قانون جذب و شکست ناپذیری

3 comments
5 Min Read

قانون جذب و شکست ناپذیری

هرگز نباخته ای، مادام که از شکست خود چیزی آموخته باشیم

هر یک از ما در زندگی با مسأله ای روبرو می شویم. زمانی می شود چندین راه حل را بکار می بریم و از آنجا که نمی توانیم وضعیت دلخواه را فراهم آوریم، باید از قبل، خود را برای رویارویی با آدم های منفی و وضعیت های منفی آماده کنیم. از این طریق می توانیم با موفقیت در برابر پیشامدهایی که زندگی در سر راه ما قرار میدهد، بایستیم.

اتفاقات زندگی افسانه نیستند بلکه سرشار از مطلب، حقیقت و تجربه آموزی می باشند و هر کدام داستانی خواهد شد برای دیگران، شاید!

جین تونی قهرمان سابق سنگین وزن مشت زنی دنیا، برای رویارویی با جک دِمپسی، خود را با تمرینات عقب رَوی با رقص پا آماده کرد. تونی از دِمپسی نمی ترسید، ولی او را مشت زن مرد افکنی می دانست. او می دانست که اگر یک ضربه ی مشت دِمپسی به او بخورد، او شدیداً صدمه خواهد دید و همچنین می دانست که به دنبال این ضربه و ضربه‌ های بعدی از پا می افتد. تونی برای اینکه مبادا بی توجه حرکت غلطی بکند، ضمن تمرین برای مبارزه، کیلومترها پس پَسَکی می دوید تا خود را آماده کند. ترفند او در مسابقه بعد از شمارش داور، مؤثر افتاد. وقتی که تونی بعد از شمارش طولانی، بلند شد، تا آخر همان راند با رقص پا عقب عقب رفت و به قولی وقت‌ کُشی کرد. در راند بعدی، تونی وقتی که نیروی کافی کسب کرد و حواس او به حالت عادی برگشت، دِمپسی را با مشت به زمین زد و برنده‌ ی مسابقه شد. تونی برنده‌ ی مسابقه شد، زیرا از قبل، خود را با تجسم خلاق قانون جذب آماده کرده بود.

قانون جذب و شکست ناپذیری

هر آنچه که برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز داری، هم اکنون از آن توست.

زیگ زیگلار :
زیگ زیگلار  در سال ۱۹۲۶ در آلاباما متولد شد. وی یکی از ۱۲ فرزند خانواده اش بود. پدرش در سال ۱۹۳۲ فوت کرد و در این دوران کسادی با مرگ پدر خانواده اش در مشکلات مالی فرو رفتند. اما زیگ زیگلار توانست در شهر میسی سیپی به کالج برود و بعد از آن در دانشگاه کارولینای جنوبی ثبت نام کند. زیگ زیگلار سال های متمادی فروشنده لوازم آشپزخانه بود. وی در این کار و در شرکتی که در آن کار میکرد، به بیشترین موفقیت های ممکن دست پبدا کرد.
در سال ۱۹۴۶، با جین آبرناتی ازدواج کرد و صاحب فرزندان متعدد شد. در سن ۲۹ سالگی موسسه دیل کارنگی در شهر نیویورک زیگ زیگلار را استخدام کرد تا به کار تدریس بپردازد. وی بخش عمده موفقیت خود را مدیون خواندن کتاب “قدرت فکر مثبت” می داند که وینسنت پیل آن را به رشته تحریر در آورده است.
زیگ زیگلار ۲۴ کتاب نوشته که از جمله آنها می توان به “نامزدی بعد از ازدواج” ، “در اوج” و “راز فروش کردن” اشاره نمود.
زیگ زیگلار در پلانو تگزاس کار و زندگی می کند.

مهم ذهنیت شماست

آنچه  به ذهن شما راه پیدا کند، به شکل عمل یا کلام، از شما خارج می گردد. اغلب اشخاص گرفتار این توهم هستند که بر ذهن خود مسلط هستند. در حالی که شرایط فیزیکی آنها حرف دیگری میزند. داشتن اینکه ما مجموعه همه چیزهایی هستیم که به ذهنمان سرازیر می شود، هول انگیز است.
بنجامین فرانکلین معتقد بود که رشد و اعتلای شخصی موضوعی است که همه روزه باید شکل بگیرد. به دنبال یادگیری قانون جذب باشید، زندگینامه افراد موفق دنیا را بخوانید و وقتی در اتومبیل نشسته اید، به نوارهای آموزش گوش بدهید.

کلام آخر

گرچه زیگ زیگلار یک نویسنده و سخنران الهام بخش است، ولی به صراحت اذعان می کند که زندگی سختی های فراوان هم خواهد داشت. او می گوید زندگی پر از لیموست و موفق ها کسانی هستند که از لیمو لیموناد درست کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx