سه استراتژی ساده برای جذب فرصت ها در زندگی

نظرات 8
5 دقیقه زمان مطالعه

سه استراتژی ساده برای جذب فرصت ها در زندگی

جذب فرصت ها در زندگی

وقتی فرصت‌ های موجود در زندگی یمان را جذب نکرده و خودمان را ارتقا ندهیم، به تدریچ دچار نوعی رکود خواهیم شد. حالا سوالی که به وجود می آید این است که چطور فرصت‌ های بیشتری در زندگی به دست آوریم؟ انتخاب فرصت‌ های جدید به ما کمک خواهند کرد تا در مسیر پیشرفت فردی و شغلی قرار بگیریم.
بسیاری از مردم تصور می‌ کنند که در جذب فرصت‌ های زندگی توانایی کافی را ندارند و صرفاً منتظر معجزه‌ ای می باشند که اوضاع را تغییر دهد. در حالی که این ذهنیت، حقیقت ندارد.

خواهان پیشرفت هستید؟ کاری جدید انجام دهید.

برای رسیدن به آنچه که تا به حال به آن نرسیده‌ ایم، باید کاری انجام دهیم که تا کنون انجام نداده‌ باشیم.
وقتی افراد در محدوده‌ ی امن زندگی خود پناه می‌ گیرند و حاضر به گسترش افق دید خود نیستند، طبیعی است که با شکست مواجه می شوند. نتیجه این می‌ شود که از تک تک آرزوها و اهداف خود استعفأ دهند و به یک زندگی بی‌ دغدغه رضایت دهند. جالب این است که خیلی از این افراد همان کارمندان منظمی می باشند که سخت کار می کنند و جزو افراد محترم جامعه محسوب می‌ شوند.
عنصر دوم و نه چندان آشکار این واقعیت است که زندگی بیرون ما بازتابی از زندگی درون است. پس برای جذب فرصت‌ ها باید رفتار و طرز فکر خودمان را تغییر دهیم. افرادی که تلاش می‌ کنند اوضاع درونی خودشان را بهبود دهند اغلب با اشخاص جدید آشنا می‌ شوند و روابط جدید ایجاد می‌ کنند که همین امر فرصت‌ ها و شرایط مطلوبی برای آن‌ ها فراهم می‌ سازد. از این رو رشد و توسعه‌ ی شخصی و شخصیتی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. 

۳ استراتژی جدید برای جذب فرصت‌ ها (قانون جذب)

۱- اطرافیان خود را از میان افراد موفق انتخاب کنیم.

بنا به یک نقل قول: “درآمد فعلی شما میانگین درآمد ۵ نفری است که بیشتر وقت خود را با آن ها سپری می‌ کنید.” محیط پیرامون سهم زیادی در شاد بودن ما دارد. افراد موفق، برنده‌ی عادات، استراتژی‌ ها و شخصیت های “جذاب” خود هستند. وقتی که وقت خود را با آن‌ ها بگذرانیم، مدل رفتاری آن‌ ها به ما هم سرایت می کند. در مقابل، وقتی پیرامون ما با افراد منفی‌ نگر پر شده است سطح آرزوهای ما هم پایین می‌ آید و افکار بدبینانه در ما هم شکل می‌ گیرد.

۲- از محدوده‌ ی امن خود خارج شویم

ماندن در محدوه‌‌ ی امن راحت می باشد چرا که حدوداً از نتیجه‌ ی همه چیز خبر داریم. خارج شدن از این محدوده شروع اتفاقات تازه است. در غیر این صورت زندگی فقط یک تکرار ساده و ملال‌ آور است. وقتی از محدوده‌ ی‌ امن خود خارج می‌ شویم می‌ توانیم با افراد جدید آشنا شده و به موقعیت‌ های جدید دست پیدا کنیم.

سه استراتژی ساده برای جذب فرصت ها در زندگی

۳- کارهای روزمره را به شکلی هدفمند انجام دهیم

یک شخصیت قوی و جذاب در نتیجه‌ ی تمرین اصولی ساخته می‌ شود. تجربه ثابت کرده است روی هر چه تمرکز کنیم انرژی آن به سمت ما جذب می‌ شود. کارهای درست و سازنده نتیجه‌ ی رفتارها و عادت‌ های ما هستند. از این رو می‌ توان گفت که فرصت‌ های زندگی دستاورد نوع رفتارهای روزمره‌ ی ما محسوب می‌ شود. افزودن عادت‌ هایی مثل مطالعه‌‌، ورزش و یا هر عادت مفید دیگری که در راستای هدف ما باشد می‌ تواند فرصت‌ های تازه‌ تری برای ما خلق کند.

برنامه‌ ی موفقیت در بلند مدت

معمولاً افراد بیشتر از کارهایی که انجام نداده‌ اند متأسف مب یاشند و حسرت می‌ خورند. جذب فرصت های جدید همیشه به شانس بستگی ندارد. گاهی باید از محدوده‌ ی امن زندگی خود خارج شویم و به دنبال علاقه‌ مندی های خود برویم. به عنوان یک تمرین در این رابطه عملکرد ۳ ماهه‌ ی خود را در نظر بگیریم و بازتاب آن را در زندگی خود بررسی کنیم. دقت در عادات رفتاری و بررسی نتایج آن‌ ها کمک می‌ کند که مصمم‌ تر به تغییر آن‌ ها اقدام کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
8
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx