قدم باشیم و اراده ای قوی داشته باشیم، می توانیم بر موانع غلبه کنیم. اگر در دشواری های این مسیر به جای رها کردن، همواره مصمم و هدفمند باشیم، به خوبی می توانیم با چالش ها روبرو شویم.

5 – از تجربیات مشاوران و متخصصان بهره بگیریم

در زمینه هایی که احساس می کنیم به اعتماد به نفس بیشتری لازم داریم، از افراد متخصص و باتجربه راهنمایی بخواهیم. تمام کتاب ها، مقالات و سمینارهای مرتبط با این موضوع نیز می تواند برایمان مفید باشد. یک مشاور توانا نیز به ما کمک میکند تا بر اهدافمان تمرکز کنیم و همواره خود را در برابر آنها مسوول و پاسخگو بدانیم. در ضمن به یاد بسپاریم که اعتماد به نفس، اعتماد به نفس بیشتری می آورد.

رازهای بدست آوردن اعتماد به نفس توسط قانون جذب

6 – همواره خود را در ذهنمان قوی و با اعتماد به نفس مجسم کنیم

اگر خودمان را اینگونه تصور کنیم، به تدریج این رؤیا در زندگی مان رنگ واقعیت خواهد گرفت. از خود بپرسیم اگر در موقعیت های خاص، اعتماد به نفس لازم را داشته باشیم، تا چه اندازه احساس خوبی خواهیم داشت و چه کارهایی خواهیم کرد؟ در ذهنمان خود را ببینیم که با شهامت و اعتقادی خلل ناپذیر به کاری اقدام می کنیم. اگر آن تصویر ذهنی را برای مدتی حفظ کنیم، خودمان در می یابیم که رؤیایمان به حقیقت می پیوندد.

رازهای بدست آوردن اعتماد به نفس توسط قانون جذب

7 – انتظار موفقیت خود را داشته باشیم

داشتن انتظارات مثبت، همان ایمان است. حال که در ذهنمان مجسم کرده ایم داشتن اعتماد به نفس تا چه اندازه لذتبخش است، طوری رفتار کنیم که گویی این ویژگی مثبت را داریم. در مسیر دستیابی به اهدافمان مشتاقانه و با اطمینان گام برداریم. حالا دیگر ما به گونه ای مطمئن و قاطعانه همه چیز را می بینیم و به خوبی می دانیم به هر چه انتظار آن را می کشیم، خواهیم رسید. پس اگر همواره از خودمان اعتماد به نفس را انتظار داشته باشیم، بی تردید اینگونه خواهیم شد.

کمی به خودمان زمان بدهیم تا طی چند ماه آینده با استفاده از این اقدامات، اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم. هم اینک کاغذی برداریم و در آن کارهایی را یادداشت کنیم که قرار است برای رسیدن به اهدافمان انجام دهیم. باید بدانیم که هر یک از این اقدامات در مسیر رسیدن به خواسته های مان تفاوت مثبت و چشمگیری ایجاد می کند و باعث می شود مصممانه و سریع تر به سوی رؤیاهای مان گم برداریم. ما از همین امروز می توانیم اعتماد به نفسی تزلزل ناپذیر و رو به افزایش داشته باشیم که در تمام مراحل زندگی وجودمان را سرشار از موفقیت و شادی خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx