دوره پر مخاطب ( کارشناس جذب شوید ) دارای بیش از 100 هزار مخاطب در سراسر دنیا
اطلاعات بیشتر و ثبت نام

مواقعی به نگاهت نگاه کن

2016-1

گاهی به نگاهت نگاه کن!

انیشتین می‌ گفت : « آنچه در مغزتان می‌ گذرد، جهانتان را می‌ آفریند. »

استفان کاوی (از سرشناس ترین چهره‌ های علم موفقیت) احتمالاً با الهام از همین حرف انیشتین است که می‌ گوید:« اگر می‌ خواهید در زندگی و روابط شخصی‌ تان تغییرات جزیی به وجود آورید به گرایش‌ ها و رفتارتان توجه کنید؛ اما اگر دلتان می‌ خواهد قدم‌ های کوانتومی بردارید و تغییرات اساسی در زندگی‌ تان ایجاد کنید باید نگرش‌ ها و برداشت‌ هایتان را عوض کنید.»

او حرفهایش را با یک مثال خوب و واقعی، ملموس‌ تر می‌ کند: « صبح یک روز تعطیل در نیویورک سوار اتوبوس شدم. تقریباً یک سوم اتوبوس پر شده بود. بیشتر مردم آرام نشسته بودند و یا سرشان به چیزی گرم بود و درمجموع فضایی سرشار از آرامش و سکوتی دلپذیر برقرار بود تا اینکه مرد میانسالی با بچه‌ هایش سوار اتوبوس شد و بلافاصله فضای اتوبوس تغییر کرد. بچه‌ هایش داد و بیداد راه انداختند و مدام به طرف همدیگر چیز پرتاب می‌ کردند. یکی از بچه‌ ها با صدای بلند گریه می‌ کرد و یکی دیگر روزنامه را از دست این و آن می‌ کشید و خلاصه اعصاب همه‌ مان توی اتوبوس خرد شده بود. اما پدر آن بچه‌ ها که دقیقاً در صندلی جلویی من نشسته بود، اصلاً به روی خودش نمی‌ آورد و غرق در افکار خودش بود. بالاخره صبرم لبریز شد و زبان به اعتراض بازکردم که: «آقای محترم! بچه‌ هایتان واقعاً دارند همه را آزار می‌ دهند. شما نمی‌ خواهید جلویشان را بگیرید؟» مرد که انگار تازه متوجه شده بود چه اتفاقی دارد می‌ افتد، کمی خودش را روی صندلی جابجا کرد و گفت: بله، حق با شماست. واقعاً متأسفم. راستش ما داریم از بیمارستانی برمی‌ گردیم که همسرم، مادر همین بچه‌ ها٬ نیم ساعت پیش در آنجا مرده است. من واقعاً گیجم و نمی‌ دانم باید به این بچه‌ ها چه بگویم. نمی‌ دانم که خودم باید چه کار کنم و … و بغضش ترکید و اشکش سرازیر شد.»

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۳۱

استفان کاوی بلافاصله پس از نقل این خاطره می‌ پرسد:« صادقانه بگویید آیا اکنون این وضعیت را به طور متفاوتی نمی‌ بینید؟ چرا این طور است؟ آیا دلیلی به جز این دارد که نگرش ما نسبت به آن مرد عوض شده است؟ » و خودش ادامه می‌ دهد که:« راستش من خودم هم بلافاصله نگرشم عوض شد و دلسوزانه به آن مرد گفتم: واقعاً مرا ببخشید نمی‌دانستم. آیا کمکی از دست من ساخته است؟ و….

اگر چه تا همین چند لحظه پیش ناراحت بودم که این مرد چطور می‌ تواند تا این اندازه بی‌ ملاحظه باشد٬ اما ناگهان با تغییر نگرشم همه چیز عوض شد و من از صمیم قلب می‌ خواستم که هر کمکی از دستم ساخته است انجام بدهم .»

حقیقت این است که به محض تغییر برداشت٬ همه چیز ناگهان عوض می‌ شود.
کلید یا راه حل هر مسئله‌ ای این است که به شیشه‌ های عینکی که به چشم داریم بنگریم؛ شاید هرازگاه لازم باشد که رنگ آنها را عوض کنیم و در واقع برداشت یا نقش خودمان را تغییر بدهیم تا بتوانیم هر وضعیتی را از دیدگاه تازه‌ ای ببینیم و تفسیر کنیم.
آنچه اهمیت دارد خود واقعه نیست بلکه تعبیر و تفسیر ما از آن است.

برای امتیاز دادن به این مقاله کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اشترام گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
نظرات کاربران
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
9 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
شاید این مقالات را دوست داشته باشید
تجلی پول
قانون جذب
علی خرمی
تجلی پول

این برنامه اجرایی هدفش ارائه یک بازه زمانی، اهداف و بخش های عملی است که برای تجلی یا بروز شرایط ایده آل مالی تان به

ادامه مطلب »