تعریف موفقیت در قانون جذب

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

همه ما به دنبال موفقیت هستیم. همه ما می خواهیم در زندگی مان آدم موفقی باشیم و موفقیت را تجربه كنیم. گاهی اوقات آنقدر موفقیت در زندگی برایمان ارزشمند می شود كه برای به دست آوردن آن هر كاری می كنیم؛ سخت كار می كنیم، به دنبال كسب پول و سرمایه تلاش می كینم، برای كسب علم، تحصیل، قدرت، شهرت و هزاران عنوان و لقب دیگر به سختی زحمت می كشیم. ولی گاهی یادمان می رود از خودمان بپرسیم واقعا موفقیت چیست؟ در این مقاله به موفقیت در قانون جذب خواهیم پرداخت.

موفقیت چیست؟

افراد كمی درباره مفهوم واقعی موفقیت و تلاش روزمره شان برای كسب موفقیت آگاهانه فكر و تامل می كنند و بیشتر افراد خیلی به معنای حقیقی موفقیت توجهی نمی كنند و فقط برای به دست آوردن هر دستاورد لذت بخشی در زندگی سخت كار می كنند. اگر شما نتوانید مفهوم حقیقی موفقیت در زندگی تان را درك كنید، نمی توانید هدف و برنامه درستی برای زندگی داشته باشید و سردرگم می مانید. اگر برنامه منحصر بفردی برای زندگی خودتان طراحی نكنید، مجبور می شوید با برنامه شخص دیگری زندگی تان را به سمت موفقیت پیش ببرید ولی آیا آن شخص دیگر برنامه را بر اساس زندگی شما طراحی كرده است؟

قبل از اینكه به سمت كسب موفقیت در زندگی تان گام بردارید، ابتدا به مفهوم واقعی و درست آن بیاندیشید. اگر سری به شبكه های اجتماعی بزنید، خواهید دید كه تعریف و برداشت بسیاری از موفقیت تا چه اندازه محدود و كوچك است. از دید این افراد، موفقیت چیزی مانند ساختن ثروت، داشتن رابطه ای فوق العاده، راه اندازی یك كسب و كار میلیون دلاری و یا داشتن یك صفحه در شبكه های اجتماعی با میلیون ها دنبال كننده است. درنتیجه این افراد تصویری از افراد مشهوری كه دارای این امكانات هستند را به تعریف شان از موفقیت می چسبانند.

موفقیت در نگاه شما

البته هیچ كدام از این دستاوردها یا سرمایه ها اشتباه نیستند ولی صرف داشتن این چیزها یا مانند چنین اشخاصی بودن معنی واقعی و حقیقی موفقیت نیست. حتی خیلی از افراد كه برای رسیدن به این چیزها بسیار سختی كشیده و به سختی در زندگی با همه مشكلات و موانع و حتی خودشان جنگیده اند، وقتی به آن نقطه اوج می رسند فقط احساس شكست و ناراحتی می كنند. آنها از رسیدن به این قله خوشحال نیستند چون تعریف اشتباهی از موفقیت را دنبال كرده اند و به دنبال كسب چیزی تمام زندگی شان را فدا كرده اند كه با ارزش های درونی و شخصیتی حقیقی و ذاتی شان مرتبط و هماهنگ نبود.

ما در طول دوران كودكی و حتی بزرگسالی ایده ها و نظرات متفاوتی درباره موفقیت از والدین، معلمین و دوستان وسایر منابع دیگر شنیده و یاد گرفته ایم. هر كسی نظر خاصی درباره مفهوم كلی موفقیت در زندگی خود دارد. البته این كار خوبی است كه به نظر وعقیده دیگران ارزش قائل شویم ولی لزومی ندارد كه خودمان را با نگاه و عقیده دیگران مطابقت دهیم. هیچ كسی نمی تواند نظر خود درباره موفقیت را به زندگی ما تحمیل كند حتی والدین ما و در نهایت این ما هستیم كه تصمیمی می گیریم چه چیزی را به عنوان موفقیت در زندگی می خواهیم داشته باشیم.

موفقیت در شکست

خیلی راحت است اگر مفهوم موفقیت را به رسیدن به چیزی مثل شغل یا جایگاه اجتماعی تعریف كنیم و بپذیریم كه اگر چنین چیزی را در زندگی به دست آوردیم پس آدم موفقی هستیم. ولی گاهی اوقات برخی از بزرگ ترین موفقیت های زندگی ما از بدترین شكست ها نتیجه می شوند. چرچیل می گوید: « موفقیت پایان راه نیست و شكست هم كشنده نیست. این شهامت ادامه زندگی است كه ارزشمند است.» گاهی وقت ها موفقیت خود زندگی كردن و زنده ماندن می تواند باشد. اینكه بتوانیم از شكست ها خودمان را نجات دهیم.

وقتی مفهوم موفقیت را درست متوجه شویم و برای زندگی مان نقطه ای را به عنوان نقطه موفقیت مشخص كنیم، باید اهداف مان را تك به تك برای رسیدن به این موفقیت تعیین كنیم. ما باید اهداف مان را بر مبنای خواسته خودمان مشخص كنیم نه بر مبنای خواسته دیگران. پس باید اهداف مان متمركز بر نقطه موفقیت زندگی خودمان باشد.

موفقیت از نظر افراد مختلف معانی متفاوتی دارد. موفقیت برای كسی ممكن است به معنی كمك به دیگران و افراد نیازمند باشد، یا برای كسی به معنی انجام فعالیت های اقتصادی و یا كمك به چرخه تولید كشور باشد. موفقیت ممكن است برای كسی توانایی زندگی در انزوا و تنهایی خودش باشد.

معنی موفقیت بر حسب معیارهای مختلفی برای هر كس تعریف می شود و هدف اصلی آن كسب رضایت در زندگی است. یعنی وقتی شخصی به موفقیت دست پیدا می كند، احساس شادی و رضایت مندی از زندگی دارد. پس می توان مفهوم موفقیت را بر پایه این واقعیت هم تعریف كرد؛ یعنی رسیدن به چیزی كه شما را راضی و خوشنود می كند.

جذب موفقیت

موفقيت در قانون جذب به ما می گوید كه هیچ تردیدی وجود ندارد كه ما می توانیم به هر چیزی كه فكر می كنیم و می خواهیم به عنوان موفقیت در زندگی داشته باشیم، برسیم. هیچ رویا و آرزویی آنقدر بزرگ و دست نیافتنی نیست كه ما قادر نباشیم آنها را به واقعیت تبدیل كنیم. همین لحظه است كه قانون جذب می تواند به كمكم ما بیاید. ما با درك و باور درستی از قانون جذب وبا ذهنی باز نسبت به شرایط و امكانات مان می توانیم تبدیل به همان فرد موفقی شویم كه در همیشه آرزویش را داشتیم ولی جرات نمی كردیم.

موفقيت در قانون جذب

هیچ اهمیتی ندارد كه شما چه كسی هستید یا شرایط كنونی زندگی شما چگونه است، وقتی به دنبال رسیدن به موفقیت و یا كسب موفقیت بیشتر در زندگی تان هستید، فقط یك چیز برایتان باید اهمیت داشته باشد و آن اینكه: عنوان یك انسان، هیچ سقف و محدودیتی برای میزان موفقیتی كه می توانیم در زندگی به دست بیاوریم، وجود ندارد.

در درون شما یك نیروی پایان ناپذیر و پتانسیل نامحدودی وجود دارد. پس این قدرت تان را باور كنید و به خودتان ایمان بیاورید. وقتی متوجه شدید كه خودتان برای رسیدن به رویاها، اهداف و در نهایت موفقیت در زندگی كافی هستید، قطعا موفق خواهید شد. این شاه كلید موفقيت در قانون جذب است.

جذب موفقیت با مثبت اندیشی

جامعه مدت های زیادی است كه به اهمیت مثبت اندیشی در كسب موفقیت پی برده است. به هر حال، این یك مفهوم جدید نیست، ولی یك اصل اساسی در قانون جذب است. كشف این ایده كه مثبت اندیشی و مثبت نگری می تواند نهایتا منجر به جذب انرژی های مثبت بیشتری شود و مسیر موفقیت را هموارتر كند.

شما ممكن است اغلب با خودتان درباره متفكران مثبت اندیش دنیا فكر كنید كه همه آنها را بخاطر نگاه مثبت شان به زندگی و لبخند همیشگی شان حتی در مشكلات و لحظات سخت زندگی تحسین می كنند، حتی اگر شرایط زندگی شان به نظر مبهم و تاریك باشد.

این افراد مثبت اندیش برای ما نمادی از اشتیاق و انگیزه بی نهایت هستند نه موفقیت های بزرگی كه اغلب در سر راه زندگی آنها قرار گرفته است. این افراد برای ما نمونه زنده ای از قدرت و مثبت اندیشی در زندگی شخصی هستند.

موفقیت در قانون جذب

وقتی ذهنتان را به روی نیرو انرژی مثبتی كه شما را احاطه كرده، باز كنید، نه تنها به شما كمك می كند كه ذهن تان فرصت های نامحدود بیشتری در زندگی تان را ببیند و كشف كند بلكه چشمتان به روی نیرو و پتانسیل درونی تان هم باز می شود و شما را قادر می سازد كه ایمان و باور عمیق تری به خودتان و توانایی های تان پیدا كنید.

پس بر مبنای اصول موفقيت در قانون جذب، باید ذهن تان را پر از افكار مثبت كنید. در قانون جذب ابزارها و تكنیك هایی هم برای كسب موفقیت وجود دارد كه می توان از آنها كمك گرفت. تكنیك هایی مثل تصورات مثبت، تمرین های انگیزشی، بودن در كنار افراد مثبت اندیش، دوری از افراد منفی نگر، برنامه ریزی و هدفمندی و برخی تكنیك های دیگر كه بر پایه اصول قانون جذب بنا نهاده شده اند.

موفقیت های جانبی

موفقیت یك شی خاص یا یك چیز بخصوص نیست بلكه روندی در زندگی شماست كه خواسته های تان را در آن به واقعیت تبدیل می كنید. دستاورهای مادی كه در این روند كسب می كنید، به نوعی موفقیت های جانبی شما هستند.

وقتی شما در مسیر موفقیت تان، استعدادها و توانایی های تان را با دنیا شریك می شوید، دستاوردهای مادی تان هم به زندگی تان اضافه می شوند. با این حال، دستاوردهای مادی تنها بخش كوچكی از احساس رضایت و شادی شما در زندگی تان را تامین می كنند و موفقیت های اصلی تان به حساب نمی آیند. مثلا وقتی كسی در تمام زندگی خود تلاش می كند كه یك فوتبالیست موفق شود و این را به عنوان موفقیت در زندگی خود هدف قرار می دهد، با رسیدن به این جایگاه، به سرمایه و امكانات بسیار خوب زندگی هم می رسد ولی موفقیت اصلی او این دستاودهای حاشیه ای مادی نیست بلكه آن چیزی كه به او احساس رضایت از خود و زندگی را می دهد، موفقیتش در بروز و شكوفایی توانایی اش و همچنین نتیجه گرفتن از تلاش های سال های طولانی یادگیری و تمرینات سخت اوست.

رسیدن به نقطه موفقیت و یا حتی نزدیك شدن به آن هم باعث به دست آوردن موفقیت های ریز و درشت دیگری هم می شود. طوری كه یك فرد موفق علاوه بر كسب رضایت از زندگی خود و داشتن یك زندگی لذت بخش برای دیگران هم می تواند زندگی رضایت بخشی فراهم كند و با انرژی های مثبتی كه از این شرایط به دست آمده دریافت می كند، به موفقیت های بیشتری دست یابد.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx