رازهای موفقیت در کار و زندگی کدامند

نظرات 11
6 دقیقه مطالعه

secrets-success-work-life-3

چرا برخی از صاحبان کسب و کارها موفق می شوند، اما بعضی دیگر نمی توانند موفقیت در کار و زندگی کسب کنند؟

همه ی این ها با عادات، اعتقادات، شور، انعطاف‌ پذیری و نگرش رابطه دارد. اغلب همه ی افراد می تواند کارهایی که یک کارآفرین انجام می دهد را انجام دهند اما کارآفرینان برخی عادات عملی دارند که باعث می شود کارهای مهمی انجام دهند.

در این جا ده ذهنیت برای عوامل موفقیت در کار و زندگی آورده شده است:

Conquering the summit.

شجاعت

برای موفقیت در کسب‌ و کارمان ما باید شجاعت داشته باشیم و برای شجاع بودن باید کارهای شجاعانه انجام دهیم. بخش عمده ای از موفقیت آمیز بودن رفتن به فراتر از آنچه که فکر می کنیم و به عبارت دیگر جسارت داشتن برای کارهای ناشناخته است. چه ما موفق شویم و چه شکست بخوریم، این کار به ما خواهد آموخت تا رشد کنیم.

باور داشتن خود

نگرش در زندگی همه چیز است. نگرش منفی موفقیت را کاهش می دهد و نگرش مثبت باعث ایجاد موفقیت خواهد شد. بدون باور به خودمان ما در یک مسیر فاقد موفقیت قدم خواهیم گذاشت. موفقیت چیزی است که ایجاد می شود، بنابر این هنگامی که ما قاطعانه به خودمان باور داشته باشیم تقریباً می توانیم به هر چیزی دست پیدا کنیم. به این باور داشته باشیم که ما قدرت انعطاف پذیری و شکیبایی را هنگامی که اوضاع سخت می شود داریم.

افراد مناسب را انتخاب کنیم

کسانی که ما را احاطه کرده اند مهم ترین انتخاب های ما برای بالا رفتن از نردبان کسب و کار هستند، منفی واگیردار است و اگر گروه های کاری به ویژه کارفرمایان افراد منفی باشند یک تنزل برای ما محسوب می شود.

برای رسیدن به اهدافمان در صورت لزوم هر فردی برای کسب‌ و کارمان مضر باشد حتی کارفرمایان را باید از کسب‌ و کار دور کنیم. فقط یک نفر برای از بین بردن روحیه ی کل کمپین کافی است. اما زمانی که افراد هدف گرا و موفق را احاطه کنیم، می توانیم از آن ها یاد بگیریم.

انتخاب اهداف توسط خود فرد

زمانی که ما خودمان اهداف خود را انتخاب کرده باشیم، انگیزه بیشتری برای رسیدن به آن ها خواهیم داشت. هر هدفی که انتخاب می کنیم منجر به افزایش توسعه درونی ما به عنوان یک فرد شده و توسعه درونی یکی از هدیه های موفقیت در کسب و کار است.

یک روش عالی برای پرورش هدفمان، در نظر گرفتن اهداف به صورت بصری است، برخی از افراد از تخته چشم انداز استفاده می کنند و یا از راه های دیگر برای دستیابی به هدف شان استفاده می کنند. هنگامی که ما اهداف خود را به صورت بصری در نظر بگیریم، آن ها در ذهن ما خواهند ماند و برای همیشه باقی می مانند.

چالش ها را بپذیریم

چند راه آسان تا یک کوه وجود دارد و اغلب پیدا کردن آن ها سخت است. چالش، یک قطعه ضروری در موفقیت هر کسب‌ و کار است. به چالش کشیدن یک چیز باعث رشد در طول مسیر می شود. هر چالش در کسب‌ و کار، شرایط و فرصت جدیدی برای هدایت کسب‌ و کار ما است.

نکته سنجی

ما باید در کسب‌ و کارمان موفق شویم، بنابر این باید به صورت عمیق و هوشمندانه در مورد مسیری که اجرا خواهیم کرد فکر کنیم.

risk

تمایل به ریسک

هیچ تضمینی برای موفقیت در زندگی یا کسب‌ و کار وجود ندارد و ما برای موفقیت باید ریسک کنیم. اگر ما از ریسک بترسیم، در موفقیت مان محدودیت قرار می دهیم.

آنچه را که دوست داریم انجام دهیم

ما به احتمال زیاد در کسب‌ و کارمان موفق خواهیم شد، اگر شور و شوق خود را در حرفه ی متناسب با شخصیت خود و کاری که دوست داریم، سرمایه گذاری کنیم. یک راه برای پیدا کردن شور و شوق برای همه چیز در زندگی وجود دارد.

ما ممکن است بخشی از کار خود را دوست نداشته باشیم، اما با نگاه کردن به هدفمان باعث شویم که وقت و انرژیمان را برای آن بگذاریم. هنگامی که ما کسب‌ و کارمان را دوست داشته باشیم، هیچ چیز نمی تواند ما را از تمایل به کار در آن و پرورش و رشد کسب‌ و کارمان نگه دارد.

قدردانی

منفی بودن مانع پیشرفت ما می شود، هنگامی که ما نگرش مثبتی داشته باشیم و موفقیت های خود را ببینیم رنج و شکایت در مورد مسائل کوچک را متوقف خواهیم کرد و در هر لطفی که برای ما انجام می شود تشکر خواهیم کرد.

این عادات همراه با انعطاف پذیری باعث می شود ما در یک مسیر موفقیت قدم بگذاریم.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

11 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
11
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx