هشت راه موفقیت از دیدگاه غیر جذبی

11 comments
4 Min Read

the-sub-success-3

موفقیت یکی از کلماتی است که همه بلا استثنا به دنبال آن هستند و از همه لحاظ و در هر موقعیتی میتوانیم آن را معنا کنیم. موفقیت در کسب و کار، موفقیت در زندگی، موفقیت در تجارت، موفقیت تحصیلی، موفقیت در دوستی و … که همه و همه در یک کلمه جمع میگردند به نام “موفقیت و توفیق” .

روزانه راههای زیادی برای رسیدن به موفقیت از اطراف خود میشنویم اما بهترین کار این است که بهترین راه را برای خودمان جدا کرده و آویزه گوش خود قرار دهیم.

۸ پیشنهاد برای موفقیت های بیشتر :

۱اهداف مشخص و ناب را انتخاب کنیم

the-sub-success-2

به این معنا که هدفی را که انتخاب می کنیم:

اول با تمام جزئیاتش آشنایی کامل پیدا کنیم و تا بتوانیم به جزء جزء قابلیتهای آن برسیم. هدف باید مناسب و در خور ما باشد و در بازه ای مشخص انجام گیرد.

۲نقشه ای جامع برای رسیدن به هدف داشته باشیم

the-sub-success-5

برای رسیدن به هدف باید تمام راهها با تمام جزئیاتشان را در نظر بگیریم زیرا نباید بدون حساب و کتاب به دنبال هدف برویم. هدف خوب پیدا کردن آسان است ولی معمولا همه دنبال پیدا کردن راه مناسب برای رسیدن به آن هستند. باید پله پله و قدم به قدم آن را تعیین کنیم مانند نقشه رسیدن به گنج.

۳دقیقا برای هر قدم از نقشه وقتی را تعیین کنیم

مثلا هدف ما موفقیت در زمینه ورزش است. ابتدا اضافه وزن خود را باید اصلاح کنیم. خب من با خودم عهد می کنم که تا روز اول آذر سال ۱۳۹۵ چهار کیلوگرم اضافه وزن خود را اصلاح کنم. سپس مرحله بعدی و همچنین در حین انجام مرحله اول باید همزمان به موارد دیگر نیز پرداخت.

۴مشورت با عموم در مورد هدف

the-sub-success-2

یعنی اینکه هدف خود را با همه خانواده، دوستان، استادان، مربیان و … در میان گذاشته تا با پشتیبانی و دلگرمی آنان مواجه شویم که این خود نوعی بارش فکر است.

۵پیدا کردن گروه پشتیبان

the-sub-success-4

می توانیم در راستای هدف خود با گروه یا گروههایی از دوستانمان “هم هدف” شویم وگروهی را درست کنیم تا اولا انرژی ما را تبدیل به سینرژی کند و ثانیا در صورت بروز هرگونه خطایی از جانب ما، توسط دوستان سریعا گوشزد شود تا جلوی کجروی گرفته شود.

۶هر شکستی را پیروزی دانستن

the-sub-success-1

در راستای نیل به اهداف حتما باید هر شکستی را پله ای کنیم جهت رسیدن به پیروزی. چرا که با هر شکست یکی از راههای شکست بسته می شود و احتمال پیروز شدن، در صورت پیدا کردن دلیل شکست بسیار بیشتر از قبل خواهد شد.

the-sub-success-1

۷– تغییر در خودمان، و نه در اطرافیان

در صورتی که یک الگو برای همه کار کند و برای شما کار نکند چه دلیلی می تواند داشته باشد ؟ خب حتما مشکل از ماست. پس باید در وضعیت کنونی تغییر ایجاد شود.

۸خودمان را باور کنیم که می توانیم

باید بتوانیم تقویت اراده و اعتماد به نفس خودمان را زیاد کنیم. تا زمانیکه به خودمان متکی نباشیم نمیتوانیم اهدافمان را مشخص کرده و به آن برسیم.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

11 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
11
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx