به جای آرزو کردن ارتعاش ثروت بفرستید

نظرات 7
10 دقیقه مطالعه

 

چند درس جالب در مورد کسب ثروت زیاد

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله می خواهیم در مورد موضوع شیرین ثروت صحبت کنیم و چگونگی رسیدن به ثروت با قانون جذب را برایتان شرح دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

برای رسیدن به ثروت به تلاش زیادی نیاز نیست. وقتی که آرزوی چیزی را داریم، مطمئنا به آن نمی رسیم. بنابراین چه چیزی می تواند باعث شود که کارمندی با حقوق ماهانه 4 میلیون و سالانه 48 میلیون کار کند؛ ولی فردی در بازی یک ساعته 2 برابر این مبلغ را دریافت می کند.

اگر در نظر شما دنیا عادلانه تقسیم نشده است، تنها دلیل آن این است که جهان هستی با برنامه شما هماهنگ نیست و عدالت در این دنیا معنا و تعریف دیگری دارد. برای بهتر شدن اوضاع زندگی باید به قوانین آن آشنایی پیدا کنید و مطابق آن رفتار کنید. در ادامه به توضیحاتی درباره این قانون ها می پردازیم.

طبق قانون اول، قوانین موجود در جهان هستی متغیر نیست و ثابت می ماند؛ مگر این که خدا در آن تغییر ایجاد کند.

قانون دوم می گوید: هرکسی که با قانون الهی پیش برود، پاسخ های دریافتی برای همه یکسان خواهد بود و این پاسخ ها در زندگی های افراد می تواند تفاوت داشته باشد.

قانون سوم در رابطه با آرزو سخن می گوید که فقط داشتن آن ضروری نیست. بلکه باید فرکانس مربوط به آرزو را نیز داشته باشید.

قانون چهارم می گوید که رحمت خدا در زمین نامحدود است. پس اگر تصور کنید که کم است، این فقط زاده ی فکر شماست. بنابراین برای به دست آوردن ثروت باید باور خود را نیز درست کنید. بخشندگی پروردگار بی نهایت است و هر مقدار که لایق آن باشید به شما می بخشد.

قانون پنجم به تغییر می پردازد که خدا به هیچ قومی کمک نمی کند مگر اینکه آن ها بخواهند تغییر کنند.

قانون ششم می گوید که همه افراد در یک درجه نیستند و بعضی نسبت به بقیه برتری دارند. لازم به ذکر است که افراد برتر دلیلی برای بخشیدن ثروت خود به دیگران ندارند تا به یک درجه برسند.

از نکته های مهم درباره کسب ثروت این است که اول باید قلب شما در برابر شرایط بزرگتر شود. قبل از برداشتن اولین قدم باید خودتان را بپذیرید و برای رسیدن به درجه برتر تلاش کنید و حتما این نکته را فراموش نکنید که باید حسودی در مورد درآمد بقیه را کنار بذارید.

حسود بودن با غبطه خوردن تفاوت دارد. شما باید با موفقیت دیگران احساس خوشحالی کنید و با شادی و خوشبختی آن ها احساس شادی کنید.

باید در ذهن خود این موضوع را تکرار کنید که درآمد بالا نشانه دزدی نیست پس دلیلی نمی بیند که پولش را صرف شما کند. اگر طرف مقابل شما ثروت فراوانی دارد و کمک حال دیگران نیز هست، لزومی ندارد که درباره پرداخت های زندگی اش به شما توضیح دهد. یادتان باشید که به دست آوردن ثروت جزء برکات الهی محسوب می شود.

اگر اوضاع مالی خوبی ندارید به ایمان شما باید شک کرد زیرا مشکل در قوانین دنیا نیست

اگر اوضاع مالی خوبی ندارید به ایمان شما باید شک کرد زیرا مشکل در قوانین دنیا نیست

پذیرفتن این مطالب ممکن است برای شما سخت باشد، ولی به جای مقابله با این موضوع بهتر است مطالب را به نفع خود بدانید و دوباره آن ها را مرور کنید. در این صورت متوجه می شوید که بر اساس قانون جذب احساس شما نسبت به زندگی تغییر کرده است و شروع کننده تغییر خواهید بود.

مردم جامعه به دو دسته تقسیم می شوند

اگر فرض کنیم که ثروتمندان ارثیه خانوادگی را کنار گذاشته ایم، بقیه مردم جامعه به دو بخش تقسیم می شوند: بخش اول افرادی هستند که برای رسیدن به موفقیت سختی های فراوانی را تحمل کرده اند، پس حساب بانکی آن ها به طور خودکار همیشه پر است. بخش دوم به افرادی بر می گردد که زندگی عادی دارند و همان مبلغی را هم که دارند بر اثر بیکاری یا مشکلات از دست می دهند و روز به روز اوضاعشان بدتر می شود.

چه چیزی باعث به وجود آمدن تفاوت بین دو گروه می شود؟

اگر بخواهیم خیلی ساده به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم که تفاوت در افراد بستگی به طرز فکر آن ها دارد. بنابراین تحمل ما در سختی می تواند شخصیت ما را شکل دهد و مسیر زندگی ما را تعیین کند. پس رفتار شما در زندگی باعث عملکرد شما می شود و مشخص می کند که فردی با ثروت فراوان هستید یا نه یک فرد معمولی محسوب می شوید.

طرز فکر افراد معمولی و ثروتمند

در ادامه مطلب می خواهیم چند مورد از طرز فکر افراد معمولی و افراد ثروتمند را برایتان بشماریم؛ با ما همراه باشید.

افراد معمولی از رسانه الگوبرداری می کنند ولی افراد ثروتمند از کتاب های متنوع

معمولا در خانه هایی که افراد معمولی زندگی می کنند، در همه زمان ها تلویزیون روشن است. پس این افراد تحت تاثیر برنامه های تلویزیونی هستند و زندگی آن ها مطابق با برنامه های تلویزیون تنظیم می شود. ولی افراد ثروتمند مرتکب همچین اشتباهی نمی شوند و برنامه های دولتی را دنبال نمی کنند. بلکه کتاب های متنوعی را برای خواندن انتخاب می کنند. زیرا افرادی که ثروت فراوانی دارند می دانند که باید آگاهی خود را بالاتر ببرند و این دانش را از طریق کتاب دریافت می کنند تا بتوانند شخصیت خود را ارتقا بدهند.

افراد معمولی حقوق را دریافت می کنند، ولی افراد ثروتمند حقوق را پرداخت می کنند

همه افراد از سطح پایین برای کسب درآمد شروع می کنند ولی ادامه مسیر بستگی به خودشان دارد که فکر خود را برای حد معینی درآمد محدود کنند یا نه درآمد بیشتری را بخواهند. همه افرادی که صاحبان ثروت هستند معمولا برای درآمد خود حد معینی را تعیین نمی کنند.

افراد معمولی دیگران را برای شرایط به وجود آمده مقصر می دانند ولی افراد ثروتمند خودشان را مقصر اصلی می دانند

همین درس از مهم ترین راه هایی است که با کمک آن می توانید به ثروت و موفقیت برسید. اگر در طول روز دقت کرده باشید، اکثرا افراد معمولی از دولت ها شکایت می کنند. زیرا آن ها مسئولیت پذیری ندارند. برای رفع مشکل به مقصر دانستن دیگران می پردازند. ولی افرادی که ثروت دارند خود را مقصر تمام اشتباهات می دانند.

افراد ثروتمند می دانند که باید سرمایه گذاری کنند ولی افراد معمولی پس انداز را ترجیح می دهند

افراد ثروتمند می دانند که باید سرمایه گذاری کنند ولی افراد معمولی پس انداز را ترجیح می دهند

افراد معمولی درآمد زندگیشان را پس انداز می کنند و از تفریح و لباس هایشان می گذرند. فرض کنید که شما ماهی یک میلیون تومان پس انداز دارید 16 سال بعد حدود 200 میلیون پول دارید؛ ولی آیا ارزش پول در 16 سال آینده همین اندازه است؟ افراد ثروتمند معمولا درآمد را صرف سرمایه گذاری می کنند. زیرا آن ها می دانند که با سرمایه گذاری پولشان چندین برابر می شود.

افراد معمولی فکر می کنند همه چیز را می دانند ولی افراد ثروتمند تلاش می کنند همه چیز را فرا بگیرند

در دورهمی ها کمی به صحبت ها توجه کنید. افراد معمولی در طی یک ساعت حدود 10 موضوع متنوع تخصصی را بیان می کنند و در مورد آن نظر می دهند و جالب اینجاست که تظاهر می کنند در مورد همه مسائل آگاهی دارند. در عوض افراد ثروتمند بیشتر گوش می دهند و تلاش می کنند که به اطلاعات آن ها افزوده شود.

افراد معمولی معتقد هستند افراد ثروتمند دزد هستند؛ ولی افراد ثروتمند معتقدند ریشه تمام مشکلات فقر است

دروغ بزرگی که افراد معمولی به آن معتقدند این است که ثروت زیاد از راه حلال کسب نمی شود. زیرا در درس قبل هم گفته شد که آن ها عدم موفقیتشان را به گردن دیگران می اندازند. جالب است بدانید. در کلام آخر به سخنی از مولا علی (ع) اشاره می کنم که می فرمایند: «اگر فقر از دری وارد شود، ایمان از در دیگر خارج می شود.»

4.3/5 - (10 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx