رازهای داشتن یک تعطیلات آخر هفته موفق

نظرات 3
5 دقیقه مطالعه

secrets-successful-weekend-1 

در آخر هفته ها تعطیلات خود را چگونه بگذرانیم؟ افراد موفق در تعطیلات آخر هفته چه کارهایی انجام می‌ دهند؟

بیشتر افراد تعطیلات آخر هفته خود را به بطالت می‌ گذرانند. آن‌ ها معمولاً هیچ کار خلاقانه و مفیدی انجام نمی‌دهند. بهترین راه برای خلاصی از این موقعیت، برنامه‌ ریزی دقیق و پیشرفته برای تعطیلات است. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و رازهای داشتن یک تعطیلات موفق را بیان کنیم.

زمانی که می‌ خواهیم برای تعطیلات خود برنامه ریزی کنیم این ترفندها را به خاطر داشته باشیم:

1- عمیق‌ تر فکر کنیم:

بیشتر اوقات ما کارها و فعالیت‌ هایی که در کودکی انجام می‌ دادیم را کنار می‌ گذاریم و به کلی فراموش می‌ کنیم. یکی از دوستانم به من می‌ گفت که او و همسرش تصمیم گرفتند در یک کلاس آموزش پیانو ثبت نام کنند. این کلاس‌ های آموزشی در تعطیلات آخر هفته برگزار می‌ شد. به گفته این فرد، آن‌ ها توانستند به همراه پسر خود تمامی نکات و تمرینات کلاس را انجام دهند. شاید بهترین روش برای تشویق کودکان به انجام یک فعالیت خاص همین ترفند باشد. زمانی که فرزند، والدین را در کنار خود ببیند حتماً اشتیاق بیشتری برای ادامه راه خواهد داشت. چگونه می‌ توانیم از فرزندان خود انتظار موفقیت، پیشرفت و برنامه ریزی دقیق داشته باشیم در حالیکه خودمان به کلی آن را فراموش کرده‌ ایم.

2- از صبح خود نهایت استفاده را ببریم:

صبح تعطیلات آخر هفته معمولاً به بطالت گذرانده می‌ شود اما برای انجام کارهای شخصی بسیار عالی است. اگر برای دوی سرعت در حال تمرین هستیم می‌ توانیم صبح زود از خواب بیدار شویم و در بیرون به دویدن بپردازیم. برای اینکه بتوانیم صبح زود از خواب بیدار شویم باید شب زودتر بخوابیم.

3- سنت‌ های خاص خود را ایجاد کنیم:

یک خانواده موفق و شاد برنامه‌ ها و فعالیت‌ هایی را در تعطیلات خود انجام می دهد که همه افراد دوست دارند به آن بپردازند ولی هیچ وقت زمانی کافی برای برنامه ریزی را ندارند. اصلاً مهم نیست این سنت چه چیزی باشد تنها کافیست به آن پایبند باشیدم این عادت‌ ها به خاطرات خوبی تبدیل می‌ شوند که برای خانواده شادی آفرین هستند.

secrets-successful-weekend-1

4- برای زمان بیکاری خود برنامه ریزی کنیم:

جس لاهی معلم و نویسنده‌ ای است که زمان چرت زدن خود در تعطیلات آخر هفته را به خوبی مدیریت کرده است. او دو فرزند دارد که زمان بازگشت او به منزل را به خوبی می‌ دانند و منتظرش هستند. آن‌ ها با یکدیگر بازی می‌ کنند، فیلم تماشا می‌ کنند و کتاب می‌ خوانند. همه افراد خانواده موبایل‌ های خود را خاموش می‌ کنند و همه زمان خود را در کنار یکدیگر سپری می‌ کنند.

5- زمانی را برای کاوش و اکتشاف کنار بگذاریم:

پیاده روی، دویدن یا حتی دوچرخه سواری می‌ تواند به یک ماجرای شگفت انگیز با فرصت‌ های بسیاری برای مواجهه با مشکلات و افراد مختلف تبدیل شود. از تعطیلات آخر هفته خود برای ایجاد فرصت‌ های تازه استفاده کنیم.

6- سعی کنیم برای شب پنج شنبه برنامه خاص و سرگرم کننده‌ ای داشته باشیم:

این ترفند بسیار مهم است. حتی اگر عاشق کار خود هستیم، بهتر است در این روز استرس کاری را کنار بگذاریم و به فکر انجام فعالیت‌ های سرگرم کننده باشیم. اگر به فکر برنامه‌ های کاری خود هستیم یا اینکه از انجام کارهای سخت خسته اید می‌ توانیم یک برنامه سرگرم کننده تدارک ببینیم . اینکار باعث می‌ شود بیشتر روی تعطیلات خود تمرکز کنیم و تمامی افکار منفی و آزار دهنده را از ذهن خود خارج نماییم. بهتر است شب پنج شنبه را کنار همدیگر سپری کنیم، یک شام عالی بپزیم و با هم آن را میل کنیم. اگر می‌ توانیم با سایر اعضای فامیل کنار هم جمع شویم. یک نفر شام اصلی را بپزد و سایر افراد مواد مختلفی همچون دسر را به همراه داشته باشند. البته ما می‌ توانیم به جای پختن غذا، از رستوران‌ ها و غذاهای آماده استفاده کنیم. انجام تمریناتی همچون یوگا در تعطیلات آخر هفته نیز می‌ تواند پیشنهاد خوبی باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx