هفت گام ساده برای تسلط بر قانون جذب

نظرات 24
8 دقیقه مطالعه

هفت گام ساده برای تسلط بر قانون جذب

قانون جذب چیست؟ تسلط بر قانون جذب چگونه ممکن است؟

چیزی به نیمه سال نمانده‌ است و همه‌ ی ما (حداقل یک کم) در این فکریم که سال دیگر چه چیزی با خود به همراه می‌ آورد. با وجود اینکه کاهش وزن، خوردن خوراکی‌ های سالم، و ترک سیگار همگی تصمیمات بی‌ نظیری هستند، ولی هنوز یک چیز دیگر هست که باعث خواهد شد تمام رویاهای‌ مان به واقعیت تبدیل گردد، و آن مأموریت ما برای یادگرفتن و تسلط بر قانون جذب در سال های پیش رو است.

قانون جذب

جهان به تفکرات و احساسات ما پاسخ خواهد داد و دقیقاً هر آنچه را در ذهن ما میگذرد برایمان فراهم می‌ آورد. متأسفانه، بسیاری از آدم‌ ها در واکنش به مسائلی که در واقعیت برایشان رخ می دهند فکر و احساس می کنند.

این واکنش‌ پذیری معمولاً یک چرخه‌ ی عصبانیت، افسردگی، دشمنی، یا اضطراب را ایجاد خواهد کرد. به‌ عنوان مثال، درباره‌ ی چیزی عصبانی می‌ شویم، این مسئله باعث خواهد شد تا دنیا چیز دیگری را برایمان پیش بیاورد که ما را عصبانی کند. سپس دوباره عصبانی می‌ شویم و این چرخه تکرار خواهد شد.

بهتر نیست راهی برای اندیشیدن و احساسات مثبت‌ در طول روز پیدا کنیم تا دنیا چیزهای بیش‌ تری بر سر راه مان قرار دهد که بتوانیم برای خودمان خوشحال باشیم؟ اگر بتوانیم بدون توجه به واقعیت موجودمان راهی برای مثبت‌ اندیشی و احساس مثبت پیدا کنیم، آن‌ وقت قادر به تسلط بر قانون جذب خواهیم بود و واقعیت جدیدی پدیدار میشود که هرآنچه را می‌خواهیم در خود دارد.

در ادامه هفت گام برای شما آمده کردیم که در تسلط بر قانون جذب به شما کمک خواهد کرد.

۱- “کشمکش ذهنی” را کنار بگذاریم

این باور به بسیاری از ما قبولانده شده است برای اینکه آدم خوبی باشیم باید سخت کار کنیم و کارهایی که دوست نداریم را انجام دهیم. اگر این باور را داشته باشیم، جهان هم‌ چنان برایمان کارهای سخت و کشمکش خواهد‌ فرستاد. به‌ جای آنکه تمام انرژی و توجه‌ مان را درگیر پروژه‌ ها و کارهایی کنیم که دوست نداریم، لذت بردن از زندگی را حداقل چند بار در روز در اولویت قرار دهیم.

خندیدن و لذت‌ بردن را در اولویت‌ های‌ مان قرار دهیم. از کنار گذاشتن کاری که دوست نداریم برای مدتی نترسیم و سعی نماییم به‌ جای آن یک کار لذت‌ بخش انجام دهیم. اگر می خواهیم یک زندگی لذت‌ بخش و راضی‌ کننده داشته باشیم، باید پیامی مبنی بر اینکه می‌ خواهیم شادی و هیجان داشته باشیم برای جهان ارسال نماییم!

۲- هر روز شکرگزاری کنیم

هر روز، چند دقیقه وقت بگذاریم و چیزهایی را که برایشان شکرگزار هستیم را مرور کنیم، و به خودمان اجازه دهیم در برابر این موهبت‌ های زندگی‌ مان احساس سپاس‌ گزاری داشته باشیم. عادت کنیم از دنیا برای موهبت‌ هایش شکرگزار باشیم تا مطمئن شویم موهبت‌ های بیش‌ تری بر سر راه ما قرار خواهند گرفت.

هفت گام ساده برای تسلط بر قانون جذب

۳- خوبی‌ های دیگران را باور کنیم

پاسخ دادن به حرف‌ های ناخوشایند و کارهای دیگران از روی عصبانیت خیلی آسان می باشد. به خودمان (و آنها) لطف کنیم و خوبی‌ هایشان را باور کنیم. این حرف‌ ها شاید به این دلیل زده شده است که به خاطر کارش تحت فشار بوده است. شاید به این دلیل با ما برخورد کرده که حواسش پرت اخباری بد و ناخوشایند بوده که اخیراً به او رسیده است.

این نگاه جدید به طرف مقابل فرصت خواهد داد، ولی (از همه مهمتر) باعث میشود ما در این وضعیت حس بهتری داشته باشیم، و اگر می خواهیم بر قانون جذب تسلط پیدا کنیم احساس‌ مان بسیار مهم است.

۴- (جداً! ) اخبار را فراموش کنیم

اخبار امروز سرشار از چیزهایی است که در جهان با مشکل و معضل مواجه شده‌ اند. هیچ دلیلی وجود ندارد که خودمان را در معرض چنین مسائل منفی قرار دهیم. اخبار را کم کنیم، یا بهتر از آن، کلاً تماشای آن‌ را کنار بگذاریم.

۵- روزانه کارهای محبت‌ آمیز انجام دهیم

ما همان چیزی را به‌ دست می‌ آوریم که به دیگران می‌ دهیم، پس محبت بدهیم. درب را برای دیگران باز نگه‌ داریم، عشق‌ مان را با یک هدیه‌ ی کوچک شگفت‌ زده کنیم، و یا از آنها تعریف نماییم و در آغوش‌ شان بگیریم. هر کاری اثر موج دار نامحدودی بر دنیا دارد، پس سهم خود را برای اشاعه‌ ی محبت و عشق انجام دهیم.

۶- به‌ جای فاصله گرفتن از چیزی که نمی‌ خواهیم، به سمت چیزی که می‌ خواهیم حرکت کنیم

مطمئن شویم که رفتار‌های اصلی ما به این دلیل روی می‌ دهند که می‌ خواهیم اتفاقی بیفتد، نه به این خاطر که از آنچه شاید اتفاق بیفتد می‌ ترسیم.

به‌ عنوان مثال، وقتی می‌ خواهیم با مادرمان صحبت کنیم با او تماس بگیریم، نه زمانیکه می‌ ترسیم مبادا به‌ خاطر تلفن نزدن از دست ما عصبانی شود. حرکت از روی ترس موجب خواهد شد تجربیات ترس‌ آورتر بیشتری داشته‌ باشیم. حرکت به‌ خاطر رویاهای‌ مان موجب میشود رویاهای بیش‌ تری محقق شوند. با فکر حرکت کنیم.

هفت گام ساده برای تسلط بر قانون جذب

۷- مراقبه کنیم

مراقبه کردن باعث خارج شدن استرس‌ های احساسی، ناراحتی و اضطراب میشود. این مورد به ما اجازه خواهد داد کاملاً بر زمان حال متمرکز شویم. این مسئله به آرامش ما کمک میکند و به ما در بالا بردن سرزندگی و شادابی‌ مان کمک میکند.

۱۰ دقیقه مراقبه در روز این قدرت را دارد که ما را در کانون قرار داده و ما را با فرکانس یک استاد قانون جذب هم‌ سو نماید.

حتی کمی درباره‌ ی قدرت ذهن و مراقبه تحقیق کنیم تا برایمان روشن شود که مراقبه چیزی است که باید هر روز انجام دهیم. خوب حالا ما آن را در اختیار داریم. برای حرکت دادن انرژی زندگی‌ مان در یک مسیر مثبت، امسال از این گام‌ ها استفاده کنیم تا به ما در استاد قانون جذب شدن کمک کند. تشکر کنیم، خوبی‌ های دیگران را باور کنیم، کشمکش‌ ها را کنار بگذاریم، اخبار را فراموش کنیم، به دیگران محبت بدهیم، با فکر حرکت کنیم و مراقبه نماییم.

روزانه این گام‌ ها را تمرین نماییم تا احساس بهتری داشته باشیم (مهم نیست چه اتفاقی می‌ افتد! ) و، امسال و هر سال، یک زندگی فوق‌ العاده را برای خود جذب کنیم.

4.7/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

24 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
24
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx