تعریف موفقیت در قانون جذب

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه زمان مطالعه

همه ما به دنبال موفقیت هستیم. همه ما می خواهیم در زندگی مان آدم موفقی باشیم و موفقیت را تجربه کنیم. گاهی اوقات آنقدر موفقیت در زندگی برایمان ارزشمند می شود که برای به دست آوردن آن هر کاری می کنیم؛ سخت کار می کنیم، به دنبال کسب پول و سرمایه تلاش می کینم، برای کسب علم، تحصیل، قدرت، شهرت و هزاران عنوان و لقب دیگر به سختی زحمت می کشیم. ولی گاهی یادمان می رود از خودمان بپرسیم واقعا موفقیت چیست؟ در این مقاله به موفقیت در قانون جذب خواهیم پرداخت.

موفقیت چیست؟

افراد کمی درباره مفهوم واقعی موفقیت و تلاش روزمره شان برای کسب موفقیت آگاهانه فکر و تامل می کنند و بیشتر افراد خیلی به معنای حقیقی موفقیت توجهی نمی کنند و فقط برای به دست آوردن هر دستاورد لذت بخشی در زندگی سخت کار می کنند. اگر شما نتوانید مفهوم حقیقی موفقیت در زندگی تان را درک کنید، نمی توانید هدف و برنامه درستی برای زندگی داشته باشید و سردرگم می مانید. اگر برنامه منحصر بفردی برای زندگی خودتان طراحی نکنید، مجبور می شوید با برنامه شخص دیگری زندگی تان را به سمت موفقیت پیش ببرید ولی آیا آن شخص دیگر برنامه را بر اساس زندگی شما طراحی کرده است؟

قبل از اینکه به سمت کسب موفقیت در زندگی تان گام بردارید، ابتدا به مفهوم واقعی و درست آن بیاندیشید. اگر سری به شبکه های اجتماعی بزنید، خواهید دید که تعریف و برداشت بسیاری از موفقیت تا چه اندازه محدود و کوچک است. از دید این افراد، موفقیت چیزی مانند ساختن ثروت، داشتن رابطه ای فوق العاده، راه اندازی یک کسب و کار میلیون دلاری و یا داشتن یک صفحه در شبکه های اجتماعی با میلیون ها دنبال کننده است. درنتیجه این افراد تصویری از افراد مشهوری که دارای این امکانات هستند را به تعریف شان از موفقیت می چسبانند.

موفقیت در نگاه شما

البته هیچ کدام از این دستاوردها یا سرمایه ها اشتباه نیستند ولی صرف داشتن این چیزها یا مانند چنین اشخاصی بودن معنی واقعی و حقیقی موفقیت نیست. حتی خیلی از افراد که برای رسیدن به این چیزها بسیار سختی کشیده و به سختی در زندگی با همه مشکلات و موانع و حتی خودشان جنگیده اند، وقتی به آن نقطه اوج می رسند فقط احساس شکست و ناراحتی می کنند. آنها از رسیدن به این قله خوشحال نیستند چون تعریف اشتباهی از موفقیت را دنبال کرده اند و به دنبال کسب چیزی تمام زندگی شان را فدا کرده اند که با ارزش های درونی و شخصیتی حقیقی و ذاتی شان مرتبط و هماهنگ نبود.

ما در طول دوران کودکی و حتی بزرگسالی ایده ها و نظرات متفاوتی درباره موفقیت از والدین، معلمین و دوستان وسایر منابع دیگر شنیده و یاد گرفته ایم. هر کسی نظر خاصی درباره مفهوم کلی موفقیت در زندگی خود دارد. البته این کار خوبی است که به نظر وعقیده دیگران ارزش قائل شویم ولی لزومی ندارد که خودمان را با نگاه و عقیده دیگران مطابقت دهیم. هیچ کسی نمی تواند نظر خود درباره موفقیت را به زندگی ما تحمیل کند حتی والدین ما و در نهایت این ما هستیم که تصمیمی می گیریم چه چیزی را به عنوان موفقیت در زندگی می خواهیم داشته باشیم.

موفقیت در شکست

خیلی راحت است اگر مفهوم موفقیت را به رسیدن به چیزی مثل شغل یا جایگاه اجتماعی تعریف کنیم و بپذیریم که اگر چنین چیزی را در زندگی به دست آوردیم پس آدم موفقی هستیم. ولی گاهی اوقات برخی از بزرگ ترین موفقیت های زندگی ما از بدترین شکست ها نتیجه می شوند. چرچیل می گوید: « موفقیت پایان راه نیست و شکست هم کشنده نیست. این شهامت ادامه زندگی است که ارزشمند است.» گاهی وقت ها موفقیت خود زندگی کردن و زنده ماندن می تواند باشد. اینکه بتوانیم از شکست ها خودمان را نجات دهیم.

وقتی مفهوم موفقیت را درست متوجه شویم و برای زندگی مان نقطه ای را به عنوان نقطه موفقیت مشخص کنیم، باید اهداف مان را تک به تک برای رسیدن به این موفقیت تعیین کنیم. ما باید اهداف مان را بر مبنای خواسته خودمان مشخص کنیم نه بر مبنای خواسته دیگران. پس باید اهداف مان متمرکز بر نقطه موفقیت زندگی خودمان باشد.

موفقیت از نظر افراد مختلف معانی متفاوتی دارد. موفقیت برای کسی ممکن است به معنی کمک به دیگران و افراد نیازمند باشد، یا برای کسی به معنی انجام فعالیت های اقتصادی و یا کمک به چرخه تولید کشور باشد. موفقیت ممکن است برای کسی توانایی زندگی در انزوا و تنهایی خودش باشد.

معنی موفقیت بر حسب معیارهای مختلفی برای هر کس تعریف می شود و هدف اصلی آن کسب رضایت در زندگی است. یعنی وقتی شخصی به موفقیت دست پیدا می کند، احساس شادی و رضایت مندی از زندگی دارد. پس می توان مفهوم موفقیت را بر پایه این واقعیت هم تعریف کرد؛ یعنی رسیدن به چیزی که شما را راضی و خوشنود می کند.

جذب موفقیت

موفقیت در قانون جذب به ما می گوید که هیچ تردیدی وجود ندارد که ما می توانیم به هر چیزی که فکر می کنیم و می خواهیم به عنوان موفقیت در زندگی داشته باشیم، برسیم. هیچ رویا و آرزویی آنقدر بزرگ و دست نیافتنی نیست که ما قادر نباشیم آنها را به واقعیت تبدیل کنیم. همین لحظه است که قانون جذب می تواند به کمکم ما بیاید. ما با درک و باور درستی از قانون جذب وبا ذهنی باز نسبت به شرایط و امکانات مان می توانیم تبدیل به همان فرد موفقی شویم که در همیشه آرزویش را داشتیم ولی جرات نمی کردیم.

موفقیت در قانون جذب

هیچ اهمیتی ندارد که شما چه کسی هستید یا شرایط کنونی زندگی شما چگونه است، وقتی به دنبال رسیدن به موفقیت و یا کسب موفقیت بیشتر در زندگی تان هستید، فقط یک چیز برایتان باید اهمیت داشته باشد و آن اینکه: عنوان یک انسان، هیچ سقف و محدودیتی برای میزان موفقیتی که می توانیم در زندگی به دست بیاوریم، وجود ندارد.

در درون شما یک نیروی پایان ناپذیر و پتانسیل نامحدودی وجود دارد. پس این قدرت تان را باور کنید و به خودتان ایمان بیاورید. وقتی متوجه شدید که خودتان برای رسیدن به رویاها، اهداف و در نهایت موفقیت در زندگی کافی هستید، قطعا موفق خواهید شد. این شاه کلید موفقیت در قانون جذب است.

جذب موفقیت با مثبت اندیشی

جامعه مدت های زیادی است که به اهمیت مثبت اندیشی در کسب موفقیت پی برده است. به هر حال، این یک مفهوم جدید نیست، ولی یک اصل اساسی در قانون جذب است. کشف این ایده که مثبت اندیشی و مثبت نگری می تواند نهایتا منجر به جذب انرژی های مثبت بیشتری شود و مسیر موفقیت را هموارتر کند.

شما ممکن است اغلب با خودتان درباره متفکران مثبت اندیش دنیا فکر کنید که همه آنها را بخاطر نگاه مثبت شان به زندگی و لبخند همیشگی شان حتی در مشکلات و لحظات سخت زندگی تحسین می کنند، حتی اگر شرایط زندگی شان به نظر مبهم و تاریک باشد.

این افراد مثبت اندیش برای ما نمادی از اشتیاق و انگیزه بی نهایت هستند نه موفقیت های بزرگی که اغلب در سر راه زندگی آنها قرار گرفته است. این افراد برای ما نمونه زنده ای از قدرت و مثبت اندیشی در زندگی شخصی هستند.

موفقیت در قانون جذب

وقتی ذهنتان را به روی نیرو انرژی مثبتی که شما را احاطه کرده، باز کنید، نه تنها به شما کمک می کند که ذهن تان فرصت های نامحدود بیشتری در زندگی تان را ببیند و کشف کند بلکه چشمتان به روی نیرو و پتانسیل درونی تان هم باز می شود و شما را قادر می سازد که ایمان و باور عمیق تری به خودتان و توانایی های تان پیدا کنید.

پس بر مبنای اصول موفقیت در قانون جذب، باید ذهن تان را پر از افکار مثبت کنید. در قانون جذب ابزارها و تکنیک هایی هم برای کسب موفقیت وجود دارد که می توان از آنها کمک گرفت. تکنیک هایی مثل تصورات مثبت، تمرین های انگیزشی، بودن در کنار افراد مثبت اندیش، دوری از افراد منفی نگر، برنامه ریزی و هدفمندی و برخی تکنیک های دیگر که بر پایه اصول قانون جذب بنا نهاده شده اند.

موفقیت های جانبی

موفقیت یک شی خاص یا یک چیز بخصوص نیست بلکه روندی در زندگی شماست که خواسته های تان را در آن به واقعیت تبدیل می کنید. دستاورهای مادی که در این روند کسب می کنید، به نوعی موفقیت های جانبی شما هستند.

وقتی شما در مسیر موفقیت تان، استعدادها و توانایی های تان را با دنیا شریک می شوید، دستاوردهای مادی تان هم به زندگی تان اضافه می شوند. با این حال، دستاوردهای مادی تنها بخش کوچکی از احساس رضایت و شادی شما در زندگی تان را تامین می کنند و موفقیت های اصلی تان به حساب نمی آیند. مثلا وقتی کسی در تمام زندگی خود تلاش می کند که یک فوتبالیست موفق شود و این را به عنوان موفقیت در زندگی خود هدف قرار می دهد، با رسیدن به این جایگاه، به سرمایه و امکانات بسیار خوب زندگی هم می رسد ولی موفقیت اصلی او این دستاودهای حاشیه ای مادی نیست بلکه آن چیزی که به او احساس رضایت از خود و زندگی را می دهد، موفقیتش در بروز و شکوفایی توانایی اش و همچنین نتیجه گرفتن از تلاش های سال های طولانی یادگیری و تمرینات سخت اوست.

رسیدن به نقطه موفقیت و یا حتی نزدیک شدن به آن هم باعث به دست آوردن موفقیت های ریز و درشت دیگری هم می شود. طوری که یک فرد موفق علاوه بر کسب رضایت از زندگی خود و داشتن یک زندگی لذت بخش برای دیگران هم می تواند زندگی رضایت بخشی فراهم کند و با انرژی های مثبتی که از این شرایط به دست آمده دریافت می کند، به موفقیت های بیشتری دست یابد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx